Avdiofili, raj za vas...
 
SPEEEED
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr jun 14, 2006 10:27 am

xCarLink

Napisal/-a SPEEEED Sr apr 02, 2008 9:33 am

Zanima me če je kdo že sprobal xCarLink adapter? Zanima me pa za hondo in VW.
Če deluje tako kot piše je ugodna varijanta za avto!

našel sem pa tukaj: avtoradio

Hvala, lp
Zadnjič spremenil SPEEEED, dne Sr okt 21, 2009 1:35 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
MrDeY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe maj 04, 2007 1:11 pm

xcarlink

Napisal/-a MrDeY Sr sep 17, 2008 3:41 pm

Glede na pozen odgovor na ta post, si gotovo že stvar sprobal sam...

Jst imam zadevo priklopljeno na Leonov (letnik 2006) original mp3 radio (quadlock konektor) in sem zelo zadovoljen... Stvar deluje celo bolje, kot piše v navodilih proizvajalca;) Tam piše da je omejeno število map na 6 (6CDjev pri vekslerju) in 99 skladb na mapo. Preko radija res ne moreš dostopati do več kot 6 map, ker ima samo gumbe od 1 do 6, medtem ko s komandami na volanu lahko prideš v katerokoli mapo! Tudi komadov je lahko v mapi več kot 99, in vse lahko poslusas, le da se ti na radiu namesto Track 100, 101, 102... izpiše spet Track 1, 2, 3... Nekje sem zasledil tudi, da ima stvar probleme z SDHC karticami in da pri velikih karticah postane vse prepočacno (20 minut čakanja, da prebere kartico) jst sem preizkusil s 4gb SDHC kartico pa tega nisem opazil - stvar je začela igrati že po cca 5 sekundah branja...

Problem imam le pri USB ključih, saj ne delajo vsi... Od česa je to odvisno nimam pojma... Zraven pa dobiš USB adapter kamor vstavis SD kartico, ki pa dela 100%, tako da lahko kupiš namesto USB ključa kar kartico (pa še cenejša je) 8)

lp, dejan
 
Uporabniški avatar
acid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1910
Pridružen: Po okt 13, 2003 1:29 am
Kraj: Vuzenica/MariboR

Napisal/-a acid Sr sep 17, 2008 4:32 pm

Uporabljam Xcarlink adapter dobra pol leta in sem z njim zelo zadovoljen. Bolše izbire skorajda ni, če imaš original radio ki ne podpora mp3. Prikloplenega pa imam na radio RCD 300 v golfu 5. Sama zadeva deluje zelo dobro, kvaliteta predvajane glasbe je dobra, super je, ker delujejo tudi vse opcije preko volana. Edina slabost je, da včasih predvajanje zmoti frekvenca pri mobilnem telefonu, takrat enostavno vrže ven, ampak si radio vseeno zapomni kje je nehal igrat. Priporočam vsem z original avtoradijem. 8)

ps: MrDey kar se tiče več kot 99 skladb, se je tudi meni zdelo malo čudno ko mi je večkrat napisalo številke, ki so se že predvajale 1 5 7. Kako pa dostopaš, po mapah preko volana, jaz lahko samo po skladbah?
*** VOLKSWAGEN GOLF MKV TSI GT 170PS ***
 
Uporabniški avatar
MrDeY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe maj 04, 2007 1:11 pm

xcarlink

Napisal/-a MrDeY Pe sep 19, 2008 3:52 pm

Aha to je to - GSM ga zmoti? Na to sploh nisem pomislu. Jst sem mislil, da imam pač stik v kablu za aux (ker imam priprtega iz predala), pa ob stiku misli da sem priklopil ipod ali kako drugo napravo in zato prekine igranje. Na volanu premikam komade z < in >, mape za z << in >>. Tuki sta se sliki gumbov v leonu, če so enaki kot v golfu ne vem:?

Za premikanje map: http://farm1.static.flickr.com/186/4495 ... b2cd8a.jpg
Za premikanje komadov: http://farm1.static.flickr.com/212/4495 ... 191d13.jpg

lp, dejan
 
Uporabniški avatar
acid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1910
Pridružen: Po okt 13, 2003 1:29 am
Kraj: Vuzenica/MariboR

Re: xcarlink

Napisal/-a acid Pe sep 19, 2008 4:33 pm

MrDeY je napisal/-a:Aha to je to - GSM ga zmoti? Na to sploh nisem pomislu. Jst sem mislil, da imam pač stik v kablu za aux (ker imam priprtega iz predala), pa ob stiku misli da sem priklopil ipod ali kako drugo napravo in zato prekine igranje. Na volanu premikam komade z < in >, mape za z << in >>. Tuki sta se sliki gumbov v leonu, če so enaki kot v golfu ne vem:?

Za premikanje map: http://farm1.static.flickr.com/186/4495 ... b2cd8a.jpg
Za premikanje komadov: http://farm1.static.flickr.com/212/4495 ... 191d13.jpg

lp, dejan


Ja nažalost ga občasno zmoti signal mobilnega telefona, ampak mene to niti ne tako moti saj se ne pojavlja tako pogosto. Jaz imam tam ko imaš ti na volanu za premikanje map narisan telefon, bom pa vseeno poskusil s tistima tipkama. ;)
*** VOLKSWAGEN GOLF MKV TSI GT 170PS ***
 
SPEEEED
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr jun 14, 2006 10:27 am

Napisal/-a SPEEEED So sep 20, 2008 11:02 am

Ja super zadeva je tole!

Jaz sem sedaj kupil za model na katerega lahko priključiš še Bluetooth in imaš prostoročno telefoniranje ter musko lahko iz telefona predvajaš.

Vse skup se mi zdi zelo ugodno za kar dobiš!

Majo pa novo stran: avtoradio
Zadnjič spremenil SPEEEED, dne Sr okt 21, 2009 1:33 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
avtotrend
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: So avg 16, 2008 8:27 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a avtotrend So sep 20, 2008 11:35 am

A to ma FAKRA konektor? Jst bi to rabu za priklop DVD predvajalnika (aux) k zdej mam žični fm modulator in včasih je malce prisoten šum. A to je v bistvu tko k DENSION GW sam da nima MOST povezave?
 
SPEEEED
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr jun 14, 2006 10:27 am

Napisal/-a SPEEEED Ne sep 21, 2008 3:18 pm

Pojma nimam kakšen je fakra konektor...

Ampak če imaš audija to priklopiš na radijo in lahko potem preko aux vhoda priključiš DVD gor. Zvok ostane perfekten...
 
avtotrend
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: So avg 16, 2008 8:27 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a avtotrend Ne sep 21, 2008 3:49 pm

Evo tkole zgleda fakra konektor (moški in ženski). Če je res perfekten zvok takoj kupim! Cena?
In kje pol dobim zvok vn? Prek CD-ja al kako? K audi ma MMI pa ne vem če bo kej zajebaval.
Priponke
hs-p-rf-con-gr-series-arc-image1.jpg
hs-p-rf-con-gr-series-arc-image1.jpg (9.79 KiB) Videno 10344 krat
 
SPEEEED
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr jun 14, 2006 10:27 am

Napisal/-a SPEEEED Ne sep 21, 2008 5:43 pm

Verjetno ima tvoj avtoradijo vhod za cd changer? To zadevo priključiš samo na ta vhod. Potem ima pa škatljica vhod za USB, SD kartico ter AUX. Sicer si pa poglej na njihovi strani xcarlink

Zvok je pa odličen saj deluje kot cd changer, vse digitalno... No vsaj jaz sem bil presenečen!
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles To apr 28, 2009 1:01 pm

Da maol osvežim temo, zanima me naslednje: potem ko priklopiš ta xCarLink, ali lahko še naprej normalno poslušaš navadne avdio CD-je..????

l.p
 
Uporabniški avatar
prinzigor
Novinec
 
Prispevkov: 205
Pridružen: To feb 24, 2004 9:39 am

Napisal/-a prinzigor To apr 28, 2009 7:53 pm

Mr_Jingles je napisal/-a:Da maol osvežim temo, zanima me naslednje: potem ko priklopiš ta xCarLink, ali lahko še naprej normalno poslušaš navadne avdio CD-je..????

l.p


Da! Xcarlink deluje tako, kot bi CD-changer priklopil na radio.
Spletna trgovina CarAudioEmpire.com. Avtoakustika in dodatna oprema za vozila.
 
Uporabniški avatar
Pravi_Diablo
Uporabnik
 
Prispevkov: 981
Pridružen: Po feb 12, 2007 7:12 pm

Napisal/-a Pravi_Diablo Če jul 02, 2009 10:15 am

eno vprašanje..

ce zabiješ noter SD kartico z mp3 datotekami, a ta xcarlink delujeo kot predvajalnik in zadeva dela??? ali moras imet še nek zunanji mp3predvajalnik?
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1280
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Napisal/-a mevden Če jul 02, 2009 10:34 am

samo kartico z mp3 vstaviš. nerabiš dodatnega mp3 predvajalnika. sej v tem je vsa fora.
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če jul 02, 2009 11:21 am

No, meni gsm signal čisto nič ne moti, ko špila. Tistemu, ki kaj brenči, ko mu mobitel zvoni, naj si recimo najde drugo mesto za odlaganje mobitela.

V mojem primeru, če hočem, da mi deluje, moram ustvarit mapo CD01, CD02 in tako naprej do št.6 in potem špila kot je treba. Tudi čez 99 komad gre, kot je že nekdo pred mano dejal, pri meni recimo ko pride iz 99 na 1, potem še parkrat utripa 1 ali 2..., da veš, ali je že čez 100 ali pa igra znova 0d 1 naprej.
 
Uporabniški avatar
Pravi_Diablo
Uporabnik
 
Prispevkov: 981
Pridružen: Po feb 12, 2007 7:12 pm

Napisal/-a Pravi_Diablo Če jul 02, 2009 12:31 pm

super, upam da bo moj becker to prebavil. :)
 
Uporabniški avatar
bozickus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: To dec 12, 2006 9:59 am

Napisal/-a bozickus Če jul 23, 2009 7:48 am

Kako se pa xcarlink obnese z originalnim Peugeotovim 307 avtoradijem?
Menda je treba avto na servis pelat, da ti ga priklopjo na računalnik in v potovalnem računalniku spremenijo/dovolijo za priklop..
 
Uporabniški avatar
prinzigor
Novinec
 
Prispevkov: 205
Pridružen: To feb 24, 2004 9:39 am

Napisal/-a prinzigor Če jul 23, 2009 8:55 am

bozickus je napisal/-a:Kako se pa xcarlink obnese z originalnim Peugeotovim 307 avtoradijem?
Menda je treba avto na servis pelat, da ti ga priklopjo na računalnik in v potovalnem računalniku spremenijo/dovolijo za priklop..


Če imaš RD 4 radio, ti ne bo delal dobro...sprobano...čakamo, da proizvajalec zrihta zadevo...
Spletna trgovina CarAudioEmpire.com. Avtoakustika in dodatna oprema za vozila.
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če jul 23, 2009 3:50 pm

prinzigor je napisal/-a:
bozickus je napisal/-a:Kako se pa xcarlink obnese z originalnim Peugeotovim 307 avtoradijem?
Menda je treba avto na servis pelat, da ti ga priklopjo na računalnik in v potovalnem računalniku spremenijo/dovolijo za priklop..


Če imaš RD 4 radio, ti ne bo delal dobro...sprobano...čakamo, da proizvajalec zrihta zadevo...


Tole je skopirano iz uradne strani:

RD4 radio:
1 MUST BE ACTIVATED THE CD CHANGER PORT WITH THE DIAG 2000!
2 MUST BE ACTIVATED THE DISPLAY FUNCTION OF THE CD CHANGER SO THAT THE DISC NUMBER AND TRACK NUMBER CAN BE DISPLAYED CORRECTLY!

bozickus: poglej tukaj http://www.xcarlink.com/show_info.asp?product_id=317

L.p. Cash
 
Uporabniški avatar
prinzigor
Novinec
 
Prispevkov: 205
Pridružen: To feb 24, 2004 9:39 am

Napisal/-a prinzigor Če jul 23, 2009 4:03 pm

Cash je napisal/-a:
prinzigor je napisal/-a:
bozickus je napisal/-a:Kako se pa xcarlink obnese z originalnim Peugeotovim 307 avtoradijem?
Menda je treba avto na servis pelat, da ti ga priklopjo na računalnik in v potovalnem računalniku spremenijo/dovolijo za priklop..


Če imaš RD 4 radio, ti ne bo delal dobro...sprobano...čakamo, da proizvajalec zrihta zadevo...


Tole je skopirano iz uradne strani:

RD4 radio:
1 MUST BE ACTIVATED THE CD CHANGER PORT WITH THE DIAG 2000!
2 MUST BE ACTIVATED THE DISPLAY FUNCTION OF THE CD CHANGER SO THAT THE DISC NUMBER AND TRACK NUMBER CAN BE DISPLAYED CORRECTLY!

bozickus: poglej tukaj http://www.xcarlink.com/show_info.asp?product_id=317

L.p. Cash


Ja, to itak da mora bit aktiviran...sam ne dela potem uredu ... preverjeno jih montiram.

Dodajam: na drugih avtih Xcarlink deluje presenetljivo dobro, problem je samo RD4 pri pežojih in citroenih.
Spletna trgovina CarAudioEmpire.com. Avtoakustika in dodatna oprema za vozila.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov