Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

POMOC: vgradnji CARPC?

Napisal/-a Jerch_ To dec 07, 2010 12:50 am

nekega dne sem dobil domov pohabljen laptop IBM R50 (rahlo počen ekran) in začel razmišljati kaj bi..
pa me je prijelo, da bi si naredil carPC v mojem 2002 passatu.
medtem, ko sem naložil odličen program centrafuse, virtualno tipkovnico in navigacijo garmin mi je šla po gobe grafična :x :?
sledili so naslednji koraki..

odmontiranje osrednje konzole
Slika


nakup touchscreena
Slika


nakup smole
Slika


:?: jao kam bom pa dal to ogromno stvar..
Slika


pa sem malo sprobal..
Slika


in pojavila so se mi vprašanja..
1.ker bo to moj prvi poliester party bi prosil za pomoč ali pa kakšnega, ki se s tem ukvarja, da bi povedal ceno..
2.muči me kako bo deloval računalnik, če bo priklopljen na radio na AUX. radia nočem menjati, ker je dober. prednji sistem ter woofer so priklopljeni na ojačevalec.
3.napeljal sem že skoraj vse kable.. je ok, da gredo po eni strani napajalni kabel za ojačevalec in napajalni kabel za ekran (iz prtljažnika naprej) po drugi pa 2x cinch za ojačevalec, 2x usb 5m, VGA za ekran in še kakšna malenkost?
4.s pomočjo fotoaparata, ki ima kabel z RCA video izhodom sem opazil, da ekran ne preklopi avtomatsko iz računalnika (VGA) na RCA od fotoaparata, kot sem upal, ker bom tam vgradil kamero za vzvratno vožnjo. kamera bo vezana na rikverc luči in se bo vklopila le ob vzvratni vožnji. sedaj pa je problem, ker ekran zgleda da ne omogoča avtomatskega preklapljanja.. rešitev?
5.tok v 2eh 12V vtičnicah v prtljažniku avta je non-stop, tudi ko je avto vgasnjen. želel bi vgraditi rele, ki bi s pomočjo remote žice z ojačevalca vklapljal te dve vtičnice, ko bi dal kontakt.. kje lahko kupim takšen rele?
6.preden se mi je skurila grafična sem naredil backup s programom v windowsih. ali bom imel, ko bom povrnil vse programe delujoče? ne bo potrebno inštalirati ponovno?
7.je možno disk prenesti na drug računalnik, naložiti gor različne driverje in nadaljevati z uporabo programov, ki so delovali na dosedanjem a zaradi grafične, ki je integrirana in skurjena, zavrženem laptopu?
8.imam možnost kupiti napajalnik za laptop, ki ga bom priklopil v vtičnico v prtljažniku za 35eu.. vendar ni "pameten", kot so recimo ITX mini napajalniki. torej ne hibernira računalnika avtomatsko ob izklopu avta itd.. ne pazi, da ne izprazne akumolatorja.. ali je boljše kupiti pameten napajalnik za 50-100eu, ki se baje priklopi direkt na matično (ko sem odprl laptop sem videl da je tisti bel konektor, ki gre po vtiču od polnilca na matično enak temu kot je na sliki pri teh pametnih napajalnikih..)? kaj sploh potrebujem, koliko vatnega in kakšnega za laptopa?

Če se je kdo lotil podobne zadeve in ima kakšno izkušnjo, bi bil vesel pomoči.
HVALA v naprej! =P
Zadnjič spremenil Jerch_, dne Po jan 17, 2011 11:30 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
dgreso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:32 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Re: POMOC: vgradnja carPC& opreme

Napisal/-a dgreso To dec 07, 2010 9:31 am

js sem se lotil podobne zadeve za hondo 6. generacije (L. 99)
Slika
Slika

slike ko je blo oblečeno v skaj pa žal nimam. za ostale informacije mi pa zs pošlji pa je ;)
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: POMOC: vgradnja carPC& opreme

Napisal/-a Jerch_ To dec 07, 2010 7:15 pm

poliester party bom verjetno outsource-al :)
kaj pa napajanje & ostali problemi, anyone?
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: POMOC: vgradnja carPC& opreme

Napisal/-a Jerch_ Po dec 13, 2010 2:06 am

no pa sem vzel mere in iz lesa naredil obliko..
Slika


upam, da slika ni predobra.. ker potem se bojo vse napake vidle. je pa to moja prva stvaritev :D
Slika


kaj boo iz tega nevem. mogoče bo letelo v koš :lol: hec. upam da bo to nekoč nov okvir od ekrana. manjši, da ga bom lahko vrinil not.

dgreso hvala za pomoč in napotke. glede na to, da bom praznoval novo leto na pohorju sem razmišljal če bi nazaj grede skočil do tebe. ekran bom porihtal ampak problem bo s prestavljeno klimo navzdol. ker tam bo potrebno odrezat prostor za klimo in zapolnit ob straneh s poliestrom..
 
Uporabniški avatar
dgreso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:32 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Re: POMOC: vgradnja carPC& opreme

Napisal/-a dgreso Po dec 13, 2010 7:57 am

komot lahko prideš naokol ;) javi mi prej pa je to to. mimogrede kje na pohorju pa bote?
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: POMOC: vgradnja carPC& opreme

Napisal/-a Jerch_ Po dec 13, 2010 7:27 pm

dgreso je napisal/-a:komot lahko prideš naokol ;) javi mi prej pa je to to. mimogrede kje na pohorju pa bote?


hvala.. na smučišču v mariboru 8)
upam, da se strezne-š-va do popoldneva haha.
bom do novega leta fiksiral ekran nekako v novem manjšem okvirju.

ker bo klima čisto na novo stala bi rabil odlitek.. je to težko narediti s poliestrom? kaj polepim s tistim oranžnim papirjem in naredim posebaj zgornjo in posebaj spodnjo polico? se mi splača še to delati?

probal bi, tako da bi potem lahko ti samo finiširal prednjo stran, ker bi bila ekran in klima že fiksirana.
 
Uporabniški avatar
dgreso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:32 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Re: POMOC: vgradnja carPC& opreme

Napisal/-a dgreso Po dec 13, 2010 9:21 pm

da se poštimat. sam to morem res v živo videt. mislim da nebo panike za novo leto, tk da mi javi če boš priš naokol. najbrž bom tk doma
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: POMOC: vgradnja carPC& opreme

Napisal/-a Jerch_ Ne dec 26, 2010 4:19 pm

hvala dejan za pomoč.. upam, da se vidimo v novem letu :D

evo zdej pa bi prosil za eno malenkost kar se tiče elektrike... zadaj v avtu imam 2 vtičnici 12V, taki kot sta spredaj za vžigalnik. in to je idealno za napajanje ekrana in računalnika.
poleg monitorja sem že dobil tisti vtikač, tako da sem samo posaljšal žico in napeljal naprej, za računalnik pa bom še kupil pameten napajalnik ali pa nek navadeen za avto z 12V vtikačem.
no in ugotovil sem, da je v teh vtičnicah v prtljažniku stalno elektrika. kar pa meni ni všeč, ker bi rad da se mi ekran vgaša, ko nimam kontakta. in zato rabim rele. za vžig bi uporabil kar ATT oziroma remote od ojačevalca.. pa ker sem smotan nebi rad navaden rele, ampak takega s časovnim zamikom.

in me zanima kje prodajajo v lj releje za v avto s časovnim zamikom in če mogoče kdo ve ali bi lahko uporabil tistega za vklop dnevnih luči, ker je ravno to kar rabim?? vklopi se par sekund po zagonu in izklopi se s funkcijo "go home" al kaj je že par sekund kasneje kot izgubi kontakt.. hvala
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: POMOC: vgradnja carPC& opreme

Napisal/-a mropc Ne dec 26, 2010 4:27 pm

jaz imam pa eno uprašanje. koliko pride tach screen?
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: POMOC: vgradnja carPC& opreme

Napisal/-a Jerch_ Ne dec 26, 2010 4:30 pm

mropc je napisal/-a:jaz imam pa eno uprašanje. koliko pride tach screen?


odvisno kje ga kupiš.. 7" (ga dobiš v 2DIN in še ostane prostora) je od 120eu naprej s poštnino
8" pa od 140eu naprej. za bolj kvalitetne pa 250eu+

7" ima resolucijo 800x480, 8" pa 800x600 in je zato bolj primeren za računalnik. dela pa ta moj 8" brezhibno na resoluciji 1024x 768
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: POMOC: kaksen remote rele rabim pri vgradnji CARPC?

Napisal/-a weasel Sr jan 05, 2011 6:32 pm

A ta program Centrafuse si dobil zastonj? :)
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: POMOC: kaksen remote rele rabim pri vgradnji CARPC?

Napisal/-a Jerch_ Sr jan 05, 2011 11:45 pm

weasel je napisal/-a:A ta program Centrafuse si dobil zastonj? :)


ne ni zastonj. sprobal sem Free 30-Day Trial verzijo.
program lahko kupiš za 70usd ali pa ga najdeš na širnih pašnikih.

pa ker je že govora o tem programu me zanima, če mi lahko kdo pove izkušnje z USB DVB-T TV in FM transmiterjem..
kateri FM (radio) transmiter je kompatibilen s centrafuse in ali so tej USB ključi z anteno za 30-50eu z digitalni9m sprejemom signala in sprejemom FM signala vredu ali ne? ima kdo izkušnje?

potem me pa počasi čaka še USB GPS.. ki bo moral delati z garminom, katerega sem že uspel integrirati v centrafuse..

če ima kdo kaj od tega in mu deluje se nebi branil predlogov.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: POMOC: vgradnji CARPC?

Napisal/-a Jerch_ Po jan 17, 2011 11:41 pm

ker mi je bilo do dejana (dgreso) predaleč in na koncu nisem hodil v tiste kraje kot sem mislil, sem zavil do Jureta g. in njegovega kolega Andreja.. Jure je med drugim tudi sodnik in organizator tekmovanj sicer povezanih z avtoakustiko.

ekran smo poskušali odstraniti iz ohišja in ga samostojno integrirati v armaturo, pa se nekako ni izšlo. je enostavno bil prevelik. tako da se je naredilo na novo ogrodje. po drugi strani mi to omogča tudi snemanje ekrana (lahko ga skrijem pod sedež). trenutno ekran ni potisnjen do konca v ohišje, ker še niso vsi kabli napeljani. gre na tesno notri in se mi ga ne da vsak dan vlačit not ven dokler ni vse urejeno.

Slika

Slika
 
jurzy
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Če feb 01, 2007 5:50 pm

Re: POMOC: vgradnji CARPC?

Napisal/-a jurzy Pe jan 21, 2011 1:39 pm

Še mal več fotk med samo izdelavo ;)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Lep Pozdrav by )))Auto Sound(((
 
Uporabniški avatar
dgreso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:32 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Re: POMOC: vgradnji CARPC?

Napisal/-a dgreso Pe jan 21, 2011 3:04 pm

mater mi je znan skaj :D
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: POMOC: vgradnji CARPC?

Napisal/-a Jerch_ Pe jan 21, 2011 3:33 pm

dgreso je napisal/-a:mater mi je znan skaj :D


hehe.. kaj potem si le prispeval nekaj? lepo se je oblikoval..
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov