Avdiofili, raj za vas...
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

navigacija z mobilca preko zvočnikov avtoradia

Napisal/-a cashy So jan 29, 2011 11:11 am

še eno vprašanje glede navigacije v avtomobilu. Nisem si kupil klasične navigacije, temveč bom navigacijo poganjal kar s telefona HTC Wildfire. Nanj sem namestil navigacijo Navigon. Avtoradio imam SilverCrestov model (tisti, ki je bil zdaj v Hoferju za 90€ 8) ), ima pa možnost bluetootha, tako da lahko prostoročno telefoniram.
Zanima me pa slednje, ali lahko nastavim telefon in avtoradio tako, da kot pri klicih, ko slišim sogovornika po zvočnikih avtoradia, poslušam tudi zvokovne ukaze navigacije?
Se je kdo že ubadal s podobno zadevo?

hvala za vsakršno info, :)
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Sba
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: To sep 21, 2010 9:29 pm

Re: navigacija z mobilca preko zvočnikov avtoradia

Napisal/-a Sba So jan 29, 2011 11:33 am

Nokia + bluetooth slušalka deluje, kot si si zamislil. Verjetno s HTCjem ne bo nič drugače. ;)
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: navigacija z mobilca preko zvočnikov avtoradia

Napisal/-a cashy So jan 29, 2011 6:44 pm

bluetooth slušalke pa nimam, niti Nokie :lol:
sem ugotovil, kako...samo aux kabel bom napeljal iz telefona v radio, pa bo stvar rešena... :D

pa še ena zadeva, za katero nisem našel primerne teme:
imam pa sedaj drug problem na HTC Wildfireu uporabljam Navigon 2.6.1 in ko poskušam skalkulirati pot od doma do Reimsa (Francija), mi napiše: Could not calculate the rout (472). in mi reče, naj prečekiram, če imam vklopljen prevoz z avtomobilom, vse avtoceste itd...naložene imam tudi mape vseh držav, skozi katere se peljem...tako, da tu ne vem, kako se stvari lotit :(
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Sba
Novinec
 
Prispevkov: 115
Pridružen: To sep 21, 2010 9:29 pm

Re: navigacija z mobilca preko zvočnikov avtoradia

Napisal/-a Sba So jan 29, 2011 7:16 pm

cashy je napisal/-a:bluetooth slušalke pa nimam, niti Nokie :lol:
sem ugotovil, kako...samo aux kabel bom napeljal iz telefona v radio, pa bo stvar rešena... :D

Sem zastopil, da sprašuješ, če se da povezati preko bluetootha. :lol:
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: navigacija z mobilca preko zvočnikov avtoradia

Napisal/-a cashy So jan 29, 2011 8:41 pm

hehe :D
sem že ugotovil, kaj je štos. Ker imam na telefonu piratsko verzijo Navigona, mi onemogoča prehajanje med mapami različnih držav. Navigacijo si tako lahko naštelam le znotraj države, kjer se nahajam, ne pa v drugo državo... :?
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: navigacija z mobilca preko zvočnikov avtoradia

Napisal/-a zazo So jan 29, 2011 9:50 pm

mogoče bi celo šlo sam mora imeti avtoradijo poleg klasične BT povezave za telefoniranje še A2DP, kar poemni da lahko glasbo predvajaš na telefonu, poslušaš pa preko zvočnikov avtoradija, (streamanje), to bi mogoče se celo šlo, samo potem pozabi na muziko, razen če lahko na telefonu ob enem poslušaš muziko in uporabljaš navigiranje.

lp, zazo
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov