Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
Destiny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po jan 11, 2010 8:20 pm
Kraj: Bistrica ob Dravi

Audi A4 - nedelujoči zvočniki

Napisal/-a Destiny Ne maj 01, 2011 9:21 pm

Na voznikovih vratih mi ne delujejo zvočniki, gre za Audi A4 l. 2002 Bosse sistem. Iščem nekoga ki se ukvarja z avtoakustiko in bi znal odkriti v čem je problem (izhod na radiu, sami zvočniki ali napeljava...) - okolica maribora.


Hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Audi A4 - nedelujoči zvočniki

Napisal/-a Skubic Ne maj 01, 2011 9:50 pm

Če imaš vsaj minimum znanja o razdiranju in žicah lahko brez težav sam preizkusiš.
Če zvočnik prej ni hreščal ali dajal kakih drugih znakov odpovedi, potem je ""verjetno"" napaka na inštalaciji. Ali imaš zadaj posebej ojačevalec, če se ne motim? Lahko da je napaka pri ojačevalcu. A visokotonec pa deluje?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5044
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Audi A4 - nedelujoči zvočniki

Napisal/-a sašo5 Ne maj 01, 2011 10:28 pm

Destiny je napisal/-a:Na voznikovih vratih mi ne delujejo zvočniki, gre za Audi A4 l. 2002 Bosse sistem. Iščem nekoga ki se ukvarja z avtoakustiko in bi znal odkriti v čem je problem (izhod na radiu, sami zvočniki ali napeljava...) - okolica maribora.


Hvala za odgovore

malo bolj podrobno: sistem ima namreč 2 ojačevalca v prtljažniku in ko nekoč meni niso delali zadnji zvočniki je eden od teh ojačevalcev bil hin....
 
Uporabniški avatar
Destiny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po jan 11, 2010 8:20 pm
Kraj: Bistrica ob Dravi

Re: Audi A4 - nedelujoči zvočniki

Napisal/-a Destiny Po maj 02, 2011 7:20 pm

Skubic je napisal/-a:Če imaš vsaj minimum znanja o razdiranju in žicah lahko brez težav sam preizkusiš.
Če zvočnik prej ni hreščal ali dajal kakih drugih znakov odpovedi, potem je ""verjetno"" napaka na inštalaciji. Ali imaš zadaj posebej ojačevalec, če se ne motim? Lahko da je napaka pri ojačevalcu. A visokotonec pa deluje?

Zvočniki ne delujejo odkar sem kupila avto. Ne deluje srednjetonec, niti visokotonec v voznikovih vratih, vsi ostali zvočniki v ostalih vratih in nizkotonec pod polico delujejo normalno.

sašo5 je napisal/-a:
Destiny je napisal/-a:Na voznikovih vratih mi ne delujejo zvočniki, gre za Audi A4 l. 2002 Bosse sistem. Iščem nekoga ki se ukvarja z avtoakustiko in bi znal odkriti v čem je problem (izhod na radiu, sami zvočniki ali napeljava...) - okolica maribora.


Hvala za odgovore

malo bolj podrobno: sistem ima namreč 2 ojačevalca v prtljažniku in ko nekoč meni niso delali zadnji zvočniki je eden od teh ojačevalcev bil hin....



Moj sistem ima samo eden ojačevalec v prtljažniku na desni strani, pod tapeto. Radio je Symphony II z vgrajenim CD izmenjevalcem in Bosse sistem z inštalacijo za prostoročno telefoniranje.

Glede na to, da vse ostalo deluje, sumim na izhod na radiu, vendar nimam drugega radia, da bi sprobala. Zato sprašujem, če se kdo spozna in ima kompatibilen radio, da se prvo to sproba, preden se spravim dol jemat tapeto in iskat poškodovane kable oziroma obstaja tudi možnost, da so enostavno zvočniki fuč, pa nimam nobenih pri roki, da bi še to sprobala. Kar se pa tiče meritev, da bi preverla če sploh pride signal do zvočnika, nimam pojma kako se meri z multimetrom (nastavitve, vrednosti...).
 
Uporabniški avatar
Destiny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po jan 11, 2010 8:20 pm
Kraj: Bistrica ob Dravi

Re: Audi A4 - nedelujoči zvočniki

Napisal/-a Destiny Sr okt 05, 2011 11:56 am

Končno sem se uspela zraven spravit in ugotovitve so sledeče: zmerila sem izhod za sprednji zvočnik na ojačevalcu, signal gre iz ojačevalca, ko sem zmerila stanje pri konektorju (v vratih) pa ni signala.

Torej lahko sklepam da je zvočnik ok, ojačevalec ok in radio ok. Torej ne ostane drugega kot poškodovan kabel od ojačevalca do zvočnika ali pač? :?



EDIT: Zrihtano, kabel je bil pretrgan v tisti gumi, skozi katero so kabli napeljani v vrata.. Tudi ostali kabli so bili v precej slabem stanju. :shock:
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov