Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

RCD 500 v Golfu V (spet) crknil - kateri avtoradio kupiti?

Napisal/-a sonic So nov 05, 2011 9:29 pm

Here we go again... Ko je bil avto star kako leto, je radio crknil. Zamenjan v garanciji, sedaj cca 3 leta kasneje pa je crknil tudi drugi. Kolikor sem se pozanimal, to ni ravno redko in bo najbrž treba novega.
Gre pa torej za RCD 500, bere mp3 in ima integriran CD changer za 6 CD jev, izgleda tako kot tale: Slika

Prva možnost sedaj je, da pač na VW servisu dam zamenjati radio in plačam zamenjavo. Kolikor sem se pozanimal, to ni poceni, tudi če bodo priznali kaj kulance, me vseeno čaka 200-250 EUR stroškov.

Alternativa temu pa je da enostavno crknjenega RCD500 vržem ven in kupim en drug avtoradio.
Bi pa rad imel ne običajnega ('tankega') ampak 2DIN, kot je recimo tale http://www.ceneje.si/avto-oprema/avtoakustika/avtoradio/jvc-avtoradio-kwxr411-2din_-_CX00165F70?tab=pod, da zapolni celo luknjo.
Namreč rad bi da po izgledu čimbolj paše v avto, torej da daje čimbolj vtis kot da je originalen... (tako podnevi kot ponoči, ampak slednje verjetno ni problem, imajo najbrž vsi sodobni avtoradii nastavljivo barvo osvetlitve, da se bo ujemal z modro osvetlitvijo golfa V)

Dobrodošla mnenja, zlasti če je kdo že pri sebi imel podobno zamenjavo v golfu V.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: RCD 500 v Golfu V (spet) crknil - kateri avtoradio kupit

Napisal/-a peroRS So nov 05, 2011 10:09 pm

Razmisli malo o čem takem:
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5309814
http://www.bolha.com/dvd-avtoradio/avto ... 1277001368
http://www.bolha.com/navigacija-avtomob ... 1276923896

Za tvoj tip Golfa (in ostale modele iz VAG teh in novejših letnikov) obstaja cel kup takih navigacij. Res, da je malo več denarja a potem boš imel čisto vse možne "igračke" notri ;)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: RCD 500 v Golfu V (spet) crknil - kateri avtoradio kupit

Napisal/-a sonic To nov 08, 2011 11:07 am

@perRS, zanimiva ideja.
Edino to je, da so tele naprave še vedno stanejo več kot sem se namenil zapraviti - predvsem ker v bistvu ne potrebujem nujno navigacije, važen mi je predvsem radio oziroma še najbolj predvajanje mp3-jev, če sem natančen. Pa da zadeva kolikor toliko izgleda (da ni radio kot en tujek tam sredi armaturke ampak da se lepo 'vizualno sklada z okolico').

Še eno vprašanje oz. dve, če se bom dejansko odločil da mi ne bo VW zamenjal radio z novim RCD500, ampak bom raje kupil nekaj drugega:
Ali lahko nov radio vgradim sam ali so ti radii kaj posebej zahtevni?
Prvi problem je sicer dobiti ven originalnega, ampak to lahko rečem da mi ga na servisu zunaj pustijo.
V prejšnje svoje avte sem sicer lastnoročno vgradil avtoradie iz štacune (napeljava in zvočniki je bilo sicer že vse prištimano).
Tudi nimam multifunkcijskega volana ali česa podobnega, tu torej tudi ne bo problema, je slučajno kje drgje kaka finta?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: RCD 500 v Golfu V (spet) crknil - kateri avtoradio kupit

Napisal/-a sonic Če nov 10, 2011 10:02 am

Če kdo ve:
a je možna vgradnja novih VW originala avtoradiev (ki jih zdaj dajejo recimo v golf VI) v golfa V?
Nekje megleno imam v spominu, da so lahko neki problemi, ali sem si narobe zapomnil?

Recimo kaj takega:
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5329025

(je pa res da to je ista cena kot tisti aparat z navigacijo ki ga je predlagal @PeroRS, tako da je za premislit)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
W3s7_S1D3
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

Re: RCD 500 v Golfu V (spet) crknil - kateri avtoradio kupit

Napisal/-a W3s7_S1D3 Če nov 10, 2011 10:19 am

@sonic. demontaža original radia ni noben problem. Jaz sem z branjem navodil (glede na to, da sem moral iskat še par vijakov, ker navodila niso bila dovolj natančna [predal/zračnik]) potreboval cca. vsega pol ure.
Za radie novejšega tipa (tisti ki so v Golf VI) pašejo v Golf V. Blenda mislim da je nekoliko drugačna, ampak to je še najmanjši problem. Problem je s praznjenjem akumulatorja, zato jih je treba nadgradit ali nekaj podobnega. Vem samo da ni samo "plug&play" ker ti potem prazni akumulator.
Za ostale radie, pa boš potreboval še pretvornik za anteno na fakra konektor.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov