Avdiofili, raj za vas...
 
Nepta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Po mar 02, 2009 10:22 pm

Wifi Hotspot v vozilu

Napisal/-a Nepta Pe dec 30, 2011 11:01 am

Pozdravljeni

Mogoče ta tema ne sodi ravno med avtoakustiko in avtovideo pa me vseeno zanima, ali je
že kdo kaj "ustvarjal" v tej smeri in naredil wifi v vozilu? Če se ne motim, je potreben poseben
router, ki seveda rabi 12V napajanje, sim kartica ali usb modem izbranega operaterja?
HVala za kakršnekoli info.
Lp
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Wifi Hotspot v vozilu

Napisal/-a aklan86 Pe dec 30, 2011 11:06 am

Da se seveda vse, čeprav nekega smisla v tem ne vidim, sploh sedaj ko se da android telefon nastavit, da se obnaša kot hotspot, pa vrjetno še kakšen drugi.
Slika
 
Uporabniški avatar
mihhec
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: To apr 03, 2007 9:30 pm

Re: Wifi Hotspot v vozilu

Napisal/-a mihhec Pe dec 30, 2011 11:09 am

aklan86 je napisal/-a:Da se seveda vse, čeprav nekega smisla v tem ne vidim, sploh sedaj ko se da android telefon nastavit, da se obnaša kot hotspot, pa vrjetno še kakšen drugi.

Ravno to sem hotel tudi jaz dati predlog :D Načeloma 12V vtičnice ne rabiš ( edin za polnjenje mobitela), 3G omrežje pa že imaš prek mobitela. Večina telefonov pa to že ima, če ne se pada rešit z instalacijo aplikacije za hotspot na mobitel :D
 
Nepta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Po mar 02, 2009 10:22 pm

Re: Wifi Hotspot v vozilu

Napisal/-a Nepta Pe dec 30, 2011 4:29 pm

Hvala za odgovor.
To varianto smo že sprobali in deluje ok, dokler lastnik telefona, ki deli WIFI ne dobi računa za prenos podatkov.
Stvar je za osebno rabo dokaj vredu, ampak problem je, ker gre za več ljudi v avtu, ki uporabljajo prenosnike in da mi
dva preko mojega wifija z internetom "pobirata" podatke se mi ne splača najbolj, zato sprašujem, kakšna je preostala možnost?
lp
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Wifi Hotspot v vozilu

Napisal/-a adis Pe dec 30, 2011 5:15 pm

Nepta je napisal/-a:Hvala za odgovor.
To varianto smo že sprobali in deluje ok, dokler lastnik telefona, ki deli WIFI ne dobi računa za prenos podatkov.
Stvar je za osebno rabo dokaj vredu, ampak problem je, ker gre za več ljudi v avtu, ki uporabljajo prenosnike in da mi
dva preko mojega wifija z internetom "pobirata" podatke se mi ne splača najbolj, zato sprašujem, kakšna je preostala možnost?
lp


vzami paket "neomejeno"...zato je temu cena primerna...
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Wifi Hotspot v vozilu

Napisal/-a zazo To jan 03, 2012 2:16 pm

http://www.be-mine.info/peripherals/hua ... 3g-router/

tole imam sam in je odlična zadeva. Sicer v drugačne namene, ampak.. ODLIČNA zadeva ;)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Wifi Hotspot v vozilu

Napisal/-a ~toMmy~ To jan 03, 2012 2:48 pm

V vsakem primeru potrebuješ eno SIM kartico z vključenim malo večjim prenosom podatkov, kar pač stane. Ne vidim pa preveč smisla v tem. Če imaš zraven odjemalce (predvidevam, da prijatelje?), potem naj si sami zase uredijo večji prenos podatkov, ker v končni fazi je vseeno, a vlečejo iz tvojega telefona/routerja prek wifi-ja ali pa kar direktno preko GSM/UMTS omrežja.

Takšna rešitev se mi zdi logična le, če so ti odjemalci kakšne "stranke" recimo v taxi-ju ali čem podobnem, drugače se kvečjemu lepo vidi/sliši.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
belkaena
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So nov 11, 2006 7:49 pm

Re: Wifi Hotspot v vozilu

Napisal/-a belkaena To jan 03, 2012 3:31 pm

V mojem primeru, ko sem pri simobilu vzel iPhone z vključenimi 3 ali 4 GB podatkov, naredim hotspot in je to količino nemogoče preseč, edino če bi vsi v avtomobilu viseli na youtube. Pa kot so že predhodniki napisali, zakupi večjo količino podatkov, saj tudi ko boš vzel dodatno SIM kartico samo za internet boš moral zakupit količino, 1 GB, 5 GB oz. neomejeno. Če to presežeš so pa računi astronomski kar je logično. Če nisi res v taxiju in želiš to non stop se pomoje ne splača nekih inštalacij delat.

Aja pa še nekaj ti iz izkušenj povem, da mobilni internet na katerega se povežejo štirje uporabniki + premikajoče vozilo bo vse skupaj zelo bogo. Mogoče za kakšen mail pogledat pa še to le v mestih.

Drugače pa najeostavnejša izvedba je tole: http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra ... &nidx=1600

Še boljši pa je tale modem, samo pretvornik za napajanje potrebuješ: http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra ... &nidx=1074

Lp.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov