Avdiofili, raj za vas...
 
blink
Novinec
 
Prispevkov: 204
Pridružen: Če dec 11, 2003 5:59 pm

Kako močen avtoradio potrebujem?

Napisal/-a blink Sr jan 08, 2014 9:42 pm

Za Clio II l.99 bi rad kupil novi avtoradio, ki ima tudi USB, SD, Aux-IN priključke. Zanima me kakšna je minimalna moč, ki jo more imeti avtoradio za tovarniško vgrajene zvočnike (mislim da sta vgrajena zgolj dva v sprednjih vratih). Ker vidim avtoradie, ki imajo 4x7W, 4x25W, 4x50W ..in se mi res ne sanja kateri bi bil pravšnji.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Kako močen avtoradio potrebujem?

Napisal/-a čare Sr jan 08, 2014 10:48 pm

Kar najmočnejšega vzami.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Kako močen avtoradio potrebujem?

Napisal/-a gasolinedream Sr jan 08, 2014 11:07 pm

V moči nekih večjih razlik (vsaj med bolj znanimi firmami) v praksi ni. V primeru da misliš obdržat original zvočnike, ter ne montirat raznih subov ipd se ti po mojem mnenju najbolj spača vzet nek osnovni Pioneer/JVC/Alpine/Clarion/Kenwood, oz. avtoradio nekega znanega proizvajalca do okoli 100€. Razlike med njimi so zelo majhne. Sam sem se odločil za Pioneer ker mi ponuja funkcijo ki jo zelo maram, in to je iskanje po datotekah in ne po izvajalcih, albumih ipd. Alpine je po mojih izkušnjah malo boljše sestavljen skupaj, ampak ponuja par funkcij manj kot konkurenca za isti denar.

Radii do cca par 100€ bodo brez ojačevalca igrali bolj ali manj tam/tam tako da se stegovat cenovno višje z original zvočniki in brez ojačevalcev.. ne splača.

Če veliko menjaš avte se pač splača kupit avtoradio ki omogoča menjavo barve osvetlitve :)
 
Uporabniški avatar
lowrajder
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr dec 25, 2013 12:55 am

Re: Kako močen avtoradio potrebujem?

Napisal/-a lowrajder Če jan 09, 2014 4:53 am

odvisno je za kakšen namen bi menjal radio da bi bolj glasno igralo ali da bi lahko predvajal preko usb ali aux-a na katerem so precejšnje izgube?
avtoradiji imajo po večini 4x20watov dejanske moči in brez ojačevalca ne igra nobeden bistveno bolje. več ali manj je v okvirju budgeta.
vsekakar pa rajši vzami rabljen alpine ali pioneer, kot pa nov lg za 20€ ;)
 
blink
Novinec
 
Prispevkov: 204
Pridružen: Če dec 11, 2003 5:59 pm

Re: Kako močen avtoradio potrebujem?

Napisal/-a blink Po jan 13, 2014 5:45 pm

Ali je smiselno imeti avtoradio z bluetooth podporo? Za kaj je uporabno?
 
KokiT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Če dec 19, 2013 8:10 pm
Kraj: Koroška

Re: Kako močen avtoradio potrebujem?

Napisal/-a KokiT Po jan 13, 2014 5:57 pm

Če imaš avtoradio z bluetoothom je to predvsem za prostoročno telefoniranje, vendar pa lahko na določenih primerih poslušaš tudi glasbo, ki jo predvajaš na telefonu ter se sliši po ozvočenju v avtu. To funkcijo imam sam, vendar sem jo uporabil le 1-2x ker je malo moteče voziti ter brskati po telefonu za naslednjo skladbo.
VW Golf Mk.5
 
blink
Novinec
 
Prispevkov: 204
Pridružen: Če dec 11, 2003 5:59 pm

Re: Kako močen avtoradio potrebujem?

Napisal/-a blink Po jan 13, 2014 6:05 pm

KokiT je napisal/-a:Če imaš avtoradio z bluetoothom je to predvsem za prostoročno telefoniranje, vendar pa lahko na določenih primerih poslušaš tudi glasbo, ki jo predvajaš na telefonu ter se sliši po ozvočenju v avtu. To funkcijo imam sam, vendar sem jo uporabil le 1-2x ker je malo moteče voziti ter brskati po telefonu za naslednjo skladbo.



Aha, hvala za odgovor. Jaz imam namen zgolj poslušati glasbo, se pravi je edini plus bluetootha to da nimaš opravka z USB kablom... kar je po svoje tudi minus ker potem se telefon prazni v nasprotnem primeru ti ga sproti polni preko USBja.
 
KokiT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Če dec 19, 2013 8:10 pm
Kraj: Koroška

Re: Kako močen avtoradio potrebujem?

Napisal/-a KokiT Po jan 13, 2014 6:22 pm

Za prestavljanje glasbe naprej/nazaj sem moral jaz prestavljati na telefonu, tako da bi moral vsakič, ko bi želel prestaviti glasbo moral telefon odkleniti ter na telefonu prestaviti. Sam raje naložim glasbo na USB ključ ter ga imam vedno v radiji. Tako ni potrebno vsakič povezovati telefona z radijem, na telefonu ostane več baterije, pa še prestavljanje med skladbami je preprostejše.
VW Golf Mk.5
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kako močen avtoradio potrebujem?

Napisal/-a Ivan36 Po jan 13, 2014 7:58 pm

Tole dobro dela pa še ukrade ga noben ne ;)
http://www.xplore.si/contents/sl/d65_Avtoradiji.html

Jaz imam tega cca3 leta bil je v treh vozilih sedaj čaka v omari :lol: pač original radio v avtu ;)
http://www.xplore.si/contents/sl/p45_Av ... P5721.html
močni so imajo uporabne menije pa še normalne cene imajo.
 
Uporabniški avatar
lowrajder
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr dec 25, 2013 12:55 am

Re: Kako močen avtoradio potrebujem?

Napisal/-a lowrajder To jan 14, 2014 11:03 am

bluetooth je za normalno poslušanje bomba zadeva, se na telefoni naredi playlista in tudi normano predvaja
ni treba nič preklapljat ročno, idealno za hauba partije da ni treba vedno v avto it muzike prestavljat.
zraven tega lahko vsak svojo da gor brez da radijo na pamet šlatajo :evil:
polnjenje preko usbja pa samo krajša dobo baterije zaradi velikega nihanja napetosti.
vendar od teh xplore in podobnih ne pričakuj veliko muzike ker so več ali manj za šminko ;)
 
belkaena
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So nov 11, 2006 7:49 pm

Re: Kako močen avtoradio potrebujem?

Napisal/-a belkaena To jan 14, 2014 11:13 am

KokiT je napisal/-a:Če imaš avtoradio z bluetoothom je to predvsem za prostoročno telefoniranje, vendar pa lahko na določenih primerih poslušaš tudi glasbo, ki jo predvajaš na telefonu ter se sliši po ozvočenju v avtu. To funkcijo imam sam, vendar sem jo uporabil le 1-2x ker je malo moteče voziti ter brskati po telefonu za naslednjo skladbo.


Leta 2014 smo. Kakšen telefon pa imaš ti, nokia 3310? Ali pa si totalno nevešč uporabe pametnega telefona. Tebi je lažje glasbo naložit na ključ kot narediti playlisto na telefonu? Svašta.

Sam sicer bluetootha nimam ampak uporabljam radio, ki je iPhone/iPod ready in na radiju premikaš komade, iščeš playliste itd. Samo ne vem če to dobiš za 100 evrov.
 
KokiT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Če dec 19, 2013 8:10 pm
Kraj: Koroška

Re: Kako močen avtoradio potrebujem?

Napisal/-a KokiT To jan 14, 2014 2:23 pm

Se opravičujem, danes sem še enkrat preveril ter izklopil vse nastavitve za BT. Opazil sem, da sem imel vključeno omejitev, ki je podatke iz telefona lahko le sprejemala in ne tudi povratno oddajala.
VW Golf Mk.5
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov