nebivedu je napisal/-a:Ček lahko vnovčiš brez preverjanja. Takrat podpišeš izjavo in še par zadev, da se obvezuješ, da boš denar vrnil, če ni kritja. U bistvu podpišeš papirje, po katerih te lahko tožijo in iztožijo denar.
Če pa daš ček preverit, pa daš zato 4 ali 6 evrov. In če ugotovijo, da ima kritje, ti izplačajo denar, če pa kritja nima, ali je ponaredek, si pa izgubil samo tist drobiž.
adis je napisal/-a:@nebivedu: bravo lepše nebi mogel napisati

zato pa ta pametni bančni uslužbenci dajo vse čeke ne glede na to, za kakšen znesek se gre v unovčenje in tako ima banka/bančni uslužbenec dobre odnose z stranko in obratno

Nebivedu je res dobro razložil, ampak....problem je, ker veliko bančnih uslužbencev brez problemov vnovčijo čeke in stranko ne opozorijo o ničemer! Izplačajo denar takoj in niti ne dajo jasno vedeti, da se kljub temu lahko izkaže, da ček ni krit in podobno! Niti ni jasno rečeno, da banka lahko kasneje terja izplačani denar od stranke!! zato pa se lahko dogajajo take goljufije! Če bi v banki takoj opozorili stranko na takšne reči potem zagotovo nikoli nihče nebi vnovčil čeka! Možno pa je, da je danes že kaj drugače in bančni delavci opozorijo svoje stranke o morebitnih sumljivih čekih in posledicah.