Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

Ali se bodo rabljena vozila v SLO z vstopom v EU pocenila?

Glasovanje se je zaključilo dne So avg 23, 2003 10:49 am

da
10
71%
ne
4
29%
 
Skupaj glasov : 14
 
Uporabniški avatar
Jovo
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: Če avg 07, 2003 3:20 pm
Kraj: Ljubljana

Uvoz rabljenih po vstopu v EU

Napisal/-a Jovo Pe avg 08, 2003 10:49 am

Uvoz rabljenih iz EU ko bomo v EU?!
Neki je že blo na to temo. Tuki pa je uraden odgovor kako bo to šlo.

http://evropa.gov.si/evropomocnik/question/849-162/

Pa še kako to dons gre:

http://www.dario-cons.si/svetujemo.html#02

Upam, da bo komu koristlo... :lol:
Najboljš avto je nov avto!!
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Pe avg 08, 2003 6:14 pm

Ej jst ne vem... sm ze velikokrat slisal kok so v EU cenejsi rabljeni avtomobili in oh in sploh. Sam ne vem od kod to folku. Jst sem bil lansko poletje v Nemciji, mogoce na napacnem koncu. Bil sem kakih 100 km severneje od Badena, tam blizu francoske meje. Malo sem se sprehajal po avto hisah in gledal cene rabljenih avtomobilov. Bil sem sokiran. Imeli so obcutno drazje avtomobile kot pri nas. Tko da ne vem. Meni bi sicer pasalo, da bi se cene avtomobilov spustile, sam mi ni jasno na osnovi cesa. Sem tudi recimo malo gledal na mobile.de za tiste avtomobile, ki me zanimajo... kaj pa vem, cene niso ravno cenejse kot pri nas. Mogoce malenkost, a zanemarljivo. Tko da, res ne vem in ni mi jasno kje so ti tako poceni evropski avtomobili, ki se jih splaca uvazati v SLO? Ce pa kdo pozna nacin kako bi lahko dobil avto vreden cca 2.5 mio za pol miljona manj, v pol leta planiram zamenjati avto. Oziroma zdaj me malo matra... a se mi splaca menjat avto cez pol leta, al se mi bolj splaca pocakat na 1.5. in EU pa sele pol menjat. Jst osebno dvomim da bo prislo do nekih vecjih sprememb pri cenah. Ce pa ze bodo... naj mi nekdo utemelji... zakaj? :)

LP ;)
 
Uporabniški avatar
zoranwagen
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1994
Pridružen: Ne mar 09, 2003 11:28 pm
Kraj: preseljen iz MB v toti LJ na Bežigrad

Napisal/-a zoranwagen Ne avg 10, 2003 1:22 pm

Dobri avti ali porihtani avti (tuning, styling) majo v tujini občutno višje cene kot pri nas, ker pač je povpraševanje po takih avtih večje in denarnice.

Glede vstopa v EU je pa moje mišlenje: "večja ponudba-nižje cene"
...ne smem kar želim...
 
Uporabniški avatar
Jovo
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: Če avg 07, 2003 3:20 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jovo Po avg 11, 2003 8:11 am

Daco je napisal/-a:Ej jst ne vem... sm ze velikokrat slisal kok so v EU cenejsi rabljeni avtomobili in oh in sploh. Sam ne vem od kod to folku. Jst sem bil lansko poletje v Nemciji, mogoce na napacnem koncu. Bil sem kakih 100 km severneje od Badena, tam blizu francoske meje. Malo sem se sprehajal po avto hisah in gledal cene rabljenih avtomobilov. Bil sem sokiran. Imeli so obcutno drazje avtomobile kot pri nas. Tko da ne vem. Meni bi sicer pasalo, da bi se cene avtomobilov spustile, sam mi ni jasno na osnovi cesa. Sem tudi recimo malo gledal na mobile.de za tiste avtomobile, ki me zanimajo... kaj pa vem, cene niso ravno cenejse kot pri nas. Mogoce malenkost, a zanemarljivo. Tko da, res ne vem in ni mi jasno kje so ti tako poceni evropski avtomobili, ki se jih splaca uvazati v SLO? Ce pa kdo pozna nacin kako bi lahko dobil avto vreden cca 2.5 mio za pol miljona manj, v pol leta planiram zamenjati avto. Oziroma zdaj me malo matra... a se mi splaca menjat avto cez pol leta, al se mi bolj splaca pocakat na 1.5. in EU pa sele pol menjat. Jst osebno dvomim da bo prislo do nekih vecjih sprememb pri cenah. Ce pa ze bodo... naj mi nekdo utemelji... zakaj? :)

LP ;)

BADEN??. Ja nisi bil lih v obljudenem (z poceni starimi avti) delu Nemčije. Probaj raje na Bavarskem. Je pa zadeva ponavadi taka: več izbire, boljša oprema avtov in pa določeni modeli so v primerjavi pri nas smešno nizki določeni pa zeloooo dražji kot pri nas. Odvisno kaj iščeš.
Najboljš avto je nov avto!!
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER Sr avg 20, 2003 9:40 am

V Nemčiji je odvisno kaj iščeš. Če boš iskal BMW, MB in druge nemške znamke bodo občutno cenejši kot pri nas, japonski in ameriški in avtomobili iz drugih eU držav pa so lahko tudi dražji kot pri nas!
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Galantfrik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1030
Pridružen: To apr 16, 2002 11:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Uvoz rabljenih po vstopu v EU

Napisal/-a Galantfrik Sr avg 20, 2003 10:30 am

Jovo je napisal/-a:Uvoz rabljenih iz EU ko bomo v EU?!
Neki je že blo na to temo. Tuki pa je uraden odgovor kako bo to šlo.

http://evropa.gov.si/evropomocnik/question/849-162/

Pa še kako to dons gre:

http://www.dario-cons.si/svetujemo.html#02

Upam, da bo komu koristlo... :lol:


Jovo, hvala ti za tale link. Si mi neizmerno dvignil stopnjo veselja ko sem prebral prvičlanek.
Meni se zdi super predvsem to, da z vstopom v EU ne bo več omejitve glede na starost vozila.

Hehehe, :P Že iščem nekej zame :P :P :P
Slika
 
Uporabniški avatar
Jovo
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: Če avg 07, 2003 3:20 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jovo Sr avg 20, 2003 12:28 pm

Ma te k..ci birokratski baje že neki kuhajo s temi EKO zadevami. Baje se pripravlja nek zakon glede emisij in zna bit spet težava s prvo registracijo rabljenih v SLO. Bomo videli. Vsekakor ti pridno išči in bodi pripravljen na 1. maj 2004 :lol:

:-P Jovo ma tud ogledane zadeve :-P
Najboljš avto je nov avto!!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov