Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

nekaj me zanima?

Napisal/-a MGsax Pe avg 15, 2003 5:22 pm

vem da sem to že enkrat spraševal oz. nekaj podobnega!

vendar je pogovor s kolegi znova nanesel na to temo, da pač pri jarcu delajo večinoma mulci ki se učijo na avtomobilih. pred vrati pa imam drugi redni servis!

zanima me ali "moreš" peljat na drugi redni servis k pooblaščenemu serviserju ali ne?
ker baje če pol kaj crkne, ti lahko gnjavijo češ da nisi imel avto na pooblaščenem servisu!
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Pe avg 15, 2003 5:52 pm

ce ni v servisni knjigi ziga pooblascenega servisa, pa ti potem kaj crkne, kaj mislis, da gre v garancijo, kam ga bos peljal? k pooblascenemu serivserju...

in kaj ti bo on prvo rekel, ko bo servisno knjigo videl, sploh ce je slo za kak tak del, okorg katerega se kaj dela na rednem servisu? da ti zal ne morjo pomagat...

drugo je ce kaj vecjega crkne, potem bo mogoce dobra dusa izpadel, pa na garancijo pisal...

je pra res dosti odvisno od njegove dobre volje oziroma pripravljenosti pomagat

torej, uradno med garancijo samo pooblasceni servisi ;) (da ne bo letanja)
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
Alex
Uporabnik
 
Prispevkov: 890
Pridružen: Pe okt 25, 2002 2:37 pm
Kraj: 'Zgornja' Primorska

Napisal/-a Alex Pe avg 15, 2003 7:26 pm

Žal je tko k dobek prav. Če hočeš met žig v servisni, potem žal ni druge - pa še redni servis maš. Drugo je kaj manjšega tko vmes..
lp
There's no better car than SAXO 1.6i 16V VTS...for this once
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax So avg 16, 2003 6:32 pm

saj zato vprašam!

bom pa tak hoto poleg bit ko bodo delali!
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER So avg 16, 2003 7:49 pm

sej najbrz obstaja tudi kakšen drug pooblaščen serviser kot Jarc!!!
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax Ne avg 17, 2003 8:09 am

ja samo se mi ne da daleč vozit!, škoda da nima več porsche MB
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
.::GTR::.
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So mar 15, 2003 1:59 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a .::GTR::. Ne avg 17, 2003 2:03 pm

MGsax je napisal/-a:ja samo se mi ne da daleč vozit!, škoda da nima več porsche MB


ej bol da se 150km alpa clo mal več peleš na servis pa da ti oreng pa kokr je treba nardijo, k pa da boš poj z avtom mel same pizdarije (kokr se zadnje cajte rado dogaja) ;)
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax Ne avg 17, 2003 3:14 pm

samo si mislim tak da če mi dajo štempl pol morajo kolko tolko naret ker pol lahko tak reklamiram na njihov račun! bom pa poleg ko bodo menjavali določene stvari!
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
totimato
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:47 pm
Kraj: MB

Napisal/-a totimato Če avg 21, 2003 6:58 am

MGsax je napisal/-a:samo si mislim tak da če mi dajo štempl pol morajo kolko tolko naret ker pol lahko tak reklamiram na njihov račun! bom pa poleg ko bodo menjavali določene stvari!


Jaz bi se na tvojem mestu peljal malo dalje. Oce ima Leona (prej toledota) in ima (je imel) pri jarcu same tezave. Skoda zivcev za 300 sit bencina.

Samo moje mnenje (in ocetovo).

lp

totimato
Človek, ki bi si kupil fička, če bi imel garažo.
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax Če avg 21, 2003 7:31 am

kam pa ga sedaj vozite?
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
Jovo
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: Če avg 07, 2003 3:20 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jovo Če avg 21, 2003 8:12 am

Žal je tko povsod. Sem že kr neki serviserjev zamenjal (VW, Audi, Fiat, Daewoo) in lohk rečem da so sami mulčki (po možnosti še srednješolci, ker jih med obvezno prakso ne plačujejo). "Ta pravi" serviserji gredo na svoje al pa jim itak vse skp dop..di, ko vidjo kakšne svinjarije se gredo njihovi bossi in končajo nekje kot prodajalci v štacuni ali pumpi.

Pri Audiju vem da niso dovolil bit v delavnici! :evil:

Žal je tko da moraš dokler je v garanciji na pooblaščene vozt po pa zber svojga. Mi je pa en kolega dal dober nasvet glede mehanikov: več kot dvakrat ne istmu pelat, ker pol že začne upadat kvaliteta računi pa so čedalje bolj zasoljeni!!
Najboljš avto je nov avto!!
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Če avg 21, 2003 8:44 am

Jovo je napisal/-a:Pri Audiju vem da niso dovolil bit v delavnici! :evil:


kaaajjj :shock: :?: ej ko vzamem nov avto ima da vidim katero olje notri,kdo se bo notri vsedel,kako bodo delali,vse :!: :!:
če sem stranka in sem pri njih kupil avto imam pravico gledat kaj se dogaja le s tem na servisu :evil:
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Če avg 21, 2003 10:03 am

menjekul je napisal/-a:
Jovo je napisal/-a:Pri Audiju vem da niso dovolil bit v delavnici! :evil:


kaaajjj :shock: :?: ej ko vzamem nov avto ima da vidim katero olje notri,kdo se bo notri vsedel,kako bodo delali,vse :!: :!:
če sem stranka in sem pri njih kupil avto imam pravico gledat kaj se dogaja le s tem na servisu :evil:

na servisu jst tut ne spustim avta izpred oči!!!
oče vozi avto k mlacarju v stopče, pa je tut lahko skozi zraven!
Slika
 
Uporabniški avatar
totimato
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:47 pm
Kraj: MB

Napisal/-a totimato Če avg 21, 2003 9:08 pm

MGsax je napisal/-a:kam pa ga sedaj vozite?


Mislim, da je takrat rekel, da nekam v Ptuj :?: Se prav spomnim? Obstaja Seat servis v Ptuju? Zdaj je na morju in se mi zdi malo noro da bi ga tja klical in vpraševal, kam pelje avto na servis :wink:

lp

totimato
Človek, ki bi si kupil fička, če bi imel garažo.
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax Pe avg 22, 2003 7:44 am

ja valda. kaj so vam pa pri jarcu zafrknili
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
ZvoneCh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Sr mar 26, 2003 9:19 pm
Kraj: Winterthur /CH

Napisal/-a ZvoneCh Ne avg 24, 2003 10:24 am

Z servisi še naslednje nevem če je že kdo omenil v kaki drugi temi.

Na pooblaščenih servisih VW,Audi,Seat,Škoda,Porsche določajo firme točno kaj se pri servisu dela in kaj se lahko zaračuna.
Vsi serviserji imajo liste kaj je treba narediti pri določenem št.km in zato opravilo serviser ki ga je opravil in zaračunal mora garantirati.
Primer.
Prijava servisa z 90 000 km Motor Benzinar brez kakih podatkov naprej.
Potek je naslednji.
Stranka pripelje vozilo ,Sprejemna oseba ima pripravljeno listo ki jo ob navzočnosti stranke mora ispolnit ob vozilu.
Vprašalnik ki je tam naveden:
Ali vam lahko napolnimo tekočine ( mišljeno tekočina za pranje stekel)
Ali je bilo z vašim vozilom od prejšnjega servisa kaj narobe ali ste kaj zaznali.
Ali vam lahko v primeru da so Brisalci zanič zamenjamo.
itd.
Avto se ob prisotnosti Stranke dvigne in se pregleda od spodaj in zgoraj Pomeni bremze ter vse ostalo, če se kaj opazi za zamenjavo kar je izven liste servisa se nesme zamenjat brez strankinega dovoljenja.
Po končanem servisu se izstavi račun in se posamezne pozicije razložijo stranki ter popolna lista ki jo je mehanik izpolnil in podpisal ter podpis Kontrolorja končnega dela preda stranki.( ima pravico zahtevati če ne orig. mora dobiti kopijo)
Pri vseh 30 000 km se mora prekontrolirati zobati jermen (kontrola se zaračuna posebej) če je zaračunana kontrola jermena in ga pol čez 5 000 km strga, je zato odgovoren seriviser razen če ni kaj blokiralo kar se pa takrat ni moglo predvideti.

Stranki ni treba plačati opravljena opravila in dele ki niso bili dani v popravilo ob prijavi ali kontroli in stranka o tem ni bila obveščena.
( Zamenjava brisalcev, polnenje tekočine za stekla, zamenjave bremz in auspuha razenih dodatkov za benzin.) Bremze se iz izkušenj pri nedoseženi stranki zamenjajo in se strai deli položijo v čisti kartonski škatli v vozilo,kot dokaz da so bremze bile res zanič in potrebne zamenjave ( varnostni del). V primeru da stranka odkloni se dela brez računanja zamenjajo in mora podpisati potrdilo o vednosti njenih bremz in posledic,vozilo se nesme pod nobenim pogojem zadržat na servisu ker je last stranke in ne servisa.
Vsaka stranka ima pravico svoj račun poslat na oddelek za ( kundendienst) pri Importerju znamke na kontrolo ,če pa tam nič ne doseže imajo v Tovarnah omenjenih
Znamk vozil Kundendienst ki preverja te račune skupaj z zamenjanim in zaračunanim časom dela vsaka prekoračitev se briše z računa in preveč plačan denar se mora stranki povrnit.
V naslabšem primeru se take zadeve kaznujejo z odvzemom Zastopništva za Servise in prodajo.

Za dodatek še pri servisu ki mu je stranka nekaj vredna in ve kaj mu ta stranka daje se stranka po opravljenem delu v roku 14 dneh pokliče po telefonu ali pa pošlje pismo ,ter se povpraša o zadovoljstvu z servisom,sprejemom,vsoto računa,in o morebitnih napakah.

Pozdrav
---------------------------------------------------------------------
Moj kruh
http://www.ueberland.amag.ch
 
Uporabniški avatar
totimato
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:47 pm
Kraj: MB

Napisal/-a totimato To avg 26, 2003 7:58 am

MGsax je napisal/-a:ja valda. kaj so vam pa pri jarcu zafrknili


Bilo je kar nekaj stvari. Da bi jih našteval imam preslab spomin. Se je pa oče konstantno pritoževal in vsaj enkrat hodil nazaj in reklamiral storitev. Najbolj mi je v spominu ostalo, da je hodil tja menjavat tudi žarnice (ker je kao stvar komplicirana) in prvič je plačal nek znesek, drugič pa precej manj. Ker je bilo to v relativno kratkem razmaku ni bilo kakšne pocenitve dela, žarnica pa stane koliko stane.

Enkrat je ruknil zadnji del na Leonu in so mu po kratkem mučkanju zamenjali 5. vrata. "Nova vrata" so imela napis TD (moralo bi pisati SDI, saj ima oče navadnega dizla), to mu je sicer bilo všeč. Ampak zaradi sumljivega postopka sva šla ta "nova" vrata gledati bolj natančno. Ne jaz ne oče nisva strokovnjaka, zato je potrebno sledeče jemati z rezervo. Obema se je zdelo, da so vrata popravljana (mat del barve na notranji strani, malenkost čudna plastika, vrata delovala, kot da ravno ne pašejo - to zadnje lahko da se nama je zdelo, saj sva bulila v njih lep čas in pod vsemi koti).

Glede tega kaj pravi ZvoneCH, nič ne pravim da ni tak, ampak ko je enkrat oče dal menjati prednje zavorne diske na Toledotu, so ob prevzemu avta, stari diski magično poniknili v tla. So ga poklicali, mu razložili, oče se je stinjal, da menjajo, samo je potem iz radovednosti želel videti diske, ker dela dosti kilometrov in mu je varnost pomembna.

Vem, da sta bile dve finti tudi pri servisu motorja - pri Toledotu in pri Leonu, samo se sedaj ne spomnim točno kaj. Očetov avto nisem nikoli dobil za več kot 20 min v roke, zato sem se bolj brigal za svojega :P

Upam, da ti je to v pomoč.

lp

totimato
Človek, ki bi si kupil fička, če bi imel garažo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov