Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
stam_mb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr sep 10, 2003 7:48 am

Nujno rabim pomoč oz. nasvet kako in kaj

Napisal/-a stam_mb Sr sep 10, 2003 8:00 am

Punca je kupila NOVEGA VW Golfa pri avtomobilski hiši Porsche v MB. Naknadno smo ugotovili, da je bil avto na določenih mestih prebarvan. Verjetno niti ne bi ugotovili, če ne bi te korekcije zgledale ko da se je kakšen vajenec učil barvat (predstavljajte si kako mora zgledat, če je golf biserno črne barve). Ko smo o tem seznanili avto hišo Porsche, o tem niso hoteli slišati nič. Rekli so celo, da oni niso dolžni stranke obvestit o tem da je bilo z avtom (ne pozabite kupljen je bil kot novo vozilo) karkol narobe.

V nadaljevanju so celo priznali, da je bil avto na treh mestih res prebarvan. Zakaj? Tega spet niso povedali. Ponudili so, da odpravijo napake. OK pa jih odpravite. Včeraj sem šel po avto in me je skor kap zadela. Na dveh mestih so poskušali z poliranjem odpravit svojo napako in so ga zgleda zapolirali (oprostite izrazu, ker nisem iz te stroke, ampak jaz bi temu tako rekel). Tretjo mesto (na robu med B in C stebričkom) pa so baje ponovno barvali. Ampak to barvanje je še dalo slabši rezultat kot predhodno packanje. Avto na teh popravljenih mestih ni več biserno črne barve, ampak mat črne barve.

Zanima me kako jih naj pritisnem, da bodo strokovno opravili svoje delo?

Ali sem upravičen do povrnitve dela kupnine (ne pozabite avto je bil kupljen kot nov)?

Ali jim naj spravim na vrat tržno inšpekcijo in medije?

Kaj lahko in kaj moram doseč?
 
Uporabniški avatar
ssokec
Novinec
 
Prispevkov: 200
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:05 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a ssokec Sr sep 10, 2003 8:05 am

Kako lahko lažejo pojdi na tržni inšpektorat in se tam pritoži, zahtevaj novo vozilo, kajti plačal si novega.
Slika
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax Sr sep 10, 2003 8:11 am

prvo se obrni na generalnega uvoznika porsche-LJ, potem pa na zvezo za varstvo potrošnikov in tam povprašaj kako naj dalje ukrepaš.
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
Jovo
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: Če avg 07, 2003 3:20 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jovo Sr sep 10, 2003 8:14 am

Ah, žal je tko da se dons brez dobrga odvetnika al pa dobre bejzbol palce ne da živet. Odloči se sam soft ali hard prijem. :twisted:

Slika
Najboljš avto je nov avto!!
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar Sr sep 10, 2003 8:29 am

Najprej manjka pomemben podatek, po kolikem casu ste opazili napako? Sicer pa brez problema poslji na Porsche Slovenija (ne na Porsche LJ) pismo, da si se po posvetu s svojim odvetnikom ter dezurnim trznim inspektorjem odlocil, da, v kolikor ne pristanejona strokovno odpravo kozmeticnih napak na vozilu na njihove stroske na povrnitev dela kupnine v znesku (recimo) 1350 € zaradi manjvrednost vozila, vlozis tozbo proti Porsche Slovenija in posredno proti Porsche Maribor zaradi zamolcane skrite napake na avtu. Mislim, da ce ima trgovec kolikor toliko pod kapo, ne bi smelo biti problema
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Sr sep 10, 2003 8:31 am

sam po pički fantje :twisted: :twisted:
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax Sr sep 10, 2003 8:34 am

glede porsche lj sem mislo slovenija, sory :oops:

ne vem zakaj ti napake nočejo strokovno odpravit, ko smo mi kupovali leona je bila ena pikica malo vdrta se je komaj vidla, ampak preden prevzamemo avto pregledamo čisto vse, in so jo brez problema strokovno odpravili,.....

ne razumem jih na porsche-mb, če pogledamo malo so skoraj vse hiše enake nikjer ti ni z rožicami postlano
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
totimato
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:47 pm
Kraj: MB

Napisal/-a totimato Sr sep 10, 2003 8:50 am

Kar idi do tržne inšpekcije, to jih bo najbolj prepričalo.

Jaz bi šel.

lp

totimato
Človek, ki bi si kupil fička, če bi imel garažo.
 
Raptor
Novinec
 
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne sep 14, 2003 9:40 am

Napisal/-a Raptor Ne sep 14, 2003 12:02 pm

ce ne gre drugace se obrni na zvezo potrosnikov slo
http://www.zps-zveza.si/zps.html
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Napisal/-a menjekul Ne sep 14, 2003 2:53 pm

Raptor je napisal/-a:ce ne gre drugace se obrni na zvezo potrosnikov slo
http://www.zps-zveza.si/zps.html


prenovo je sofinanciralo veleposlaništvo kraljevine nizozemske....damn we suck :evil:

a za klinčev referendum pa mamo denarja katerega se tako in tako ne bo udeležila niti polovica ljudi.kmečki narod :!:
 
Uporabniški avatar
Fast-B
Novinec
 
Prispevkov: 318
Pridružen: Ne sep 14, 2003 3:57 pm

Napisal/-a Fast-B Ne sep 14, 2003 4:23 pm

Prodajalci itak velikokrat prodajajo poškodovana vozila ki so jih popravili, al pa ne dajo notri alarma ki ste ga naročili ampak le eno fake varijanto... :evil:
 
baron
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: So sep 20, 2003 4:38 pm

Re: Nujno rabim pomoč oz. nasvet kako in kaj

Napisal/-a baron Ne okt 19, 2003 2:36 pm

stam_mb je napisal/-a:Punca je kupila NOVEGA VW Golfa pri avtomobilski hiši Porsche v MB. Naknadno smo ugotovili, da je bil avto na določenih mestih prebarvan. Verjetno niti ne bi ugotovili, če ne bi te korekcije zgledale ko da se je kakšen vajenec učil barvat (predstavljajte si kako mora zgledat, če je golf biserno črne barve). Ko smo o tem seznanili avto hišo Porsche, o tem niso hoteli slišati nič. Rekli so celo, da oni niso dolžni stranke obvestit o tem da je bilo z avtom (ne pozabite kupljen je bil kot novo vozilo) karkol narobe.

V nadaljevanju so celo priznali, da je bil avto na treh mestih res prebarvan. Zakaj? Tega spet niso povedali. Ponudili so, da odpravijo napake. OK pa jih odpravite. Včeraj sem šel po avto in me je skor kap zadela. Na dveh mestih so poskušali z poliranjem odpravit svojo napako in so ga zgleda zapolirali (oprostite izrazu, ker nisem iz te stroke, ampak jaz bi temu tako rekel). Tretjo mesto (na robu med B in C stebričkom) pa so baje ponovno barvali. Ampak to barvanje je še dalo slabši rezultat kot predhodno packanje. Avto na teh popravljenih mestih ni več biserno črne barve, ampak mat črne barve.

Zanima me kako jih naj pritisnem, da bodo strokovno opravili svoje delo?

Ali sem upravičen do povrnitve dela kupnine (ne pozabite avto je bil kupljen kot nov)?

Ali jim naj spravim na vrat tržno inšpekcijo in medije?

Kaj lahko in kaj moram doseč?


Dej povej kako kej storji ta tvoja zadeva glede stokovne odprave napak. A si kej dosegu? :twisted:
 
Uporabniški avatar
LUDACRIST
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: Sr okt 08, 2003 10:03 am
Kraj: CELJE

Napisal/-a LUDACRIST To okt 21, 2003 9:58 am

NAJPREJ STOPI DO DIREKTORJA AVTOHIŠE KJER SI AVTO KUPIL OBRAZLOŠ MU SITUACIJO, ČE SE NE BO STRINJAL-KAR JE VELIKA VRJETNOST, POSLIKAJ AVTO PREDLOŽI ORGINAL RAČUNE IN SI NAJDI ZANESLJIVEGA ODVETNIKA-TO TI BO NAJHITREJŠA IN UČINKOVITA POT.
REZULTAT TEGA BO DA BOŠ IMEL AVTO POPRAVLJEN POLEG TEGA PA BOŠ PREJEL ŠE ODŠKODNINO ZARADI PRIKRIVANJA OČITNIK NAPAK OB PRODAJI AVTOMOBILA TER ZA ČAS ,KO SE BO VOZILO POPRAVLJALO IN GA NE BOŠ MOGEL KORISTITI.

NE SE DAT. :D
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov