Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Sr apr 21, 2010 9:34 pm

DeeD a ti si D.P.? :)
 
Uporabniški avatar
snikerson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: Pe jan 04, 2008 4:01 am

Napisal/-a snikerson Sr apr 21, 2010 10:15 pm

če ima kdo dostop do članka, preporsto naj klikne Prt Scr tipko, ki se nahaja nad smernimi tipkami, nato pa samo še v slikarja in objavi....
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Napisal/-a a_sist Sr apr 21, 2010 10:56 pm

snikerson je napisal/-a:če ima kdo dostop do članka, preporsto naj klikne Prt Scr tipko, ki se nahaja nad smernimi tipkami, nato pa samo še v slikarja in objavi....


eh.. lepo naj tekst označi in ga copy / pasta sem.. ga bo potem še search zaznal.. na sliki ga namreč ne bo..
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
snikerson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: Pe jan 04, 2008 4:01 am

Napisal/-a snikerson Sr apr 21, 2010 11:28 pm

tudi res oops
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 Če apr 22, 2010 5:44 am

mislim da ne bo več katerega avta prodal ali uvozil ,kar je tudi prav :D :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Skrimo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jan 26, 2005 7:45 am
Kraj: Petkovec

Napisal/-a Skrimo Če apr 22, 2010 12:45 pm

no da še jest mal dopišem moje dogajanje ..

ja jaz sem tisti ki je skupaj z DeeD-om (Donald A.P.) v kontejnerju dobil avto - 1985 Ford MUSTANG GT .. sem PETER SIVEC (notranska LOGATEC - ROVTE - PETKOVEC) .. da nebo kdo mislil da si kaj zmišljujem ..

in res je - avto imam doma, je registriran ...
To kar se dogaja okol tega dnarja mi res ni nič jasno .. do mene je biu korekten, vse je potekal tako kot more, nakazal sem denar, tu se je že nekaj zalomilo .. poslal mi je napačne podatke tako da sem denar poslal na neko centralno banko kjer on denarja NI mogel prevzet :D .. tako da je ta banka potem ta moj denar TAKOJ nakazala na centralno banko v USA (ki naj bi sodelovala z NLB) - nekak tako mi je tetka na banki povedala (ker pač na tisti račun na katerega sem v prvo poslal nekaj ni štimalo) ..

mislil sem da bom pač denar dobil nazaj na svoj račun in bom nato poslal na pravi naslov .. hehe zakomplicirano .. pa je prijazna tetka NLB rekla da pač denar je v "njihovi banki" v USA in da tam "počiva" dokler se VSI podatki ne ujemajo okoli Toma da ne zapravljam provizij s pošiljanjem denarja ..

kontaktiral sem Toma ki mi je TAKOJ (v roku 3 dni) poslal popravljen bančni račun .. s tem listom sem odšel na NLB kjer je ona preverila potem popoldne (IZVEN SVOJEGA DELOVNEGA ČASA) klicala osebno v USA banko da so preverili da ni kaj sumlivo .. ker je vse štimalo je Tom dobil denar v roku par ur ..

če se ne motim je Tom denar dobil v četrtek dopoldan (po njegovem času) in je potem takoj prvi weekend (nevem ali je bila sobota ali nedelja) odšel po avto .. in ga pripeljal nazaj k njemu v garažo, ga poslikal ter naredil video posnetek ..

do tu je Tom deloval ZELO profesionalno (tudi tisti problem z banko je takoj videl da je zamešal ime ter račun - nevem kako ampak OK - se zgodi) ..


tu pa je že prva stvar ki mi je (sedaj ko je avto pri meni) ZELO smešna (a vseeno butasta) .. Tom je dejal ..
citiram: "Peter, avto je v odličnem stanju, pelje kot nov, zvok je tisti tapravi, vse deluje ..." - to kar je govoril nekje 15min je VSE res (avto je dejansko v bolšem stanju kot mi je blo rečeno), nasledni stavek pa mi je butast - dejal mi je tudi - "avto ima klimo ki začuda za 25let star avto DELUJE" ..

no kako za boga lohka klima dela če pa manka:
- klima kiler
- kondenzator
- klima kompresor
- cevi
:D :D :D

sicer me to NE moti ker mi za klimo DOL visi
sam zakaj je reku da deluje .. hehe

ps: avto je v originalu imel klimo, vendar je le ta bila odstranjena ker ni delovala :lol: (to mi je povedal bivši lastnik mojega "85 MUSTANGa dr. Barry Baumann) .. :D

-------

od tu naprej (od tistega trenutka ko je Tom avto imel v garaži) pa je zgodba že v tej temi napisana v prejšnjih postih !!!

dodam lahko le še to ..

za avto ni važno kolko sem dau (nekje tolko kot je tom potem plačal dr. Barry Baumannu) .. za prevoz sem plačal 1800$ za prevoz do KOPRA ! .. ker prevoz ni bil mogoč so mi za to ceno avto pripeljali iz USA v Bremerhaven in potem iz Bremerhavena v Slovenijo na dvorišče ..
Torej Tom mi NI zastonj pripeljal Mustanga iz Nemčije do mene ampak sva že v začetku bila zmenjena da bo pač avto žel v Koper .. ker to takrat ni bilo možno ka ge "poslal" v Nemčijo .. kakšne kolobocije pa so se tu dogajale pa je DeeD (Donald A.P.) že napisal ..

No Tom jaz sem napisal svoje .. če kaj ni res kar sem napisal me PROSIM popravi ..

ja avto imam, vse je dokaj tko kot sva se menila, dogovorila ..
mei je važno da avto imam in da nimava denarnih problemov .. me pa moti ker pač z drugimi nimaš pošlihtanih poslov .. "kaj Donaldu nuca avto če pa nima denarja za tankat" ;)



toliko zaenkrat, pa lep pozdrav vsem, Peter S.

ps: pi*da sm se umes razburu de sm touku po tipkovnc k sm post pisou .. res me razpizdijo take stvari ..
1985 Ford Mustang GT (5.0L V8)
1997 Opel Astra (I still dont like Opel)
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Če apr 22, 2010 12:56 pm

DeeD je napisal/-a:V bistvu dostopa do članka nimam... ko pa dobim revijo v roke jo poskeniram in postam


Živjo.
Da nebi kdo tega storil brez izrecnega dovoljenja omenjene revije. So izredno občutljivi na takšne zadeve in ne želimo kakšnih nepotrebnih konfliktov foruma z omenjeno medijsko hišo.

LP
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Če apr 22, 2010 1:44 pm

INFINITI je napisal/-a:
DeeD je napisal/-a:V bistvu dostopa do članka nimam... ko pa dobim revijo v roke jo poskeniram in postam


Živjo.
Da nebi kdo tega storil brez izrecnega dovoljenja omenjene revije. So izredno občutljivi na takšne zadeve in ne želimo kakšnih nepotrebnih konfliktov foruma z omenjeno medijsko hišo.

LP

zdej če hočete lahko pastam članek sem, kako je s pravicam ne vem, sam če imam dostop ( uradni) ne vem zakaj bi bil problem s kopiranjem...no povejte, ker nočem da bi prišlo do konfliktov... :lol:
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če apr 22, 2010 2:13 pm

TOYOTA je napisal/-a:zdej če hočete ...


Nočemo - je že Infiniti povedal.

Zakaj na njegovo direktno opozorilo, da "NE", ponujaš "JA"? Tega ne razumem dobro...
Ravno kopiranje oz javno razmnoževanje (poslušanje, gledanje...) je prepovedano in ravno zaradi tega so avtorske pravice - da si tujega dela ne lasti /uporablja vsak, ampak samo tisti, ki je za to plačal.
Kaj tu ni jasno?
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Če apr 22, 2010 5:31 pm

INFINITI je napisal/-a:
DeeD je napisal/-a:V bistvu dostopa do članka nimam... ko pa dobim revijo v roke jo poskeniram in postam


Živjo.
Da nebi kdo tega storil brez izrecnega dovoljenja omenjene revije. So izredno občutljivi na takšne zadeve in ne želimo kakšnih nepotrebnih konfliktov foruma z omenjeno medijsko hišo.

LP


Kaj pa če bi nekdo enostavno prepisal tekst oz. ga pretikpal na forum?
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Če apr 22, 2010 6:15 pm

bolj "legalno" bi bilo najbrž, če bi nekdo naredil mal širši povzetek teksta (ampak predvidevam, da ne bi nič novega prebrali - ali pač?)
Slika
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply Če apr 22, 2010 6:31 pm

Čalnek je avtorsko zaščiten tako da z copy paste ne bo nič.

Upam, pa da so navedli avtomobilizem.com.
 
urbi21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Po apr 27, 2009 10:53 pm

Napisal/-a urbi21 Če apr 22, 2010 7:00 pm

Lohka dam jst link iz enega druzga foruma k je gor članek če ni prepovedano... ;)
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Če apr 22, 2010 7:39 pm

esem je napisal/-a:
TOYOTA je napisal/-a:zdej če hočete ...


Nočemo - je že Infiniti povedal.

Zakaj na njegovo direktno opozorilo, da "NE", ponujaš "JA"? Tega ne razumem dobro...
Ravno kopiranje oz javno razmnoževanje (poslušanje, gledanje...) je prepovedano in ravno zaradi tega so avtorske pravice - da si tujega dela ne lasti /uporablja vsak, ampak samo tisti, ki je za to plačal.
Kaj tu ni jasno?


bilo je preprosto vprašanje, ti ni treba iz tega štale delat :shock:
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
markx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Ne okt 28, 2007 7:50 pm

Napisal/-a markx Če apr 22, 2010 9:34 pm

Kaj komplicirate.Kopiraj članek in napiši njegov izvor,pa je.
 
DeeD
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Po mar 01, 2010 9:36 pm
Kraj: Polzela

Napisal/-a DeeD Če apr 22, 2010 10:21 pm

Glede na to, da je članek res plačljiv je najbrž bolje, da se tega še ne objavi.

Bom pa vprašal na Mojih Financah po kolikem času je to dovoljeno objaviti


Sicer članek potrjuje kar je napisano v tej debati...ne samo kar sem jaz napisal toda sporočila tudi ostalih kolegov
Rock 'N' Roll
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Če apr 22, 2010 11:11 pm

naj nekdo naredi copy/paste pa ga rukne men na email pa je rešeno :-P
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če apr 22, 2010 11:50 pm

TOYOTA je napisal/-a:bilo je preprosto vprašanje, ti ni treba iz tega štale delat :shock:


Hvala, ker imaš odgovor/razlago na tvoje neznanje
TOYOTA je napisal/-a:... kako je s pravicam ne vem, sam če imam dostop ( uradni) ne vem zakaj bi bil problem s kopiranjem...no povejte, ker nočem da bi prišlo do konfliktov... :lol:

o tem, da je in zakaj je ravno kopiranje edini problem, za štalo. (BTW - za tako dejanje te lahko preganjajo, če hočejo (in Infiniti resno opozarja, da so zelo občutljivi) - in imajo vse možnosti za uspeh!)
Pa še kdaj...
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Pe apr 23, 2010 7:52 pm

Čist tako mimogrede...danes sem iz prve roke izvedel, da je Tom že dobil prvi obisk na domu v Chicagu! Seveda Tomu ni bilo nič jasno, in zadeva je za eno osebo že rešena!! Ja, amerika res ni daleč.
 
Uporabniški avatar
snikerson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1376
Pridružen: Pe jan 04, 2008 4:01 am

Napisal/-a snikerson Pe apr 23, 2010 9:07 pm

upam, da je blo v tem stilu; Tom, i'm your father!

Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov