Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a denis099 Sr jan 20, 2016 6:27 pm

Ivan36 je napisal/-a:Če tako sexsas kot kupujes avte, je še nepotešena tvoja lepša polovica :mrgreen:


Konstruktiven odgovor.
denis
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1797
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a emozul Sr jan 20, 2016 7:52 pm

Ivan36 je napisal/-a:Če tako sexsas kot kupujes avte, je še nepotešena tvoja lepša polovica :mrgreen:


A še nisi slišal za tantrični seks :D

Drugače pa res preveč kompliciraš, prvo pojdi sprobat, poj boš pa že veliko bolje vedel.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9972
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a esem Sr jan 20, 2016 9:10 pm

To je žalitev za kompliciranje, če je po par sto postih našel enega rabljenega za probat in ker je "skoraj kot nov", ne bo probal nobenega več, še posebno ne bistveno boljše nove Astre, (prej so bili dobri (kot možnost) tudi MBA BMW1, zdaj niti nova Astra ni več), raje bo kupil rabljeno Astro in to praktično po ceni nove . Tu niti kompliciranje (psihiatrov) ne more več pomagati.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a denis099 Če jan 21, 2016 7:50 pm

Za vse dvomljivce: kupil! morm rect da se pozna da je avto prakticno nov z 18t km. Vec kot navdusen!
denis
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a denis099 To jan 26, 2016 4:41 pm

Glede na to, da ste me obtozili fejk teme bi pricakoval opravicilo :)
Za ostale pa: je pri 18t km utekanje motorja ze koncano, da lahko malo navijes v obrate?
denis
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a metor To jan 26, 2016 9:16 pm

Srečno vožnjo. Glede utekanja upam, da se hecaš.
Don't worry, be happy ;)
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a denis099 To jan 26, 2016 9:22 pm

Res ne razumem zakaj ni opravicila, da ste me napadali, da je fejk tema...
denis
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1913
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a nejc1 To jan 26, 2016 11:10 pm

Si pa optimist glede opravičila :roll: :roll: Sicer pa prvo predstavi avto v galeriji drugače ni kakšnega zagotovila da si kaj kupil...
Avto se drugače utekava prvih 1000km in to je to... Pri 18kkm samo teraj koliko ti srce poželi :lol:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a DePalmo Sr jan 27, 2016 12:17 am

Verjetno so že novega ulaufal v kaki Luki Koper :lol: Tako da ni več bojazni da nebi bil ulaufan.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a yashica Sr jan 27, 2016 12:15 pm

Čestitam za nakup Astre J, čeprav sam v neposredni primerjavi z novim modelom nanjo sploh ne bi pomislil. Na testni vožnji me je bolj kot ne razočarala, medtem ko me je nova navdušila ;)

Pri okroglih 20.000 km je že misel o utekanju odveč, ne veš niti kako ga je prejšnji voznik (ali morda več voznikov?) teral. Poleg tega je lahko motor prestal tovarniško testiranje in tam gre že v štartu v rdeče polje. Neznank je kolikor hočeš.

Menjava olja na 15.000 km, zmerni obrati pri hladnem motorju in linearno pospeševanje, brez višjih prestav in "gas do podna" iz nizkih obratov ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9972
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a esem Sr jan 27, 2016 1:44 pm

denis099 je napisal/-a:Glede na to, da ste me obtozili fejk teme bi pricakoval opravicilo :) ...
Sam se ti seveda ne bom opravičil, z mojim pristopom in nekaterimi posti sem ti kvečjemu pomagal! Vsaj skušal sem, a ti si raje tekel po Astro, ne da bi sploh sprobal še kaj (vsaj novo Astro, na primer). Tako se avtov pač ne kupuje, a ti tega še nisi dojel, čeprav so ti tudi ostali to skušali dopovedat.

Tako imaš zdaj staro rabljeno Astro, ko bi lahko za le malo večji znesek kupil novo staro ali novo novo, ki je bistveno boljša - in obe bi bili novi. Tudi to je posledica neupoštevanja konkretnih dobrih predlogov! Zakaj potem sploh iščeš pomoč? Kakšno drugo pomoč, morda?

Še več - bolje , da bi bil tiho, ne pa, da prav indolentno zahtevaš opravičilo. Žal samo izpostavljaš svojo nevednost! Najprej si razčisti, zakaj opravičilo za "fake temo". če te tega nihče nikoli ni obtožil. Sploh veš, kaj je "fake"? Na tapeti je bila samo tvoja neresnost - je morda to zate "fake"? To, da si maksimalno neresen in ne veš, kaj hočeš tudi pri takih nemajhnih zneskih, je tvoj problem, a skoraj vedno misliš in delaš tako, da je žal očitno tudi forumov. Zakaj že?

Poleg tega - se ti res zdi, da se ti mora kdorkoli opravičit ob takih kršenjih pravilnika (si ga sploh prebral?), ob takem teženju z opli, ob 8x odpiranju nove teme za isto stvar... Le zakaj se ti zdi, da si nekaj posebnega in da lahko težiš vsem ostalim? In ko te na vse to opozorijo, še zahtevaš opravičilo? :roll: Narobe svet.

Sam sem - poleg pomoči - samo ugotavljal realno stanje (tudi to je pomoč, vsaj za nekatere, ki to dojamejo! Žal ti med njimi očitno nisi.) in raje delaj na tem, da to popraviš, ne pa da si prav po otročje brez razloga užaljen.

lp
 
pavlovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po avg 17, 2015 7:13 pm

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a pavlovich Če jan 28, 2016 10:37 am

Pozdravljeni, da nebi odpiral nove teme bom svoje vprašanje napisal kar tukaj.

Torej stvar je taka, starši kupujejo nov avtomobil;
cena do nekje 20k € lahko nekaj manj nekaj več in letno prevozijo 20k km.

Velikost avtomobila ni še točno definirana, tako da pride v poštev vse razen malčkov, torej nekako od veličine Focusa naprej karkoli vam pade na pamet.

Edini pogoj je, da vozilo ni iz VW koncerna.

Zanima me pri katerih izmed novih avtomobilov dobiš največ za svoj denar in je dovolj kakovosten, da bo ob rednem vzdrževanju zdržal nekih 10 let brez večjih vlaganj.

Trenutno vozijo berlingota 2.0HDi že 14 leto brez izrednih stroškov.

Zavedam se da je vprašanje precej neumno postavljeno, ampak res nevejo za kaj bi se odločili, ker je veliko izbire in hočejo tako zanesljiv avto kot ga imajo sedaj.
Jaz sem jim svetoval Hondo Civic 1.8.

Hvala za vsak nasvet in pomoč.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4356
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a Firediver Če jan 28, 2016 11:29 am

Preskok iz Berlinga Mk1 na karkoli novega ali novejšega bo velik..če so starši že v letih, pa bi bilo mogoče dobro razmisliti o avtomobilih z višjim položajem sedenja.
Za omenjeni budget mi pade na pamet dobro opremljen C4 1.6 Hdi ali primerljiv Peugeotov bratranec, mogoče novi Berlingo/Partner...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a xxl Če jan 28, 2016 4:34 pm

Toyota Auris/Corolla,mogoče Astra,P308,Fokus...
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a 5cenic Če jan 28, 2016 10:18 pm

@pavlovich

Prvo mi je na misel madel Renault Captur, malo višji položaj sedenja, dejansko eden najcenejših malih SUV-jev in tudi mašine so zanesljive. Je z razlogom najbolj prodajan mali SUV v Evropi.

Vendar, ko sem videl @Ivan36 post se strinjam, da bi billa Dacia Dokker najbolj primeren avto za malo denarja. Dejansko nekega udobja, če sta vozila Berlingota nebosta pogrešala, sedi se malo višje, avto je isto uporaben kot Berlingo in bosta imela za malo denarja super avto, na katerem se niti veliko stvari nemore pokvarit, sami deli pa so verjetno dosti poceni.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a denis099 Ne mar 13, 2016 10:49 am

za opel poznavalce: moja astra ima radico cd 400- med confing nastavitvami pa ni možnosti za bloototh-čeprav so tipke na volanu- torej kako aktivirati?
denis
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup novega avtomobila

Napisal/-a denis099 So jul 09, 2016 9:07 am

Pozdrav :)

Kaj pravite na tale MB :)

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... cedes-Benz A-Razred A 180 Urban
denis
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a denis099 Ne jul 10, 2016 10:54 am

Pozdrav,

spet sem se odločil,, da menjam avto... Trenutno imam Astro z narejenimi 24t Km in gre super..ampak...
nikakor se ne morem upreti tem avtom: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... cedes-Benz A-Razred A 180 Urban

Vendar potem študiram, da za ta denar oz nekaj manj dobim insignio, ki pa je že konkretno večji/udobnejši avto napr: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... splay=Opel Insignia 2.0 CDTI Drive Start Stop

Čeprav je ta večji in dobim več me res mika MB, ker še nisem imel možnosti kupiti avta take znamke...

Kaj vi menite? Prosim za resne odgovore. Hvala
denis
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 963
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup/MB/Opel/Audi

Napisal/-a matejxx Ne jul 10, 2016 11:25 am

Najbolj veš sam. Če ti je avto takšne velikosti dovolj velik in si res želiš tega Mercedesa si ga pač kupi. Če pa želiš večji in udobnejši avto, pač gledaš na Mercedes C razred. V cenah ni nekaj velikih razlik, seveda pa imajo več km.


Čeprav ne vem zakaj bi menjal avto, ki ima samo 24t km.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 34 gostov