Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic Če maj 28, 2009 9:49 am

P.K., vdim da si tegale 2.0T iz Amerike privlekel semkaj, kajne?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
P.K.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr apr 23, 2008 2:20 pm

Napisal/-a P.K. Če maj 28, 2009 10:15 am

sonic je napisal/-a:P.K., vdim da si tegale 2.0T iz Amerike privlekel semkaj, kajne?


ja res je, probal sem da vidim kako gre ta zadeva, pa se ne splača :)
 
brrr
Novinec
 
Prispevkov: 150
Pridružen: Če maj 28, 2009 10:34 am

Napisal/-a brrr Če maj 28, 2009 1:00 pm

evo sonic se nekaj lastnih izkusenj z novim passatom. zelo kmalu ko je prisel ven novi karavan, sem se zaljubilj vanj in kupil novega (2.0TDI, highline). odlicen avto in dejansko meni za moj okus ni potrebno cisto nic vec avtomobila (OK, sedaj kupujem enoprostorca – druzinske zadeve). primerjava z golfi in prejsnim modelom passata je neumestna. udoben, prijeten za voznjo, do neke mere se ga da tudi skozi ovinke z nasmehom peljat (pazi, se vedno je to kocija in ne lotus elise). skratka super avto in ne glej motorja z manj kot 140KM.

kar pa se kvalitete tice, pa do sedaj se nisem imel takega dreka. se najblizje mu je bil golf IV (isto nov takoj ko je 115KM TDI prisel na trg). 4x na servisu zaradi elektronike, ko je bil avto na servisu dlje kot en dan. tistih SW updateov niti ne stejem.

torej:
- med ciscenjem snega z avta, se je pri prizganem motorju sam od sebe zaklenil. na sreco je bilo pred domom in je pomagal rezervni kljuc. na servisu ne opazijo nic posebnega. SW update. avto star tocno 3 tedne!
- lucka za airbag - resitev: na servisu je decko odrezal konektor pod desnim sedezem in zici skupaj zalotal.
- najhujse, ko se mu je cisto zmesalo (dobre 3/4 leta po nakupu) in sem ga lahko vzgal s prstom (prst namesto kljuca v kljucavnico), potem pa je cisto obmolknil. dobil nadomestni avto za dobre 3 tedne. baje v sloveniji do takrat se ni bilo takega primera in so cakali na tovarno.
- motor se na standgasu grdo stresa in moci ni kot obicajno (vecina nebi niti opazila, a tudi na climatronicu prikazana koncna hitrost pade za cca 7-10km/h). SW update, resi moc (ok vsaj subjektivno je bil obcutek pri pospesevanju boljsi, climatronic spet kaze 207km/h), motor se se vedno stresa. izvem, da je to standardni feature teh motorjev.
- ustavim pred trgovino, pridem nazaj cez 20min in avto ne vzge. klicem mobilno pomoc, pride AMZS zacne sarit s kljuci po motorju in po pol ure uspesno pove, da sem pustil prizgane luci in je akumulator prazen?!?!?!?! avto sam priziga in ugasa luci! na kleme vzge in do nadaljnega dela. porsche zavrne placilo, ker naj bi bila to napaka uporabnika. 'prijazen' dopis in vracilo denarja. napaka se ne ponovi.
- na poti v sluzbo zacne kar naenkrat delati po treh cilindrih. ustavim. racunalnik napise mototr error. odlicno. mobilna garancija vozi do najblizjega VW serviserja, kar nanese ravno na mojega 'najljubsega', s katerim imava zgodovino prepirov. rezultat – okvara sobe, cena popravila cca €1500, avto pol leta po garanciji. malo morgen. dopis na porsche, zavrnjeno. ker sem tecen in sitnarim, je z vsakim klicom ali obiskom cena nizja. 1100, 800, 175. ok. naredite in cimprej vrnite. ko pridem na prevzem ugotovimo, da je avto podrgnjen. OK. shit happens, popravite in bo. ko dobim avto, sta volan in stikalo za luc popacana z belo barvo. adijo pamet in racun za popravilo sob si nekam zataknite. kolega ima podobnega passata, le pol leta starejsega ima iste tezave. do sedaj je menjal ze tri sobe. placal od 1x €800 in 2x €0. vojna na porscheju zaleze. brskanje po internetu navrze, da je std. problem in naj sploh nebi crknila soba, le el. povezava do sob crkne. pi.ke na servisu pa na polno!
- klima stalno tiktaka pri standgasu slisis kako stalno premika lopute. baje je to tezava vseh climatronicov. predlani poleti mi v najvecji vrocini pocaka klima. pop..zditis. se ustavim na bencinski, ugasnem avto in po ponovnem zagonu dela kot, da ni bilo nic. na servisu ne opazijo nicesar. to se ponovi se dvakrat. nikoli odkrita napaka. mi je pa zanimiv odgovor VW glede loput. tako pac je. in ko bo avto star 5 let se bodo zaradi iztrosenosti menjavali motorji. seveda na strosek uporabnika in veselje tovarne ter dobavitelja.
- peljem na optiko (OK nisem najneznejsi, dirkac pa tudi nisem ze kar nekaj let, gume 235), zanic vilice na obeh straneh, zanic manseta zgloba (sparat je treba in je zato plasticna). pih. in to pri dobrih 70k. serviser pravi, da so aluminjaste in kaj vec pac od njih ni za pricakovati.
- s kolegom ob pivu v garazi opazujeva sprednji del avtomobila in so bile vse fuge tako, tako. ok, pira je bilo res kar nekaj, pa vseeno tudi meter pokaze enako, kot vidiva midva. clovek je mehanik in zaljubljen v VW, se samo za glavo drzi in me sprasuje, ce je bil zaleten. nak. kupljen nov. podre in nastavi blatnike, luci in sprednjo masko. ocitno sem naletel na avto narejen v petek, tik pred koncem sihta, pa se ibrotu ni vec dal.
- ze po kaksnem letu uporabe sem serviserju pojamral, da ima turbina cuden zvok. preverijo, testirajo, se vozijo in pravijo, da je vse OK. no, pred kratkim je pricel izgubljat moc. servis. pri cca 2000 obratih. baje tezava v zvezi z lopaticami na turbini. me niti ni zanimalo. popravilo hitro in relativno poceni. rezultat – jaz in passat sva se poslovila.

verjetno sem kaj se pozabil. na koncu recem odlicen avto, le obcutek, kot da vozis 'kragujevski dragulj' ob vsakokratnem obisku servisa je pri ceni €33k za avto nekam frustrirajoc.

se to. usnje oz. alcantara v VW je cisti drek. po prevozenih nekaj manj kot 90k, je vozniski sedez pod ritjo cvetoc in rob sedeza napokan (s svojimi nekaj manj kot 90kg se ne stejem med prasice). tudi redna uporaba cebeljega voska ni kaj dosti pomagala. cena rednih servisov pa je od €150-250.

ufff sem se razpisal.
 
Uporabniški avatar
Shebo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1740
Pridružen: Sr apr 27, 2005 4:23 pm
Kraj: Nuclear City

Napisal/-a Shebo Če maj 28, 2009 1:26 pm

LOL... Izčrpno poročilo ;)

Drugače pa za vse ostale, kateri trdite, da so vsi avtomobili za različne trge enaki. Prosim, če se javi nekdo, ki je v to tako trdo prepričan, da da j***a stran če je avto za nemški ter npr. bolgarski trg isti (govorimo tudi o isti opremi ter motorizaciji). Jaz jih ne dam.
THE GOLDEN YEARS have come at last - I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3585
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Če maj 28, 2009 1:38 pm

Shebo je napisal/-a:LOL... Izčrpno poročilo ;)

Drugače pa za vse ostale, kateri trdite, da so vsi avtomobili za različne trge enaki. Prosim, če se javi nekdo, ki je v to tako trdo prepričan, da da j***a stran če je avto za nemški ter npr. bolgarski trg isti (govorimo tudi o isti opremi ter motorizaciji). Jaz jih ne dam.

V revozu je ena linija, ne glede na trg. Ampak revoz itak slavi kot najbolj kvalitetna renojeva tovarna, sej zato je pa še niso zaprl. Pač, pridni slovenclejni. glede tegale passata, upam da si mel samo tako nesrečo, da si naletel na tak čuden primerek. Glede na to, da si ga kupu takoj ko je pišel ven, očitno še niso vseh porodnih težav odpravl. Da te malo potolažm, tud novi renoji se podobno kvarjo, posebej elektronika je v piz... ampak ne novomeški. :-P
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5044
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Če maj 28, 2009 11:12 pm

Shebo je napisal/-a:LOL... Izčrpno poročilo ;)

Drugače pa za vse ostale, kateri trdite, da so vsi avtomobili za različne trge enaki.

trdim nič, ampak si mislim svoje....še malo, pa bom na glas začel razmišljat

Dokazat, da smo manj vreden trg(včasih je bilo več kot očitno) je pa kot scanje proti vetru....
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic Če jul 02, 2009 3:23 pm

Malo obujam temo, a pozna kdo tega passata:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2966604&show=1
Malo mi je čudno, da piše hkrati 1. lastnik in 2. lastnik...

Moti me tudi, da nima xenon luči in relativno star letnik. Cena bi ob tem morala biti malo nižja - koliko mislite da je realno?

Sicer je dokaj po mojih željah - DSG, usnje, metalik temno moder, multifunkcijski volan in parktronic. Le avtoradio bi bilo treba nadgraditi na mp3...
Pa 19" kolesa so mi brezveze, mirno jih lahko obdrži (niti mi ne izgledajo dobro, tudi glede udobja imam raje kar 16", še manj bi rad ob menjavi plačeval 19" nove gume)

Mnenja...?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Če jul 02, 2009 3:25 pm

Izrednjo ohranjeno vozilo od prvega lastnika...


Se pravi, da ta oseba, ki prodaja je sedaj drugi lastnik.
Zato piše 1., 2. lastnik.
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Napisal/-a a_sist Če jul 02, 2009 3:28 pm

sonic je napisal/-a:Malo obujam temo, a pozna kdo tega passata:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2966604&show=1
Malo mi je čudno, da piše hkrati 1. lastnik in 2. lastnik...

Moti me tudi, da nima xenon luči in relativno star letnik. Cena bi ob tem morala biti malo nižja - koliko mislite da je realno?

Sicer je dokaj po mojih željah - DSG, usnje, metalik temno moder, multifunkcijski volan in parktronic. Le avtoradio bi bilo treba nadgraditi na mp3...
Pa 19" kolesa so mi brezveze, mirno jih lahko obdrži (niti mi ne izgledajo dobro, tudi glede udobja imam raje kar 16", še manj bi rad ob menjavi plačeval 19" nove gume)

Mnenja...?


1. in 2. lastnik sem jaz isto napisal, ko sem avto prodajal.. to pa zato, ker je prvi lastnik bil moj oče.. in smo samo zaradi zavarovanja naredili prepis, zgodovina avtomobila ipd. pa je bila znana..
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply Če jul 02, 2009 5:11 pm

Relativno dobro izgleda. Pokliči pa vprašaj.
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Če jul 02, 2009 5:15 pm

sonic je napisal/-a:Malo obujam temo, a pozna kdo tega passata:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2966604&show=1
Malo mi je čudno, da piše hkrati 1. lastnik in 2. lastnik...

Moti me tudi, da nima xenon luči in relativno star letnik. Cena bi ob tem morala biti malo nižja - koliko mislite da je realno?

Sicer je dokaj po mojih željah - DSG, usnje, metalik temno moder, multifunkcijski volan in parktronic. Le avtoradio bi bilo treba nadgraditi na mp3...
Pa 19" kolesa so mi brezveze, mirno jih lahko obdrži (niti mi ne izgledajo dobro, tudi glede udobja imam raje kar 16", še manj bi rad ob menjavi plačeval 19" nove gume)

Mnenja...?


Glede na cene audija A4 b7, bi rekel, da je cena tega passata mogoče 500 do 1000€ predraga, manjka mu pa tak samo ksenon, ker PDC, 18 col, gretje zicov, DSG, multifunkcijo, športne zice in alkataro ima . Manjka mu tak samo ksenon in navi., ker 2,0 motor ma.

Pojdi ga pogledat, ksenon luči lahko daš gor naknadno.
Slika
 
baucek
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 23, 2007 7:55 pm

Napisal/-a baucek Če jul 02, 2009 6:53 pm

Passat z zadnjega linka je Italjnski - sem klical lastnika.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic Pe jul 03, 2009 9:18 am

ksenon luči lahko daš gor naknadno.

Hm, ampak naknadna vgradnja verjetno dosti stane? Če se pogovarjamo o 'pravem' xenonu. Ali si imel v mislih xenon kit? Ne vem če bi ravno...

Pa kolikor vem, imajo passati s tovarniškim xenonom tudi funkcijo, da luč 'sveti v ovinek'? (ne vem, kako se temu pravilno reče). Oziroma vprašanje: ali to (pri passatu) vedno pride zraven s tovarniškim xenonom ali je to spet še dodatna oprema?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
nejko307
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 509
Pridružen: Ne mar 26, 2006 9:39 pm

Napisal/-a nejko307 Pe jul 03, 2009 10:06 am

sonic je napisal/-a:Malo obujam temo, a pozna kdo tega passata:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2966604&show=1
Malo mi je čudno, da piše hkrati 1. lastnik in 2. lastnik...
Moti me tudi, da nima xenon luči in relativno star letnik. Cena bi ob tem morala biti malo nižja - koliko mislite da je realno?

Mnenja...?


jah ...avto je uvožen kot je že nekdo rekel iz italije(pred kratkim-vidiš po reg.tablici.).... kilometri so verjetno poljubni in na to prištej še cca 100tkm... o kakšni zgodovini ni ne duha in sluha...tako da ....maček v žaklju.. :idea:

..govorim iz lastnih videnj...sem kupoval točno tako varijanto...pa sem obupal(pogledal vsaj cca 10 primerkov) :D

...ps:: malo poglej nemške in italjanske strani pa ti bo vse jasno.. ;) ;) ;)
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Napisal/-a R 34 GT-R Pe jul 03, 2009 10:44 am

Aktualnih modelov nisem gledal, je pa bilo pred časom pri IV. generaciji s cenami zelo podobno...

Golf vs. Passat
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply Pe jul 03, 2009 2:52 pm

Pa kolikor vem, imajo passati s tovarniškim xenonom tudi funkcijo, da luč 'sveti v ovinek'? (ne vem, kako se temu pravilno reče). Oziroma vprašanje: ali to (pri passatu) vedno pride zraven s tovarniškim xenonom ali je to spet še dodatna oprema?


Na začetku prodaje je imel passat "statične" ksenonske žaromete, funkcijo osvetljevanja ovinka je prevzela meglenka - pač leva ali desna. Tako je vsaj pri mojem.

Za nove letnike pa nisem prepričan.
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Pe jul 03, 2009 8:32 pm

sonic je napisal/-a:
ksenon luči lahko daš gor naknadno.

Hm, ampak naknadna vgradnja verjetno dosti stane? Če se pogovarjamo o 'pravem' xenonu. Ali si imel v mislih xenon kit? Ne vem če bi ravno...

Pa kolikor vem, imajo passati s tovarniškim xenonom tudi funkcijo, da luč 'sveti v ovinek'? (ne vem, kako se temu pravilno reče). Oziroma vprašanje: ali to (pri passatu) vedno pride zraven s tovarniškim xenonom ali je to spet še dodatna oprema?


mislil sem original luči naknadno gor dat
Slika
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Napisal/-a R 34 GT-R Pe jul 03, 2009 11:55 pm

stench je napisal/-a:
sonic je napisal/-a:
ksenon luči lahko daš gor naknadno.

Hm, ampak naknadna vgradnja verjetno dosti stane? Če se pogovarjamo o 'pravem' xenonu. Ali si imel v mislih xenon kit? Ne vem če bi ravno...

Pa kolikor vem, imajo passati s tovarniškim xenonom tudi funkcijo, da luč 'sveti v ovinek'? (ne vem, kako se temu pravilno reče). Oziroma vprašanje: ali to (pri passatu) vedno pride zraven s tovarniškim xenonom ali je to spet še dodatna oprema?


mislil sem original luči naknadno gor dat


O kateri generaciji govorimo? Prej si imel xenon?
RiDe hArD
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Ne jul 05, 2009 12:44 pm

R 34 GT-R je napisal/-a:
stench je napisal/-a:
sonic je napisal/-a:
ksenon luči lahko daš gor naknadno.

Hm, ampak naknadna vgradnja verjetno dosti stane? Če se pogovarjamo o 'pravem' xenonu. Ali si imel v mislih xenon kit? Ne vem če bi ravno...

Pa kolikor vem, imajo passati s tovarniškim xenonom tudi funkcijo, da luč 'sveti v ovinek'? (ne vem, kako se temu pravilno reče). Oziroma vprašanje: ali to (pri passatu) vedno pride zraven s tovarniškim xenonom ali je to spet še dodatna oprema?


mislil sem original luči naknadno gor dat


O kateri generaciji govorimo? Prej si imel xenon?

Govorimo o zadnji generaciji in ne mislim zase, debata teče o avtomobilu v oglasu zgoraj, ki je drugače dobro založen z opremo in bi ga bilo škoda spuspit (če se izkaže za vredu avto) samo zato, ker nima ksenona. Pač kupiš original luči in jih daš gor. Čisto tako, če že hočeš imet ksenon.
Slika
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Napisal/-a R 34 GT-R Ne jul 05, 2009 1:36 pm

stench je napisal/-a:
R 34 GT-R je napisal/-a:
stench je napisal/-a:
sonic je napisal/-a:
ksenon luči lahko daš gor naknadno.

Hm, ampak naknadna vgradnja verjetno dosti stane? Če se pogovarjamo o 'pravem' xenonu. Ali si imel v mislih xenon kit? Ne vem če bi ravno...

Pa kolikor vem, imajo passati s tovarniškim xenonom tudi funkcijo, da luč 'sveti v ovinek'? (ne vem, kako se temu pravilno reče). Oziroma vprašanje: ali to (pri passatu) vedno pride zraven s tovarniškim xenonom ali je to spet še dodatna oprema?


mislil sem original luči naknadno gor dat


O kateri generaciji govorimo? Prej si imel xenon?

Govorimo o zadnji generaciji in ne mislim zase, debata teče o avtomobilu v oglasu zgoraj, ki je drugače dobro založen z opremo in bi ga bilo škoda spuspit (če se izkaže za vredu avto) samo zato, ker nima ksenona. Pač kupiš original luči in jih daš gor. Čisto tako, če že hočeš imet ksenon.


Aha, ok js pa v bistvu rabm posodo za vodo od xenon modela 3B, če kdo ve, prosim...
RiDe hArD
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov