Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
gas zajla
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: So maj 17, 2014 7:48 pm

avtosejem

Napisal/-a gas zajla To apr 14, 2015 10:05 pm

A kdo sploh še hodi kupovat ali prodajat na avtosejem.Mene že sto let ni blo na sejmu.Prej pa nosem nikoli kupil avta tam,prodal pa sem nekajkrat,večkrat tudi na poto do tam in to zelo dobra cena.
 
iDanijel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne sep 21, 2014 1:03 am

Re: avtosejem

Napisal/-a iDanijel Sr apr 15, 2015 2:12 pm

Tudi jaz razmišljam, da bi šel na sejem prodat svojo Citroen Xsaro Picasso. Ima kdo info, če je sejem sploh še aktualen? Nazadnje sem bil tam 15 let nazaj :lol:
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: avtosejem

Napisal/-a meganer Sr apr 15, 2015 2:26 pm

Sem bil ene 2 let nazaj, pa je bilo kot bi šel južno od Kolpe. Ma mogoče do ene 2000 še prodaš kaj bol oreng pa pomoje ne.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: avtosejem

Napisal/-a wildbliw Sr apr 15, 2015 7:20 pm

Sem bil v nedeljo. Ogromno preprodajalcev in nekaj ziheraških kupcev. Vsi avti, ki se tam prodajajo pa imajo 160000 km.

Ne vem kako ima lahko 20+ let star Merzedes samo 190 Mm? Zraven pa ropota in piska, da ušesa bolijo! Vrtenje kilometrov je pri nas postal nacionalni šport.

In potem jaz s svojimi realnimi 238 Mm, me nihče ne šmirgla, ker so ti ziheraški starčki dobili izkušnjo, da že 160 Mm je avto za na odpad. Logično, če so mu pa zbili dobrih 200 Mm.
Zadnjič spremenil wildbliw, dne Če apr 16, 2015 6:45 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: avtosejem

Napisal/-a ojnica Sr apr 15, 2015 8:02 pm

Podn od podna, če bi se tam kupoval.
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: avtosejem

Napisal/-a blaz2013 Sr apr 15, 2015 8:03 pm

Sejmi niso to kar so včasih bili. 90% kupcev uporablja avto.net. Mi smo v roku 1 leta prodali rabljena 3 vozila, pa smo tudi hodili na sejem Ljubljana-Maribor pa ni bilo nič od nič vse skupaj. Večinoma preprodajalci.

Na avto.net se da in je to to. Pa še to ko pridejo na ogled je od treh kupcev eden, ki res zase kupuje. Ostali so takšni ki bi na lahek način zaslužili nekaj denarja. Tisti ki služijo na veliko pa itak samo v tujini kupujejo in vozijo 200.000 vzvratno potem ga pa prodajo.

Kar sem se naučil pri prodaji rabljenega je da je treba bit strpen saj mogoče eden kupec na 2 tedna pokliče. Če je normalna cena se v roku dveh mesecev proda, razen če imaš srečo in že prej naletiš na kakšnega ki mu je všeč vozilo.
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: avtosejem

Napisal/-a ysrxdtczvgu Sr apr 15, 2015 8:10 pm

Kje pa so tile sejmi? Najraje bi kakšnega v bližini Maribora (če je to še sploh kaj aktualno). Me zanima kljub temu, da se pišejo bolj negativne izkušnje v zadnjih letih. Me pa predvsem zanima kako to izgleda :D In bi šel pokukat iz radovednosti pa mogoče kaj prodat če bi koga zanimalo :D
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: avtosejem

Napisal/-a blaz2013 Sr apr 15, 2015 8:16 pm

plačaj tistih 15 eur al koliko je že prijavnine pa pojdi pogledat. :)
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: avtosejem

Napisal/-a ysrxdtczvgu Sr apr 15, 2015 8:30 pm

Se to še vedno dogaja v Mariboru na letališču al kako je s tem? :D
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: avtosejem

Napisal/-a čare Sr apr 15, 2015 9:05 pm

Ma kakšen sejem??Tam ti pride šverko ti ki bi se rad avta losal mu ga seveda prodaš potem ga pa iščeš za prepis on pa se vozi na tvoje zavarovanje...
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: avtosejem

Napisal/-a ysrxdtczvgu Sr apr 15, 2015 9:07 pm

No no :D takšnih bi se kaj hitro znebil :D Nimam nič proti če pelje avto kamor mu srce poželi, ampak prepis se naredi takoj pa je zadeva rešena. Ne pustim se zajebavat preveč :D Mogoče sem majhen in okrogel samo znam bit zlo za*eban :D
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: avtosejem

Napisal/-a čare Sr apr 15, 2015 9:09 pm

No potem sploh ne hodi na sejem
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: avtosejem

Napisal/-a ysrxdtczvgu Sr apr 15, 2015 9:14 pm

Hvala za nasvet :D Mogoče res ne bom šel ampak me zanima kako to poteka in izgleda. Bomo videlo kako daleč bo zadeva prišla :D Če avta nebom mogel prodati.. zakaj pa ne :D
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: avtosejem

Napisal/-a čare Sr apr 15, 2015 9:17 pm

Če je avto zanimiv te bojo poklical takoj ko boš dal oglas na avto net,če pa ni ga pa tud na sejmu ne boš prodal,ker najbolj zagreti zanimiva vozila ustavljajo že pred vhodom na sejem...
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: avtosejem

Napisal/-a ysrxdtczvgu Sr apr 15, 2015 9:22 pm

Ma ja saj to vem. Samo pol pa me kličejo bedaki kot: "dejte mi prpelat avto v LJ da ga lahko pogledam".. Imam pa 1 uro do avtoceste pa pol še cca urco do LJ da bi človek samo malo pogledal avto :D Prodam zadnič felne, s tem da sem 2 meseca pred prodajo pregledal felne da niso krive (kar niso bile) ali karkoli ter jih dal centrirat. No te prodam človeku, ponje pride njegova žena, ki nima pojma o felnah ali avtih nasploh, pa me mudel kliče naslednje jutro da so vse 4 felne skrivljene ampak dearja noče nazaj ker jih bo njegov vulkanizer popravo pa svašta :D Kaj je z narodom narobe haha :D
Zadnjič spremenil ysrxdtczvgu, dne Sr apr 15, 2015 9:55 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: avtosejem

Napisal/-a DePalmo Sr apr 15, 2015 9:47 pm

Ravno zaradi tega imam odpor prodajat in kupovat rabljene stvari. Avto prej razbijem kot pa prodam :D Feltne sem pa tudi že šel gledat, dve lepo ohranjene, dve pa take da nevem kaj so z njimi delal. Seveda je to možakar "pozabil" povedat po telefonu ...
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: avtosejem

Napisal/-a ysrxdtczvgu Sr apr 15, 2015 9:52 pm

Popolnoma razumem. Sam sem takšne narave da najraje vse 100% povem po telefonu/mailu ali kakšni drugi komunikaciji. Tako ali tako če bo kupec zainteresiran bo prišel pogledat in vedel zadevo v živo. Lepo po resnici sem povedal da je ena popraskana da jih nisem pucal (tistega praha dol ker se mi enostavno ni dalo), kakšna je bila cena, da papirjev nimam in vse.. Povem tako kot je. Potem pa kliče človek in me zmerja z lažnivcem normalno da mi je dekel dol padel ane :D In sem ga nahrulil po telefonu ker je bilo jasno razvidno da so njega okrog prenesli da bi ga dodatno izmolzli on pa je meni samo hotel narediti "slabo vest" in me je poklical izkjučno zato da mi pove da naj bi bile krive :D pa je naletel da napačnega človeka za tovrstno igro in ga je najbrž malo uha bolela :D Kaj imaš od tega da ne poveš po resnici? Prej zgubiš zanimanje za nadaljne prodaje kot kaj drugega.

Mogoče bi zato celo lahko odprli novo temo z naslovom: Izkušnje, prigode in dogodivščine od prodaji rabljenih stvari. Ker dvomim da sem osamljen primer :D
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: avtosejem

Napisal/-a ojnica Sr apr 15, 2015 10:02 pm

Pred recimo 8 leti sem na LJ avtosejmu prodajal golfa 2 GTD, sam školjka je bila od GTD, mene so proti koncu sejma obkolil :lol: , pol ga je en šverco vzel.
Je pa res, da +15 let nazaj ni blo v razvoju bolhe, avto.net in raznih e-mail, bolj švoj je blo, tud telefonija ni bla pocen, zato smo hodil na sejem...vem da sem pred 12 leti šel s trolo v center LJ prov na salomonov oglasnik in ven spisoval oglase pol pa klical.

Teh časov ne bom pozabu, pa ko je fotr na sejmu kupu škodo favorit...avto je bil zje*an in razbit :lol:
Brat je pa na sejmu kupu pred 20 leti lepo bolhco, smo se vozil, še 30-40 let nazaj pa ni več vredno pisart.

Da bi zdele šel kupovat drug avto mi gre kr na bruhanje :huh: raj vidm, da ostanem na cest z zaribano mašino pa vsaj vem, da bo čas za drug avto. :D
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: avtosejem

Napisal/-a pixie Pe sep 01, 2017 9:57 am

Mene zanima kako je trenutno stanje z avtosejmi? Predvsem bližina koroške, torej Maribor in Celje
Freunde am fahren.
 
Uporabniški avatar
whitee
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: avtosejem

Napisal/-a whitee Pe sep 01, 2017 5:39 pm

Kolikor sem seznanjen ga v Mariboru ni več. Tudi v Celju dvomim da je.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: mišek in 109 gostov