Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a Ivan36 Po jun 13, 2016 3:24 pm

stellaria84 je napisal/-a:Tudi mi kupujemo nov/star enoprostorec, karavan. Nisva se se odlocila. Zdaj imava skodo yeti in nam je premajhna in pa tudi nasa ne, dobila sva jo od starsev ko smo imeli totalko z avtom. Do zdaj je slo kupovanje vse bolj na hitro, ker smo iskali nadomestni avto. Zdaj pa smo koncno uredili tudi finance in sva se odlocila da si privosciva malo vecji avto. Imava dva otroka in psa vecje rasti. Zato box v prtljazniku kar precej zasede. Sedeza na zadnji klopi tudi. Na leto delamo okrog 35k km. Zato diesel. Budget max do 20k €. Raje manj. Prvo leto reg.2014. Sprobala sva ze Scenica in 5008.Forda moj ne mara. Pravi da je vzdrzevanje drago. Kako ste pa vi zadovoljni z enoprostorci? Kaksno je cenovno vzdrzevanje?Najrajsi bi na Skodi ostala, samo kaj ko nimajo enoprostorca. Po drugi strani pa Superb je ogromen...ampak cene pa v nebesa. Hvala za kaksno smernico ;) :D

Fantje najlepse se vam zahvaljujem za pomoc in nasvete. Situacija je resena :) :) in presrecna sem, ker je volk sit in koza cela. Zad3va pa taka. Stric je menjal avto z mano, on bo imel mojega bmwja jaz pa sem nova lastnica skode yeti. ;) Ni sicer biser velikosti, vem pa kaj imam in ima ogromen stre...

Tudi mi kupujemo nov/star enoprostorec, karavan. Nisva se se odlocila. Zdaj imava skodo yeti in nam je premajhna in pa tudi nasa ne, dobila sva jo od starsev ko smo imeli totalko z avtom. Do zdaj je slo kupovanje vse bolj na hitro, ker smo iskali nadomestni avto. Zdaj pa smo koncno uredili tudi fina...

Moj hoce karavana, jaz enoprostorca :) On bi najrajsi Octavio al pa Superba. Ampak ce se se kdo pelje z nami kar se velikokrat zgodi. Je enopr.boljsa varianta :)

:DDD :mrgreen: :lol: :roll:
 
stellaria84
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Pe maj 22, 2015 1:11 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a stellaria84 Po jun 13, 2016 6:51 pm

In v cem je problem Ivan??? :evil: Se vedno imam avto ki ni moj!!!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a Ivan36 Po jun 13, 2016 8:01 pm

Nič še :D a sem se spomnil hehe :idea: Upam, da bo to rundo šlo :vrum
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a sova501 Po jun 13, 2016 8:06 pm

stella ja kdo je dal yetija, stric al starši. :) Pr škodi pride tut kmalu ven neki novi suv ala tiguan. Nisem fan cestnih terencev, ampak samo povem.
Drgač pa pravijo da se karavani lepše in bolje peljejo kot enoprostorci, suvi, itn..
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a esem Po jun 13, 2016 8:27 pm

"Boljše se peljejo" ja, ampak samo v pomenu "boljše se vozijo". Enoprostorci so potnikom prijaznejši in udobnejši, le voznik "pridobi" s karavanom - če je take sorte in verjetno je ravno tu tak primer.
 
stellaria84
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Pe maj 22, 2015 1:11 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a stellaria84 Po jun 13, 2016 8:40 pm

:-D :-D
sova501 je napisal/-a:stella ja kdo je dal yetija, stric al starši. :) Pr škodi pride tut kmalu ven neki novi suv ala tiguan. Nisem fan cestnih terencev, ampak samo povem.
Drgač pa pravijo da se karavani lepše in bolje peljejo kot enoprostorci, suvi, itn..


Ja eno leto je bil stricev in v sluzbo se je vozila moja mami. Njegova sestra. In smo se zarad financ zmenili, da ga dobimo v uporabo mi. :) Ni pa moj in zal tudi ni ravno komot. Sem mislila da bo slo pa zal ne gre. In trenutno imamo tudi babico, ki je tezje pokretna in jo veliko prevazamo okrog. Pa sem se navelicala stalnega cakanja doma, ker vsi ne moremo v avto. Zal. :) No evo ...anamneze pa ne bom pisala. In pred 3ko smo imeli lepo prostorno petko karavana...ki je bla super avto in katero mi je razbila krula s telefoniranjem med voznjo. Se zdaj mi je zal tega avta. Ker pa smo mogli na hitro zrihtat drug avto ...sva nasla to 3ko, ki je bila super. Samo prostora nobenega. Pa z enim je se slo. In tudi z Yetijem in lupinico. Zdaj pa ko sta dva ogromna stola zadaj. Je to to. Pac res si zelim nekaj prostornega. In koncno nekaj kar si res zelim. Ceprav moj joka zraven :) ampak bo prezivel tudi enoprostorca. On bi najrajsi Rangerja ali pa Tundro. Samo tisto naj pa kar sam vzdrzuje. :)
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a hippo Sr jun 15, 2016 10:54 am

esem je napisal/-a:"Boljše se peljejo" ja, ampak samo v pomenu "boljše se vozijo". Enoprostorci so potnikom prijaznejši in udobnejši, le voznik "pridobi" s karavanom - če je take sorte in verjetno je ravno tu tak primer.

Nisem ravno ford fan, ampak kako so pa oni naredli da se S-max pelje. Boljše kot marsikateri karavan...
 
stellaria84
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Pe maj 22, 2015 1:11 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a stellaria84 Po jun 20, 2016 9:01 pm

Nisem ga se uspela sprobat (S-maxa). Bi pa sla...kljub temu, da ga moj ne mara. :)
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a wildbliw To jun 21, 2016 12:00 am

stellaria84 je napisal/-a:Nisem ga se uspela sprobat (S-maxa). Bi pa sla...kljub temu, da ga moj ne mara. :)


V kolikor potrebujeta prostor v avtu in to dosti prostora, na vseh koncih, potem je to to.
 
Matjazp2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr okt 19, 2016 7:37 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a Matjazp2 Sr okt 19, 2016 7:48 pm

Prosim za pomoč,
kupujemo enorprostorca, da je pregleden, se visoko sedi. Vozimo po predpisih, ne norimo, sedaj se poslavlja Xara Picasso 1.6 i, ki je s svojimi omejitvamo dostojno opravljal nalogo. Naredimo 15k km, kar veliko dostave otrok v mestu po nekaj km kratke vožnje (avtobus se žal ne obnese), še posebej v dežju in pozimi.
Ogledanega imamo VW Tourana 1.2 TSI, ki ima trenutno privlačno ceno in novega Picassa PureTech 130 podobne cene.
Komentarji, lepo prosim, na znamko in motor, za diesla nismo pripravljeni dodati 2k€.
Hvala, M
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a xxl Sr okt 19, 2016 8:55 pm

Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr okt 19, 2016 9:55 pm

Jaz bi se izogibal TSI motorjev, če že raje TDI.
Nisi napisal kok misliš zapravit ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Matjazp2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr okt 19, 2016 7:37 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a Matjazp2 Če okt 20, 2016 5:30 am

mrtwelvetrees je napisal/-a:Jaz bi se izogibal TSI motorjev, če že raje TDI.
Nisi napisal kok misliš zapravit ?


Nisem poznavalec, kaj je težava tsi, sedaj smo imeli 1.6i brez težav?
Oba motorja nas prideta okoli 20.400, in to bi bil sprejemljiv budget. Diesel pri vw zaradi boljših popustov na zalogo, ki je pri dieslu ni, stane vsaj 2k € več, kar krepko zviša še preplačilo kredita. Oba avta pa imata radarski tempomat, ki mi je pomemben dodatek.
Renault mi spredaj zelo ne sede oblika.
Hvala!
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a metor Če okt 20, 2016 11:01 am

Med tema, ki sta napisana raje C4P z 1.2 e-thp motorjem, tsi-ju nebi najbolj zaupal. Nasploh C4P ni slaba izbira v tem rangu. Imaš pa še dosti konkurence v tem rangu. Recimo C-max (ecoboost), Toyota verso, Kia Carens itd.
Don't worry, be happy ;)
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a pleomax Če okt 20, 2016 11:36 am

Nevem katero verzijo 1.2 THP iščeš pri citroenu ampak saj nima veze. Šibkejša 110-konjska ima enako konjev kot 1.2 TSI,ampak navora ima več citroenov,prav tako boljši pospešek,tudi poraba kak deci manjša. Jaz bi citroena. Citroenovi enoprostorci so najbolj prodajani v evropi in mislim,da čisto upravičeno. Tudi xsara picasso je bila najbolj zanesljiva v razredu,hkrati pa če ti oblika kaj pomeni in pa če nisi rad čisto povprečen,je citroen spet prava izbira.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a meganer Če okt 20, 2016 4:04 pm

Novi senik in bo še vedno "nov" čez recmo 5 let. Citroen pride nov model umes, turan bo pa "dobil" zadaj drugačno luč.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a tristan01 Pe okt 21, 2016 1:14 pm

Matjazp2 je napisal/-a:
mrtwelvetrees je napisal/-a:Jaz bi se izogibal TSI motorjev, če že raje TDI.
Nisi napisal kok misliš zapravit ?


Nisem poznavalec, kaj je težava tsi, sedaj smo imeli 1.6i brez težav?
Oba motorja nas prideta okoli 20.400, in to bi bil sprejemljiv budget. Diesel pri vw zaradi boljših popustov na zalogo, ki je pri dieslu ni, stane vsaj 2k € več, kar krepko zviša še preplačilo kredita. Oba avta pa imata radarski tempomat, ki mi je pomemben dodatek.
Renault mi spredaj zelo ne sede oblika.
Hvala!


Zgolj v razmislek:
VW je že napovedal upokojitev 1.2TSI motorjev in njihov nadomestek z litrskim trivaljnikom enake moči.

Pri radarskem tempomatu pa razmisli ali ga res potrebuješ in kako je narejen:
V mestu je tempomat neuporaben, razen zaradi funkcije zaviranja v sili ki uporablja isto tehnologijo. Razmisli pa tudi o izvedbi. Pri VW so recimo naredili hudo napako v zasnovi: radar je skrit za značko v nosu, ko pada sneg se je oprime in tempomat ne deluje več... Pod črto slaba uporabniška izkušnja, ker so v Volfsburgu privarčevali par centov na račun grelca ki bi bil nujen za dobro delovanje radarje v zimskih razmerah.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a mardy Pe okt 21, 2016 1:37 pm

V tvojem primeru Citroena. Moti me edino, da so luči pozicionirane na zadnja vrata, če pelješ kaj daljšega da moraš imeti prtljažnik odprt, odpadejo zadnje luči :S

Pri VW ovinek mimo njihovega 1.2 TSI-ja. Sem ga vozil, presenetljivo lepo gre, moči recimo da dovolj za takšno kravo, mislim da ima 230Nm (?), ampak na dolgi rok...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a ban Pe okt 21, 2016 1:44 pm

V familiji imamo od leta 2009 TSI pa še vedno lepo prede, je pa 1.4 in ne 1.2. Tako da vsak TSI tud ne crkne kar tako. Za vozt je pa zelo lušen, to je pa tud res :D
 
Matjazp2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr okt 19, 2016 7:37 pm

Re: Nov družinski avto

Napisal/-a Matjazp2 Pe okt 21, 2016 9:36 pm

mardy je napisal/-a:...ampak na dolgi rok...


Joj, hvala za vsa mnenja, samo čedalje bolj sem zmeden, še nihče z odklonilnim mnenjem do 1.2 tsi ni obrazložil mnenja. V glavnem stran od bencinarja, (sedaj sem 13 let z njim zadovoljen - xara picaso 1.6i). Na servisu menda nimajo reklamacij (imeli so jih za verigo do leta 2012, pa so že takrat popravili). Garancijo dajo 6 let (citroen 2 + 3, če vzameš financiranje). Najbrž jih res ni veliko v Touranih, so pa v njihovih manjših avtomobilih. Je pa ta motor upgrade tistega izpred nekaj let in ima 110 km, tako kot 1.6 diesel. Kaj se lahko oz se dogaja s tem motorjem?

Prih teden naj bi uredili testno vožnjo, kjer preverim porabo, morebitno podhranjenost za naš način vožnje.

Prihranek pri porabi je najbrž, z našimí ne velikimi prevoženimi km, izenačen z dražjim servisom oz registracijo (ali se motim?), mehanik pa mi je tudi povedal, da ima več sestavnih delov, morebitne težave zaradi pretežnega deleža mestnih voženj (filter trdnih delcev...) kako očistiti, naj vsak teden naredim namensko vožnjo 100 km, čeprav take poti nimam.
Avto kupujemo za 10 let+ in manj kot 15.000 km letno.
Zelo sem hvaležen za vsa mnenja, četudi sem potem še bolj razdvojen ... :)

V pocassu sem se pa včeraj močno v glavo udaril ko je pred mano žena manjše rasti dvignila sedež. Saj je fina visoka šipa, samo da ravno nad glavo spustijo strop za vsaj 10cm zaradi dveh senčnikov... za glavo pa prostor, kolikor ga hočeš... me je prav v slabo voljo spravilo... pa ne bom vsakič pumpal tiste ročice zunaj avtomobila....
Hvala, m
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 114 gostov