Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Nakup karavana - do 11.000€

Napisal/-a Reaper85 Ne okt 23, 2016 9:35 pm

Glede na same številke ne vidim nekih velikih razlik med Laguno, Meganom in Cliom. Hiter itak noben ni, za umirjeno vožnjo pa mislim da bi morali bit vsi ok. Kdo bo opazil sekundo ali dve, če se pa vsi po cesti vlečejo kot megla.
http://www.zeperfs.com/en/fiche6246-ren ... -5-dci.htm
http://www.zeperfs.com/en/fiche4327-ren ... -5-dci.htm
http://www.zeperfs.com/en/fiche6406-ren ... -5-dci.htm
Spodaj je tudi hitrostni indeks, in se dobro vidi da so vsi trije 79-82, normalno hiter avto se začne pri nekje 100.
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Nakup karavana - do 11.000€

Napisal/-a mnmn Ne jan 08, 2017 10:57 am

Da ponovno malo obudim temo.

Avta še nisem kupil, tako da še ga vedno iščem.

Sedaj sem nekako črtal iz seznama laguno, ker enostavno ne potrebujem tako velik avto.

Sedaj kupujem avto v razredu megana. Malo sem brskal po internetu in začuda opazil, da je skoraj najcenejši ravno Golf. Seveda govorim o avtih, ki so dobro opremljeni. Če npr. primerjam golfa z octavio, dobim precej več pri golfu, kot octavi. Megani odpadejo, ker so izredno slabo opremljeni. Všeč mi je tudi novi pegeout 308, toda je precej dražji kot golf (kdo bi si mislil).

Sedaj bi bil hvaležen za vse vaše predloge. Da mi mogoče napišete, kaj vse je potrebno pri posameznem avtu preveriti. Kako je kaj z 1.6 tdi motorjem, ali je dovolj močen za takšen avto. Po vsej verjetnosti bo avto pripeljan iz Nemčije, pred nakupom ga bom dal preveriti na pooblaščen servis.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup karavana - do 11.000€

Napisal/-a limas Ne jan 08, 2017 11:56 am

Kot so že napisali, folcvagen ni racionalen nakup.
Večina meganov ima avtomatsko klimo, električna stekla, meglenke in še kaj. Je to po tvojih kriterijih dovolj za dobro opremo?
1,5 dci je odličen motor za megana, laguni pa bolj ugaja 2.0 dci. Pri laguni dobiš tudi približek maksimuma opreme.
Menim, da je ravno avto, ki si ga pravkar odpisal racionalno najboljša rešitev: velikost, varnost, udobje, zvočna izolacija, močan in preverjen motor. Neugodni so le višji stroški zavarovanja in registracije v vrednosti dveh družinskih kosil.
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Nakup karavana - do 11.000€

Napisal/-a mnmn Ne jan 08, 2017 12:56 pm

Nimam nič proti renaultom, in sem bil z njim tudi zadovoljen. Po eni strani bi res bil najboljši nakup Laguna. Toda omenjaš varnost. Ali si prepričan, da je avto, ki je zasnovan 9 let nazaj, bolj varen kot avto, ki je zasnovan štiri leta nazaj?

Po pravici sem imel popolnoma enako mišljenje, kot ti, da VW ni racionalen nakup. Toda, ko sem malo začel gledati avte, sem opazil, da ni neke razlike. Če vzamem lepo opremljen avto z navigacijo, prostoročnim telefoniranjem, senzorje(spredaj, zadaj), mogoče radarski tempomat, samodejno ustavljanje v sili, golf sploh ni tako drag. V primerjavi z meganom(ki ga tako opremljenega tako skoraj, da ne najdeš) bo cena prišla v razliko največ 2000€. Kar se pa potem zopet povre, pri prodaji, ker bo avto bolj obdržal ceno.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup karavana - do 11.000€

Napisal/-a pleomax Po jan 09, 2017 12:21 pm

Če gledaš 1.6 TDI motor,potem mora golf biti cenejši od ostale konkurence,ker je njihov dizel verjetno najbolj ropotajoč in manj napreden,če že samo izpuhe gledaš. Zato se mi zdi fer,da napredek nekje pač plačaš pri konkurenci.
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Nakup karavana - do 11.000€

Napisal/-a mnmn So jan 14, 2017 1:33 pm

Če bi me tako zanimali izpusti, bi kupoval električni avto, ne pa dizla. Ker me pa izpusti niti malo ne zanimajo, mi je pa tudi vseeno, kakšne ima. Prav tako kupujem golfa 7, kjer je nameščen EURO 6 motor, ki naj nebi imel teh težav z izpuhi, ker res nimam volje hoditi na tiste servise.

Ali slučajno kdo ve kako je z nastavitvijo jezika pri VW? Ali lahko spremeniš, jezik na zaslonu med števci in tistem glavnem zaslonu z navigacijo. Ker, nemški jezik ne razumem najbolje, tako da bi vsekakor imel rad angleški jezik.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup karavana - do 11.000€

Napisal/-a pleomax So jan 14, 2017 5:02 pm

Potem se pa čudite,ko imate raka vi in v prihodnosti otroci...
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Nakup karavana - do 11.000€

Napisal/-a Gosic So jan 14, 2017 5:04 pm

Očitno ljudje mislijo, da bomo čez deset, dvajset let jedli in pili keš.
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: Nakup karavana - do 11.000€

Napisal/-a jony Ne jan 15, 2017 9:26 am

Zdravo. Jst bi kar sposodil tole temo, ker sem v isti situaciji. Tud jaz gledam laguno, sicer je res da ni več najmlajša, ampak sej tud passat ni, pa je cca 2000 eurov dražji.
Je pa res, da imam sedaj renaulta z 230000 km, ki ga noče noben kupiti.

Golfa 1.6 tdi sem pa vozil, in ta motor je zelo neprijeten za vozit. Neverjetno hrupen v kabini, po mestu se mora voziti s 3. prestavo, saj s 4. komaj gre 50 km/h.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 106 gostov