Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Ideje za tastov avto

Napisal/-a xxl To dec 27, 2016 5:09 pm

Tast razmišlja o nakupu novega,lahko rečemo zadnjega avta.Budget je cca 10k eura,on bi raje manj.Pravim mu,težka bo.Ker sta krepko v letih,taščo mučijo kolena,gleda Dacio stepway 0,9 Tce.Dopade se mu tudi Rapid easy TSI 90.Prvi je 5 let garancije,drugi dve,6 let je doplačilo cca 600 eura.Ima Bravota 120 TB,pa bi najraje Punto 1,4,pa mu odsvetujem to zastarelo zadevo.Škoda ni slaba,ampak,malo me skrbi tale TSI,čeprav je "porihtan".C-elize,301 imata star 1,6 bencinar,pa FL še ni prišel.Clio,208 in podobni so verjetno vsi prenizki,če že,naj bo vsaj malo večji,prostornejši.Kakšna ideja?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: Kupujem avto (anketa !)

Napisal/-a avtofan To dec 27, 2016 5:23 pm

Pa kaj komplicirate kater avto kupiti vsak ima stiri kolesa in volan vec pa ne rabis;)boste naredili doktorat iz nakupa avta...
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a primozek68 To dec 27, 2016 5:53 pm

Čak, on kupuje avto, al mu ga ti kupuješ. Če mu je všeč punto naj ga kupi. Nimaš se kej petljat. Če je tvojo babo spravu iz plenic ven bo tud avto mnde znal kupit.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a xxl To dec 27, 2016 5:58 pm

Moderator je naredil posebej temo,ni bila moja želja.Zanima me,kaj bi vi imeli za obdobje 10 let in več,če kupiš nov avto za cca 10 k eura,saj je tast star 73 let in verjetno ne bo več menjaval.Bi zaupali Daciji in 0,9 Tce motorju,ali TSI 90 z jermenom?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a xxl To dec 27, 2016 6:01 pm

primozek68 je napisal/-a:Čak, on kupuje avto, al mu ga ti kupuješ. Če mu je všeč punto naj ga kupi. Nimaš se kej petljat. Če je tvojo babo spravu iz plenic ven bo tud avto mnde znal kupit.

Naj kupi avto za 10 let ali več,ki je v osnovi že toliko v proizvodnji in kar požrešen za svoje konje?Meni se ne zdi pametno.
Pa malo skrajšaj jezik,človek me je vprašal za nasvet,starejši niso toliko na tekočem z razvojem tehnike.
Zadnjič spremenil xxl, dne To dec 27, 2016 6:07 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a primozek68 To dec 27, 2016 6:06 pm

Lej vse en klinc je. Za 5000km na leto, do štacune na britof pa h maš. Sej ni trgovski potnik pr 73h.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a xxl To dec 27, 2016 6:08 pm

Ne boš verjel,ampak naredi tudi do 20 000 km na leto,večkrat letno do Pule in nazaj,recimo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a ironmaiden To dec 27, 2016 6:20 pm

..takšna dacia bo zanj več kot dovolj....http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0S%20Amb...


p.s. xxl
-po vejicah, presledki. :D
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a xxl To dec 27, 2016 6:26 pm

Vem (veva),ampak dolgoročno ne vemo kako se ta motor obnese.Škoda,da je ni v plinski verziji,samo pri navadni Sandeo je v ponudbi in kolikor vidim,druge možnosti ni pri bencinu,razen Sce brez turba.

PS-vejice,presledki,nikoli mi ni bilo jasno zakaj je takšno pravilo,saj je vejica vmes,mar ne?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a esem To dec 27, 2016 6:52 pm

xxl je napisal/-a:...PS-vejice,presledki,nikoli mi ni bilo jasno zakaj je takšno pravilo,saj je vejica vmes,mar ne?
Pri tako enostavnih stvareh imaš težave? Da ti pomagam - zavoljo lažje berljivosti, preglednosti ipd, pa tudi zaradi spoštovanja pravila o "vedno s presledkom ločenih besedah".

Vidim, da verjetno kar namerno otežuješ branje vsem na forumu. Se ti zdi to zabavno oz si sposoben to kako drugače razložit?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a maniaxxx To dec 27, 2016 7:41 pm

Dacia je svetlobna leta pred škodo v zanesljivosti....če bi mi par let nazaj kdo rekel da bom to napisal, bi mislil da se mi je zmešal...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a nejc1 To dec 27, 2016 7:47 pm

Kakšen Captur recimo bi bil pametna izbira, sedi se res visoko, kar je sigurno prednost pri takšni starosti in pa tudi oddaljenost avtomobila od tal je velika, tako da se lahko komot parkira čez kake robnike brez drajsanja spodaj.... Res pa da novi so od nekje 13k€, mogoče kak rabljen bi se našel za dobrih 10k€...
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a NoFear85 To dec 27, 2016 8:54 pm

esem je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:...PS-vejice,presledki,nikoli mi ni bilo jasno zakaj je takšno pravilo,saj je vejica vmes,mar ne?
Pri tako enostavnih stvareh imaš težave? Da ti pomagam - zavoljo lažje berljivosti, preglednosti ipd, pa tudi zaradi spoštovanja pravila o "vedno s presledkom ločenih besedah".

Vidim, da verjetno kar namerno otežuješ branje vsem na forumu. Se ti zdi to zabavno oz si sposoben to kako drugače razložit?


Presledki so predvsem zato, ker je to pravopisno pravilo.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a esem To dec 27, 2016 9:14 pm

On je spraševal zakaj je tako pravilo
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a nebivedu To dec 27, 2016 9:41 pm

Dejte mu visok pa pregleden avto kupit. Prvo zato, da se bo lažje vstopal in izstopal, pod drugo pa da bo več videl naokoli.

Recimo duster ali yeti
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a xxl To dec 27, 2016 10:24 pm

Ne gre,budget je cca 10k eura.
Z vejicami nikomur ne otežujem branja,vsaj mislil sem tako,dokler se mi je prvič po desetletju uporabe interneta,nekdo zapiči v to.Tako sem vajen,vsaj razumljivo pišem. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a esem To dec 27, 2016 10:39 pm

Ne, ne pišeš razumljivo!
Napačno postavljene vejice spreminjajo pomen :!: , vedno pa je le-teh vsaj nekaj.
Začni delat presledke po ločilih, ker je tvoje pisanje dejansko težje berljivo! Če ti tega ne (spre)vidiš, toliko slabše zate, nam ostalim pa kar verjemi in nas morda celo poskušaj upoštevati.

Če en ne zmore ene malenkosti, ki bi jo itak moral in s tem otežuje branje vsem ostalim, je to dober pokazatelj odnosa - zato se prosim potrudi.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a nebivedu To dec 27, 2016 11:07 pm

xxl je napisal/-a:Ne gre,budget je cca 10k eura.


A mora nujno biti nov?

drgač jer duster od 12.300 evrov naprej v 4x4 verziji, 2WD pa še cenejši.
Old subarus never die, they just get faster!
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a bostjannn To dec 27, 2016 11:30 pm

Glede na to, da je stari očitno ljubitelj fiata, kaj pa kakšna panda ali qubo. Oba sta tudi malo višja in temu bolj primerna za starejše ljudi.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Ideje za tastov avto

Napisal/-a xxl Sr dec 28, 2016 8:20 am

Nista mu všeč, (presledek) Qubo je že tudi tehnološko zastarel (težek). Teh 77 KM komaj zadostuje za premikanje.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 96 gostov