Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
blah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po jan 02, 2017 10:38 pm

Nakup Volvo S60

Napisal/-a blah Po jan 02, 2017 10:48 pm

Pozdrav!

Torej sem pred nakupom novega rabljenega vozila. In nekako sem se pred časom že odločil, da bo verjetno limuzina in me res mika tale Volvo S60 (letnik 2011 in naprej). Torej, če ima kdo kakšne izkušnje s tem avtomobilom, napake? In kako je z motorji, nekak sem sicer odločen, da če bo le možnost bo D3 s 164hp, čeprav me tudi 140hp mika, pomoje bo dovolj in pa tudi pri registraciji se bo mala malenkost poznala... Me pa zanima, na kaj naj bom pri nakupu pozoren? Kakšne obrabe itd. Sem pa tudi bil že na testni vožnji z enim avtomatikom na KMAG MB, ampak je izven mojega budgeta, mislim da je nasploh malo predrag, sploh glede na to kakšen zgleda v živo http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... UT.%20-20- Sem pa za vikend šel gledat tega: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20Business Razen tega, da je uvožen iz Francije, me tako daleč nič ni zmotilo. Je zelo lepo ohranjen, edino na testno grem verjetno v sredo in bom takrat znal kaj več povedat.

Hvala vam za kakršno pomoč že v naprej!

LP!
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a Godward To jan 03, 2017 12:10 am

Pri prvem vprasanje kako je z km, glede na to da je uvozen
Drugi pa bol osnovna oprema in pa lastnik ni glih pazil, glede na notranjost.... ???

Jaz bi sel pogledat tega, edino z pravim motorjem in opremo. Mogoce malo zhandlas in peljes.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... AMERA.AL...
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
blah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po jan 02, 2017 10:38 pm

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a blah To jan 03, 2017 9:35 am

Tudi tadrugi je uvožen in vsi Volvi v Sloveniji so uvoženi. Vsaj tisti, ki se prodajajo. Tadrugega sem hodil gledat in je boljše ohranjen, napram prvemu :)

Ta kaj si mi pa poslal pa mi enostavno ne pride v poštev, ker je premočan. Tega res ne rabim.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a emozul To jan 03, 2017 10:07 am

Jaz, bi ti prav tako iz izkušen svetoval D5, zelo zanesljiv motor.
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a P2008 To jan 03, 2017 10:30 am

A ne bi raje kupil za tak denar novega vozila ali vsaj do starosti 2 let velikosti "golfa"...in imaš tako še vsaj tovarniško garancijo oz. jamstvo. Mislim, da je boljša opcija to, kot pa gledati "prevrtene in razbite" Volvote stare 6 let. Pa ne reči sedaj, da iščeš večje vozilo kot "golfov" razred, saj je konkretno ta Volvo zelo majhen in ga prekaša po prostoru skoraj vsak iz "golfovega" razreda. No če hočeš pa biti prvi na vasi s starim Volvotom, pa kar v nakup.

Poleg tega vidim, da nisi ravno pri denarju, če se ne moreš stegniti še za tistih 1k eur. Zavedaj se, da ta vozila katera gledaš imajo 17 col, ksenon, avtomatiki...dragi stroški vzdrževanja...si boš lahko to privoščil? Avti namreč niso več toliko novi in imajo že kar nekaj kilometrov za seboj.

Prvi Volvo ima 1 servis šele po 2 letih in po le 12k km od prve registracije. 2 servis in hkrati zadnji pa še isto leto. Kaj pa zadnji dve leti?
Drugi Volvo, ki je tako zanemarjen, ima zadnji servis leto in pol nazaj. Zakaj ni bil na servisu po enem letu? Pa pusti sedaj to, da še "nima" prevožnih 30k km od zadnjega servisa. Avto se vozi na servis 30 k km ali eno leto, če si skrben voznik...oz. še bolje 15 k km ali eno leto.

p.s. kaj mu ponujate D5 motor, če bo imel potem še višje stroške registracije in vzdrževanja.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a Kohec To jan 03, 2017 10:38 am

Znanec ima V 60. Iskal ga je zelo dolgo. Ker na slovenskem trgu ni bilo primernega, je našel uvoznika, ki mu je zaupal in mu ga je uvozil.
Z avtom je zelo zadovoljen.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a vipe5s To jan 03, 2017 12:57 pm

Tale zadnji komentar, hvala za prispevek, bi bilo pa še boljše zvedeti koliko je bil star, kilometri in koliko se je stegnil za avto in vse dajatve.
Nekega poceni (in "umazanega") avta se ravno ne splača uvažati.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a Godward To jan 03, 2017 8:46 pm

No, predvidevam, da človek ve, da kupuje avto ki ni ravno najcenejši za vzdrževanje.
In tudi vsi Volvoti niso uvoženi, saj se jih prodaja tudi pri nas.
Če je problem Xenon, 17 col, registracija 2.4,...
Potem gledaš napačne avte, poglej za kakim Cliom ali Meganom. :mrgreen:
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a Kohec Sr jan 04, 2017 11:08 am

Kot sem že napisal, je znanec, ki je kupil V60 iskal avto zelo dolgo, ker je imel pač veliko želja. Vem da ima avto vso možno opremo in da je resnično odlično ohranjen. Prevoženih je imel nekje med 120 in 130 k km. Star pa je bil okoli 3 leta. Koliko natančno je dal zanj ne vem ( sem pozabil - je minilo že kar nekaj časa, kar sva se pogovarjala o tem) Vem da je avto resnično dober, z realnimi km , servisiran in vzdrževan. Tudi cenovno je bil ugoden.
 
blah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po jan 02, 2017 10:38 pm

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a blah Sr jan 04, 2017 4:34 pm

P2008: Hvala ti za odgovor. Ampak, kdo je rekel, da nimam denarja, da si zadev ne morem privoščiti? Rekel sem kvečjemu, da mi je pač 220 konjev daleč preveč. Zakaj bi kupoval avto s takšno močjo, ko pa letno naredim 30-40kkm. Res ne razumem. Verjetno tudi avto ne bo ostal 15 let pri hiši... Potem bi res razmišljal o nakupu novega. Pa čist tako, če smo realni, 17 col gume ravno niso ne vem koliko dražje od 16. Ja xenon stane in se tega zavedam. Je pa res, da je pri 220 konjih poraba kar večja. Da se kasneje tudi ne pogovarjamo o registraciji in zavarovanju. Ampak to so stroški, ki niso samo 5-10% višji od recimo 140 ali 160hp motorja. Sicer spoštujem tvoje mnenje, ampak res nisem iskal takšnega odgovora. Pa čist tako, ne vem koliko si vozil avtomobile višjega razreda, kot so Volvo, Audi ipd. ali pa avte srednjega razreda, kot so Opel, Citroen ipd., ampak razlika v vožnji je kar očitna. To z glavnim na vasi pa ti lahko dam samo palec v zrak ;)

Kaj se pa tiče avtov, ki sem jih prilimal od zgoraj pa ja. Niti nisem pogledal servisne knjižice in mi je sedaj vseeno dalo mislit. Bom še malo počakal in morda pride kaj pametnega. Razmišljam pa tudi o direktnem uvozu iz Nemčije, ker sem bil pri lokalnem uvozniku in mi je dal kar nekaj zelo pametnih ponudb. Ampak, ker še nisem nikoli se spuščal v uvoz, me zanima ali se v Nemčiji tudi dejansko tako vrtijo kilometri, kot pri nam? Ker naj bi bila neka huda kazen za prevrtene km... Zna kdo kaj objasnit?

LP!
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a tristan01 Pe jan 06, 2017 1:37 pm

Tudi v tujini obstaja možnost da so kilometri prevrteni le da je krepko manjša kot pri nas. Saj so take stvari sankcionirane. Tvegaš predvsem z nakupom pri kakšnih malih trgovcih, velike in renomirane avtohiše pa so dokaj varne. Najbolje je vzeti vozilo z garancijo in z dokazljivo zgodovino servisiranja pri pooblaščencu. Naj te ne preseneti velika kilometrina, saj je na trgu ogromno službenih vozil, ki se jih podjetja znebijo po dveh ali treh letih z 200 do 300.000 prevoženimi kilometri.

Z malce potrpežljivosti in sreče pa boš našel in uvozil sanjski avtomobil

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a Dizzy To jan 10, 2017 12:02 pm

v bistvu je prvi iz otvoritvenega posta s slabšo opremo kot drugi. ;) gledaš po velikosti ekrana, višje opreme imajo ponavadi večji zaslon.

KIA oz. KMAG po novem prodaja tudi Volvote, zato je načeloma pri njih lahko to dober nakup. vem, da ima Toyota Center BTC vedno na zalogi kake V60 in S60, večinoma so Belgijski in Francoski, zelo lepi in dobro ohranjeni, redno servisirani.
vem, ker sem jih gledal slabo leto nazaj, ker sem tudi sam imel takrat V60 v izboru. pri KMAG-u imajo več ali manj italijanske, ki so sicer očitno redno servisirani, ampak ponvadi osnovna oprema, osnovni dizel motor (1.6, 112hp) in tudi precej slabo ohranjeni, kar se notranjosti tiče - sem bil tik pred nakupom enega takega, a me je prav to preveč zmotilo, da so notri bili tako slabo ohranjeni.

če gledaš avtomatski menjalnik, bodo pozoren na to, če je bilo olje v menjalniku menjano, če ne ti odsvetujem nakup avtomatika, ker bi znal imeti precej problemov. načeloma sta 2.0 motorja z 140 in 164 hp skupne zasnove s Fordom in PSA koncernom in gre načeloma za zelo solidne motorje, dočim D5 je še vedno Volvotov bulletproof motor.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a sonic To jan 10, 2017 1:26 pm

Dizzy je napisal/-a:če gledaš avtomatski menjalnik, bodo pozoren na to, če je bilo olje v menjalniku menjano, če ne ti odsvetujem nakup avtomatika, ker bi znal imeti precej problemov.


Lahko da se motim, ampak predvsem je važno da menjalnik dobro dela, menja takrat ko je treba, ne zdrsuje... Seveda je treba menjalniško olje (ATF) redno menjati in ga vmes nadzirati, ampak ni nujno da bi zaradi tega bežal stran.
Res pa je, da če kupiš, moraš potem čimprej sam zamenjati ATF in filter, če prejšnji lastnik tega že dolgo ni storil. V bistvu je to mogoče pametno v vsakem primeru po nakupu rabljenega avtomatika...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Nakup Volvo S60

Napisal/-a Dizzy To jan 10, 2017 4:56 pm

ponavadi ravno zaradi vsega tega, se pravi neprimernega vzdrževanja menjalnika pride do teh problemov. sicer pri teh km (vkolikor so realni), če res takoj po nakupu sam opraviš veliki servis (itak priporočljivo), ne bi smelo biti problemov ...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 111 gostov