Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
uporabnik205
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne dec 18, 2016 1:51 am

Različni modeli iste znamke

Napisal/-a uporabnik205 To jan 10, 2017 8:48 pm

Gledam prodajne cene avtomobilov različnih razredov. Osredotočil sem se na primerjavo Clio - Megane - Laguna, ker so pač vsi iste znamke. Kakor je meni jasno, ima vsako podjetje, ki izdeluje izdelke z enako namembnostjo le-te ločene po kvaliteti, ki jih potem tudi prodaja vrednostim primerno. Tako so verjetno v Cliu uporabljeni slabši materiali/produkti, kot pa v Meganu in Laguni. Verjetno se nekateri vmes enaki, a v splošnem sem najbrž kar zadel. Posledično je tudi vzdrževanje Lagune dražje, kot pa vzdrževanje Megana in Clia, vendar bi ob enakem številu kilometrov moralo biti cenejše, saj bi avto prenesel več.

Lahko bi sicer rekli, da Laguno kupi tisti, ki se vozi več, ampak to ni res. Enako velja da dizla. Sedaj je to trend. Kje v mali Sloveniji pa boš naredil veliko relacij? Laguna je sinonim za družinski avto, ki ga kupi vsak, ki dobi 2 otroka ("Sedaj pa res rabim večji avto."). Čeprav je današnji Clio najbrž večji od Megana iz 90' in čeprav smo pred tremi desetletji vso počitniško opremo lahko spravili v Fičota. Danes bi za to rabil kar enoprostorca. Ok, pustimo to. Zdi se mi, da je veliko večja verjetnost, da bo Laguna dosegla npr. 300 000 km, kot pa Clio. Tudi na avto.net je več Lagun s tako kilometrino.

Recimo, da imam za nakupno ceno avtomobila nemenjenih 1500 - 2000 €. Za ta denar bi dobil Clia povprečenga letnika 2003 - 05, podobno velja za Megana, Laguno pa bi dobil v letnikih 2003 - 04. Glede letnikov zelo podobno. Mi pa slednja dva prinašata več (in boljšo) opreme, več udobja ter večjo varnost. Prinašata pa mi tudi večjo porabo in dražje vzdrževanje. Gre za že kar stare avtomobile, a najbrž bo dobro vzdrževana Laguna delovala dlje kot pa ostala dva modela. Ali je bolje/lažje za ta denar dobiti dobro vzdrževanega Clia ali Megana oz. Laguno?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Različni modeli iste znamke

Napisal/-a limas To jan 10, 2017 9:22 pm

Višji ko je razred, bolj kakovostni in robustni so materiali (ležaj, amortizer, izpuh, menjalnik...). Večji avti imajo praviloma tudi večjo kilometražo, saj so klioti večinoma za mestno vožnjo.
Med 2000 in 2500 e imaš kar velik razpon v letnicah. Vsekakor ti priporočam večji avto od fizične osebe, ki ti lahko s kupom računov dokaže redno servisiranje.
Dobri motorji v renojevi paleti za omenjeno denarno vsoto: 1.6 16v (83kw), 1,5 (78kw) in 1.9 (96kw).
Lagune do l. 2005 (ph1) so problematične, ph2 (96kw) pa zelo dobre. Zaradi težav s ph1, lagunam zelo hitro pada cena, zato je nakup rabljene in vzdrževane kar racionalen. Isti sloves se drži lagune III, ki pa nima nobene slabe točke. Anomalija slovenskega trga rabljenih ti omogoča, da si lastiš odličen avto za malo denarja.
Tukaj imaš izbiro:
http://www.avto.net/Ads/results.asp?zna ... ubSELLER=0

Tiste z manj kot 250.000 km kar preskoči, ker jih imajo precej več.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Različni modeli iste znamke

Napisal/-a esem To jan 10, 2017 10:08 pm

Kje za boga je smisel teme poleg navajanja splošno znanih resnic zdravega razuma in kmečke pameti? :roll:
:?:
 
uporabnik205
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne dec 18, 2016 1:51 am

Re: Različni modeli iste znamke

Napisal/-a uporabnik205 Po jan 16, 2017 6:31 pm

Vsak pač ni vešč kupovanja avtomobilov, kot recimo ti. Pa saj ne vem, zakaj bi se ti opravičeval.

Kaj pa tole? Tako na prvo žogo brez ogleda. (Ne pravim, da bom kupil)

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 01.9%20d...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Različni modeli iste znamke

Napisal/-a esem Po jan 16, 2017 6:51 pm

Kje si zaznal karkoli v zvezi z opravičevanjem? Namesto, da bi vsaj poskusil razložiti, kaj s temo sploh hočeš.... :roll: :roll:
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Različni modeli iste znamke

Napisal/-a limas Po jan 16, 2017 6:57 pm

@uporabnik, sem ti že zgoraj napisal, da se ogni lagun z 88kw motorjem, ker ima preveč konstrukcijskih napak.
Omisli si laguno z 96kw; so nekoliko novejše, od letnika 2005 in se prepoznajo po lepši maski. Dejansko imajo izboljšano 80% sestavnih delov.
Tudi link sem ti pripel. S takimi posti deluješ neresno.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 110 gostov