Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
nerox
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To feb 07, 2017 11:52 am

Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a nerox To feb 07, 2017 12:05 pm

Pozdravljeni najprej vsi skupaj na forumu.. Kupujem zgoraj omenjen avto. In sicer letnik nekje med 2012 - 2014 do 15.000 € . malce me zanima na kaj je treba pazit , kateri motorji so boljši 1.6 ali 2.0 . Gledam in vidim da so večina vsi avti belgijskega , nemškega ali francoskega porekla.Kaj je treba tu pazit?? Vsi prodajalci pri katerih sem bil so rekli da imajo sledljivo zgodovino ter kilometre . Kako se da to preverit ?? aja pa še tole kako je to z to GSV 5 jamstvom .

PS: sem popolni amater pri novejših avtih tako da prosim za vsako pomoč .

Gledal pa sem nekako te avtobile :

touran :
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ine%20BR...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... on%20Tec...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... on%20Tec...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... mfortlin...
sharan:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... on%20Tec...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... on%20Tec...

ali če kdo priporoča katerega prodajalca. HVALA
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a Ivan36 To feb 07, 2017 2:10 pm

Jaz bi tega !
Volkswagen Touran 1.6 TDI BlueMotion Tech.Comfortlin 14.999 €
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ion%20Tec..
Srebrna je HLADNA BARVA za poleti!!!
1.registracija: 1 / 2014 SLOVENSKO poreklo - kupljen v SLO Letnik:2014
Starost:rabljeno (ima garancijo oz. jamstvo)
Prevoženi km:144418
Motor: diesel motor, 1598 ccm, 77 kW (105 KM) Menjalnik:ročni menjalnik (6 pr.)
Oblika:enoprostorec / van, 5 vr.Barva:srebrna metalik
Notranjost:temno siva / blago
Interna številka:056005/149/2

Slika
PA še vsaki delovnik lahko greš težiti, ČE KAJ NE BO VREDU?!
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a pinny To feb 07, 2017 2:29 pm

Dobri dve leti star avto z komaj 144kkm :D ... vsaj zame perspektiven nakup :mrgreen:
 
Irmscher
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne nov 24, 2013 11:17 pm

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a Irmscher To feb 07, 2017 3:13 pm

1.6 TDI pa sploh zakon mašina ane :D

Avtor: išči 2.0 TDI mašino obvezno
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a Ivan36 To feb 07, 2017 4:06 pm

pinny je napisal/-a:Dobri dve leti star avto z komaj 144kkm :D ... vsaj zame perspektiven nakup :mrgreen:

Ja bučko taki v iz Dojčlande wagen pa imajo okoli 300.000 km 8) :lol: torej je še vedno boljši naš šrot kakor, da šverecer zasluži ene 8.000,00€ kapiš.
Imaš na anet veliko MB E taxi vagnov po 220.000 km :mrgreen: v D po 2500€ in 550.000km naši pa kar 12.500€ :huh:
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a kseb To feb 07, 2017 4:35 pm

Avto je letnik 1/2014.
Vožen je bil torej lahko tri leta (2014, 2015, 2016) in ne dobri dve leti.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a Ivan36 To feb 07, 2017 4:49 pm

Itak! En iz Krškega ali Čateža se vozi v LJ v službo pa ti naklepa 194 km + dnevno x 24 dni je 4656 km + privat vožnje pa si na 5500 km mesec :roll:
Ali pa KP LJ 212 km na dan ...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a hippo To feb 07, 2017 7:11 pm

Vprašanje avtorju teme:
koliko velik avto rabiš, ker Touran in Sharan nista isti velikostni razred?
Srebrna je nekako najbolj optimalna barva.

Še mali off:
rekorder je en passat, ki je bil star 10 mesecev in je imel reci in piši 160k km. Vsi zici razen voznikovega so bili še v foliji...
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a Cefizelj To feb 07, 2017 7:26 pm

Tourana bi se pa ja še kakšnega našlo slovenskega, da ni glih vse uvoz.

off:
Moj šef se je vozu dnevno Brnik - Ptuj. V žlahti se pa en vozi Krško - Koper dnevno. Kilometre se hitro nakleplje :)

Rekord pa Go Opti Citroen kombi - 11 mesecev 309k km :)
 
nerox
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To feb 07, 2017 11:52 am

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a nerox To feb 07, 2017 7:34 pm

hippo je napisal/-a:Vprašanje avtorju teme:
koliko velik avto rabiš, ker Touran in Sharan nista isti velikostni razred?
Srebrna je nekako najbolj optimalna barva.
V bistvu mi je vseeno .Čist iskreno mi je sharan samo malo bolj všeč ..drsna vrata notranjost.. Po velikosti pa mi je dovolj touran .

Dajte še mi malo povedat v čem je razlika med uvoženim in slovenskim avtom ( če naprimer je pri obeh dokazilo o realnih km in kako se to sploh dokaže oz. kolk je verjet temu ?? )
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a Ivan36 To feb 07, 2017 9:23 pm

Uvožen cena baje 16200€ problemi! http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 4#p1728014

Zato raje naš pa tudi, če nima vse krame od opreme!
Sharan je res večji a je tudi starejši za enak denar...
En prvi je letnik 2011 drugi pa 2012 torej prve serije ... Raje čim novejši letnik za enak denar.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a mevden Sr feb 08, 2017 8:24 am

Ko gledaš avto pri dilerju vedno imej v mislih da je prevarant. Velika večina vozil iz uvoza ima prevrtene kilometre in zelo težko sledljivost. Še na pooblašcenem servisu ti ne morejo zagotoviti realnost kilometrov ker večina serviserjev sploh nima centralne baze. Tako da največ lahko naredis sam ko vizualno pogledas vsak koscek avta, isces kakšne nalepke servisov, na vratih, pod havbo, morebiti kakšen račun pod predpražniki ali v predalu z rokavicami. Najverjetneje ne boš nič našel kar bo nakazovalo na realnost kilometrov ker se kar potrudijo in očistijo vozilo kot se zagre. Manj tvegan nakup je pri priznanih dilerjih kot so porsche, špan, ampak je tudi cena višja, logično. Kar se tiče 1.6 tdija sem ga imel v octaviji 2012, 140k km in niti ene napake, jaz sem bil zadovoljen.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a Kohec Sr feb 08, 2017 11:36 am

Cefizelj je napisal/-a:Rekord pa Go Opti Citroen kombi - 11 mesecev 309k km :)


Znanec, ki tudi občasno pripelje kakšen avto iz Nemčije je gledal Mercedesa B. Star je bil manj kot leto, imel pa je cca 440 kkm prevoženih. Imela ga je nemška hitra pošta. Avto se praktično ni ugasnil, samo vozniki so se menjavali.
Potem pa takšen avto kupijo naši švercerji, mu zbijejo kilometre in seveda mastno zaslužijo na račun naivnežev.
Zato avtorju prispevka svetujem da raje gleda avte s Slo. poreklom.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a kseb Sr feb 08, 2017 12:01 pm

Jaz sem gledal nekaj let nazaj enega Passata, iz uvoza. Star je bil 18 mesecev, prevoženih je imel po števcu 185 kkm.
Pa se mi je zdelo dosti. Vidim, da delajo še dosti več.

Sicer je na forumu tudi tema Nategatorji. V njej je dosti balasta, ampak, če preletiš enih 20 strani na hitro dobiš nek občutek, kako je s tem po Sloveniji.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a kseb Sr feb 08, 2017 12:34 pm

Aja pa še tole:

Če je neka firma velika in znana, še ne pomeni, da nič ne zatajijo in dela vse pošteno. Tudi oni morajo prodati vsa stara j***a, ki jih dobijo v račun, če se le da, z nekaj dobička. Itak je splošno znano, da avte ob menjavi staro za novo, slabo ocenijo. Vsak racionalen prodajalec poiskuša avto prodati sam, ker bo zanj dobil več. Torej po tej logiki v avtohišah ostanejo le vozila, ki jih kupci sami niso mogli prodati, ker so preveč zvožena, uničena ali s preveč okvarami. Najde se tudi cca. 1% dobrih vozil, kjer se lastniku ne ljubi ukvarjati s prodajo in mu finance niso pomembne in avto enostavno odda v račun. Samo takšne avte ponavadi razgrabijo zaposleni v avtohišah zase ali svoje sorodnike in prijatelje. Zelo malo jih je naprodaj.

Moj primer:
Sem pred nekaj leti dal v račun nekaj let star avto, kjer je "zružila" mašina. Mehanik je zadevo poporavil, ob prodaji avta v račun avtohiši sem vse pojasnil in jim dal račun za popravilo motorja, s katerim je imel novi kupec garancijo 12 mesecev na popravilo motorja. Pa me čez nekaj mesecev kliče novi lastnik avta in seveda o tem ni imel pojma in tudi ni dobil računa za garancijo. Pač so mu "kao" pozabili pri prodaji povedati nekaj stvari.

Velika večina dobrih vozil se torej proda med sorodniki ali sosedi. Taka vozila so na A-netu zelo redka.

Sam ne bi kupil rabljenega avta, ki ni bil servisiran na pooblaščencu natančno tako, kot je predpisano. To bi preveril pri drugem pooblaščencu, ne z neko doma poštempljano servisno knjižico. Če je le majhno odstopanje, bi iskal drug avto. Meritev debeline laka zaradi karamboliranosti je obvezna, preveritev mehanskih delov pri neodvisnem mehaniku, obvezno sprobati vse kar je mogoče na avtu. Nato pa preveriti akumulator, gume in narediti servis (mali, če je potrebno še veliki) in bi avto moral delati.

Vedeti je potrebno, da 150 kkm, kolikor imajo ta vozila ni tako malo. Deli se obrabijo, popravila so v modernih vozilih, ki so polna elektronike draga. Prejšnji lastnik je izrabil tisto življensko obdobje vozila, ko se to najmanj kvari, ker so vsi deli novi in ima na vozilo garancijo. Seveda bo avto še naprej delal, samo stroški s popravili bodo večji. Vsake toliko bo kaj narobe.

Po drugi strani pa: veliko podjetij v tujini in tudi po Sloveniji ima pogodbe za najem vozil, ki so veljavne nekaj let oz. 150 kkm. Ti avti so redno servisirani in imajo realne kilometre. Ni v interesu leasingodajalca, da bo avto neizpraven in bo stranka imela težave, prav tako pa se neko veliko podjetje ne bo izpostavljalo tožbam, ker avto ni bil na servisu. Težava je samo, da je tak avto potrebno poiskati.
In vprašanje je ali ga zna poiskati nek s.p., ki obstaja eno leto in ima avte parkirane na travniku.

Sem se preveč razpisal.

Pa dober nakup
 
nerox
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To feb 07, 2017 11:52 am

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a nerox Sr feb 08, 2017 12:42 pm

Hvala vam vsem za pomoč. Torej če na hitro razberem vse kaj ste napisali.. Priporocate slovenski avto z 2.0 motorjem..

Ko bom nekaj našel ga bom itaq pripopal sem gor da ga malo pokomentirate preden se odločim za nakup.. Ce pa ima kdo še kakšen nasvet pripombo itd.. pa se priporočam.

Hvala še 1x
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a radar Sr feb 08, 2017 12:55 pm

Lahko je tudi uvožen, samo mora biti preverljiva zgodovina.
to pomeni, da boš po vin številki na pooblaščencu preveril zgodovino vozila.

Servisne knjige pa so samo pesek v oči.

lp
 
nerox
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To feb 07, 2017 11:52 am

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a nerox Sr feb 08, 2017 1:50 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!



A to lahko vsak preveri pri pooblašcenem vw servisu ??
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a Cefizelj Sr feb 08, 2017 7:53 pm

Odvisno od servisa, delavca pri sprejemu vozil ki te obravnava itd.

Osebno sem 2x prišel na servis z vinom in slikami servisne in dobil podatke, ki sem jih potreboval... nobenega vpisa v bazo.

Če gledamo zakonodajo se pa tega ne sme izdajat zaradi varstva podatkov. Pomaga če koga poznaš.

Pravilo je pa tako: vsako mutenje prodajalca ob vprašanjih je rdeča luč za nakup.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup vw touran ali sharan

Napisal/-a Ivan36 Če feb 09, 2017 12:48 am

Spet smo dobili potencijalnega kupca, uvoženega šrota za kar veliko vsoto 8) :mrgreen: Ni jim pomoči amen!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Metadom, Polo78, zundapp in 94 gostov