Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Invader92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So apr 04, 2015 1:59 pm

Nakup avtomobila

Napisal/-a Invader92 Sr feb 08, 2017 3:53 pm

Iščem kakšen rabljeni avto do 3500 evrov, ki nima ogromno prevoženih km. Pomembno je da je bencinar, kr od dizla nimam nobene koristi. V poštev pridejo samo nemški avti (brez opela in mercedesa) in Toyota.

Zaenkrat mam dva zanimiva:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20NA%20O...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... NEM%8AKO...

Zanima me če kdo pozna ovega prvega prodajalca? Kr meni so ti preprodajalci vedno sumlivi. Pa še drugo vprašanje, ali je možno točno preveriti prevoženih km in celo zgodovino avta?
Cena Corolle se mi zdi nekak preniska. Pa če ma kdo še kakšen predlog za kakšen drugi avto, naj napiše prosim.

Lp
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a nered Sr feb 08, 2017 4:09 pm

Corola - Jaz tu nebi kupoval, Top Avtomobili so znani v kot 'nateguni' prav tako jih najdeš parkrat omenjene v temi Nategatorji na tem forumu. Zbijanje kilometrine, ponarejene servisne knjige, splošno laganje. Vozila so tko tko, jaz ko sem kupoval Cirtoena C5 so mi ga na telefonu nahvalili, slovensko avto, potrjena servisna knjiga, racuni itd. Ko sem prisel na ogled pa avto ni bilo slovensko (rekli sem pozabil imamo veliko avtov ceprav samo enega C5 takrat), avto je bilo nemsko, imeli so le 2 racuna, servisna knjiga ni bila uradna C5, na oglasu je pisalo da imajo orginalni in rezervni kljuc zato sem se tudi odlocil iti na ogled ker pri vozilih iz PSA, se da kilometrino preveriti preko ključa (samo orginalnega) ko sem prišel tja je bil na voljo le rezervni ključ.

Golf - AhPa (nekdaj Petovia avto) imajo veliko vozil iz uvoza nisem pa o njih slisal kaj slabega, do sedaj. Ko sem menjal avto sem se zanimal za 508, C5 itd.. sem razmisljal o uvozu vozila preko njih v tistem času so bili kar konkretni.
 
Invader92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So apr 04, 2015 1:59 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Invader92 Sr feb 08, 2017 4:23 pm

Ja sj se mi je zdelo. Ne maram totih preprodajalcev, kr nobenemu ne verjamem. Vem da obstajajo tudi pošteni, ki pa so na slabem glasu prav zaradi ostalih ki delajo svašta.
Ja Petovia se mi zdijo kot bolj zanesljivi glede tega, jutri se bom mal še sprehodil do Porsche Maribor in Jarca, pa bomo vidli kaj se bo našlo. Kaj mislite da bi oni mogoče bili zainteresirani za Golfa letnik 1999 1.4? Če bi mi ga lahk zaračunali v ceno bi bilo to idelano, samo ne verjamem da njih zanimajo tak stari avti.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Renault VG Sr feb 08, 2017 5:07 pm

Odvisno od prodajalaca sicer ampak ponavadi vzamejo in preprodajo naprej nekemu lokalnemu dilerju. Bo pa cena grozna če ga boš dal njim noter.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a titanius Če feb 09, 2017 11:12 am

Pa če jaz prav vidim tu na tem golfu gori lučka motorja.. Jaz bi se takega avta izognil. Drugače pa tudi sam imam 99 1.4 golfa in mi je prodajalec v eni avtohiši dejal, da naj rajši sam prodam avto kot da mi pride slabo zaradi njegove ponudbe :D :lol: Torej ti bo bolje, da prej avto kupiš in potem golfa prodajaš sam.

Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov