Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a pskoda Pe jul 21, 2017 7:50 pm

Zato pa je najboljša kombinacija elektrika in becin, ker ektrični pogon ima max navor tako rekoč iz nule. Kombinacija pa zato, ker so pri elektriki problem baterije se pravi domet in dolg čas polnjenja
Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a corus So jul 22, 2017 3:57 pm

Kot sem že napisal za normalne voznike se pri 15000km letno nikakor ne izplača dizel, če pa želiš z avtom noreti in divjati, potem je razlika v porabi večja in v korist dizla, bi pa bilo lepo , da se čimveč divjakov odstrani iz cest in s tem bi bili vsi udeleženci v prometu bolj varni. Z bencinarjem se lepše , tišje in boljše pelješ, z dizlom pa res manj porabiš , ob normalni vožnji je razlika med 1-2 litra odvisno od modela in firme, če pa voziš v skladu s CPP, kakor naj bi vsi vozili, pa je razlika v porabi še manjša. Pri novem vozilu je običajno razlika v nabavni ceni enakega vozila bencin-dizel, med 1500-2200evra in potem si lahko izračunaš kako dolgo boš moral voziti, da to razliko v gorivu povrneš, da ne omenjam dražjega vzdrževanja pri dizlu.( 15000km letno cca 7 + let).
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a klekej So jul 22, 2017 8:25 pm

Prej bi rekel, da imajo ravno dinamiki raje N/A bencinarje, ker radi ženejo v obrate. Sam sem precej defenziven voznik in mi je bila vožnja s 163km N/A bencinarjem, v kombinaciji z dolgim menjalnikom muka. Sedaj je pri hiši sicer manjši avto, ampak s 50 manj dizelskimi konji. Vožnja je veliko elegantnejša in sproščena, avto ima moč takoj ko jo rabiš, ne pa da vrtim nad 4000 obratov ko budala. Vožnja motorja v turbino v vseh režimih je gotovo elegantnejša od N/A bencinarja, v to me nihče ne prepriča. Glede zmrzovanja, tresenja in smrdenja dizlov pa nimam pojma o čem eni govorite. Doma je Volvo V40..toplo piha pozimi po 300m (prej kot 1.4 bencinar), da gre za dizel slišiš le, če imaš spuščeno šipo, smrdi tudi nič. :?:
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a corus Ne jul 23, 2017 11:28 am

Moja primerjava je bila med dizli in turbo bencinarji, kar so novejši že v veliki večini , navadni bencinar je pri navoru seveda občutno slabši od dizla, pa tudi s tem se še vedno lahko zelo lepo in udobno pelješ.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a tomazpog Ne jul 23, 2017 11:39 am

Bistvene razlike v vzdrževanju novega modernega dizla in novega modernega bencinca ni, vsaj ne take, kot bi nekateri tukaj radi prikazali.. Pa ne govorim o 5 ali več let starih dizlih ali bencinarjih, govorim o NOVIH avtomobilih.. Tudi po preteku 5-6-7 let od danes ne bo bistvenih razlik v vzdrževanju.. Res pa je, da je na naših cestah vse preveč rabljenih podrtij, ki na zunaj dajejo izgled premium vozila, na znotraj pa samo lastnik ve, kaj vse je že vrgel ven in prebrikal, da zadeva še vedno pelje.. Takšnih je vse preveč in res bi bilo dobro, da se to vsaj na tehničnih pregledih malce striktneje preverja.. Poraba med modernim turbo bencincem in modernim dieslom ni bistveno različna, konec koncev tudi izpušni plini niso tak problem, dokler govorimo o NOVIH, MODERNIH zasnovah, ne o krntijah na cesti.. Jaz osebno nimam nič proti dieslu, dokler je zadeva servisirana in dokler lastnik nekaj da na avto.. Sicer pa vsak točno ve, da je že peljal za modernim dieslom in ni prav nič pokadil zadaj ali pa za kvazi-premium vozilom, ki je kadil ko turek.. Pa vsi vemo zakaj: na parkingu tak vagen pač zgleda preeecej dražji, kot je dejansko bil, ostalo pa je lastniku bolj malo mar...Važno da sosedje vidijo..

Sam sem se odločil po dolgem času spet za bencinca, ampak tudi diesel je zdaj tako "čist" , tako da fak off vsi, ki mečejo vse motorje v isti koš... Temu pač ni tako.. KO pa enkrat pride doba električarjev, bo pa vse drugače... YEAH RIGHT.. Me prav zanima, kdaj... Do takrat bomo pa pač vsi nabijali, eni z opranimi možgani v eni smeri, drugi z opranimi možgani v drugi smeri.. Karavana politikov in sejalcev megle pa veselo naprej - ČE bi komu, ki odloča, RES bilo tako zelo mar za okolje, bi bilo že marsikaj precej drugače.... :-)))
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a nered Ne jul 23, 2017 3:11 pm

tomazpog je napisal/-a:Bistvene razlike v vzdrževanju novega modernega dizla in novega modernega bencinca ni, vsaj ne take, kot bi nekateri tukaj radi prikazali.. Pa ne govorim o 5 ali več let starih dizlih ali bencinarjih, govorim o NOVIH avtomobilih..


Ja bistvene razlike res ni v tem, da avto pripeles na servis in ti ga servisirajo. Ko pa das denar pa das bistveno vec par postov nazaj sem napisal koliko damn za redne servise za vsa 4 vozila. Za Insignio in A6 dam skoraj vec kot dvakrat vec kot za Astro/Mazdo vse nova relativno nova vozila vsa se v garanciji. Tko da servis definitivno ni cenejsi mogoce pri manjsih dizelskih motorjih 1.4/1.6/1.7.

Tudi po preteku 5-6-7 let od danes ne bo bistvenih razlik v vzdrževanju..


Zelo dvomno z vsakim novim EURO standardom bo vec sranja za servisirat. Ze tko cene servisa rastejo dvomim da bodo sle dol naprej.

Sam sem se odločil po dolgem času spet za bencinca, ampak tudi diesel je zdaj tako "čist" , tako da fak off vsi, ki mečejo vse motorje v isti koš... Temu pač ni tako..


Nebo prav res, vse kar je storjeno je da smo kriticen del onasnazevanja dizla prestavili iz urbanih obmocij na avtoceste. Dizelski motorji so vsi v istem kosu NOx od 3mg/l vdihanega zraka je ze izredno skodljivo pa je pri izgorevanju tega veliko vec.
[/quote]

KO pa enkrat pride doba električarjev, bo pa vse drugače... YEAH RIGHT..


Bo veliko drugace ne samo iz vidika onasnezevanja in ja vem bla bla bla izdelava EV in osnazevanje to ni poanta pri trenutnih vozilih prav tako prihaja do istokolicinskega onasnazevanja bistvena razlika je da se ta tu konca in pa da je onasnazevanje ki nastane, nastane dalec izven urbanih obmocij kjer se lahko omejuje in kontrolira. Baterije so prav tako presle na vodno bazo tko da se se tu manjsa onasnazevanje. Polnjenje pa lahko prihaja iz obnovljivih virov.

Prav tako je bedarija da nebi mogli proizvesti dosti elektrike EERS je predstavila da bi lahko v Sloveniji brez vseh spremeb na cesto postavilo 300k tesl pri 60-70% trenutni obremenitvi..

Ce bi probal voziti EV bi te takoj preprical nad dizlom edina ovira je baterija in polnjenje, ki pa se vse hitreje razvijata zaradi sedaj vecjega vlozka v tehnologijo.

Me prav zanima, kdaj...


V 10ih letih lahko pricakujes EV z dosegom dizlov polnjenje je drugo vprasanje.
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a atek Ne jul 23, 2017 5:00 pm

Zanimivi komentarji :D
Diesla še pa vedno prodaš za med :lol: medtem ko bencinarja :cry:
Pa lahko kometirate kolikor hočete :mrgreen:
Lp atek
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a tomazpog Ne jul 23, 2017 5:27 pm

boš napisal tole čez 5 let :-)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a pskoda Ne jul 23, 2017 5:46 pm

Tole lahko brez problema napišeš čez 5 let

Bencinar ko ima 180kkm je že pod vprašajem, dizel z to kilometrino se komaj dobro ogreje in prodaja je veliko lažja

Še 100tič sodobni bencinar ni nič čistejši od sodobnega dizla. Če ne veste zakaj malo preberite

Po moje bosta oba šla v zgodovino dizel mogoče malo prej, ampak ne veliko in ju bo nadomestil drugi vir. To se ne bo zgodilo jutri, ampak bo treba počakat še nekaj 10letij, ko bodo šli motorji z notranjim izgorevanjem v zgodovino
Lp
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a tomazpog Ne jul 23, 2017 5:57 pm

ne verjamem, da bo čez pet ali pa reciva deset let problem prevožena kilometrina, ampak bolj dejstvo, da bo diesel definitivno prvi, ki bo prepovedan, najprej v večjih mestih, hudo kmalu zatem pa se bo ta krog širil... Bencinar bo na račun tega definitvno boljša opcija ob nakupu rabljenega..

Nič ti ne bo pomagalo, če se dizel komaj ogreje pri 180.000km :-).
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a Doche Ne jul 23, 2017 7:20 pm

Ja saj za po vecjih mestih je pa ze zdaj neumno kupovat dizla ali ne? Se splaca tam bencinarja vzet, ze zarad tega ker avta ne mores dejansko "zvozit".. ker bojo pa dizli prepovedani, pa ne morejo ljudi prisilit, da si kupijo druge avte, in bomo mi dizlarji pac bolj koristili P+R sistem in sli v centre velikih mest neobremenjeni. Medtem, ko boste vi z bencinarji hiteli vsi v guzvo izkoristit ta "privilegij".. kdo je potem na boljsem. Meni v vecja mesta ze zdaj ni z dizlom se za vozit, tako, da me ta prepoved sploh nebi motila, se manj pa prepoved za vsa vozila v vecjih mestih.

Dizli bodo pa se vedno koristni ljudem, ki vozijo dinamicno in ne po jajcih. Sploh pa se nekateri vozijo malo dlje v sluzbo kot pa 2-3km po mestu oz iz obrobja v center. Takim bo to koristno ki se vozijo med naselji oz na dolge relacije.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a alexwell Ne jul 23, 2017 7:29 pm

....in potem bo veter onesnažen zrak iz obrobja mest razpihal v center mesta :)
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a tomazpog Po jul 24, 2017 7:03 am

Dejstvo je, da bodo z leti prepovedali oziroma omejevali tako dizle kot bencinarje, res pa je, da bo dizel pač prvi na tapeti vse večje "osovraženosti" in če bo kupec čez recimo 5 let kupoval rabljeno vozilo, bo verjetno raje posegel po bencinarju, čeprav mu ne bo čisto po volji.. Verjetno res ne bo vsak iz žepa potegnil par deset tisočakov za novega električarja - vsaj dokler bo imel na voljo rabljen bencinar..

zato sem prepričan, da bo cena z leti dizlom padala bolj kot bencinarjem, ne glede na splošno stanje in trpežnost motorjev.. KO bodo pa električarje spravili na zadovoljivo raven, predvsem glede polnjenja, pa verjamem, da se bo marsikdo odločil za to. Sam naprimer z veseljem :-)

Kar se tiče prepovedi dizlov v večjih mestih - nič bat, kaj kmalu bodo vsi župani tudi manjših mest povzeli to "znanost" , slej ko prej.. Pa ne navijam najbolj za to, ampak temu po mojem ne bo moč uiti.. KO uspe to Ljubljani, bo sledil Kranj, pa Celje, pa MB, pa potem kmalu Kamnik, Domžale, Mengeš, ....

Imam občutek, da se bomo še za glave držali :-(
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a Firediver Po jul 24, 2017 8:26 am

Zanimivo bo videti v Ljubljani, toliko budžotov bo tiste oversized luksuz džipe moralo nekam drugam vtakniti..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a sašo5 Po jul 24, 2017 8:54 am

tomazpog je napisal/-a:Dejstvo je, da bodo z leti prepovedali oziroma omejevali tako dizle kot bencinarje, res pa je, da bo dizel pač prvi na tapeti vse večje "osovraženosti" in če bo kupec čez recimo 5 let kupoval rabljeno vozilo, bo verjetno raje posegel po bencinarju, čeprav mu ne bo čisto po volji.. Verjetno res ne bo vsak iz žepa potegnil par deset tisočakov za novega električarja - vsaj dokler bo imel na voljo rabljen bencinar..

tako nekako bo, vendar časovno težko napovedat...tud bencinci dobijo sedaj neke vrste "dpf" s tem so se proizvajaci "oddahnili" za nekaj časa, po moje ugasnili ne bodo nikoli, sploh ker se še kr ogromno denarja vlaga v razvoj, sedaj bo zanimivo videt te brez svečk, z dizelskim kompresijam, imajo pa še kr nekaj "kart v rokavu" tako da tud emisije pod 50gr. ne bo problem dosečt, vendar stane....stanejo pa tud baterije in tukaj jim glih ne gre vse po načrtih: primer mobitelov 1997 - 2017 ni baš neki viden napredek....(dizli; po moje grejo definitivno ven, vendar tudi težko napovedat) bodočnost za navadne smrtnike bo nekaj takega "ala" Prius, za ostale ala Tesla...
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a Fnatic Po jul 24, 2017 9:03 am

Zabavne debate. En goni svoje, drugi spet svoje. Servis dizla naj bi bil dražji? Odvisno od posameznika. Pri meni kontra. Pri starših tudi kontra. Pri sosedu cenejši itd...mislim, da si na koncu lih tam tam..Pa kaj je komu všeč in kaj boljše..dej nehite no. Pejte raje na eno pivo pa se pomenite o kakih novih avtih itd. ne pa skozi eno in isto. Ko Samsung vs. Apple. Koga boli k....mej kar ti paše ane.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a tomazpog Po jul 24, 2017 12:08 pm

ja, lej: če ne bi mi pisali, ne bi imel kaj brati :D :D :D :D
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a Fnatic Po jul 24, 2017 1:45 pm

Res je :D :D
No ma zato pravim, ker je res vseskozi eno in isto. Pravim, da je najpomembneje uživat v vožnji, se počutit varno in je. Pa magari, če se voziš na banane in greš v prihodnost :D
Ba-dum tssssssss =P
 
mzmz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To jul 25, 2017 12:36 pm

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a mzmz To jul 25, 2017 12:47 pm

Fnatic je napisal/-a:Zabavne debate. En goni svoje, drugi spet svoje. Servis dizla naj bi bil dražji? Odvisno od posameznika. Pri meni kontra. Pri starših tudi kontra. Pri sosedu cenejši itd...mislim, da si na koncu lih tam tam..Pa kaj je komu všeč in kaj boljše..dej nehite no. Pejte raje na eno pivo pa se pomenite o kakih novih avtih itd. ne pa skozi eno in isto. Ko Samsung vs. Apple. Koga boli k....mej kar ti paše ane.

Čak, kaj? Liter olja za dizla je dražji kot liter olja za bencinca, zagrevalne svečke za dizla so 3-4x dražje za dizla, turbine, dvojasni vztrajniki, dpf filtri, egr ventili itd... Servisni intervali za dizla so krajši (s tem da jih vsak kolikor toliko ozaveščen dizelaš dela 5kkm prej) , tako da s tem 'odvisno' ni treba nabijat, vzdrževanje dizla JE dražje od bencinarja in pika.

Dizel se pelje 10x lepše od bencinarja, ker ima navor na voljo TAKOJ brez da ga tiščiš, manj ga šaltaš, v klancih je prav užitek. Ko se pelješ po višnjegorskem klancu proti Ljubljani se najlepše vidi razlika - dizel še kar pospešuje medtem ko bencinarčku hitro zmanjka sape.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1070
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Bencin ali diesel

Napisal/-a D12J12 To jul 25, 2017 1:59 pm

Počakajmo še eno leto, pa bomo potem razglabljali bencin ali dizel, ko pride na sceno HCCI motor :D
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 128 gostov