Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

Napisal/-a nejc1 Pe jun 16, 2023 8:38 pm

    Ob pravilnem rednem vzdrževanju so vsi precej zanesljivi. Pri Fordu je zelo pomembno, da se uporablja točno predpisana specifikacija olja in ne nekaj na pamet kot vliva 90% nepooblaščenih mehanikov. In servisi na res maksimalno predpisanih 20kkm ali leto dni, če so na 15k toliko bolje.. 1.5 in 2.0 sta načeloma zelo ok motorja, samo drži se prej napisanega in bo lavfalo..
     
    Uporabniški avatar
    Blinder
    Mojster foruma
     
    Prispevkov: 3789
    Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
    Kraj: Obala

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a Blinder Pe jun 16, 2023 9:01 pm

    Kakšen je vir teh informacij?
    Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
     
    svetilnik
    Uporabnik
     
    Prispevkov: 1053
    Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
    Kraj: Istra

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a svetilnik So jun 17, 2023 5:01 am

    Sedem let sem imel Fiesto 1.0, 140 PS, narejenih proti 100.000 km. Avto je bil brez kakršnekoli napake, niti ene žarnice nisem menjal, samo reden servis in to je to. Olje zmeraj fordov Castrol. Avto je šel odlično, vzdrževanje zelo poceni napram drugim. Povprečna poraba je bila 6,4l.
    Pogrešam jo, saj je bila TOP!
     
    boštjan_01
    Stalni uporabnik
     
    Prispevkov: 708
    Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a boštjan_01 So jun 17, 2023 7:13 am

    Kam smo prišli, obvezno točno določeno olje, servisi raje prej kot tovarniško določeno, ...
    Važno je samo, da ima lepe felne in čimvečji ekran na armaturki, ... kilometrov če narediš 100kkm brez problemov, si že zmagal.

    Ni samo Ford, pri vseh isto sranje. Proizvajalci nas že z (ne)kvaliteto motorjev silijo v EV.

    Zadnja kriza in ustavitev proizvodnje je jasno pokazala, da so/smo pripravljeni pačat neomejeno, samo da je novo.
    Kam smo prišli, kakšni nizki standardi potrošnikov.
     
    Uporabniški avatar
    D12J12
    Uporabnik
     
    Prispevkov: 1071
    Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
    Kraj: Kranj

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a D12J12 So jun 17, 2023 6:57 pm

    Vse to je ekologija, ko proizvajalce silijo v uničevanje motorja. Me zanima kakšna bo situacija sedaj, ko so se spravili še na pnevmatike in zavore glede "izpustov".
     
    boštjan_01
    Stalni uporabnik
     
    Prispevkov: 708
    Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a boštjan_01 So jun 17, 2023 9:03 pm

    Kdo pa sili proizvajalce v takšne ukrepe? Mogoče vesoljci?
     
    nejc1
    Poznavalec foruma
     
    Prispevkov: 1912
    Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a nejc1 So jun 17, 2023 9:11 pm

    Blinder je napisal/-a:Kakšen je vir teh informacij?

    Recimo da rešujem vsakodnevno težave s Fordi in vem kaj dela in kaj crkuje in predvsem komu in zakaj to crkuje. Ni vedno Ford slab in zanič, ampak je velik delež problemov napaka lastnika oz. slabega mehanika že pri osnovnem vzdrževanju...
     
    nasamorpheus
    Novinec
     
    Prispevkov: 274
    Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a nasamorpheus So jun 17, 2023 9:41 pm

    lukke je napisal/-a:
    mropc je napisal/-a:dejansko kdo uporablja 1. prestavo med vožnjo? edino ko se spelje? sam se po mestih peljem s 3.-4.-5 mogoče 2. 1 mi niti na kraj pameti ne pade.



    Nevem jaz imam tako prestavno razmerje, da je druga dejansko gre od 17-20 km/h naprej ko gre pa manj pač dam v prvo, pa dosti manj matram avto.


    Malo offtopic pa vseeno, zadnjič sem se peljal po mestu s kolegom, ki ima avto z navadnim menjalnikom.. debata, bejbe in kar naenkrat opazim koliko časa dejansko model samo prestavlja, prva druga pa tretja pa nazaj druga pa prva pa druga pa avto cukne pa nazaj spet prva .. Hvala bogu da sem vzel avtomatika res, ker navadni menjalnik je navadno mučenje.. zraven je hotel se pojesti sendvič in je pol s tistim v roki svinjal po sredinski konzoli.. jaz ga z lahkoto lepo pojem, ena roka je skos frej pa leva noga nič več ne boli.. včasih sem imel Hondo z ročnim menjalnikom in ne, ne pogrešam ga več, sprva sem ga zdej pa raje umrem kot navaden šaltkebel
     
    Uporabniški avatar
    Blinder
    Mojster foruma
     
    Prispevkov: 3789
    Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
    Kraj: Obala

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a Blinder So jun 17, 2023 10:05 pm

    lukke je napisal/-a:Nevem jaz imam tako prestavno razmerje, da je druga dejansko gre od 17-20 km/h naprej ko gre pa manj pač dam v prvo, pa dosti manj matram avto.


    premisli, če ni bolj kot od prestavnega razmerja odvisno od balanciranja tvojega motorja, od nosilcev motorja, vztrajnika
    Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
     
    Uporabniški avatar
    D12J12
    Uporabnik
     
    Prispevkov: 1071
    Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
    Kraj: Kranj

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a D12J12 Ne jun 18, 2023 3:18 am

    boštjan_01 je napisal/-a:Kdo pa sili proizvajalce v takšne ukrepe? Mogoče vesoljci?

    Ja vesolci :roll: ...
    Zaradi nižje porabe oz. Euro norme so primorani škodovati motorju. ERG ventil ( nabiranje ogljika), olje (slabši oljni filter, nabiranje ogljika na površinah) batni obročki ( višja poraba olja), vodna in oljna črpalka, ki se vklopi na zahtevo (slabše hlajenje in mazanje) itd... vse zato, da se zniža poraba in izpusti katere določa euro norma.
     
    boštjan_01
    Stalni uporabnik
     
    Prispevkov: 708
    Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a boštjan_01 Ne jun 18, 2023 6:47 am

    Vprašanje je bilo bolj retorično. Na to naj vsak pomisli ko gre na volitve in tudi ko ne gre na volitve.
     
    boštjan_01
    Stalni uporabnik
     
    Prispevkov: 708
    Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a boštjan_01 Ne jun 18, 2023 6:53 am

    nasamorpheus je napisal/-a: Malo offtopic pa vseeno, zadnjič sem se peljal po mestu s kolegom, ki ima avto z navadnim menjalnikom.. debata, bejbe in kar naenkrat opazim koliko časa dejansko model samo prestavlja, prva druga pa tretja pa nazaj druga pa prva pa druga pa avto cukne pa nazaj spet prva .. Hvala bogu da sem vzel avtomatika res, ker navadni menjalnik je navadno mučenje.. zraven je hotel se pojesti sendvič in je pol s tistim v roki svinjal po sredinski konzoli.. jaz ga z lahkoto lepo pojem, ena roka je skos frej pa leva noga nič več ne boli.. včasih sem imel Hondo z ročnim menjalnikom in ne, ne pogrešam ga več, sprva sem ga zdej pa raje umrem kot navaden šaltkebel

    Če je nekomu prestavljanje mučenje ... In zakaj je tako pomembno imeti eno roko frej. Potem bi lahko rekel da je mučenje, ko moraš kosilo pojesti z žlico, vilico in nožem, najboljše da ješ samo zmiksane smootije. Vsak ima svojo logiko.
    Jaz imam raje ročne in sem zanj pripravljen kakšnega jurja več kot avtomatika. Ravno zato ker je dolgčas med vožnjo (in še več razlogov).

    Kar se tiče 1. presatve, jo uporabljam za speljevanje, zelo redko za kaj več. Mogoče še kakšno gradbišče na cestah.
     
    Kristjan123
    Uporabnik
     
    Prispevkov: 830
    Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a Kristjan123 Ne jun 18, 2023 7:31 pm

    nasamorpheus je napisal/-a:
    lukke je napisal/-a:
    mropc je napisal/-a:dejansko kdo uporablja 1. prestavo med vožnjo? edino ko se spelje? sam se po mestih peljem s 3.-4.-5 mogoče 2. 1 mi niti na kraj pameti ne pade.



    Nevem jaz imam tako prestavno razmerje, da je druga dejansko gre od 17-20 km/h naprej ko gre pa manj pač dam v prvo, pa dosti manj matram avto.


    Malo offtopic pa vseeno, zadnjič sem se peljal po mestu s kolegom, ki ima avto z navadnim menjalnikom.. debata, bejbe in kar naenkrat opazim koliko časa dejansko model samo prestavlja, prva druga pa tretja pa nazaj druga pa prva pa druga pa avto cukne pa nazaj spet prva .. Hvala bogu da sem vzel avtomatika res, ker navadni menjalnik je navadno mučenje.. zraven je hotel se pojesti sendvič in je pol s tistim v roki svinjal po sredinski konzoli.. jaz ga z lahkoto lepo pojem, ena roka je skos frej pa leva noga nič več ne boli.. včasih sem imel Hondo z ročnim menjalnikom in ne, ne pogrešam ga več, sprva sem ga zdej pa raje umrem kot navaden šaltkebel

    Nekako mi vožnja z avtomatikom "ne potegne" sem še tisti zadrt oldschool voznik, ki mislim, da sam najboljše vem kdaj in v katero prestavo dat. Zdej ko vidm, da bi lahko sendvič pojest in me še leva noga ne bi bolela pa nisem več tako prepričan...
     
    Uporabniški avatar
    DePalmo
    Poznavalec foruma
     
    Prispevkov: 2356
    Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
    Kraj: okolica Grosuplja

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a DePalmo Po jun 19, 2023 7:28 am

    nejc1 je napisal/-a:
    Blinder je napisal/-a:Kakšen je vir teh informacij?

    Recimo da rešujem vsakodnevno težave s Fordi in vem kaj dela in kaj crkuje in predvsem komu in zakaj to crkuje. Ni vedno Ford slab in zanič, ampak je velik delež problemov napaka lastnika oz. slabega mehanika že pri osnovnem vzdrževanju...

    Torej kupovanje rabljenega Forda je loterija katere je bolje da se ne grem? Ker tiste katere sem gledal imajo nekje okoli 100-150k prevoženih.

    Še vedno me preseneča dejstvo da ljudje oz. "mehaniki" vlivajo prvo olje ki je pri roki in nihče ne gleda specifikacij. Jaz sem laik in za vse avte za katere kupujem robo, se 100% prepričam katero olje gre notri. Kako si lahko tako šlamparijo privoščijo tisti ki se kličejo mehanik?
     
    Uporabniški avatar
    Firediver
    Mojster foruma
     
    Prispevkov: 4343
    Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a Firediver Po jun 19, 2023 9:53 am

    Tudi jaz imam občutek, da so nekateti mehaniki, sploh tisti z dolgim stažem, toliko samozaverovani v svoje pretekle izkušnje, da ne sledijo sodobnim zadevam ali pa jih omalovažujejo.
    Kritik znamke je pa itak lahko vsak, problem je, da marsikateri laik verjame takim mehanikom.

    Tudi na drugih področjih opažam, da xy let izkušenj bolj moti ko pa pomaga. Lep primer so stari vozniki- vozniško imajo 50+ let, ne folgajo pa krožišča.
    Človek brez problema, to strašna je stvar!
     
    AssKicker
    Stalni uporabnik
     
    Prispevkov: 568
    Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a AssKicker Po jun 19, 2023 11:14 am

    problem pri marsikaterem mehaniku je to, da kupuje sodove olja, in največkrat kupijo olje 5w30 504/507. Že res da to olje pokrije največ vozil, ampak problem nastane ko nekdo pripelje recimo takega forda, kakšnega volvota, itd. Seveda mehaniki v kar veliko primerih porabijo to olje, ki ga imajo pri roki, in zato pride do takih okvar.
     
    Uporabniški avatar
    DePalmo
    Poznavalec foruma
     
    Prispevkov: 2356
    Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
    Kraj: okolica Grosuplja

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a DePalmo Po jun 19, 2023 12:12 pm

    Sicer to kar sem bral verjetno nima veze z oljem in je druga tema, me pa preseneča zaverovanost določenih "mehanikov". In nato se nekateri in tudi na uradnem servisu čudijo če prinesem svoje olje.

    Ecoboostu namreč spusti stena bloka in začne uhajati hladilna v drugi in občasno v tretji cilinder. In je potrebna menjava zgornjega bloka ker se tega ne da popravit. To me najbolj skrbi in to je edini razlog zakaj še nimam Forda pred hišo. Ker drugače mi je avto izredno všeč.
     
    W3s7_S1D3
    Novinec
     
    Prispevkov: 441
    Pridružen: So avg 27, 2005 3:30 pm

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a W3s7_S1D3 Ne mar 10, 2024 9:08 pm

    Pozdavljeni,
    zanima me ali je že kdo menjal jermen na 1,0 ecoboost? Okvirna cena?
     
    Uporabniški avatar
    a_sist
    Poznavalec foruma
     
    Prispevkov: 1526
    Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a a_sist Po mar 11, 2024 9:50 am

    Ti povem čez par dni, ko dobim račun :mrgreen:
    ..pravkar se menim za glavni servis na 1.0 (125 konjev) ecoboost v c-maxu.
    No escape from the mass mind rape...
     
    Uporabniški avatar
    Polo78
    Poznavalec foruma
     
    Prispevkov: 1942
    Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
    Kraj: Cockpit

    Re: 1.0 ecoboost ali 1.5 tdci Ford Focus

    Napisal/-a Polo78 Po mar 11, 2024 10:14 am

    To bi tudi mene zanimalo za 1.0 ecoboost (100 km) pri Fiesti, mama bo letos imela ta servis. Okvirna cena in kje bi bilo to priporočljivo narest, do sedaj je servisirala pri Summitu Šmartinska..
    Antiznačkar po prepričanju
    Vrni se na Kupovanje avtomobilov

    Kdo je prisoten

    Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 104 gostov