Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
f5jfreak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe maj 03, 2013 1:01 pm

Seat 1.4 16V

Napisal/-a f5jfreak Ne apr 30, 2017 4:50 pm

Zdravo
Sem pred nakupom avtomobila in na avtonetu sem našel enega seata. V opsu ima navedeno kar nekaj opreme in na ogledu sem ugotovil, da pa nima vse te opreme, ki je v opisu. Sedaj me pa zanima ali se lahko preveri dejanska oprema avtomobila na podlagi številke šasije, ki jo imam.

Gre se pa za Ibizo 2006 1.4 16V motor. Za kater model gre treenutno nimam podatka. Kar nisem moral preverit od opreme je BAS, ESP in ETS...za ostalo sem nekako lahko kot je naprimer isofix, potovalni računalnik, dvoconska klima...

Hvala
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Seat 1.4 16V

Napisal/-a RedBaron Ne apr 30, 2017 7:05 pm

ABS je bil serijski, ESP pa za doplacilo... ce ga ima, mora biti tipka za izklop na sredinski konzoli (zraven rocne) in pa zadaj ima diske. Ce so bobni zadaj, potem ni ESP-ja.

A imas mogoce link od oglasa?
 
f5jfreak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe maj 03, 2013 1:01 pm

Re: Seat 1.4 16V

Napisal/-a f5jfreak Po maj 01, 2017 8:04 am

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 01.4%2016v

Zadi ma bobne, gumba za ESP pa nisem nikjer vidu.
 
joachim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe jun 04, 2010 1:23 pm

Re: Seat 1.4 16V

Napisal/-a joachim Po maj 01, 2017 9:59 am

...mojster je pri oddaji oglasa pač obkljukal vse.
Vsaj za L.2004 vem, da sta bili 2 opremi stella in signo, bistvena razlika zunaj so bila ogledala, ki so bila plastična ali pa v barvi karoserije in ročna ali avtomatska klima...tako da je ta bolj podobna osnovni opremi stella.
Sigurna pa ta nima usnjenega volana, komfortnih swedežev, dvoconske klime...pa še česa;)
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Seat 1.4 16V

Napisal/-a RedBaron Po maj 01, 2017 6:30 pm

Jaz sem imel letnik 2007, 1.4 16V 85 KM (modificairan motor) z opremo reference. So pa takrat ko je prišla rahla osvežitev (novi motorji, drugačni odbijači, volan) ukinili polavtomatsko klimo, prejšnje so imele climatic (na gumbu za nastavitev temperature, so napisane stopinje C), potem pa je prišla klasična ročna klima, ali pa climatronic za doplačilo.

ESP (z njim so prišli na vato tudi zadnji diski) ali TCS, bočni AirBag in zavesei je bilo sicer na voljo, a vse za doplačilo, tako da je bila moja ena izmed redkih, ki je takrat to imela (redko kdo je takrat doplačal za to, glavno da so bile meglenke, ALU platišča in metalna barva...)
Kot zanimivost, doplačilo za bočne AirBage je bilo takrat približno enako, kot za metalno barvo.

Sicer ne vem kako se vozi 75KM, a tale 85KM motor je šel zelo dobro!! Precej boljše od oplovega 1.4 twinport 90 KM in fiatovega 1.4 8V 78KM
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 129 gostov