Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

HGT vs. GSI vs. S16 vs. ...

Napisal/-a DX5050 Če jun 29, 2017 9:53 pm

Živjo!
Razmišljam, da bi bil čas, da puntota 1.2 zamenja ena malo močnejša zadeva... In sicer, kot se da sklepati iz naslova si ogledujem Puntota 1.8 HGT, Corso GSI in pa peugeota 206 S16 (vsi letniki okoli 2004).To so kandidati kar sem jih zaenkrat našel avto.net (pogoj je seveda, da je cena do 2500€, ker mora ostati še kaj za vzdrževanje in pa bencin :D ). Z veseljem pa spisek kandidatov dodam še kakšnega, če ima kdo še kakšen predlog.

Še ena možnost, ki mi hodi po glavi pa je punto HGT 1.9 JTD 100KM +chip tuning v prihodnosti (prisotnost turbine in pa ogromno navora mi ne da ta miru). Baje se da zadevo dokaj varno spravit na 140KM ali pa še kaj več. Poraja pa se mi dvom koliko je dizel sploh smiseln glede na kratke vožnje in malo letno kilometrino (5-10 tisoč km). Vem, da je 1.9 jtd skrajno trdoživa zadeva, pa vendar ostaja dvom, da nebi bilo zaradi kratkih voženj preveč okvar/težav.

Predvsem me pa zanima, če se je katerega izmed kandidatov za izognit zaradi kakšnih znanih težav, ali pač iskati najbolje ohranjenega izmed kandidatov?
Si je mogoče kdo kakšnega od naštetih oz. podobnih avtomobilov lastil in mi zna svetovati na kaj biti pozoren ob ogledu??

Vsaki predlogi in informacije so dobrodošli....
HVALA
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: HGT vs. GSI vs. S16 vs. ...

Napisal/-a abbe Pe jun 30, 2017 9:00 am

hgtji radi ribajo
Ni vse res kar napišem
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: HGT vs. GSI vs. S16 vs. ...

Napisal/-a Reaper85 Pe jun 30, 2017 2:54 pm

Za take avte moraš res dobro preučit kaj kupuješ, kakšne napake lahko pričakuješ.
Recimo sam ko sem pred kratkim prodajal Clia 197, so me klicali samo poznavalci, dva sem zgooglal in sta bila stara mačka na BMW forumu, en pa dela pri ASP. Niso vedeli ravno za vse napake, ki sem jih imel, ampak so vseeno vedeli precej več kot sem ob nakupu sam.
Ta ki ga je kupil, je prišel pa s serviserjem, ki pozna Cliote RS do zadnjega šraufa. Popravilo bi prišlo nekje 3k€, njemu ga bo verjetno popravil za pol manj.
Tako da taki avti niso za navadnega smrtnika kot sem recimo sam. Tudi redkokateri gre kar tako kupit tak avto, kot sem šel sam, iz danes na jutri.

Seveda ti ki jih omenjaš niso tolk ekstremni za servisiranje kot je bil moj, ampak so pa letnik 2004, moj Clio je recimo začel kazat napake takoj po nakupu, se pravi po 8 letih. Se pa še spomnim da sem prvi dan govoril da je 2008 letnik še kot nov, čez dva tedna sem že spremenil mnenje.

Potem je problem še, da delaš enako kot sam samo cca. 10km v eno smer na dan. Danes sem gledal na cagar za vodo in se zjutraj pri 12°C ogreje po 5,0km, popoldne pri 23°C pa po 3,5km. Da se ogreje olje moraš pa k temu prištet še 2km.
Se pravi da greš lahko čez 4k rpm (pri turbakih je to 3k), moraš zjutraj prevozit minimalno 7km, popoldne pa 5-6km, pozimi moraš prištet še vsaj +1km.
Atmosferci so pa zelo revni za vozit ko so mrzli, se pravi se boš polovico do 3/4 poti vozil zanič. Bolje kot z 1.2 že, ampak ne vem če je vredno truda, pri avtih do 200KM se začne dogajat šele nad 4k rpm.

Meni je pil olje že odkar sem ga dobil, tako da ga potem nisem šparal in je šel že takoj po 4km do blokade, po kakšnem kilometru sem pa včasih moral tudi kakega prehitet do 5k rpm, ker pač za peljat se 60 na 90 omejitvi sam nimam živcev.
Z Astro H 1.6 sem bil sam najbolj zadovoljen za take kratke razdalje, po 4km že do blokade in do 100k km nisem imel nobenih problemov z motorjem (ni popil niti deci na 10k km) in menjalnikom.
Zdaj imam pa 1.6T 200 in je tudi ok, ker gre dovolj dobro že do 3k rpm, edino visoke obrate in zvok atmosferca bom pogrešal.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: HGT vs. GSI vs. S16 vs. ...

Napisal/-a Cefizelj Pe jun 30, 2017 5:33 pm

Brat bo v kratkem prodajal najlepšega 206 s16 v Sloveniji. Kontakt PM za več info.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 119 gostov