Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Jure654
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So maj 13, 2017 1:06 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a Jure654 So jul 22, 2017 11:02 am

Zgleda, da so tele ošpice kar nalezljive, čeprav jih jaz nisem fasal niti zaradi Saškota, še manj zaradi Brežic, me pa za Saškota skrbi zaradi motorja 1,2.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog So jul 22, 2017 11:02 am

Jure, imaš ZS !!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a sašo5 So jul 22, 2017 11:06 am

Jure654 je napisal/-a:Zgleda, da so tele ošpice kar nalezljive, čeprav jih jaz nisem fasal niti zaradi Saškota, še manj zaradi Brežic, me pa za Saškota skrbi zaradi motorja 1,2.

ti jih boš fasal zaradi 1.2 motorija..... :mrgreen: =P
Pa ne rečt, da te nismo opozorili....poglej avto in motorizacijo tistega z linka na prejšnji strani_ta ti daje nasmeh "od uha do uha"... :D
...dobro, konc debate_vsakemu svoje...
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog So jul 22, 2017 11:35 am

Sašo, res je, GT je topšit, definitivno.. Pri nas je gt line odpadel zaradi temne barve notranjosti in črnega stropa.. ne moreš dobit svetle notranjosti.. GT pa poleg notranjosti še cena :-). Cena je drugač dokaj ugodna za tak vagen, ampak moja "psihološka" blokada je bila pri 30.000 evrih.. :-)

Kako se bo obnesel pralni stroj, bomo pa videli, testni kilometri so bili res čisto presenečenje, ker dejansko sploh nisem tega motorja dal niti v širši izbor, kaj šele da sem ga zdaj celo dejansko naročil.. je pa še dejstvo, da bo avto za ženo, vozil se bo na relaciji Lj-Kamnik, pa kakšni izleti do cca 500km razdalje.. pa dve osebi v avtu, otroci grejo že počasi sami okol, hehe...

Za take manevre bo avtek kul.. Na dopust hodimo vedno z avionom, tko da niti takrat ne matram avta :-)

Je pa GT res špica, se strinjam...
 
Jure654
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So maj 13, 2017 1:06 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a Jure654 So jul 22, 2017 12:44 pm

Glej Sašo5, ni mi jasno zakaj si tako sovražen do tistega kar drugi naročijo? Enim so všeč dizeli, meni ne, pa se zato ne trudim lastnike le teh prepričevat v svoj prav in udrihat čez njihovo odločitev. Zato te tudi prosim, da mojo odločitev prepustiš meni in moji presoji, to, da pišeš, da sem bil opozorjen mi pa od tebe prav malo pomeni, sploh zaradi dejstva, da je prav ta motor pred dnevi postal v svoji kategoriji motor leta v EU (ampak ti boš zgleda to šele prebral), prav tako kot pred tem že sam avto, ki si ga pa tudi skritiziral. Si slučajno kaj sponzoriran od konkurence?
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog So jul 22, 2017 1:10 pm

Ej, fanta, brezveze se je prerekat, no... Enemu paše eno, drugi je zadovoljen s čisto nekaj tretjim.. Mater, si predstavljata, da bi bila vsem všeč samo ena ženska.. Saj bi se pobili med sabo, hehe

Tudi sam se strinjam, da je 180KM motor čisto druga pesem, ampak zaradi tega tale manjši strojček ni prav nič manj zanimiv :-). Je pa res za drugačen namen.. Jaz sem svojega napisal in zame bi bil 180KM turbodiesel čisti overkill.. Bi vzel 150KM, pa ne obstaja z avtomatikom.. Kar se tiče 165KM bencinarja, pa so me odbili vsi testi, ki so "ugotovili" , da za razliko v ceni in porabi motor ne opraviči višje zmogljivosti.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a For Ne jul 23, 2017 1:18 am

Ma ja....sašota malo preveč zares jemljete. On ima pač tak način izražanja in je "provokator" v pozitivnem smislu.
Malo manj resno ga vzemite pa bo.

Mi dva se glede 1.2 strinjava. Meni tudi ni všeč pa ga vozim že 70.000 km (dve leti)
Pač ne sede mi in bi raje imel 1.6.
Sem prepričan da bi 1.6 z umirjeno vožnjo manj porabil kot ta trivaljnik.

Ja tale cena ki jo je tomazpog dobil je v redu, čeprav bi lahko še malo spustili.
Jaz sem tri jurja popusta imel pri 308, tako da bi pri tem 3008 vsaj 4 dali.

Čestitke obema! Jaz bi ga imel takoj zdaj ;)
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog Ne jul 23, 2017 8:12 am

Saj tudi sam trdim, da moja cena ni nek hud WOW ! Je dobra, je za ta čas avtomobila - vroče žemljice- zadovoljiva, ni pa nek presežek in bi se zagotovo dalo še kaj iztisnit, če bi bil še malce bolj potrpežljiv in vztrajen - ko ti trgovec reče, da nima več manevrskega prostora, se šele začne :-).. Kar se pa Sašota tiče, je pa res, da je v mojih očeh defitivno pozitivec, velikokrat podaja popolnoma tehtne in konkretne argumente, rad pa malce podreza, ja :-))
In če mu "nasedeš", si kaj hitro lahko mal nervozen :-)).

Vas pa spremljam že kar preeeecej časa in si človek skozi čas definitivno lahko ustvari sliko o kredibilnosti posameznih osebkov glede na njihove poste in izražanja - in Sašo5 je definitivno na moji pozitivni listi :-)

For: kar se tiče 1.6THP 165, se absolutno strinjam s teboj! Motor po mojem mnenju ne bi smel biti kaj dosti bolj požrešen, napake od prejšnjih verzij so odpravljene, ampak pri meni je prevesilo jeziček na tehtnici par dejstev: da imata samo 10Nm razlike v navoru, da je prožnost od 80-120 praktično enaka in da je hudič kar dobra dva jurja dražji.. Če bi bila razlika v ceni manjša, bi šel tudi jaz na 1.6..
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Mare77 in 112 gostov