Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Pantim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po jul 10, 2017 1:21 pm

Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a Pantim Po jul 10, 2017 1:54 pm

Pozdravljeni! Odločam se za nakup novega avtomobila in vsako dodatno mnenje pride prav. Naredil sem ožji izbor (pogoji: hatchback, cena okoli 20k, bencin, cca 150 KM, izključno nov avtomobil. Letno delam med 10 in 15 tisoč kilometrov). Trenutno sem si v dal nabor in si v živo ogledal naslednje avtomobile:
1. Honda Civic 1.5 Sport 180 KM cca 21.500 eur
2. Ford Focus ST-Line 150 KM cca 21.800 eur
3. Opel Astra Innovation + OPC 150 KM 21.500 eur
4. Seat Leon FR 150 KM 22.900 eur
5. Mazda3 G165 165 KM 21.900 eur (si jo bom še ogledal ta teden)

Glede opreme sem za izhodišče vzel Hondo, ki ima največ standardne opreme in jo dodal pri ostalih, da sem dobil predstavo o cenah. Vtisi po prvih ogledih:
1. Honda Civic:
+ veliko prostora v kabini,
+ velik prtljažnik
+ moderna notranjost
+ občutek menjalne ročice
+ veliko dodatne opreme

- malo prostora za glavo na zadnjih sedežih
- tkanina sedežev
- nov model (se bodo pokazale kake napake?)

2. Ford Focus ST-Line
+ v živo precej lepši kot na slikah
+ položaj za volanom
+ preverjen model
+ 5 let garancije

- visoka ceno z dodatno opremo
- plastika na armaturni plošči
- nasploh slabša izdelava (prtljažni prostor je precej špartanski)
- ozki zadnji sedeži

3. Opel Astra
+ prostorna zadnja klop
+ relativno ugodna cena glede na opremo
+ ugodnejše financiranje

- visoka polička ob podrtih sedežih
- slabo drži ceno
- manj kvalitetna izdelava kot npr. Honda, Leon
- malo dolgočasna oblika

4. Seat Leon FR
+ kakovostna notranjost
+ lep izgled
+ položaj za volanom

- sredinski kanal (malo prostora za noge zadaj)
- manjši prtljažnik in visoka polica
- višja cena

Ta teden bom opravil še testne vožnje, tako da bo to odločilni faktor. Vseeno pa me zanima vaše mnenje (konstruktivno), kaj bi izbrali. Trenutno se nagibam k Hondi, sledi mu Leon.
Hvala za dodatna mnenja ;).
 
Aleš87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Če dec 22, 2016 9:26 am

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a Aleš87 Po jul 10, 2017 2:39 pm

Pozdravljen,

kar se honde tiče je tako, da je sama poraba na avtocesti 5,5l pri hitrosti 130km/h zraven tega pa ima kar udobne sedeže napram mazdi in fordu. Ostalih naštetih avtov ne poznam.

Honda civic v takšni obliki in motorji je na ameriškem trgu že dobro leto in vse kar se tiče začetnih težav so imele težave z CVT menjalnikom oz. elektroniko in to težavo so že odpravili.
Tako, da je ta model honde že nekako prišel testiran v evropo :)
Kar se pa tiče same zanesljivosti honde pa vsekakor ne rabiš skrbeti. Drugače pa za ta denar dobiš pomoje največ avta z največ opreme in pripomočkov za avtonomno vožnjo pa še podvozje ima nastavljivo ;)

Pojdi se zapeljat z vsemi in boš videl kateri avto ti odgovarja.
Vsakemu svoje odgovarja :)

Pa dober nakup ti želim.

Lp, Aleš
 
Pantim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po jul 10, 2017 1:21 pm

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a Pantim Po jul 10, 2017 2:59 pm

Hvala za odgovor! V objavi sem pozabil dodati, da pride v poštev le ročni menjalnik, tako da problem S CVT-jem odpade :)
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a format Po jul 10, 2017 4:45 pm

Od vseh teh avtomobilov bi izbral Hondo. Tudi sam sem si jo nagledal, vendar ima pomanjkljivost za mene - nima več gibljivih zadnjih sedežev, kot imajo predhodni modeli.
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 233
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a Tommaazz Po jul 10, 2017 5:30 pm

Meni se ta Honda tudi dopade, sploh zunanjost, ker notranjost mi je pa katastrofa...bolj grde/čudne notranjosti pomoje ne bi mogli nardit...jaz bi se odločal med Mazda/Honda...oboje na testno vožnjo pa boš videl kaj ti bolj ugaja
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Aleš87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Če dec 22, 2016 9:26 am

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a Aleš87 Po jul 10, 2017 10:22 pm

Če te zanimajo izkušnje bodočih novopečenih lastnikov, ki so avto že naročili in ga do potankosti sprobali si lahko več prebereš na honda forumu.

Lp, Aleš
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a format To jul 11, 2017 4:33 pm

Prekopiran prispevek iz foruma Honda:

Čez vikend sem uspel imeti Hondo na testu in sem naredil 900km. Avto se mi res zdi lepo vodljiv, zadosti udoben ob mirni vožnji in primerno tog ob hitrejši vožnji. Večino časa smo bili štirje v avtu in vsi imamo med 180 cm in 185 cm in nobeden ni trpel, prav tako ne na zadnji klopi, seveda pa je peti sedež bolj za kratke ture, kako pri večini avtomobilov. Prilagoditev sedeža in volana za mojo višino (185cm) se mi zdi :zakon:
Preglednost v avtomobilu naprej zelo dobra, velika stranska ogledala pa omogočajo odličen "pogled" s strani. Prav tako se mi zdi super postavljen A stebriček, ki me ni motil. Manjša hiba je pregled nazaj, ki je pa še vedno boljša kakor pri prejšnjih dveh generacijah. Kamera za vzratno vožnjo pa dovolj kvalitetna, sam Info sistem pa tudi ne zapleten in deluji hitro.
Sam sem bil 100%, da bom kupil karavana kot naslednji avto, vendar pa se mi resnično zdi HB dovolj velik, da opravi svojo nalogo konkretno. Seveda bo vseeno potrebno kupiti strešne sani za tistih 5x letno, kar bi jih potreboval tudi pri karavanu saj par koles vseeno ne moreš spraviti notri.
Kar se tiče 183km, sem resnično pričakoval malenkost več, ampak to ne pomeni, da ni dovolj... Zgolj številke "obljubljajo" več! Avto agresivno pospešuje v 2. in 3. prestavi nad 60 km/h, brez težav pa pri tej hitrosti prehitevaš tudi v 4., eventuelno tudi v 5. in 200km/h se pelješ, brez da bi avto bil nemiren.

Poraba:
---> relacija Ljubljana - Zadar (6,4l / 100Km) 4 osebe v avtu + prtljaga, po avto cesti med 140-160 km/h, po regionalni cesti ga nisem preveč šparal :D
---> relacija Poljanska dolina - Ljubljana (4,3l / 100Km) zjutraj, prazna cesta, sam v avtu, vožnja po omejitvah :ave:

Avto imam naročen tako jaz kot moj brat in mislim oziroma vrjamem, da bom zadovoljen!
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a format Če jul 13, 2017 4:54 pm

Ali ste že testirali avtomobile?
 
Pantim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po jul 10, 2017 1:21 pm

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a Pantim Če jul 13, 2017 5:49 pm

format je napisal/-a:Ali ste že testirali avtomobile?


Včeraj sem stestiral Hondo Civic, čez vikend pa prideta na vrsto še Seat Leon in Astra (Focusa in Mazda drug teden).

Vtisi pri Hondi so zelo pozitivni. Najbolj sem se bal, da bo nepregledna, a se dobro vidi tudi skozi zadnjo šipo. Položaj za volanom mi je bil zelo všeč (si bolj iztegnjen), sedi se nizko, menjalna ročica je odlično pozicionirana. Motorizacija me je tudi navdušila, je pa malo moteče, ker obrati padejo počasneje kot stisneš sklopko ali menjaš v višjo prestavo (t.i."rev hang"). Moraš biti malo bolj odločen pri prestavljanju in gre. Sem bolj umirjen voznik, tako da me ta rahla hiba ne moti. V različici brez strešnega okna je prostora za glavno na zadnjih sedežih dovolj. Multimedijski sistem je tudi OK, ni mi pa uspelo povezati telefon preko Apple Car Play, tako da se moram pozanimati, če je zadeva podprta pri nas.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a Polo78 Če jul 13, 2017 11:26 pm

Pri tem izboru bi se sam odločal med Hondo in Mazdo, čeprav je iz vozniškega vidika tu zraven še Focus. Zdaj je pa odvisno, kaj je komu pri avtu važno. So to "bonbončki" v obliki dodatne opreme, je to vozniški vidik (užitek v vožnji zaradi dobrega handlinga) ali kaj tretjega. Testne vožnje načeloma dajo veliko odgovorov, zato je edina pravilna odločitev, da sprobaš vseh 5. ;)
Antiznačkar po prepričanju
 
Aleš87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Če dec 22, 2016 9:26 am

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a Aleš87 Pe jul 14, 2017 1:20 pm

Je pa tako, da je honda med temi avti najzanesljivejša za povrh pa še ima verigo tako, da samo mali servisi in bencin pa vozi :).
Prejšnji hondini motorji 1.8, 2.0, 1.6i-dtec in 2.2cdti imajo kontrolo verige na 300.000km, kako pa je pri teh motorjih pa nebi vedel.

Drugače pa ni motorja, da bi bil 100% zanesljiv
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a miapan Pe jul 21, 2017 7:19 am

To kar si napisal glede motorjev z verigo velja za Mazdo tudi, ki se na lestvicah zanesljivosti vedno uvršča v vrh.
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
 
Pantim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po jul 10, 2017 1:21 pm

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a Pantim Pe jul 21, 2017 8:44 pm

Evo, danes sem naročil Hondo Civic Sport 1.5. Stestiral sem še Astro in Leona, med slednjim in Hondo sem se odločal. Leon se tudi super pelje (testiral sem 125km različico), minus pa je bil slabša prostornost kot pri Hondi (predvsem prtljažnik in ožji zadnji sedeži). Astra me ni prepričala, čeprav je povsem OK avto. Glede na to, da sem imel skoraj identično ceno za vse tri, sem se odločil za Civica, ki mi je bil najbolj všeč (in boljši polovici, kar mi je tudi zelo pomembno :) ).

Je bla pa smešna situacija, ker sem se v salon pripeljal s to zverino (je šef zrihtal sodelovcem za vikend) :)
Slika
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a format Po avg 07, 2017 7:08 am

Kakšen pa je dobavni rok?
Meni so v salonu odgovorili, če ga "sedaj" naročim da ga lahko dobim konec leta ali na začetku drugega (12 mesec ali 1 mesec v 2018).
 
Pantim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po jul 10, 2017 1:21 pm

Re: Nakup - Hatchback do 20k

Napisal/-a Pantim Sr avg 09, 2017 11:44 am

Pri meni je dobavni rok je 3-4 mesece pri AC-Mobil (barva Lunar Silver). Naročil sem ga proti koncu julija.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 93 gostov