Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

c4 picasso automatic

Napisal/-a meganer To jul 11, 2017 4:46 pm

Zanimam se za nakup c4p in sicer 2014+. Rad bi avtomatika sedaj imam pa vprašanje. 1.6HDI naj bi eni imeli robotizeran menjalnik, 2.0HDI pa ala DSG. Naj me prosim kdo pve/popravi kako j z tem. Namreč včeraj sem spreševal za novega in je rekla da robotiziranih ni več. Kako je to pri rabljenih?? oz. od katerega letnika naorej ni več robotiziran.
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: c4 picasso automatic

Napisal/-a bostianos To jul 11, 2017 9:24 pm

Tako kot mi je meni poslal mrtwelvetrees link od avtonasveti.com sem glih bral za citroena c4 picasso in dosti okvar glede teh robotiziranih menjalnikov,pomoje jih sedaj več ne delajo...

Se splača prej pogledat na link avtonasveti,preden gremo v nakup...aja btw tudi mi kupujemo enoprostorca in c4 picasso smo kar črtali iz seznama...

Lp.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: c4 picasso automatic

Napisal/-a esem To jul 11, 2017 9:43 pm

1. DSG je tudi robotiziran menjalnik, a z razliko, da ima dve sklopki
2. PSA (še) nima DSG menjalnikov, ima oz je imela robotizirane in še ima "klasične" avtomatike (konkretno japonske).
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: c4 picasso automatic

Napisal/-a meganer Sr jul 12, 2017 9:38 am

Prvi naj bi bili zelo počasni. Od kdaj naprej so bistveno boljši oz. A nima 2.0 ze dvos...
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: c4 picasso automatic

Napisal/-a Dizzy Če jul 13, 2017 10:33 am

zelo počasni - C4 Picasso načeloma ni dirkalnik, tako da te počasnosti ne boš toliko opazil. včasih je rahlo neodločen pri prestavljanju, ampak po drugi strani še vedno ima vse prednosti avtomatskega menjalnika.

vzdrževanje robotskega je tudi cenejše, ker je pač "navaden ročni" menjalnik, katerega namesto tebe, šalta robotek. pri 2.0 hdi je not Aisin, preverjena zadeva, ga je pa potrebno redno vzdrževati (menjave olja na 60.000 km), kar potegne za sabo določene stroške vzdrževanja. vkolikor je menjalnik redno vzdrževan, tudi ni problemov z njim.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: c4 picasso automatic

Napisal/-a Tattoo- Če jul 13, 2017 1:14 pm

Robotiziran menjalnik od PSA je daleč najslabši avtomatski menjalnik, kar sem jih imel priložnost voziti! :o Menjalnik je izjemno počasen, hkrati pa tudi cukajoč. Prav tako se pa menjalnik dostikrat tudi "zmede" in izbere/drži napačno prestavo...edina rešitev je, da voziš v ročnem načinu in sam prestavljaš z obvolanskimi tipkami (ampak čemu potem smisel avtomatika :roll: ).

Jaz bi se tej kombinaciji ognil v širokem loku...če že hočeš imeti avtomatski menjalnik, potem je pri C4 Picasso edina kolikor toliko zadovoljiva izbira Aisinov klasični avtomatik!
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: c4 picasso automatic

Napisal/-a Polo78 Če jul 13, 2017 11:38 pm

Za C4 picasso sicer ne vem, občasno pa imam priliko vozit C5 avtomatika (6-stopenjski). Zadeva se vse prevečkrat zmede. Npr. se odločiš resneje pospešit, menjalnik gre v kickdown, do tu vse ok. Vendar, če se v naslednjem trenutku premisliš in želiš le normalno vzdrževat hitrost, je menjalnik še vedno kaki 2 prestavi prenizko, motor tuli in zadeva rabi čisto preveč časa, da ugotovi kaj hočeš, da se vrne 2 prestavi višje. Vozil sem že nekaj avtomatikov, ampak tako zmedenega pa še ne.
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 108 gostov