Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
sparkyyy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jul 19, 2017 2:52 pm

Superb 1.4 tsi

Napisal/-a sparkyyy Sr jul 19, 2017 3:01 pm

Lp.
Torej, kot je že omenjeno v naslovu imam nekaj vprašanj o superbu 1.4 tsi.
Imam namen namen kupit nov avto (verjetno superb).
Zanima me bencinska verzija, saj dnevno opravljam kar kratke razdalje in 90% časa sem sam v avtu. Ali kdo uporablja avto z tem malim motorjem in me zanima kako se obnese. Bral sem tudi, da se dobijo z DSG-jem in kako se obense ta? Je premajhna mašina za avtomatika? Kako se obense na avtocesti polno nabasan(5oseb).
Lp marko
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Superb 1.4 tsi

Napisal/-a thunderbolt Sr jul 19, 2017 3:22 pm

Takega, ce govorimo o 150KM verziji, ima sodelavka (brez dsg) in so z njim vsi zelo zadovoljni. Stiriclanska kosarkarska familija, menda tudi, ko je poln, nima tezav s premikanjem. Avtocestna voznja po omejitvah pa pozre 6,5 po bc-ju. Ce bi njih vprasal, bi ga brez pomisleka vzeli se enkrat.
 
sparkyyy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jul 19, 2017 2:52 pm

Re: Superb 1.4 tsi

Napisal/-a sparkyyy Sr jul 19, 2017 5:11 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Ja, sej 150ps sem mel v mislih. Za lastno uporabo me tak ni strah, razen full family tripov (5komadov), ker zena vozi cliota in rabimo en vecji avto, sam res dvakrat na mesec. Tak da ja, kolko čekiram net, bi ta majhen bencinar skoraj moral zadostovat. . Edino res me mika dsg in me je malo strah, ker ga nemorem dobit na preizkus nikjer z tem motorjem. Hvala za odgovor.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Superb 1.4 tsi

Napisal/-a thunderbolt Sr jul 19, 2017 7:43 pm

Glede zmogljivosti se ne sekiraj, dsg pa tudi vzami-obvezno! Foter ima sicer golfa 123KM 1,4 tsi z dsg-jem, pa z avtomatikom motor bolje dela kot brez, saj ga vedno drzi v optimalnih vrtljajih. Poglej malo specifikacije-sta si superb s 150 km in golf z 123 km zelo blizu. Res je, da je superb vecji, ampak ima tudi nekaj vec navora. Super je tudi to, ker je avto res tih in uglajen. Sam imam passata 2.0 dsg, pa sem bil zadnjic precej presenecen, ko sem se spet s fotrovim peljal, kako je bencinar miren in tih-sploh ne ves, da dela.
Skratka, brez razmisleka vzami superba 1,4 z dsg-jem. Pa do panjana pojdi, dajo precej v redu ceno.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 87 gostov