Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
lemur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe maj 06, 2011 2:50 pm

Razlicne cene novih avtov

Napisal/-a lemur Po sep 18, 2017 11:16 am

Zanima me, ce lahko kdo razlozi fenomen razlicnih cen novih avtov. Trenutno iscem nov avto za mojo mamo in sem ugotovil, da cene novega vozila niti priblizno niso enake pri vseh prodajalcih. Ali imajo vecje hise boljse pogoje? Potem se verjetno pri manjsih sploh ne splaca gledat.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Razlicne cene novih avtov

Napisal/-a ban Po sep 18, 2017 11:21 am

Sej tud alpsko mleko nima enake cene v šparu ali merkatorju. Če kupuješ nov avto pridobiš par ponudb za identičen avto in se greš potem mal pogajat.
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: Razlicne cene novih avtov

Napisal/-a jony Po sep 18, 2017 11:27 am

Jst sem dobil zanimivo ceno za isti avto (isti vin) - 1500 eurov razlike.

Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Razlicne cene novih avtov

Napisal/-a xxl Po sep 18, 2017 11:34 am

Kolegica tudi išče, cene so večinoma zavajajoče, oziroma moraš brat kaj je upoštevano pri končni ceni. Nekje ti piše, da je v ceno vračunan popust toliko in toliko v primeru prek njihovega financiranja, ali že vštet bonus od 500 evra pri menjavi staro za novo...V glavnem vsi majo enake cene, nekdo ti še kaj "podari" zraven (gume, platišča, kašen kos dodatne opreme...),, ali bolje oceni staro vozilo, odšteje cca 150 evra za pripravo vozila, ima boljše pogoje financiranja in odvisno je tudi od tvoje sposobnosti pogajanja.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Gin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To jul 25, 2017 2:35 pm

Re: Razlicne cene novih avtov

Napisal/-a Gin Po sep 18, 2017 11:39 am

Vedno pošlji več mailov, opravi več klicev in reči, da so ti pri xy ponudili bodisi nižjo ceno ali več opreme za manjši ali isti denar. Najbolj se splača kupovat stari model (zadnje kose i30 se je dobilo zelo ugodno), ko pride nov ali ob koncu leta. Potem so tu še dejavniki načina plačila (gotovina, tip financiranja), kaj lahko ti ponudiš hiši, brezplačni servisi in podobno

Znanec je recimo na koncu dobil dizelskega Tipa iz zaloge malodane za ceno startnega bencinarja, ker pač ne gredo ravno za med. Sem tudi 100% prepričan, da pri recimo kakem Celeriu, ki po možnosti stoji tam od konca 2015 zbiješ kakšnega jurja samo, da se ga rešijo.

Pri mega popularnih modelih in določenih znamkah (Mazda, Mitsubishi) pa je nemogoče dobiti karkoli in je cena bolj ali manj povsod enaka.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Lonck in 106 gostov