Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a primoz79 To okt 31, 2017 8:05 pm

emozul je napisal/-a:Stanovanja za 30kE ni, oz. je nekje v vukojeb. Jaz sem istega mnenja, da je za avto max. 30kE.

Kdo pa je rekel, da se kopuje stanovanje za smesnih 30kev. Novi Kodiaq je vreden 30k€,
vprasanje je samo, ali se bolj splaca dati prihranke v nakup dvosobnega prenovljenega stanovanja za oddajo, z najemnino pa bi placeval obroke skoda financiranja..vrednost nalozbe ostaja

Lp
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a koli99 To okt 31, 2017 9:00 pm

primoz79 je napisal/-a:Sem vse nastudiral glede porsche lisinga skoda financiranje 1%....
Pri lisingu na 4-6 let + polog te pride novo vozilo
po koncu lisinga tocno kolikor je maloprodajna cena po ceniku na internetu, seveda so že vstete vse obresti lisinga
Na gotovino so avti vsekakor cenejsi, vendar je vprasanje ali se splaca vzeti na gotovino ker je ze iz salona ven izguba pa celoten prihranek zapravis v trenutku..
Na gotovino bi vzel stanovanje ker vrednost ostaja, teh 5% gotovinskega popusta na mpc pa v 6 letih pac pozabis, celotne prihranke pa vlozis v nakup nepremicnine ali skladi ker vrednost glavnice ostaja

Lp


Saj odgovore imas na FAQ strani Skode:

12. Koliko preplačam vozilo ob financiranju 1%?
Plačate maloprodajno ceno vozila in nič več. Edini dodatni strošek je priprava posla. Ta strošek znaša en odstotek od zneska financiranja. Če je na primer znesek financiranja 15 tisoč evrov, je strošek priprave posla 150 evrov.

13. Kakšna pa je obrestna mera ob financiranju 1%?
Obresti, ki jih morate plačati, so enake popustu, ki ga prejmete ob sklenitvi pogodbe. Po plačilu vseh obveznosti tako avto kupite po enaki ceni, kot je maloprodajna cena vozila ob sklenitvi posla.


Torej, če se lahko dogovoriš za vsaj 1% popust pri nakupu z gotovino je zadeva že ugodnejša od lizinga...
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a yeo To okt 31, 2017 10:05 pm

primoz79 je napisal/-a:
emozul je napisal/-a:Stanovanja za 30kE ni, oz. je nekje v vukojeb. Jaz sem istega mnenja, da je za avto max. 30kE.

Kdo pa je rekel, da se kopuje stanovanje za smesnih 30kev. Novi Kodiaq je vreden 30k€,
vprasanje je samo, ali se bolj splaca dati prihranke v nakup dvosobnega prenovljenega stanovanja za oddajo, z najemnino pa bi placeval obroke skoda financiranja..vrednost nalozbe ostaja

Lp


Tocno to, mas 7 let najemnika, ti placuje lizing, po 7 letih stanovanje prodas, ki mu cena ne pade kot avtomobilu, ampak mu raste cena!
Sam ne 30jurjev vrzt v avto pa bos bogat :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 116 gostov