Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Če feb 01, 2018 10:47 am

Lahko pokomentirate ta avto, če se vam zdi ok?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12811694&show=2
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Ivan36 Če feb 01, 2018 11:09 am

Volkswagen Golf    Avtonet   .jpg
oglaševani 112.000 km na števcu v vozilu na sliki pa komaj 90.982 km
mrgreen: že prilagojeni kilometri :DDD oglaševani 112.000 km na števcu v vozilu na sliki pa komaj 90.982 km 8) :huh: Odlično je imaš že za eno leto manj kilometrov prevoženih.
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Če feb 01, 2018 11:27 am

Sploh nisem opazila. So to potem prevrteli nazaj ali kakšne so izkušnje glede takih oglasov?

Ne da se mi več iskat, ti golfi so vsi iz uvoza ali vsaj 95%. :x

Kako mnenje glede tega avta (sicer ni golf ma vseeno):

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... um-24%20...

Nekak se nagibam raje k temu, da mi gre manj denarja, pa vseeno bi rada nek soliden karavanček. Kaj menite?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Ivan36 Če feb 01, 2018 12:14 pm

Izberi 5 vozil od 8500 € do 10.500 € pa jih pojdi pogledati in po možnosti še peljati vsaj 2 km ali vsaj na mestu preveriti delovanje in glas motorja ter vse tekočine pregledati zavorna in antifriz posode pa klimo tudi ne pozabiti nad +5C vse delujejo!!! Torej med vožnjo izklopiš ventilacijo pa radio, da sliši možne ropote iz podvozja potem pa drugi del testa ventilacija pa gretje ( stekla se na max toplo ne smejo rositi oziroma delati meglo po vogalih)
Klima mora hladiti, če je zunakj vsaj 6C+ in seveda greti. Gume so pomeben indikator sploh pri vozilih pod 3 leta in malo km prevoženih do 120.000 km
Prva vgradnja letnih gum zdrži brez problema 60.000 km normale uporabe vozila + ene 40 do 55.000 km zimske gume. V primeru, da ima vozilo dodaten set letnih gum poglej letnik tistih gum in obrabo po robovih :mrgreen: Če so letne gume na koncu cca 2 mm profila in letnik 17 je vozilo prevozilo vsaj 30.000 km ali več samo poleti. in tako dalje, nakup rabljenega vozila brez muk in osnovnega znanja ga še niso iznašli :huh: :huh:
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Če feb 01, 2018 1:23 pm

Še vedno ne vem, kako se odločit. Ko bi imela napravo, da bi pokazala, če so km prevrteni nazaj. :D To bi bilo odlično. Zgornji Golf je pripeljan iz Nizozemske bojda, imajo vse papirje o rednem servisu itd. Km naj bi bili realni na števcu seveda.
Mislite, da se splača iti pogledat? Meni je sumljivo vse skupaj. Ne vem no.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Golf karavan?

Napisal/-a dask Če feb 01, 2018 1:34 pm

Dokler sem še imel živce za nakup rabljenih avtov, sem se ravnal po sledečem pravilu - če se mi je karkoli zdelo sumljivo, sem se obrnil in odšel. Razen v enem primeru, sem vedno uspel kupit dobro po instinktu.
Je pa tudi res, da sva z mojo imela največ težav do sedaj ravno z novim avtom :roll:
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Golf karavan?

Napisal/-a DX5050 Če feb 01, 2018 1:56 pm

Praktično enak kot iz tvojega linka, čist na frišno objavlen oglas, samo da ima ta avto slo poreklo....
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Titanium

Še en namig...
Nočem nič priganjat, pa da je ravno ta "tapravi" in ga moraš jutri ze kupit, ampak resnica je, da kar se na avto.net solidnega pojavi se proda zelo zelo hitro... Ko se pojavi nekaj primernega, greš pogledat, seveda preveriš zgodovino servisov, pelješ na dodaten pregled, vse kar se pač da... Pa tudi 6 čut zna bit koristen :D (ce ti nekaj pravi da to ni to samo bejži stran) .... In ce je ok kupiš... Treba je sproti spremljat zadeve. Če greš 1x na teden tako mal za mimogrede na avto.net pogledat ce je kaj zate, je to zagotovo recept da kupiš podrtijo, razen če se ti pač "userje" da ravno takrat, nekdo objavi nekaj solidnega.
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Če feb 01, 2018 2:13 pm

Hvala za mnenja. Ma, jaz skoz spremljam oglase (na vsako uro), samo mi ne pomaga veliko, ko se tolko spet ne spoznam. Saj veste ženska pamet pa to. Mož se drži ven iz tega, pravi da noče biti potem on kriv, da sva kupla nekaj, kar bo po možnosti crkovalo. :roll:
Brat se spozna dosti na avte, samo je zaseden 100na uro in ne more leteti takoj, ko se meni sprdne na ogled. Vem, da je danes umetnost najti rabljen dober avto (še pri čisto novih ima vedno več ljudi težave). Rada bi nek zanesljiv avto, da bo našo družino prevažal naokrog. Najprej sem imela res visoke kriterije in sem bila pripravljena tudi dati več denarja, zdaj se res bolj nagibam k temu, da za 10k nekaj najdemo, da bo zdržalo ca. 5-8let.
Karavan. Golf mi je bil že od nekdaj všeč, zato sem si ga zaželela, vendar mi ni všeč, ker sem mogoče videla 2, ki sta imela slovensko poreklo.
Trenutno imam ponudbo za enega, da mi ga uvozijo iz Nemčije za ca. 800eur (vse skupaj s papirji in uvozom), Golf pa stane gor 11.300eur, je pa res, da naj bi imel samo 68.000 prevoženih km. Pa Comfortline oprema...identičen zgoraj no, samo črne barve.
Sploh ne vem. Tudi to ni garancija, da bo avto delal.

Tale Focus sem videla ja. To je sicer en model starejši, samo nisem toliko mahnjena na izgled, tako da mi je vseeno. Fordi so mi ok avti (razen Mondeoti so mi katastrofa). Sem imela Fiesto 100 let nazaj in je delala ko urca. Ok, dizla nisem imela. Porsche naj bi bila zanesljiva avtohiša, vendar sem iz zanesljivega vira slišala grde zgodbice na njihov račun.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a thunderbolt Če feb 01, 2018 3:02 pm

To, da slovenskih golf karavanov ni, ni čisto res. Dejstvo je, da rabljeni golfi niso poceni in da ceno in kilometre porivaš na plafon - to ni dobro.
Ne rečem, da uvoženi niso OK, ampak pazljivost mora biti. Pri slovenskem greš lahko z lastnikom po izpis iz elektronske servisne knjige.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Golf karavan?

Napisal/-a RedBaron Če feb 01, 2018 4:58 pm

Tudi ce je avto slovenski, to se zdalec ne pomeni da je OK.

In tudi uvozen ni nujno zanic, v nemciji je verjetno naredil vecino km po autobahnu, kar je v bistveno boljse, kot lokalne voznje po nasih razritih cestah.

Tudi realni kilometri niso garancija, da ne bo tezav z avtom. Saj se strinjam, da je dobro dobiti avto z realnimi km, vendar se ne osredotocajte izkljucno na to.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Ivan36 Če feb 01, 2018 5:24 pm

 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a chad Če feb 01, 2018 7:18 pm

Anabelle je napisal/-a: Mož se drži ven iz tega, pravi da noče biti potem on kriv, da sva kupla nekaj, kar bo po možnosti crkovalo.


Halo?! to je pa popederajzlana družba polna nebuloznih pravic in božanja. Dec sploh ni več dec! Če bi tvoj mož igral vlogo deca, bi pripeljal avto domov in basta! nema tle demokracije. Na koncu je pa tako, da se možakar raje odmakne na stran in rep med noge, da slučajno ne bo kaj narobe. Wtf? Obup kakšni odnosi so danes. Obup.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Golf karavan?

Napisal/-a maniaxxx Če feb 01, 2018 7:30 pm

Anabelle je napisal/-a:Sploh nisem opazila. So to potem prevrteli nazaj ali kakšne so izkušnje glede takih oglasov?

Ne da se mi več iskat, ti golfi so vsi iz uvoza ali vsaj 95%. :x

Kako mnenje glede tega avta (sicer ni golf ma vseeno):

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... um-24%20...

Nekak se nagibam raje k temu, da mi gre manj denarja, pa vseeno bi rada nek soliden karavanček. Kaj menite?



Sam sem par mescev nazaj gledal pri temu prodajalcu avte in sem dobil precej pozitiven vtis. Sicer pol nisem kupil avta pri njemu ker sem se odločil za drugega ( drug model ), ampak vseeno bi ga šel pogledati, ali pa tistega k porsche slovenija, pol pa mal primerjaš kateri je boljše ohranjen pa je to to.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Golf karavan?

Napisal/-a esem Če feb 01, 2018 10:25 pm

chad je napisal/-a:
Anabelle je napisal/-a: Mož se drži ven iz tega, pravi da noče biti potem on kriv, da sva kupla nekaj, kar bo po možnosti crkovalo.
Halo?! to je pa popederajzlana družba polna nebuloznih pravic in božanja. Dec sploh ni več dec! Če bi tvoj mož igral vlogo deca, bi pripeljal avto domov in basta! nema tle demokracije. Na koncu je pa tako, da se možakar raje odmakne na stran in rep med noge, da slučajno ne bo kaj narobe. Wtf? Obup kakšni odnosi so danes. Obup.
Boljše, da bi bil tiho kot pa da se oglašaš s tem žaljivim nazadnjaškim mukanjem iz 19 stoletja. Zresni se - smo v 21. stoletju in čas ne gre nazaj (večinoma)
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a motom Če feb 01, 2018 11:30 pm

Vsem bi lahko ze kapnilo, da se preveckrat odpre nov profil uporabnice le za eno temo. In potem je ta nova uporabnica delezna 101 pomoci, brez neke nervoze, posmehovanja, itd... pač odnos taksen kot si ga vsi zasluzimo.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a titanius Če feb 01, 2018 11:36 pm

Ko žena prevzame tudi nakupe avta, potem takemu moškemu komandira žena oz. ga kličemo copata :lol:

malo je blo tole off.

Kar se tiče avta. Zakaj ravno golf karavan? Focus, morda P308, Octavia? Sam sem kupoval avto 7 mesecev nazaj ter tudi gledal golfa karavana. Edini, ki sem ga šel pogledat je imel zanič odmično gred, pa je zanj hotel 5500. Nato sem gledal samo Citroena C5 ter si enega ogledal in ga tudi kupil, glej ga zlomka za samo 500€ več od tistega golfa + mlajši 2leti. Samo je pa C5 za razred večji avto od golfa karavana. Temu zgornjemu z linka bi se jaz ognil. Če se ne mudi z nakupom, rajši tvegat za bencin ter se večkrat vozit na ogled avtomobilov kot pa se zapičit v enega.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Ivan36 Pe feb 02, 2018 8:29 am

chad je napisal/-a:
Anabelle je napisal/-a: Mož se drži ven iz tega, pravi da noče biti potem on kriv, da sva kupla nekaj, kar bo po možnosti crkovalo.


Halo?! to je pa popederajzlana družba polna nebuloznih pravic in božanja. Dec sploh ni več dec! Če bi tvoj mož igral vlogo deca, bi pripeljal avto domov in basta! nema tle demokracije. Na koncu je pa tako, da se možakar raje odmakne na stran in rep med noge, da slučajno ne bo kaj narobe. Wtf? Obup kakšni odnosi so danes. Obup.

Tu si pa čisto falil vesolje ne samo pomen :lol: Pupe so hotele biti ENAKOPRAVNE povsod! Torej imajo dobre službe in zato denar, alora naj še tvegajo z nakupi vozil! Ponavadi je fant delal za avto potem ga je pa pupa izbrala :DDD
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Golf karavan?

Napisal/-a ban Pe feb 02, 2018 8:52 am

Ko sva medva z mojo kupovala avto, sem bil jst nagledan na navadnga golfa, karavana niti nisem gledal preveč. Pol je pa ona rekla da bo karavan, pa sva ga kupila, itak sva delila financiranje 50:50. Pa mi zdej niti najmanj ni žal da sem jo poslušal, ker karavan je bistveno bolj uporaben kot navaden petvratni. Tako da avtorici svetujem moje subjektivno mmenje, da je golf karavan res dober avto :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Firediver Pe feb 02, 2018 8:52 am

Moje mnenje:
1. Fant je dolgoročno naredil zelo dobro potezo. Izognil se je tveganju in morebitnemu težačenju drage, da je kljub angažiranosti in nekaj znanja imel smolo in izbral slab avto.
2. Naj gospa sedaj vidi, da ni enostavno izbrati dober rabljen avto. Naj si nabira izkušnje, enakopravnost ni tako preprosta, kot so si sufražetke na samem začetku zamišljale.
3. Dokler si bodo ženske nabirale izkušnje na področju nakupa rabljenih vozil, bodo trgovci rabljenih vozil prosperirali. Največ tisti najbolj gnili. Zakaj?
Ker imajo ženske prirojen pogled na svet, da vzamejo lep, cotkan, kjut, fancy, (tak za k tisti super obleki, saj veš, ki sem jo kupila uni dan v Pradi...) primerek, ne glede na to ali ga res rabijo ali ne.
4. Svetovati ženski je apriori težko, ker smo itak vsi moški z Marsa in nimamo istih izhodišč.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a motom Pe feb 02, 2018 9:42 am

Anabelle je moški...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 98 gostov