Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a corus To maj 01, 2018 11:48 pm

Ne gre toliko za cm, temveč za splošno razporeditev prostora spredaj okoli voznika , kot sem napisal p-3008 kar veliki suv, če bi meril širino v cm bi bil verjetno med najširšimi, toda spredaj pa si utesnjen , da niti nog ne moreš prav razširiti, predvsem zaradi pretirano široke sredinske konzole, mogoče komu to celo ustreza meni pač ne nikakor. V službi sem imel sodelavca, ki si je v službenem vozilu z v vse smeri el. nastavljivim sedežem vedno sedež z bočnih strani tako zožal , da si komaj sedel vanj , kot bi bil v f-1 , njemu je to bilo super vsi , ki smo za njim vozili avto pa smo se po 5 minut pred vožnjo zafrkavali s sedežem , da smo ga spravili v normalno stanje. Ne mislim vleči primerjav s Trockom, pač nasplošno o različih vozilih in prostorninah predvsem spredaj., meni je to zelo pomembno , drugemu pač ne in se dobro počuti tudi v zelo majhnem vozilu , jaz se kljub svojim samo 175cm pač ne.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a meganer Sr maj 02, 2018 6:53 am

Sam sem imel priložnost peljati novega 3008 1.6hdi EAT6. motor in menjalnik za moje pojme sama pohvala. Spredaj hud, zadaj grd, bok normalen (moje osebno mnenje). Notranjost je res videti kakovostna, ampak prostornost pa pade za moje pojme po celi črti. Poglej c4p kjer imaš prostora kot da maš 2 razreda večji avto. Vrjamem da enim ni prostor vse, ampak ..... Kdor da pa za plastičnega T-roka 20000+ se mu pa klanjam. Za 24000 maš Sportage 4*4, ... ampak ni wv :)
Se mi pa zdi da gredo novi avti v nebo z cenami.

Se pa zavedam da eni kupijo raje manši avto z več opreme, tako so eni pripravljeni dati celo premoženje za recimo A2 s-line in podobne avte
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Sr maj 02, 2018 9:27 am

Ma hebo vas vw, ne rabim 4x4, ne potrebujem večje vozilo, ne dizla, ne kie... :roll:
Glede plastike, bodite srečni, da vam je vw pustil kost za glodanje.
Zadnjič spremenil xxl, dne Sr maj 02, 2018 9:33 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a corus Sr maj 02, 2018 9:30 am

Glede oprem je moje mnenje , da določene stvari bi morale biti že v vsakem vzilu serijsko park senzorji, tudi navigacija recimo in še nekaj stvari , ki jih npr korejci , japonci vgrajujejo že v srednji razred opreme, pri drugih pa je vse potrebno doplačati , ostale net. povezave pa sploh ne bi smele biti v avtu saj so zelo nevarne, če pa že pa bi morale delovati samo , ko vozilo stoji, VW meni osebne ne pomeni nič , vozil sem jih veliko pa niso nič posebnega , še sedaj ima hčerkin partner leto starega golfa 2.0 tdi 150KM in ga večkrat peljem in se sprašujem kje naj sploh te presežne konje v našem prometu uporabim, če ne rinem ravno z glavo skozi zid z nekimi norimi prehitevanji, praktično nikjer, razen pri zavarovanju kjer mu nabijejo višjo ceno .
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a ironmaiden Sr maj 02, 2018 9:59 am

xxl je napisal/-a:Če iščem ne preveliko, ne premajhno, fajn močnega TB in ne prepožrešnega, dobrih voznih lastnosti, dobro založenega in niti ne tako dragega (cca 22000), je to, to, zame, čeprav me nobeden resnično ne prevzame v teh cenovnih okvirih.


Zakaj se mi zdi, da si opisal Suzuki vitaro S. :D :D :D :D Prišparaš 1.500€ pa še 4x4 imaš .No brainer..... :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Sr maj 02, 2018 10:12 am

Ker me plehko zapiranje vrat moti, lep tudi glih ni. Je pa dober avto, vsekakor.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a corus Sr maj 02, 2018 12:00 pm

Meni je Trock na zunaj všeč , če je pač solidno opremljen , žal pa je notranjost res povsem plastična in v primerjavi z golfom , ki ga imamo doma , ne jaz , ker jaz ga ne bi imel, so v golfu pri podobni ceni res znotraj bistveno boljši materiali. O ceni pa raje ne bom saj , če želiš da res dobro izgleda gre takoj v nebo, v nasprotnem je pač nek običajni suv , glede na velikost seveda predrag toda to VW uspeva in zakaj bi nižal ceno, če pa lahko tudi s takšno ceno uspešno prodaja svoje precenjene izdelke.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Sr maj 02, 2018 6:22 pm

Kaj pomeni, da dobro izgleda gre cena v nebo? Avto vidiš večinoma od zunaj, torej barva in feltne. 16 so premajhne, 17 najekonomičnije, 18 idealne ampak gume so redke dimenzije in zato drage, 19 skoraj prevelike in preveč za doplačat. Imam naročeno črno notranjost, rdeče šive in ambijentalno osvetlitev, alu pedala, dodatno temne šipe in rdeče zavorne čeljusti in rdeč avto.Kaj češ več da nekako izgleda? Nobeden ne bo videl ali vedel, ali imam navigacijo, gretje sedežev, el. odpiranje vrat... kar dejansko dviguje ceno v nebo. Malo si tečen že, sory.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Sr maj 02, 2018 6:38 pm

Važno, da si ti zadovoljen, ne vem kaj se obremenjuješ z drugimi mnenji, vsakdo pač lahko napiše kar hoče , saj si sam izpostavil temo in objavil svoj nakup, ne moreš pa pričakovati, da ga bodo vsi samo hvalili, vsak ima pač svoje oči in po svoje vidi ali kot pravijo vsake oči imajo svojega pleskarja.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a thunderbolt Sr maj 02, 2018 7:55 pm

@corus: ne vem, mogoče si velikih ali pa posebnih telesnih mer, ampak jaz se še vedno izjemno rad presedem iz novega passata v 12 let starega golfa. In vem, da ko ne bo več potrebe po avtu ranga passat, bo sigurno prišel k hiši avto ranga golf, najraje kakšna mazda3 :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Sr maj 02, 2018 8:05 pm

Eh, zdaj bom jaz tisti, ki ne vem kaj. Ne iščem potrditve, niti najmanj. Malo več vem, ker sem se odločil za nakup in se malo bolj poglobil , drugi kar na pamet kritizirajo,samo ceno pogledajo katera sploh ni tako huda, če ne naročaš razne navlake. Jaz tudi ne bi dal 26 in več tisoč za tole. Saj vem, da je neupravičeno dražji, ni pa tako hudo kot eni to hočejo prikazati. Na argumente poskušam odgovoriti z argumentom, če ga imam. Končno, eni se priključite temi na koncu in dobite čisto drugo sliko, jaz se bi moral stalno ponavljat, da me eni ne bi napačno razumeli.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a pskoda Če maj 03, 2018 5:57 am

Danes ko se odločaš za nakup novega avta in se malo bolj poglobiš v iskanje prideš do spoznanja, da imajo vsi napake oz stvari, ki te motijo.
Za kaj se odločiš je pa odvisno od posameznika
Lp
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a uros11 Če maj 03, 2018 6:27 am

thunderbolt je napisal/-a:@corus: ne vem, mogoče si velikih ali pa posebnih telesnih mer, ampak jaz se še vedno izjemno rad presedem iz novega passata v 12 let starega golfa. In vem, da ko ne bo več potrebe po avtu ranga passat, bo sigurno prišel k hiši avto ranga golf, najraje kakšna mazda3 :)


Zame velja isto. Imam G6 in G7 in je G6 prostornejši v glavo in ima večje vetrobransko steklo. Isto je veljalo za passata l. 2000 v primarjavi s passatom letnik 2006.

Boš moral kaj starega vzeti ;)
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Če maj 03, 2018 9:31 am

Tudi to je odvisno od posameznika , nekateri imajo radi za volanom več prostor s tem tudi več udobja, drugim je všeč utesnjenost in , da se počutijo kot v športnih vozilih ali mogoče kot malih letalih , ljudje smo pač različni, jaz tudi prisegam na udobje in sproščenost za volanom.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Pe maj 04, 2018 7:29 pm

Jaz tudi rad sedim v fotelju.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a Firediver Sr maj 09, 2018 7:06 am

Tudi za Hyundai Kono sem zasledil, da je trenutni dobavni rok več kot 5 mesecev...pa so vseeno podražili za 500€.

Pa a resno mislite, da je tako veliko povpraševanje odraz kvalitete vozila? Ali pri vozilu sploh iščete kvaliteto?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Sr maj 09, 2018 7:46 am

Na Civica čakaš 4 mesece, na splošno, če ne vzameš iz zaloge, čakaš. In to mi je prvič, da nisem vzel iz zaloge. :?
Ostala sta jim samo 2 najdražja, pa še dizla, na koncu bo tudi to prodano.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a lin Sr maj 09, 2018 8:46 am

Na nov avto sem samo enkrat čakal tri mesece pa sem jih veliko zamenjal. to čakanje je posledica tega , ker prozvajalaec kot npr. VW v svojih paketih opreme ne ponuja tega kar ljudje na splošno želijo in raje daje možnost izbire posameznih delov opreme , kar pa privede do veliko različnih kombinacij in posledično čakalnih dob. Če bi VW v svojih treh paketih opreme , ki jih ponuja dovolj solidno opremil avto kot to naredijo nekateri npr. Korejci, Japonci itd .. ne bi bilo toliko čakanja , toda VW ima svojo politiko , da imaš možnost izbire opreme, toda posledično večino stvari v primerjavi z prej naštetimi preplačaš, pa še čakaš na avto kar ti nažira živce, tudi zato moja izbira VW nikoli ni bila , saj so mi drugi že v osnovi ponudili več in predvsem vse kar sem želel imeti v avtu.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a xxl Sr maj 09, 2018 9:54 am

Tako delujejo vsi nemški ponudniki, ampak tokrat mi je VW nekako ponudil največ kar sem pripravljen plačat, seveda, po moji presoji, zato zdaj čakam. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 2018 VW T-Roc (Golf SUV)

Napisal/-a ban Sr maj 09, 2018 9:59 am

Dobro poznam ta občutek čakanja na nov avto. Meni so lani rekli, da bom čakal 3 mesece nekje, tako da sem bil po cca 2 mesecih, ko so me poklicali naj pridem po avto prijetno presenečen. Mogoče se podobno zgodi tudi tebi.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 108 gostov