Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a nejc1 Pe feb 01, 2019 5:37 pm

Od bencinarjev so vse novejše jermensko gnane verzije ok, novejši kot je pač avto boljše je, ker še kako malenkost odpravijo, od dizlov raje glej 2.0 tdi...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a void Pe feb 01, 2019 5:53 pm

Zakaj imam občutek, da je avtor te teme dobil odgovor in sedaj ni zadovoljen?
Kaj si pričakovau da bomo rekl "ja seveda kupi 10let star audi, ki je bil že enkrat okoli sveta. to je super nakup, ker to je pač audi etalon kvalitete"? :D

Kupi kar hočeš, noben te ne sili da ne bo pomote. Vseeno mam pa občutek da si nek šmrkavc, ki bi si kupu audija samo zato da imaš audija. Pa magari star in zjahan.
Pa da ne bo pomote, rabljeni nemci so ponavadi najbolj rizični nakupi, ker švercerji to vedo in potem nabavijo oz. uvozijo zjahan avto, ga malo popravijo in prodajo enemu nadobudnemu mladeniču, ki bo prodau ledvico samo zato da ma audi.
Zadnjič spremenil void, dne Pe feb 01, 2019 5:55 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
zigzog555
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po mar 05, 2018 11:59 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a zigzog555 Pe feb 01, 2019 5:54 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ni res js sm z odgovorom zadovoln zato iscem drugo resitev in zdj tud js vidm da mate prou. In res hotu sm audija ampak mi je bol pomembna stvar da bom kupu avto k bo delov in bom meu cim mn tezau
Zadnjič spremenil zigzog555, dne Pe feb 01, 2019 5:56 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a void Pe feb 01, 2019 5:56 pm

Moj odgovor sem ti podal že na začetku teme -> rajši nabavi golfa 7 z istim motorjem za 10k in pol manj kilometrih. Če že mora bit VAG.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a Aesthetics Pe feb 01, 2019 5:58 pm

Saj pa se vidi po pisavi in obnašanju.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... MA%20120kw
5 let novejši avto, manj kilometrov, slovensko poreklo, dovolj konj. Prodajalec pa švercer ...

Bencin:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... h%20Access
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a ban Pe feb 01, 2019 7:11 pm

Kolega k dela v Revozu vedno pravi, da je bolje imet 10 let starga nemca kot pa novga renaulta :lol:
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Audi a4 avant b8 2.0tdi 143km

Napisal/-a limas Pe feb 01, 2019 7:16 pm

zigzog555 je napisal/-a: In defenitivno ni tok lep k smekerski avdi ampak mislim...
...ampak mi je bol pomembna stvar da bom kupu avto k bo delov in bom meu cim mn tezau...

Lp


Avtor teme je komaj polnoleten ali celo mladoleten, rad bi zašminkiral in hkrati imel čim manj težav, kupil bi takoj ampak mora še malo prišparati (zaposlen ali še ne?).
In tema je že na 3. straneh!

Pri "avdiju" velja že dolgoletno nepisano pravilo, da se avti ne prodajajo polpismenim osebam, pri škodi pa so bolj pragmatični in utegnejo zamižati na eno oko.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a emozul Pe feb 01, 2019 7:22 pm

Jaz ti lahko napišem za octavio.
Imam ta močno in je res dobra za vozit, sploh na avtocesti z avtomatiko.
Ne moram pa reči, da je brez napak in slabosti.
Imam ca. 70tkm, pa imam občasno probleme z vžigom (1X na 30 vzigov vergla), menjali so mi mikro jerman, občasni črički, bluetooth občasno šteka, pa še kaj bi se našlo. Pa sem dal avto na tester, kilometri štimajo (vsaj po elektronski knjigi), pa pregledat sem ga dal po enih točkah (vse OK).
Definitivno škoda ni slab nakup, vendar boš težko našel avto brez napak. Kupi avto od kakšne priznane avtohiše, z znano zgodovino, pa srečno.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a void Pe feb 01, 2019 7:25 pm

ban je napisal/-a:Kolega k dela v Revozu vedno pravi, da je bolje imet 10 let starga nemca kot pa novga renaulta :lol:


In na podlagi česa on to sklepa? Njegovega objektivnega mnenja in iz izkušenj obiskov fabrik drugih proizvajalcev?
Jaz sem delal v revozu do leta 2014 kot mehanik na popravilih. Nikjer v nobeni slovenski firmi ni takega reda in kontrole kot v Revozu. In je brez problema zgled slovenskim firmam. To je dejstvo, mogoče je samo v farmaciji ali pa prehrambeni industriji še hujše.

Mislim da ta tvoj kolega šraufa feltne gor na twingota in tam bo tudi ostau, ker nima pojma.
Zadnjič spremenil void, dne Pe feb 01, 2019 7:31 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a Stumpjumper Pe feb 01, 2019 7:42 pm

ban je napisal/-a:Kolega k dela v Revozu vedno pravi, da je bolje imet 10 let starga nemca kot pa novga renaulta :lol:


Eno nulo si pozabil! :lol: 100 let stari švabo je boljši od novega renaulta! /sarcasm
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a NoFear85 Pe feb 01, 2019 8:10 pm

void je napisal/-a:
ban je napisal/-a:Kolega k dela v Revozu vedno pravi, da je bolje imet 10 let starga nemca kot pa novga renaulta :lol:


In na podlagi česa on to sklepa? Njegovega objektivnega mnenja in iz izkušenj obiskov fabrik drugih proizvajalcev?
Jaz sem delal v revozu do leta 2014 kot mehanik na popravilih. Nikjer v nobeni slovenski firmi ni takega reda in kontrole kot v Revozu. In je brez problema zgled slovenskim firmam. To je dejstvo, mogoče je samo v farmaciji ali pa prehrambeni industriji še hujše.

Mislim da ta tvoj kolega šraufa feltne gor na twingota in tam bo tudi ostau, ker nima pojma.


Ko pesu stopis na rep, ta zacvili. Pac dvojna merila, pljuvanje po eni znamki brez utemeljitve je v redu, ce se pljuva po drugi, vik in krik. Danes, ko tovarna izdela zelo malo svojih lastnih sestavnih delov, ni nekih bistvenih razlik o zanesljivosti. Marsikateri del naredi zunanji dobavitelj in ne bos verjel, doloceni koncajo tako v VAW, kot v PSA grupi ali kateri drugi.

In preden “izbruhnes” preberi svoj zapis, ker sam sebi pljuvas v skledo. Oseba napise da kolega dela v revozu in izjavi, ti pa takoj iz kje tak sklep, kaj dela. Sam pa omenis da je Revoz oh in sploh. Si bil se kje drugje, da lahko to podkrepis z dokazi. Pa ne, ni dokaz tu sem delal, za ostale sem slisal.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a void Pe feb 01, 2019 8:19 pm

Sori ampak js sm res laik na tem področju in ne vem da so isti dobavitelji za praktično vse evropske znamke. :lol: Hvala ker si mi omogočil rasvetljenstvo. Še zmerj je pa važn inžinering in sama zasnova. Če ti dobavitelju pošlješ specifikacije za kos in si sam skonstruiral kos podimenzioniran, ni to krivda dobavitelja, ampak razvojnega tima matične tovarne. Dostkrat je pa seveda kriva tudi nekakakovost dobavitelja, vsekakor.

Kaj se pa tiče tega, če sm bil kje drugje sem pa bil na ogledih drugih Renault-Nissan tovarn po europi. Pa tudi ene par kolegov mam ki delajo v nemčiji pri Oplu in BMWju. Tako da vem iz prve roke da je daleč od bajnega in sjajnega, glih tako kot v Revozu seveda ni bajno i sjajno. Recimo v nemčiji dejansko ni nemca na traku, ki bi sestavljau bmwja, glih tako kot pri nas je zelo malo slovencev, ki sestavljajo twingota.

Pa da ne bo pomote, js šraufam renoje in nissane na servisu, doma pa večinoma renoje in VAG. Tako da lahko iz svojih izkušenj povem. Ti pa če želiš lahko verjameš še naprej socialnim konstruktom kakovosti nemških proizvajalcev. cheers!
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a NoFear85 Pe feb 01, 2019 8:42 pm

Tvoje bralno razumevanje ni najboljse, ocitno tako tudi razmisljas. Pa prosim, ne polagaj mi besed, ki jih nisem zapisal. Upam da locis konstrukcijsko napako od napake v proizvodnji. Verjetno ves, da ne gre vsak kos cez rentgen, da bi se ugodovile strukturne napake.

Nikjer nisem poveliceval VAG grupe, nikjer nisem blatil Renaulta, vem pa za napake obeh. Bodo pa redki podali objektivno mnenje o posameznem proizvajalci. Je pa vseeno nekorektno govorit, kateri novi motorji so dobri/boljsi, ker imajo premalo “trpincenja” za sabo (1.2thp, 1.3tce, 1.5tsi).

Ko sem prebral na tem ali na enem od ostalih forumov, da je 1.5dci zanesljiv motor, ce ob velikem servisu menjas se ojnicne lezaje, ker to ni nek strosek mi je vse jasno. Vem tudi za vodne pumpe na 2.0tdi motorjih, pa za pocene glave, da ne bos v prepricanju, da je zame VW svet.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a void Pe feb 01, 2019 9:11 pm

1. Ah ne bom komentirau prvega odstavka.
2. Da, js še zmeraj trdim da je marsiker mali motor danes boljši kot marsikater veliki v preteklosti. Remember začetne 1.9 dci 120hp, 2.0 TDI PD/CR, 2.5 TDI itd? Noben od teh malih motorjev, nima tako kritičnih konstruktorskih napak kot te. In če je pretirana obraba zobatega jermena zarad slabe pumpe tako velik problem, potem najbolj da se voziš z beciklom, pa še tam bo ketna počla prej ali kasneje.

3. No, jaz osebno več ne priporočam menjave ojničnih ležajev pri letnikih nad 2010, ker sem jih skos menjau za brezveze. Tudi pri 200k so bli čist v okej stanju in je bila obrana primerna kilometrom. Pogoj je menjava olja na 15k km.
Sicer pa ti povem, da Passati z 2.0 TDI, ki imajo servise delane na 30k (VAG ma servise na 30k v nemčiji, pri nas na 15k) imajo identične probleme kot 1.5 dci pri istih kilometrih. Obrabljeni ojnični in glavni ležaji. Tako da ni problem v konstrukciji, ampak bolj kot ne v dolgih intervalih in sesutimi vztrajniki.

4. 2.0 TDI težave z počenimi glavami so že zdavnaj mimo, to je bilo v 95% pomenjano v garanciji že. Problemi so z EGR hladilnikih, kr dost je prepihanih glav dihtunge (možno da so to posledice menjav počenih glav na servisih), kisik sonde je klasika, tudi turbine velikokrat ne zdržijo veliko, določene serij nekaterih kataloških šob in VT pump problematične in semeringi glavne gredi ščijejo kot za šalo. Aja pa novejši 2.0 znajo pit kr veliko olja, govorim za letnik tam 2015 dalje. Ni pa pravilo, nekateri pa.
 
zigzog555
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po mar 05, 2018 11:59 pm

Re: Audi a4 avant b8 2.0tdi 143km

Napisal/-a zigzog555 Pe feb 01, 2019 10:28 pm

limas je napisal/-a:
zigzog555 je napisal/-a: In defenitivno ni tok lep k smekerski avdi ampak mislim...
...ampak mi je bol pomembna stvar da bom kupu avto k bo delov in bom meu cim mn tezau...

Lp


Avtor teme je komaj polnoleten ali celo mladoleten, rad bi zašminkiral in hkrati imel čim manj težav, kupil bi takoj ampak mora še malo prišparati (zaposlen ali še ne?).
In tema je že na 3. straneh!

Pri "avdiju" velja že dolgoletno nepisano pravilo, da se avti ne prodajajo polpismenim osebam, pri škodi pa so bolj pragmatični in utegnejo zamižati na eno oko.



Napism da mi je bl pomembn da mi avto laufa kokr izgled ceprou se tud tga nebi branu sm ce negre ne gre! Sm zaposlen in z neki izkosnami na cesti. Kle sprasujm da bom bedu kaj cm kupt da bo auto uredu a kle gor 80% folka k se mn ve o avtih k jst! Tok da predn kj napisete razmislate mau!!!
 
zigzog555
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Po mar 05, 2018 11:59 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a zigzog555 Pe feb 01, 2019 10:30 pm

emozul je napisal/-a:Jaz ti lahko napišem za octavio.
Imam ta močno in je res dobra za vozit, sploh na avtocesti z avtomatiko.
Ne moram pa reči, da je brez napak in slabosti.
Imam ca. 70tkm, pa imam občasno probleme z vžigom (1X na 30 vzigov vergla), menjali so mi mikro jerman, občasni črički, bluetooth občasno šteka, pa še kaj bi se našlo. Pa sem dal avto na tester, kilometri štimajo (vsaj po elektronski knjigi), pa pregledat sem ga dal po enih točkah (vse OK).
Definitivno škoda ni slab nakup, vendar boš težko našel avto brez napak. Kupi avto od kakšne priznane avtohiše, z znano zgodovino, pa srečno.



Hvala za en komentar od nekoga ki dejansko vozi ta avto! In tocno To me je zanimal da je masina uredu dobr usak auto ma neke male napakce sigurno! Res hvala
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a titanius Pe feb 01, 2019 11:21 pm

Ker je bil a4 2009 letnik, dodajam svoj komentar. Sosed ima Octavio 2009 z 1.9tdi motorjem. 110 km dnevno pa nima tezav, ni ga pustila nikoli na cesti in pravi, da je zadovoljen, zdaj ima skoraj 300k km.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a esem Pe feb 01, 2019 11:41 pm

1.9 = PD, 2.0 = CR in sta povsem neprimerljiva tako po zanesljivosti/vzdržljivosti (prednost prvega) kot po samem delovanju (glasnost, robatost prvega, različen navor)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a emozul Pe feb 01, 2019 11:50 pm

void je napisal/-a:,,,
4. 2.0 TDI težave z počenimi glavami so že zdavnaj mimo, to je bilo v 95% pomenjano v garanciji že. Problemi so z EGR hladilnikih, kr dost je prepihanih glav dihtunge (možno da so to posledice menjav počenih glav na servisih), kisik sonde je klasika, tudi turbine velikokrat ne zdržijo veliko, določene serij nekaterih kataloških šob in VT pump problematične in semeringi glavne gredi ščijejo kot za šalo. Aja pa novejši 2.0 znajo pit kr veliko olja, govorim za letnik tam 2015 dalje. Ni pa pravilo, nekateri pa.
Zakaj pa pije olje?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Audi a4 avant, Octavia ali ?

Napisal/-a void So feb 02, 2019 1:08 am

Poraba olja je ubistvu čisto normalna stvar, ampak v nekih mejah. Recimo 1L na 10k km je normalna poraba. 1L na 3k je pa že visoka poraba olja.
Poraba olja je velikrat zaradi večih vzrokov
- prevelika zračnost med batnimi obročki, predvsem oljni obroček je tu pomemben. Včasih ni nujno zračnost, ampak enostavno premajhne luknjice v obročku, ki se zamašijo.
- lahko je izrabljen turbo, ki pušča olje na semeringu
- neprožni tefloni, tefloni se s časom in zaradi temperature stršajo in ne tesnijo več tako dobro. Včasih so že tovarniško vgrajeni neprožni tefloni - napaka dobavitelja.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 118 gostov