Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Locher Po sep 02, 2019 7:53 am

McLane, zadnji stavek ne drži nujno. Nekateri so pripravljeni bankrotirati za značko. Sicer pa pojdi na a.net in poglej cene starejših primerkov svete trojice. Bi moral nekaj čudno močnega skadit, da bi dal toliko.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver Po sep 02, 2019 8:27 am

Pa naj bankrotiranjo zaradi avta, če jim njihova pamet ne služi namenu. Simpl!
Jaz ne bom nikogar obsojal, če ne zna razmišljati racionalno.
Je pa zadnje čase polno takih novopečenih "pomembnežev", ki nimajo nič drugega kot poziranje v nemški limuzini.
Za crknit od smeha! (Spominja na Albanijo in njihov famozni mercedesland ampak se tudi doli spreminja zadnje leta...)
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Kristjan123 Po sep 02, 2019 8:36 am

Poznam primer ko vozijo recimo premium petico BMW letnik 2003, ko dejansko cvikajo, da bi bilo kaj konkretnega narobe menjalnik karkoli bolj resnega. Tak dogodek bi pomenil najem novega kredita če bi šlo skozi pri banki....

Kot sem že velikokrat rekel
Premium znamke so za ljudi z nadpovprečnimi dohodki seveda če jim znamka avta nekaj pomeni Vse ostalo je "gluma" ki se ali pa ne finančno izide na dolgi rok.

Po moji logiki moraš vozit tak avto, da te najbolj črn scenarij okvare (nesreča mora itak bit krita s kaskom) "finančno ne dotakne"

Vse ostalo je "gluma" in tega je žal največ vsaj po mojih opažanjih pri nemških znamkah. sem bil par let nazaj v BigBangu pa se je študent, ki je bi zaposlen debatiral z enim da je kupil bmw 530d letnik ne vem točno je bil avto zihr skori polnoleten ;)

Pa se grem stavit da če mojstra okoli obrneš ni imel 2k na strani. Kako se bo končala zgodba s tem bmw-jem ko bo treba kaj resnega poservisirat vemo ...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a void Po sep 02, 2019 8:42 am

Pa sploh BMWji, ki so res j***a da ni večjih.
Na BMWjih se menjajo stvari, ki jih lastniki ljudskih avtov ki koštajo pol manj od BMWja sploh ne poznajo. Katastrofalna kvaliteta.
Zadnjič spremenil void, dne Po sep 02, 2019 9:02 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a J.McLane Po sep 02, 2019 8:53 am

Če imaš BMW letnik 2003 (vreden ~4k €) in kaj resnega crkne, pač kupiš nov avto, stroškovno je to na neki točki sigurno bolje kot popravljat. Moj point je bil v tem, da se ti mora dat s tem ukvarjat in da moraš računat, da si kakšen teden brez avta in se voziš z busom/sodelavcem/štopaš, ko želiš najceneje priti skozi s popravilom ali ko iščeš nov avto. Avto za 4k € še vedno izgubi manj vrednosti kot nov avto za 20k € in ni nujno, da je stroškovno vreča brez dna, glavni problem je to da se na avto lahko vedno zaneseš.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Locher Po sep 02, 2019 9:15 am

Zakaj bi to sploh imel? Hud prestiž je imeti nezanesljiv avto z utrujeno notranjostjo, da bi pred vožnjo najraje dal gor rokavice. Če gre za tretji avto tipa Z4, potem je (če odmislimo cene) smiselno, sicer pa ne preveč.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver Po sep 02, 2019 10:20 am

No, jaz se samo nasmejem tem, ki si grenijo življenje z nepotrebnimi stroški.
Je pa vseeno bolje, da imajo "predobre" avtomobile, kot pa, da bi se vozili v takih kanticah, ki jih skup drži samo še rja...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a leon_dobnik Ne sep 15, 2019 7:24 am

Kupili dva nova avtomobila - prvih 45.000 km na uradnem servisu, toliko, da se je videlo če je vse OK - sedaj samo še neuradni servis. Zlatarjev na uradnem servisu ne bom plačeval, podobno pa ko kaj crkne, itak ni nič v garanciji.

Kar se pa cen novih avtomobilov tiče je pa odvisno od razreda katerega kupuješ. Sposobno opremeljenega karavana (tudi navigacija in park senzorji) se da dobiti za dobrih 17.000 EUR, pa dizla in 100 KM plus. Če greš na kupit kakršnegakoli SUVja, so pa cene bolne.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1152
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a meganer So nov 02, 2019 8:21 pm

Ali kdo ve za kako "tabelo" kjer vpišeš ceno vozila, padec vrednosti, servise, gume, ...... pa ti izračuna mesečni strošek.

Vem, da se lahko sam poigraš, ampak danes je že vse ... na netu. Če veš kje :?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a nejc1 So nov 02, 2019 9:03 pm

Na poraba.com imaš še neke dodatne porabe stroškov zraven, mogoče ti bo ustrezalo..
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a format Sr apr 01, 2020 6:20 pm

Marca se že pozna korona kriza pri prodaji novih avtov. Statistika je objavljena na žurnalu 24.
https://www.zurnal24.si/avto/prvi-hud-z ... vto-344603
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a limas Sr apr 01, 2020 8:00 pm

Kot sem že pisal v preteklih mesecih, se ravno to dogaja. Cene se bodo spustile ravno toliko, da bodo trgovci z neko minimalno maržo tudi preživeli. Marsikateri ne bodo. Avti C segmenta, ki imajo prenapihnjeno ceno preko 20K, realno pa so med 13k in 19k, se bodo pocenili. Golf, kia, škoda, ford...Kupci? Javni sektor in lastniki kapitala, srednji razred pa bo zelo pozoren in prestrašen.
Trump je najavil pocenitev ameriških vozil, vendar prepozno. Samo ta teden beležijo 3,7 mio brezposelnih, številka pa strmo narašča. Prodaja se je ustavila. Prekinjena so vplačila za lizing, celotna veriga pa se nepovratno sesuva. Z majhnim zamikom pričakujte takšno stanje tudi v Sloveniji. V mislih imam stanje po odpravi izrednih razmer.
Tudi o poplavi rabljenih vozil in padcu cen rabljenih sem pisal v preteklih mesecih.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1152
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a meganer Sr apr 01, 2020 8:31 pm

Nočem biti žaljiv ...

Za olje + 2 filtra za avto C segmenta ... 370eur ..... Zaradi mene naj zaprejo vrata ....
Prej miljone v žep sedaj pa jokat ........ Se bodo morali zavedati, da tako negre.
Pa tudi sam nisem 100%, da se bom vrnil v sedanjo službo .....

Stanovanja so bila tudi po 5000-5500m2 pa je bilo prodano preden je bilo narejeno ..... fantje to ne gre v nedogled. Sej se bo postavilo nazaj v parih mesecih ..... ampak folk nebo upal zapravljati. oziroma letos bo konkretna jeba ....
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Aesthetics Sr apr 01, 2020 8:45 pm

Ne bi se branil solidno opremljenega avta C segmenta pod 20k€. Definitivno bom spremljal trg. Me pa vseeno skrbijo celotne posledice korone, ter vrednost našparanega denarja.
 
Uporabniški avatar
Cweto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Ne okt 19, 2003 1:08 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Cweto Če apr 02, 2020 1:26 pm

Glede cen servisa: za Superba 2.0 TDI sem plačeval na pooblaščenem servisu za "mali" servis od 140-160 eur, za "veliki" pa cca 180 eur. Na vsake 60.000 pride še malo večji servis, ki stane okoli 240 eur. Žena za Scenica 1,5dci plačuje za servise med 250 in 300 eur, res pa je, da je interval daljši. Za Hondo Accord sem plačaval okoli 350 eur, s tem da so mi na dvewh drugih servisih (AC in eden v radomljah) naračunali celo 400 oziroma 500 eur (in ob tem dali pogled, češ kaj pa voziš "luksuzen" avto). Višje cene so utemeljevali z alumijastim motorjem, posebnim oljem, dragimi originalnimi deli itd...

Glede cen avtomobilov: res so šle precej gor. Nekaj smo krivi tudi sami, saj "hočemo" v avtu že marsikaj, kar ima sicer smisel, a vseeno stane. Leta 2013 sem dal za Superba z srednjo opremo in precej dodatki 25 jurjev, danes stane avto podobne konfiguracije vsaj 35 jurjev. Ker toliko nimam oziroma nočem dati za avto, bom vzel rabljenega, od znanega prodajalca. Avto je star leto in pol in ima 20.000 km, cena pa je "zelo" ugodna (več kot 10k manj od novega), ker ima avto dve napaki, zaradi katerih ga nihče noče: nima LED luči (ima samo dnevne LED luči) in nima radarskega tempomata. Ostalo je, tudi lane assist, dab in podobno. ACC je sicer zakon, a ker denar ne raste na drevesu, bom raje vzel ta avto in za razliko še čoln IN motor.

Glede lizinga: ima smisel, ni pa nujno, da je to ravno lizing. Eni ljudje sicer pravijo, kako so privarčevali itd... To velikokrat ne gre, če pa gre (govorim iz izkušenj ljudi okoli sebe), gre za eno od treh variant: ali ima oseba tako velike dohodke (kar je sicer redko), da to brez težav spravi skupaj v par letih (pa tudi v tem primeru mora vmes kaj vozit), gre za "maminega sina", ki so mu prvi avto kupili starši in potem lahko "varčuje" za naslednjega, ali pa nekdo zavestno 5-7 let vozi neko kripo in daje na stran za kaj boljšega. Najbolj realna je ravno ta zadnja varianta, kar sem probal tudi sam, a ni ravno najbolje šlo, saj je bilo s to kripo toliko stroškov, kot bi skoraj imel obroka za kredit.

Ostane torej kredit ali lizing. Kredit (bančni) je veliko ugodnejša varianta, seveda pa večinoma prodajalci avtomobilov vežejo popuste na sklenitev lizinga pri njih (gre torej za delno navidezni "popust", ker te ponavadi orenk oberejo pri obrestih lizinga. Treba je torej za vsak primer pogledati, koliko bo končen strošek in videti, kaj se res splača.Ko sem kupoval prejšnji avto, je bil Passat praktično toliko kot Superb, a ko sem potegnil skupaj vse stroške, je bila Škoda orenk (5 jurjev) cenejša. Zdajšnji avto bo itak cenejši, za tisto razliko, ki mi zmanjka, pa bo vzel kar bančni nenameski kredit (če se vzame na par let, obresti niti niso velike).
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a format Če apr 02, 2020 3:48 pm

 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Mazda2 Če apr 02, 2020 6:28 pm

Pozdrav, sem novi lastnik nove Honde Civic 1.5 turbo Sport,134 kw, bencin, ročni menjalnik, modra kovinska barva. Avto je stal 23.040 eur, ampak od opreme ni da ni, volan nastavljiv po višini in globini, parkirni senzorji, kamera za vzvratno vožnjo, navigacija (slovensko), priprava za telefon, radarski tempomat, sledenje voznemu pasu, samodejno zaviranje v sili, pomoč pri speljevanju v klanec, senzor za dež, led luči, samodejno preklapljanje med dolgimi in kratkimi lučmi, ogrevani sedeži, električni pomih vseh stekel, električno nastavljiva ogledala, prepoznava prometnih znakov, ABS, ASR, ma pa še se najde kaj, prvi običajni servis so mi pa rekli da cirka 140 eur.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Aesthetics Če apr 02, 2020 7:04 pm

Kaj pa je namen tvojega posta? :D
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Mazda2 Če apr 02, 2020 7:07 pm

Cene novih avtomobilov + servis
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Novinec1968 Če apr 02, 2020 7:51 pm

Bravo Mazda2! Čestitam za dober nakup. Kakšno slikco bi prosili in seveda spodobilo bi se da zamenjaš uporabniško ime zdaj ko nimaš več Fieste, pardon Mazde2. Če boš vozil na servis k Srečotu, ki mislim da ti je najblijžji pooblaščenec, lahko potrdim da dela dobro in da ni bil nkoli oderuh.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov