Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Tattoo- Po sep 30, 2019 10:02 am

esem je napisal/-a:"Klasični" avtomatiki s pretvornikom navora (ameriški) so gotovo dosti primerni tudi za sneg na klancu, počasi lezejo gor in ne popustijo. Razni DSG/EDC pa dvomim, da so primerni, če že na suhem parkirišču nekaterim "nagajajo". Morda kdo o tem ve kaj več?
"Nagajajo" (samo) novinarjem vašega portala...potem smo jim pa razložili, da naj ali izklopijo Auto Hold ali pa naj bodo bolj nežni s pedalko za plin (toliko da popusti Auto Hold) in avto ne bo popolnoma nič "cukal" niti pri milimetrskih premikih na suhih parkiriščih...

DSG / EDC / 7G-Tronic se v praksi ne obnašajo popolnoma nič drugače, kot klasični avtomatiki s pretvornikom navora (samo da pač hitreje prestavljajo) in pri nizkih hitrostih tudi "lezejo". Poleg tega imajo pa vsi moderni dvosklopčni menjalniki tudi ročni način, kjer prestavo lahko "fiksiraš" in cel klanec voziš npr. v drugi prestavi, tako da so primerni tudi za v sneg! :lol:

Avtorju teme bi pa predlagal kakšnega malega 4x4 terenca (Vitara / Panda /...).
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a esem Po sep 30, 2019 10:21 am

Hvala za "razsvetlitev", bi se pa strinjal glede 4x4 (Panda ali Suzuki) in dodal še Dusterja

Če pa že Captur, je P 2008 verjetno malo boljši in cenejši sedaj v akciji
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a sašo5 Po sep 30, 2019 10:25 am

@Void;
sem dal kanta pod narekovaje, tako da ni treba bit užaljen....drugače pa ima bratranec novega Kaďara s tem novim bencinskim motorjem, Bose oprema več kot ok za ta denar_on zadovoljen, jaz tudi...
》osebno, čeprav mam 55 še ne gledam po tem segmentu, še vedno rad z ritjo po asvaltu šlajsam :D
-Vitara dejansko ne bi bila slaba odločitev, pa za spodoben denar se da dobit_vprašanje pa je zopet, kateri motor.... :idea:
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a PogachnyK Po sep 30, 2019 11:16 am

zabojniki-za-pesek-in-sol.png


in si izberi katerikoli avto..
Slika
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a ironmaiden Po sep 30, 2019 1:54 pm

živ,
Pusti "povišanega cliota" in raje izberi Duster, Vitara, Panda.
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod To okt 01, 2019 3:29 pm

OK, hvala za nasvete. Bom še malo premislil.
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod Če okt 17, 2019 6:42 pm

Če slučajno koga zanima, za kateri avto smo se odločili, gre za Captur Intens TCe 90 z ročnim menjalnikom. Stal je 18.230€ oziroma 13.800€ s financiranjem. Še pred nakupom smo šli na testno vožnjo po tistem klancu in ga je v normalnih razmerah brez težav zvozu, se pravi v drugi, čeprav gre za različico z najšibkejšim motorjem. Sam sem sicer navijal za Suzuki Vitaro, ampak so se starši odločili za Capturja, ker imamo za Renault fajn mehankarja. :D
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a nejc1986 Če okt 17, 2019 8:45 pm

Naj vam dobro sluzi.
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod Če okt 17, 2019 9:50 pm

Hvala.
Bi pa izkoristil poznavalstvo članov tega foruma in še nekaj vprašal. Ravnokar študiram navodila za uporabo, tam piše, da ima ta avto pozicijske in dnevne luči. Kdaj točno se uporablja pozicijske luči? Glede dnevnih piše, da se samodejno vklopijo ob zagonu motorja, a so potem prižgane tudi ponoči skupaj z žarometi (oz. meglenkami)? In pa glede sprednjih meglenk, ali drži, da nam podnevi ne koristijo, samo ponoči? To namreč piše v učbeniku za avtošole "Dober voznik bom". To kar mal težko verjamem.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Firediver Pe okt 18, 2019 5:05 am

Že ime ti pove, da pozicijske označujejo pozicijo vozila in to spredaj in zadaj. Svoje čase si jih posebej vklopil in so tudi vedno gorele, ko si zaradi noči imel prižgane tudi glavne žaromete. V praksi pridejo zelo prav, če nasproti vozečemu pregori zasenčena luč (ogromno primerov zadnje čase) in pozicija označi, da ti gre nasproti dvosledno vozilo.
Potem so prišli časi avtomatskega vklopa zasenčenih luči ob vžigu motorja in še bolj konfuzni časi dnevnih luči, ko se ti vklopijo samo spredaj in meglenk, ki so (skladno z homologacijo) lahko predvidene kot dnevne luči.
Velja pravilo, da če gorijo dnevne luči, ne gorijo zasenčene in obratno. Point dnevnih je, da ti ni treba kuriti zasenčenih sploh ker se za dnevne zahteva nižja svetilnost.
Meglenke pa bi morale služiti samo v gosti megli, ne glede na dan ali noč. Velja pravilo, da meglenke gorijo samo pri prižganih zasenčenih lučeh kot dopolnilo pri vožnji v megli.

Kar sem napisal, so stari podatki, najbrž so sedaj že kaj spremenili. Predvsem za pozicije sem slišal, da naj bi odpadle, ker so dnevne prisotne, ampak samo, če gorijo tudi zadnje luči.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod Pe okt 18, 2019 10:20 am

Kot izgleda, Captur ne omogoča izklopa sistema ESC. Če ga hočeš izklopit, ali moraš potem vržt ven varovalko? Kako veš katero, a to kaj piše gor?
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a TihaVoda Pe okt 18, 2019 11:58 am

Ali nima funkcije Extended Grip? To je gumb z ikono drevesa in nagnjenega terena. Deluje do 40 km/h in da ukaz ESP-ju, da pusti kolesa, da se zavrtijo v prazno.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Ivan36 Pe okt 18, 2019 12:16 pm

Dajmo to temo zklenit, ker gre od nakupa vozila v nabijnaje nebuloz :DDD :huh: Od hudega klanca in poledice pridemo, do tega da fant še izpita nima? :shock: :lol: Ali pa le traktor vozi po hribih :huh: :mrgreen:
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod Pe okt 18, 2019 12:54 pm

TihaVoda, ne, to ma samo različica Outdoor, moj je pa Intens.
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod So okt 19, 2019 3:03 pm

Zdej, ko sem prebral navodila za uporabo in sprobal avto, si lahko sam odgovorim na nekaj vprašanj, ki sem jih zgoraj postavil. Glede pozicijskih in dnevnih luči, na mojem avtu gre za eno in isto luč, samo da kadar so vklopljene dnevne, pol močneje sveti. Spredaj se nahajajo spodaj, potekajo okoli meglenk kot tanka črta kvadrata ali trapeza, s tem da ena stranica (na notranji strani) manjka. Ko vžgeš nočne žaromete (ali se ti sami vžgejo avtomatično), potem se dnevne luči samodejno preklopijo na pozicijske. Se pravi, podnevi voziš z dnevnimi, ponoči pa z pozicijskimi + nočni žarometi (dolgi ali kratki).

Glede varovalk, odkril sem, kje se nahajajo in v navodilih tudi piše, katera varovalka ščiti katero električno napravo ali sistem. V mojem primeru ESC pokriva varovalka št. 20, problem je, da hkrati pokriva še stikalo zavornih luči in abs.

Imam pa nov problem, ne najdem identifikacijske ploščice oziroma nalepke za motor. Za avto sem našel, za motor je pa ne najdem, morala bi biti nekje pod havbo. :huh:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a void So okt 19, 2019 3:09 pm

Ti sam pusti na ročki nastavitev Auto in to je to, kaj se tiče luči. Avto bo avtomatsko prižgal luči ko se stemni in potem z ročko kontroliraš kratke/dolge.

Ne razumem, zakaj bi rabil identifikacijsko nalepko za motor?
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod So okt 19, 2019 3:47 pm

Če slučajno v Moldaviji najdejo ukraden Renaultov motor, ga lahko na podlagi identifikacijske številke vrnejo zakonitemu lastniku. :lol: Mal za hec, mal zares. Drugače moraš vedeti podatke z identifikacijske ploščice, če naročaš kake dele za motor ali če želiš od proizvajalca dobiti kake informacije o motorju.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a J.McLane So okt 19, 2019 5:37 pm

void je napisal/-a:Ti sam pusti na ročki nastavitev Auto in to je to, kaj se tiče luči. Avto bo avtomatsko prižgal luči ko se stemni in potem z ročko kontroliraš kratke/dolge.

Ne razumem, zakaj bi rabil identifikacijsko nalepko za motor?


Se nebi čisto strinjal, dobro je vedeti pri kakšnih svetlobnih pogojih se ti prežgejo, v megli ali pri močnem dežju sredi dneva je že lahko problem, ker ti zadaj pri dnevnih lučeh ne gori nič.

Če imaš možnost nastavljat občutljivost senzorja svetlobe priporočam da to storiš. Jaz sem, tako da se zasenčene luči vklopijo že ko je malo bolj oblačno. Ne vidim razloga da bi nekaj šparal z lučmi, tam kjer ni treba.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Firediver So okt 19, 2019 5:51 pm

Toliko polemik glede dnevnih luči, avtomatike in senzorjev, prevezave zadnjih luči na vtičnico 12V...jaz imam klasiko - zasenčene luči podnevi in ponoči - problema sploh ni!
In zakaj se zaboga zadeve ne da rešiti tako enostavno? Je preveč enostavno za razumeti?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a void So okt 19, 2019 7:11 pm

J.McLane je napisal/-a:
void je napisal/-a:Ti sam pusti na ročki nastavitev Auto in to je to, kaj se tiče luči. Avto bo avtomatsko prižgal luči ko se stemni in potem z ročko kontroliraš kratke/dolge.

Ne razumem, zakaj bi rabil identifikacijsko nalepko za motor?


Se nebi čisto strinjal, dobro je vedeti pri kakšnih svetlobnih pogojih se ti prežgejo, v megli ali pri močnem dežju sredi dneva je že lahko problem, ker ti zadaj pri dnevnih lučeh ne gori nič.

Če imaš možnost nastavljat občutljivost senzorja svetlobe priporočam da to storiš. Jaz sem, tako da se zasenčene luči vklopijo že ko je malo bolj oblačno. Ne vidim razloga da bi nekaj šparal z lučmi, tam kjer ni treba.


Jaz osebno jih imam vedno na Auto in je super. Kvečjemu mislim da se še prehitro prižigajo kratke, že ko je malo oblačno se včasih prižgejo, ali ko se voziš po cesti ki pelje čez gozd.

Nimrod je napisal/-a:Če slučajno v Moldaviji najdejo ukraden Renaultov motor, ga lahko na podlagi identifikacijske številke vrnejo zakonitemu lastniku. :lol: Mal za hec, mal zares. Drugače moraš vedeti podatke z identifikacijske ploščice, če naročaš kake dele za motor ali če želiš od proizvajalca dobiti kake informacije o motorju.


Vse dele, ki jih boš rabil v prihodnosti se da dobiti na servisu in v trgovini po VIN številki vozila. Drugače pa koda motorja za 0.9 TCE je H4B.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 25 gostov