Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a Gosic Po nov 04, 2019 10:19 am

Odpreš forum in dejansko vidiš problem tega sveta. Sami egoti, in vse bi takoj in ne jutri - danes. Se ne bere in ne posluša. Koga dejansko zanima podatek, da nekoga ne zadovolji 1.5 TSI? Bo kaj drugače, če stumpyumper napiše svoj roman, kako rad pritisne svojega francoza, koliko KM mora imeti in koliko turbin? Je avtor teme pokazal zanimanje za čipanje? Človek sprašuje o izdelku in ne vaših preferencah.
Mazda 3 je kakovosten izdelek z motorji ki jih ponuja , ali bo kaj drugače če napišem, da bi sam rad videl 2.0 PHV in da me dizel ne zadovolji?
Avtor za več podatkov pojdi na mazda forum, za rumeno čtivo pa a.com.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a xxl Po nov 04, 2019 11:19 am

On sprašuje;
.torej kaj menite o novi Mazdi 3 oz. ce je kdo od vas lastnik?
To je moje mnenje o motorju, glede na odzive, probal sem ga sam v CX-3 in me ni prepričal, če zaradi tega trpi tvoj ego, je to tvoj problem. In kaj sem jaz še napisal, je tudi zaradi primerjave in tudi mi je vseeno, kaj boš ti na to rekel. TSI nisem niti omenjal, ampak primerjavo 150 KM TB proti tem motorju v mojem primeru. In, si mogoče njegov odvetnik? Bo že sam povedal kaj si misli o vsem napisanem.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a kseb Po nov 04, 2019 12:00 pm

Nove ne poznam.
Lahko povem kaj o prejšnjem modelu. Mazda 3 2.0 G120.
Sklepam, da je pri novem enako, ker na boljše (dražje) proizvajalci avtomobilov ponavadi ne gredo.

Preglednost nazaj je slaba, motor G120 je anemičen in podhranjen, pač predolge prestave, lak je eko in zelo občutljiv na poškodbe, pleh je tanek, slabo usnje na volanu (se lušči), pod garancijo so ga enkrat že zamenjali, originalne zavorne ploščice so bile potrebne menjave pri 55.000 km (pa avto avtoceste sploh ni videl, ker je vožen le po magistralkah in v njem se vozi le ena oseba), počasen infotajment, preglasno podvozje, slabe ksenonke (skoraj ni razlike med kratko in dolgo lučjo).
Drugače pa: še kar odziven volan, všečna oblika zunaj in znotraj, poraba je dobrih 6 litrov pri lepi vožnji.
Zakaj je še pri hiši? ker ga vozi lepša polovica
lp
 
Steinkauz
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: To apr 01, 2008 7:36 pm

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a Steinkauz Po nov 04, 2019 8:43 pm

Lastnik prejšne 120km, čipirane na 165.
Po čipiranju je motor opazno boljši, še vedno ga za prehitevanje morš gonit v obrate.
Pri nizkih obratih je len, samo jst pač menjam za prestavo ali dve dol, ko rabim. Ko se zvrti je pa kr veselo.
Kljub temu imam povprečje 7.0 litra na 100km.
S tem, da nima tako kompleksnih motorjev, kot so turbo in ti ima manj za crknit, torej teoretično manj potencialih problemov.
Olja ne pije nič.

Preglednost je tko tko. A steber je precej velik, če zadnjo šipo je tut bolj švoh in sm si zmonital sam kamerco (skor isto k original 40eur + 1-2 uri dela).
Na določenih delih se pleh čuti res tanek, recimo zadnje vrata.
Lak nisem opazil, da bi bil kaj posebej občutljiv, imam pa na sprednji šipi pri 5 let starem avtomobilu precej prask, samo to je pomoje prejšni lastnik neki čudn mogu počet.

Zadnji zavorni diski so poddimenzonirani (to mi je na original servisu reku) in jih bom mogu spomladi menjat. 4 leta oziroma 70kkm. Bom menjal za ATE pa upal, da kej dlje zdržijo.
Zvočna izolacija bi bla lahk bolš.

Luči se mi zdijo čist super, snop je sicer malo ožji kot pri halogenki, samo nese pa dlje.

Drugače pele se super, res se dobro drži ceste. Je malo trše podvozje kot sm ga imel na Golfu, ma ni krize.
Lega za volamom oziroma sedeži so tudi kul.
Men eden lepših avtov za nek normalen denar. Nov model mi je sicer v določenih pogledih lepši kot prejšni, v drugih pa grši.

Sam sem jo kupil 3 leta staro z 46kkm in jo uvozil iz Nemčije za 13000eur skupaj z vsemi stroški.
V slabih 2eh letih samo redni servisi.
Zaenkrat zadovoljen, res pa da bi z turbo opcijo motorja vsekakor vzel to. Mislm, da za par let bo vsekakor še.

Menim da je mazda 3 za bolj mlade ljudi (ali pa vsaj po duši).
Folk, ki se pizdi, da ga je treba gnat v obrate, da piči, je verjetno bolj za kak golf TDI karakter.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a xxl Po nov 04, 2019 11:09 pm

Žal je ta TDI veliko bolj prepričljiv kot tole, ampak, kot praviš, treba šaltat 2 prestavi dol, pa ni hudič, da teh 165 KM ne bi dali nič iz sebe.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a J.McLane To nov 05, 2019 9:20 am

Za ležerno vožnjo se vzame avtomatski menjalnik, če pa moraš z ročnim šaltat je pa isti drek ali šaltaš eno dol ali dve. Problem je da večina sploh noče šaltat, razen takrat ko je res nujno, zato še enkrat - avtomatski menjalnik.

Pa še ena zanimiva, ko se voziš v koloni 50-80 kmh, NA bencinar vse to opravi brez šaltanja v visoki prestavi, potegne res nikamor pri takih pogojih, ampak dovolj da sledi kolono. Z dizlom se ne počutim lagodno ne pri prenizkih obratih (tresenje) in ne pri previsokih obratih, zato je velika verjetnost da 50 in 80 pri dizlu enostavno nočeš vozit v isti prestavi.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
73837
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne nov 03, 2019 6:50 pm

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a 73837 Pe nov 08, 2019 10:01 am

Na Mazda forumu imaš podrobna poročila lastnikov nove mazde 3.
http://www.mazda-si.net/topic/14830-nova-mazda-3-2019
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a Tommaazz Pe nov 08, 2019 3:04 pm

Evo tukaj je en link od čipirane g120, dejasnko po čipiranju kar spodobno
https://www.youtube.com/watch?v=-ig838CyQv0
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a Polo78 Pe nov 08, 2019 7:47 pm

Problem nove mazde 3 (še bolj pa CX30) je v tem, da nima spodobnega dizla. Tisti 1.8D je sicer povsem dovolj dober za vstopni motor, manjka pa nekaj več, nekaj kar ponuja konkurenca in kar je nenazadnje nekoč ponujala tudi sama Mazda. To je npr. 2.2 dizel, ki je v mnogočem boljši od npr. 2.0 TDI. Ker sem s tema dvema motorjema do sedaj prevozil največ km lahko rečem, da ju poznam vsaj kar se same vožnje tiče do potankosti. Zato mi je nerazumljiva poteza Mazde, da pri novih modelih opušča ta odličen motor, sploh ob dejstvu, da nimajo neke dobre alternative. Ne vem, morda so vse stavili na Skyactiv X, ki pa po prvih testih ne daje tistega kar se je pričakovalo. Ob priliki ga bom sprobal še sam, ker me res zelo zanima koliko so ti testi realni.

Glede pleha je pa tako: Vsi ti novodobni eko laki so eno navadno sranje. Naš sportsvan ima enako ali pa še bolj popikano prednjo havbo, kot jo je imela Mazda 6. In enako je z vsemi, vsaj tistimi kar jih sam poznam pa nima veze ali gre za japonca, nemca, francoza ali pa korejca.
Antiznačkar po prepričanju
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a kseb So nov 09, 2019 11:58 am

Dizli od Mazde, vsaj ti novejši (motorji sky 2.2d) žal niso najbolj posrečeni. Problemi so s turbinami in odmičnimi gredmi. Vsaj pri prvih serijah je bilo tako.
Bencinarji so bp.
 
Steinkauz
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: To apr 01, 2008 7:36 pm

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a Steinkauz So nov 09, 2019 1:38 pm

Japonska ima samo 7% avtomobilov na dizel. Kar delajo dizlov je večinoma za EU.
Iz tega razloga se men zdi precej logično, da jim dizli povečin ne uspevajo.
 
73837
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne nov 03, 2019 6:50 pm

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a 73837 Po nov 11, 2019 8:01 pm

Razlog za to, da ne ponujajo večjih motorjev z več kubiki in konji so izpusti. To velja tako za 2.2 dizel kot 2.5 bencin. Iz istega razloga ima osnovni becin ar 122KS.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Nova Mazda 3

Napisal/-a Stumpjumper Po nov 11, 2019 8:45 pm

Saj ne rabijo ponujat večjih motorjev. Večina jih ponuja manjše motorje. Z večjo močjo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov