Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a xxl Sr feb 19, 2020 8:03 pm

Kot pravim, težka odločitev in to za to, ker ni nič pametnega za ta denar. Zame, seveda. Vse, kar je top je 50+ jurčkov, to pa je za tiste, katerim denar teče v denarnico. :?
Jaz bi poskusil najt nekaj razred nižje in ga nalodal z opremo. Ampak kaj? Je na koncu vredno tega denarja? :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Stumpjumper Sr feb 19, 2020 8:11 pm

Camry vizualno izgleda 2 generaciji za 508 II (zunaj in znotraj). Motor je iz dobe dinozavrov, menjalnik je cvt (bruh!), notranjost že po slikah izgleda cenena (sedeži so kot iz nekega 15 let starega megana).
Mislim, da bi tudi jaz med vsemi temi vzel 508 (mogoče talisman tce 225). Zadnjič sem videl skupaj parkirana 508 II in bmwja g30. Slednji je ob pugu izgledal kot kup nesreče.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a MadIggy Sr feb 19, 2020 8:16 pm

Za 35k dobiš tudi Lexus IS. Če bi jaz bil pripravljen odštet tok denarja za avto bi iskal nekaj redkega in posebnega, 508 je še vedno samo francoz, tudi če rea hudo izgleda.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Stumpjumper Sr feb 19, 2020 8:20 pm

Hvala k..., da je "samo" francoz. Vsaj precenjen ni, kot 3/4 ostalih šajtrg.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a void Sr feb 19, 2020 8:27 pm

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 160%20EAT8

Jaz sploh ne bi razmišljau o drugem avtu. Edino kar pogrešam je ročni menjalnik, ampak tut avtomatik bo ok. Dobro opremljen novi Golf košta skoraj isto sumo denarja. Ni primerjave.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Renault VG Sr feb 19, 2020 9:36 pm

MadIggy je napisal/-a:Za 35k dobiš tudi Lexus IS. Če bi jaz bil pripravljen odštet tok denarja za avto bi iskal nekaj redkega in posebnega, 508 je še vedno samo francoz, tudi če rea hudo izgleda.

To je res stvar, ki jo kupiš samo zato, ker je nekaj redkega in posebnega ker ni nobenega dobrega razloga, da bi to kupil v primerjavi s konkurenco, ta za razliko od Camrya ne samo da deluje eno generacijo zadaj ampak to resnično je, bil je brezveze pred 2 leti v primerjavi z f30, bi rekel, da je sedaj v primerjavi z novimi avtomobili še bolj brezveze.

@For, kaj pa Volvo S60? Vem da nisi za premium samo Volvo spet ni taka in-your-face znamka, je pa na žalost najbrž bolj 35k€+ kot pa tam blizu 30. Meni je bil kul za vozit, nekako se najbolj prijetno počutim v teh Volvotih od vseh avtomobilov.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a emozul Sr feb 19, 2020 11:29 pm

void je napisal/-a:https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15024703&display=Peugeot%20508%20ALLURE%202.0%20BlueHDI%20160%20EAT8

Jaz sploh ne bi razmišljau o drugem avtu. Edino kar pogrešam je ročni menjalnik, ampak tut avtomatik bo ok. Dobro opremljen novi Golf košta skoraj isto sumo denarja. Ni primerjave.


Res se ne more primerjat z golfom. Sam, pri pižoju, pa zadaj ne mores sedet.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Highupthere Če feb 20, 2020 12:26 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Camry vizualno izgleda 2 generaciji za 508 II (zunaj in znotraj). Motor je iz dobe dinozavrov, menjalnik je cvt (bruh!), notranjost že po slikah izgleda cenena (sedeži so kot iz nekega 15 let starega megana).
Mislim, da bi tudi jaz med vsemi temi vzel 508 (mogoče talisman tce 225). Zadnjič sem videl skupaj parkirana 508 II in bmwja g30. Slednji je ob pugu izgledal kot kup nesreče.


Toyote imajo e-CVT, ne CVT. Popolnoma drugačen menjalnik. Gre za planetarni menjalnik. Nobenih miljon premikajočih delov v notranjosti kot npr v DSG, zato veljajo za najbolj zanesljive menjalnike.

..no tako se odločajo tisti, ki izbirajo avto na vizuelnost. Kar je po mojem velika napaka. P5008 je lep avto ne rečem, ampak tak avto po parih letih izgubi izjemno veliko. Razlog zakaj nekateri avti izgubljajo več kot ostali je pa seveda v kvaliteti. Pri Peugeotu npr je 150.000 že meja kjer se začnejo deli kvariti, če ne še prej.

Skratka, če kupuješ nov avto, vzemi zanesljiv avto ki bo držal vrednost, seveda pa ti more biti tudi všeč. ;)
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Highupthere Če feb 20, 2020 12:30 pm

void je napisal/-a:https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15024703&display=Peugeot%20508%20ALLURE%202.0%20BlueHDI%20160%20EAT8

Jaz sploh ne bi razmišljau o drugem avtu. Edino kar pogrešam je ročni menjalnik, ampak tut avtomatik bo ok. Dobro opremljen novi Golf košta skoraj isto sumo denarja. Ni primerjave.


Za 2k več imaš Camry, ki je bolj luksuzen in razred višje, se boljše pelje, je hibrid 2.5 z 218konji in Toyota. Res da morda ne izgleda v notranjosti tako vesoljsko kot Peugeot, ampak to ni slaba stvar. Razen seveda če kupuješ avto samo zato ker ti je všeč
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Stumpjumper Če feb 20, 2020 12:56 pm

Dokler ne boš navedel tehtnih razlogov na katerih področjih je camry boljši od 508 (prosim da pustiš razne gostilniške finte aka francoz je pri 150 k km za odpad pri miru), te sploh ne jemljem resno.
Če je tale camry luksuzen avto sem jst bicikel.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a void Če feb 20, 2020 12:58 pm

Se strinjam.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Stumpjumper Če feb 20, 2020 1:23 pm

Zadeva za razliko od camryja (in še marsikaterega mnogo dražjega voza) na losovem testu izgleda precej bolj kompaktno in ne kot neka podkrmarjena krava.

https://www.youtube.com/watch?v=MjmX-s_GWqM&t=79s
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a alexwell Če feb 20, 2020 2:17 pm

cmary se v EU ravno ne bo prodajal tako masovno kot 508, kar pomeni, da bodo rezervni deli nesramno dragi, tako da raje roke vstran.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Highupthere Če feb 20, 2020 3:11 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Verjetno dražji kot pri 508 se strinjam. Vendar boš s tremi popravili pokril strošek enega pri Toyoti ;)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a limas Če feb 20, 2020 3:57 pm

Osebno bi od vseh avtov v D segmentu izbral Camry. Po 12 letih kolikor bi si želel lastiti nov avto, ne bi imel nobenega izrednega popravila. Zmaga.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a tha_man Če feb 20, 2020 4:34 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Camry vizualno izgleda 2 generaciji za 508 II (zunaj in znotraj). Motor je iz dobe dinozavrov, menjalnik je cvt (bruh!), notranjost že po slikah izgleda cenena (sedeži so kot iz nekega 15 let starega megana).


Sem se peljal v Camryju z bež usnjeno notranjostjo in je le-ta vrhunska. Ni spaceship kot 508, ji pa definitivno slike delajo krivico, v živo je prav fajn in zanimiva. Tud prostora je ogromno, ker gre za razred višje od P508 in podobnih. Če je kateri pogon iz dobe dinozavrov so to navadni bencinarji, ne pa hibridi lol. Sploh Toyotini, ki so itak par korakov pred konkurenco. CVT je seveda stvar okusa oz. predvsem stila vožnje. Za umirjeno vožnjo je superioren, za norenje malo manj...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a xxl Če feb 20, 2020 4:41 pm

Najbolj butasto pri Camryju mi je, da vse opcije opreme imajo el. pomik sedežev, nikjer pa ni spomina le teh. ??? :shock:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a For Če feb 20, 2020 10:22 pm

void je napisal/-a:@For - Uzami P508 in si zaključu :D Imel sem za vikend testnega karavan sicer 1.5 130hp ampak avto je res super. Materiali, izolacija, majhn volan, niti enega postranskega zvoka izpod podvozja in kabine. Res na nivoju.
Še kakšno leto je za počakat, da pade še malenkost cena (da primaknejo malo večje popuste).

Ma najbrž bo tako. Avto je fantazija. Bomo videli...
xxl je napisal/-a:Kot pravim, težka odločitev in to za to, ker ni nič pametnega za ta denar. Zame, seveda. Vse, kar je top je 50+ jurčkov, to pa je za tiste, katerim denar teče v denarnico. :?
Jaz bi poskusil najt nekaj razred nižje in ga nalodal z opremo. Ampak kaj? Je na koncu vredno tega denarja? :?

Točno, se strinjam. Trenutno pa res nič zanimivega. Jaz imam namen 508 nalodat :mrgreen: (GT verzija) o tem sanjam. A do maja se lahko marsikaj spremeni.
Stumpjumper je napisal/-a:Camry vizualno izgleda 2 generaciji za 508 II (zunaj in znotraj). Motor je iz dobe dinozavrov, menjalnik je cvt (bruh!), notranjost že po slikah izgleda cenena (sedeži so kot iz nekega 15 let starega megana).
Mislim, da bi tudi jaz med vsemi temi vzel 508 (mogoče talisman tce 225). Zadnjič sem videl skupaj parkirana 508 II in bmwja g30. Slednji je ob pugu izgledal kot kup nesreče.

Sam res....nočem žalit, ampak BMW in njegov dizajn zadnja leta ne paše nikamor razen v Korejo. Ne vem no, kako si upajo?
Se najde sicer kakšen kupe na cesti, čeprav ne vem v kateri čas sodi, da je lep. Ampak to je redkost. Še Hyundai ima lepše linije pri i40.
Mercedes zadnje čase nekaj dela na tem, Audi pa se tudi še nekako drži, čeprav zadnje serije so tudi bolj tko.
Glede Camryja ...ja, če smo grobi bi se lahko tako reklo. Jaz sem malo biral besede ko sem ga ocenjeval :mrgreen:
MadIggy je napisal/-a:Za 35k dobiš tudi Lexus IS. Če bi jaz bil pripravljen odštet tok denarja za avto bi iskal nekaj redkega in posebnega, 508 je še vedno samo francoz, tudi če rea hudo izgleda.

Samo francoz?

Samo predsodki? :roll:

Renault VG je napisal/-a:@For, kaj pa Volvo S60? Vem da nisi za premium samo Volvo spet ni taka in-your-face znamka, je pa na žalost najbrž bolj 35k€+ kot pa tam blizu 30. Meni je bil kul za vozit, nekako se najbolj prijetno počutim v teh Volvotih od vseh avtomobilov.

Uuuuu S60 in V60 sta tudi oba prekrasna. Ful sta mi všeč, ampak notranjost je pa mauzolejska ...nikako mi ni za prebavit. :huh:
Pa če se ne motim nimajo več dizlov v ponudbi? To je tudi malo blesavo.
emozul je napisal/-a:
void je napisal/-a:https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15024703&display=Peugeot%20508%20ALLURE%202.0%20BlueHDI%20160%20EAT8
Jaz sploh ne bi razmišljau o drugem avtu. Edino kar pogrešam je ročni menjalnik, ampak tut avtomatik bo ok. Dobro opremljen novi Golf košta skoraj isto sumo denarja. Ni primerjave.

Res se ne more primerjat z golfom. Sam, pri pižoju, pa zadaj ne mores sedet.

Ročni menjalnik pa ne bom nikoli v življenju pogrešal, si obljubim!
Dva tedna sem vozil 308 z dizelskim motorjem. Sklopka je (majke mi ne pretiravam) vsaj trikrat bolj trda kot pri bencinarju. Pa že pri mojem bencinarju me noga⁄koleno boli. Ko sem se vsedel v mojega bencinarja sem skoraj luknjo naredil v podnu =P
Moram se spomnit naslednji teden iti pogledat Golfa. Kot je nekdo rekel ....bolj nas, ki ga ne maramo zanima kakšen je v živo :mrgreen:

emuzol, tko hudo pa ni no. :roll: Ne pretiravat. Seveda ni raskošno kot v Insigniji ali Superbu, vseeno se pa solidno sedi. Jaz sem 189 visok, pa se da preživet. Ko si enkrat mimo majhnih otrok in otroških sedežov in vozičkov ti je vseeno kako je od zadaj. :mrgreen:
Highupthere je napisal/-a:
Stumpjumper je napisal/-a:Camry vizualno izgleda 2 generaciji za 508 II (zunaj in znotraj). Motor je iz dobe dinozavrov, menjalnik je cvt (bruh!), notranjost že po slikah izgleda cenena (sedeži so kot iz nekega 15 let starega megana).
Mislim, da bi tudi jaz med vsemi temi vzel 508 (mogoče talisman tce 225). Zadnjič sem videl skupaj parkirana 508 II in bmwja g30. Slednji je ob pugu izgledal kot kup nesreče.

Toyote imajo e-CVT, ne CVT. Popolnoma drugačen menjalnik. Gre za planetarni menjalnik. Nobenih miljon premikajočih delov v notranjosti kot npr v DSG, zato veljajo za najbolj zanesljive menjalnike.

..no tako se odločajo tisti, ki izbirajo avto na vizuelnost. Kar je po mojem velika napaka. P5008 je lep avto ne rečem, ampak tak avto po parih letih izgubi izjemno veliko. Razlog zakaj nekateri avti izgubljajo več kot ostali je pa seveda v kvaliteti. Pri Peugeotu npr je 150.000 že meja kjer se začnejo deli kvariti, če ne še prej.

Skratka, če kupuješ nov avto, vzemi zanesljiv avto ki bo držal vrednost, seveda pa ti more biti tudi všeč. ;)

5008 lep avto? Ta je pa res gravža! Naštukani 3008 nič drugega :huh: Ali si pa mislil na 508?
"Vizuelnost" je prva stvar ki jo mora človek prebavit. Potem gre tehnika, cena, velikost, znesljivost, odnos, poraba...vsak po svoje se odloči. Nekomu je dizajn glavni in mu dol visi ker porabi 20 L, ali se kvari in vsaki mesec mora zapravljat na servisu. Jaz osebno nisem tako ekstremen, vseeno pa mi mora vizuelno biti všeč, da naprej raziskujem in delam kompromise.
Še bolj neumno je ko si obremenjen z znamko in kupuješ stare kante svete trojice recimo. Ko nimaš občutka za dizajn, za racionalnost, za porabo, zanesljivost ....samo to je važno, da je BMW, Mercedes, Audi....
Ravno danes sem slišal zanimiv podatek od direktorice enega prodajnega salona....ko se začne sezona in turisti navale na jadran, je servis poln Mercedesov, Bmwjev in Audijev. Zanimivo :?
O tem sem predkratkim pisal. Noben lastnik takšneg avtomobila ne bo napisal na a.com kako ga je pustil na cesti... :roll:
Highupthere je napisal/-a:
void je napisal/-a:https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15024703&display=Peugeot%20508%20ALLURE%202.0%20BlueHDI%20160%20EAT8

Jaz sploh ne bi razmišljau o drugem avtu. Edino kar pogrešam je ročni menjalnik, ampak tut avtomatik bo ok. Dobro opremljen novi Golf košta skoraj isto sumo denarja. Ni primerjave.


Za 2k več imaš Camry, ki je bolj luksuzen in razred višje, se boljše pelje, je hibrid 2.5 z 218konji in Toyota. Res da morda ne izgleda v notranjosti tako vesoljsko kot Peugeot, ampak to ni slaba stvar. Razen seveda če kupuješ avto samo zato ker ti je všeč

Seveda! Mora ti biti všeč, kot večina stvari ki jih kupiš.
Enako si tudi soprogo izbereš.... ali pa najprej preveriš koliko imaš koristi od nje? :mrgreen: pa se potem odločiš? =P
tha_man je napisal/-a:
Stumpjumper je napisal/-a:Camry vizualno izgleda 2 generaciji za 508 II (zunaj in znotraj). Motor je iz dobe dinozavrov, menjalnik je cvt (bruh!), notranjost že po slikah izgleda cenena (sedeži so kot iz nekega 15 let starega megana).

Sem se peljal v Camryju z bež usnjeno notranjostjo in je le-ta vrhunska. Ni spaceship kot 508, ji pa definitivno slike delajo krivico, v živo je prav fajn in zanimiva. Tud prostora je ogromno, ker gre za razred višje od P508 in podobnih. Če je kateri pogon iz dobe dinozavrov so to navadni bencinarji, ne pa hibridi lol. Sploh Toyotini, ki so itak par korakov pred konkurenco. CVT je seveda stvar okusa oz. predvsem stila vožnje. Za umirjeno vožnjo je superioren, za norenje malo manj...

Oprosti, ampak tole je res mimo. Ne strinjam se.
Ravno tako sem sem jaz videl Toyoto ...za umirjeno vožnjo, za tišino v avtu, za udobnost, majhno porabo, zanesljivost. Ampak ni vse tako.
Camry je za razliko od Corolle res bolj udoben in tih, glede porabe pa nič posebnega, razen v mestni vožnji (taksisti)
Dejansko je vsaj dve generaciji zadaj kar se tiče napredka v avtomobilizmu. Seveda ...logično da z vso to staro⁄preverjeno tehnologijo tudi bolj zanesljiv.
Če bi zdaj govorili o novem Golfu, Audiju, Mercedesu ki so nasprotje tega, ki imajo ogromno nove tehnologije, bi rekel da je Peugeot, Opel, Renault nekje vmes.
To je ta kompromis ...ne čisto zastarelo, ne pa tudi vse kar je novo in superduperultranova tehnologija.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a MadIggy Če feb 20, 2020 11:00 pm

A lahko definiraš kaj točno je v Camryu 2 generaviji za 508?
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a For Če feb 20, 2020 11:19 pm

Ma kaj češ definirat? Veliko je že tukaj v tej temi napisanega.

Če vsaj malo spremljaš avtomobilizem ti bo jasno. Pokliči, naroči se na testno vožnjo, preizkusi, poročaj, bodi objektiven ...

Če si pa bolj laik kar se tega tiče in imaš tri majhna otroka boš šel po Trafic-a kot moj sodelavec :mrgreen:
Pač stvar okusa, potreb, znanja, neznanja, ponudbe, cene...ne vem kaj še povedat. :roll:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], Lonck in 33 gostov