Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a IcEm4n So feb 01, 2020 3:05 pm

Tega je fix PogachnyK zgonu :lol: :lol: :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a radar So feb 01, 2020 6:31 pm

radar je napisal/-a:Pozdravljen.
Lepo si opisal svoje obcutke in pripombe. Pohvalno.

Probaj passata b8, samo tako, za primerjavo. V tem cenovnem rangu se dobi ze lepo opremljen avtomatik. Poskusit ni greh.

Lp


Ošpice in trese se pri VW Bravničarjeva... :lol:

Grem stavit, da bi bilo drugače, če pokliče v Slaka v Trebnje .. :D

Drugače pa naj pogleda še megana (dobi ga zelo ugodno, octavio,... izbire je za omenjeni znesek že res veliko..

lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a emozul So feb 01, 2020 7:05 pm

Danes sem gledal hondo, mogoce bi sel se to pogledat. Meni se zdi zeloooo zanimiva.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a J.McLane So feb 01, 2020 7:21 pm

Ivan36 je napisal/-a:Ko smo ravno v tej temi A je to za gotovino ali spet na lizing???
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20S%20line

Audi A4 35 TFSI S line

46.819 €

AKCIJSKA CENA :
30.990 €


Pade zaradi dveh kriterijev:
- Avtomatski menjalnik
- Radarski tempomat (morda je samo na a.net narobe vnešeno)
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Gosic So feb 01, 2020 7:50 pm

Za omenjen budget bi sam izbral Hyundai Ioniqa PHEV ali electric. Sicer za tak denar dobiš tudi že Kono s 400 km dosega (ob uveljavljanju subvencije).

Od zgoraj omenjenih Mazda 3 ali obe Toyoti.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a For So feb 01, 2020 11:22 pm

srcnik je napisal/-a:Pri mazdi lahko še probaš cx30, je verjetno malce bolj udoben. Drugače je pa za kilometre nabijat super kak superb, bi ti priporočal da probaš. Sam sem šel s službenim enkrat v Nemčijo, pa je res zelo udobna zadeva. Sploh aktivni tempomat je odličen (serijsko je bil pri style opremi). Je pa zdaj že fl, za katerega pa ne vem, kakšno opremo ima v katerem paketu.

Mazdo CX30 sem malo pogledal v salonu. V bistvu je ista kot trojka, ampak če bi se odločil za Mazdo bi bila trojka. Superb mi ni v igri ...pa na sploh imam nek odpor do VAG koncerna. Vse je to isto, meni nezanimivo. Tudi nova Octavia mi ni nič posebnega. Sicer lepa, skladna ...ampak ne morem to imeti. To so takšni avtomobili ki jih vsi kupujejo. ;) Hvala za predlog :)
Renault VG je napisal/-a:Talisman je star sedaj, do prenove ga je pomojem brezveze gledat, da dobi vsaj digitalne števce in novo verzijo sistema. Me zanima kakšna bo cena za Peugeota, če dajo kaj več kot 2k€ popusta ker kar je na avtonetu je noro drago, tam nekje kot Passat ali dražje.

Enako je potem z Insignijo. Facelift tudi prijaha ...sicer ne vem točno kdaj. Kar se tiče 508, mene tudi zanima....zelo. Res je predrag.
Tommaazz je napisal/-a:Pri Mazdi 3 imaš sedaj tudi g150 motor, ki je jurja dražji od g122. To bi sam vzel g150 plus ST SO ali pa cx-30...večjega avta ne potrebujem...dopade se mi p508 ampak mi je predgrag, Insignia je res glede na to, koliko avta dobiš za denar top...sam bi vzel 165km bencinarja pri 508-ki pa 180km bencinarja...glede na cene sam več kot nekje do 25-36 jurjev za novega ne dam. Zato se mi zdi da glede kvalitete, voznih lastnosti, zanesljivosti ga ni čez cx-30 ali pa mazdo 3...ponavadi menjam na 5-6 let.

Skyactiv X je prava izbira (180KM). Izognil bi se dizlu...in če vsaj pol tega drži glede porabe je v redu.
Pri Peugeotu ni več 1.6 definitivno! Sem vprašal. Jaz bi ga tudi vzel ker je super opcija. Baje ni zadostoval normam glede ispustov. Ne smejo ga prodajat ker bi bili v prekršku. Vprašal sem tudi za stare zaloge če je kaj, so rekli da ni.
xxl je napisal/-a:Glede voznih lastnosti, tukaj je pomembna tudi zmogljivost, ki je pri mazdi, tako-tako. Glede na to,da so ti mazde pri srcu, povej, ali je G150 vplival na dvig cene X181, ali je samo umeščen med njiju?

A veš da ne vem. Tudi prvič slišim za G150. Nisem se poglabljal. Mislim da je nekdo že odgovoril na to vprašanje.
radar je napisal/-a:Pozdravljen.
Lepo si opisal svoje obcutke in pripombe. Pohvalno.
Probaj passata b8, samo tako, za primerjavo. V tem cenovnem rangu se dobi ze lepo opremljen avtomatik. Poskusit ni greh.
Lp

Hvala. :) Kot je rekel sašo. Zamerili so mi se. 15 let je od tega. Plus da nekako ne morem vzeti avto ki je že tko in tko hit in najbolj prodajan. Ne zanima me niti da probam, pa tudi če bi bil najboljši in cenovno ugoden.
thunderbolt je napisal/-a:Kaj pa leto stari, skoraj novi iz uvoza, s tovarniskimi garancijami, pridejo v postev? Dobis ze kaksno zelo lustno stvar za tak denar - npr. volvo v60?
So pa tile b8 passati res precej zanesljivi-jih poznam kar nekaj (doma je tudi), ki delajo veliko km, pa je vse bp.

Nisem za to. Sem precej razmišljal o rabljenem, še žena se je čudila...ni mogla verjet. Ne upam. Rabljeni je pri meni do max 5.000€ potem se že začnejo novi. Volvo mi je fantazija za videt. Notranjost pa ne. Včasih so imeli vse sivo, zdaj pa preveč mauzelejsko :mrgreen: Verjamem pa da je to odličen avto.
matejxx je napisal/-a:Smem vprašati, kaj pa je tako hudo s Porsche Slovenija? Ker kolikor vidim, ti Peugeot dela ogromne težave, pa še kljub temu gledaš za novim?

Oba pugija sta bila pridna in brez posebnosti. Pač lani me je pustil zaradi neke tovarniške napake. Zdaj pa drugič. Jaz temu ne bi rekel "ogromne" :roll:
208 pa skoraj nič pa bo kmalu pri 120.000 km
Kaj je tako hudo? Ma kaj čem razlagat zdaj ....dva filma bi lahko posnel o vsem kaj se mi je dogajal z Golfom 4. Več sem bil na servisu kot na cesti. In vsakič sem bil jaz kriv za okvaro, vsakič pregovaranje kaj, kdo, kje, koliko, zakaj, to, ono.... :roll: Dopisovanje z Porsche Slovenija in pooblaščenim servisom, dokazovanje, maltretiranje, tudi časopisi so bili v igri.
Tega pri Peugeotu ni!
Vsako malenkost ki sem reklamiral so brez ugovarjanja in vprašanj odpravili. Včasih so tudi mene presenetili za kakšno glupost ki sem v bistvu samo vprašal če bi se dalo kaj narediti.
Če bi še kdo razen mene na forumu poročal o okvaraj novih avtomobilov ki so redno servisirani in v garanciji bi bilo pestro. Jaz pač kljub temu da sem z Peugeotom zadovoljen napišem če se mi kaj takega zgodi. Naj se ve! Nisem zaljubljen v to znamko in ne mislim jo zagovarjat kot odvetnik.
Večina je pa tiho ...ker oni so pravilno izbrali in njihovi novi avtomobili so nepokvarljivi. "Oni so se odločili pravilno, jaz se nisem" :huh:
pleomax je napisal/-a:For, tudi pri pežoju imaš 1.6 motor, če si ga želiš, ker vidim da si napisal da ni drugega kot 1.2. Imaš 1.6 s 180 in 225 konjskimi močmi :) Pri 308-ki 1.6 ni. Zakaj? Ker peugeot vedno da iz ponudbe manj prodajane motorje, ko model ostari. Vsaj v Sloveniji je tako. Glupo, vem. Ampak tako je.

Kot sem zgoraj napisal. Zaradi emisij tega motorja nimajo več v ponudbi. Ne smejo ga prodajat. Tako so mi rekli.
emozul je napisal/-a:Toni, med temi, ki si jih peljal bi jaz sigurno vzel mazdo. Tudi meni je spica (izgled, materiali, lepo se sedi, notri za moje pojme vse na pravem mestu,...) Tudi sam pravis, da je super, probaj se dizla, z avtomatiko.
Pa se to, sigurno je med zanesljivejso znamko.

Ne vem če bi dizla vzel v tem avtu. Se mi zdi greh. Ta novi X je baje precej varčen ...bo treba preverit.
Ja Mazda je res dobra.
Ivan36 je napisal/-a:Audi A4 35 TFSI S line 46.819 €
AKCIJSKA CENA :
30.990 €

Sory ...Audije sploh ne gledam, Enako BMWje in Mercedese. Bilo bi mi nerodno takšen avto vozit. Nisem tak tip ki bi se rad šopiril s sveto trojico.
Ampak res ....prav nerodno bi bilo. :?
emozul je napisal/-a:Danes sem gledal hondo, mogoce bi sel se to pogledat. Meni se zdi zeloooo zanimiva.

Honda so vedno spoštoval kot znamko. Škoda da so s tem dizajnom šli tako daleč. Meni je Civic grozen za videt. Verjamem pa da je dober avto.

Hvala vsem za sodelovanje. :D
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a svetilnik Ne feb 02, 2020 7:30 am

Pa se še najdemo redki v Sloveniji kateri nebi nikoli vozili Audije, WV, Mercedese, BMWje.... :-P Dalje ne bom pisal.... :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Firediver Ne feb 02, 2020 7:47 am

Avtorju teme svetujem, da za tak denar izbere nekaj za dušo.
Racionalno gledano bo vsak avto imel kako pomanjkljivost tako, da z nobenim ne bo to, kar želi.

Za dušni mir bo pravo zadovoljstvo voziti avto, pa še kakšno pomanjkljivost se lažje odpusti. Bo pa to največ kar lahko dobrega naredi zase, če res lahko nameni toliko denarja brez skrbi za eksistenco.

Vsaj jaz bi naredil tako.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Manfred Ne feb 02, 2020 9:06 am

Pozdrav.

Nič ne bom govoril, ker imajo vsake oči svijega malarja in to spoštujem. Bom pa samo rekel, kot bivši lastnik Mazde 3 (prejšnji model), da mogoče se res zdi, da je nekoliko bolj premijska, vsaj novi model (karkoli že to nekaterim pomeni) amoak vse to zbledi, ko jo nekaj časa uporabljaš. Mislim, da se nekje zgoraj zasledil, da je nekdo zapisal, da ima Corolla bolj glasno podvozje. To je meni smešno, ker vsaj v mojem primeru ni bilo ležečega policaja čez katerega sem zapeljal, da ne bi v podvozju pokalo, škripalo. Da ne omenjam vseh čričkov in zvokov po kakšnem letu uporabe, najbolj premijski pa so obiski servisev in pregovarjanje z mehaniki, saj je to za Mazdo kot normalno. O kvaliteti laka in kvaliteti barvanja pa sploh ne želim govoriti. Ne rečem lep avto, tudi notri lep mogoče že malo kičast, ampak kaj vam je na Mazdi premiijskega, pa ne razumem.
Seveda pa vsakomur želim, da izbere tisto kar mu je najbolj všeč in da v tem uživa.

LP
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Ivan36 Ne feb 02, 2020 9:31 am

@for morda pa moraš spustit ceno na 20.000€ :mrgreen: 8) Včeraj sem nekaj gledal, Auto.net zadnjih100, ko sem opazil da se en Volvo letnik 18 prodaja za 19.900€ in 10.000km prevoženih :DDD NO potem grem malo na cene od letnik 19 do 20 NOVO in max 5000km pa mi vrže zelo zanimive cene in celo modele vozil, znanih znamk, ki sploh niso poznani tu na forumu :mrgreen: 8) :shock: :arrow:
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Renault VG Ne feb 02, 2020 9:34 am

Zanimiv izgovor za 1.6 Puretech 180/225, če govorimo o 508? Ker ta je bil pri nas tudi v ponudbi pa so ga umaknili lani, bolj verjetno zaradi nizke prodaje ker v DE je še vedno opcija naročila. Enega imajo še na Viču, vsaj na Anetu je, lepo opremljen, pred konecm leta je bil tam nekih 33k€, sedaj je na 36 ampak pomojem bi šlo kar dol, avto jim stoji že 1 leto pomojem. Tako da če te zanima mogoče je za vprašat.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14822912

To je ta, takrat je bilo 6k€ popusta, so očitno želeli, da se ga registrira pred koncem leta pa ni šel.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a matejxx Ne feb 02, 2020 9:57 am

For je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:Smem vprašati, kaj pa je tako hudo s Porsche Slovenija? Ker kolikor vidim, ti Peugeot dela ogromne težave, pa še kljub temu gledaš za novim?

Oba pugija sta bila pridna in brez posebnosti. Pač lani me je pustil zaradi neke tovarniške napake. Zdaj pa drugič. Jaz temu ne bi rekel "ogromne" :roll:
208 pa skoraj nič pa bo kmalu pri 120.000 km
Kaj je tako hudo? Ma kaj čem razlagat zdaj ....dva filma bi lahko posnel o vsem kaj se mi je dogajal z Golfom 4. Več sem bil na servisu kot na cesti. In vsakič sem bil jaz kriv za okvaro, vsakič pregovaranje kaj, kdo, kje, koliko, zakaj, to, ono.... :roll: Dopisovanje z Porsche Slovenija in pooblaščenim servisom, dokazovanje, maltretiranje, tudi časopisi so bili v igri.
Tega pri Peugeotu ni!
Vsako malenkost ki sem reklamiral so brez ugovarjanja in vprašanj odpravili. Včasih so tudi mene presenetili za kakšno glupost ki sem v bistvu samo vprašal če bi se dalo kaj narediti.
Če bi še kdo razen mene na forumu poročal o okvaraj novih avtomobilov ki so redno servisirani in v garanciji bi bilo pestro. Jaz pač kljub temu da sem z Peugeotom zadovoljen napišem če se mi kaj takega zgodi. Naj se ve! Nisem zaljubljen v to znamko in ne mislim jo zagovarjat kot odvetnik.
Večina je pa tiho ...ker oni so pravilno izbrali in njihovi novi avtomobili so nepokvarljivi. "Oni so se odločili pravilno, jaz se nisem" :huh:



Ja, če me avto pusti na cesti dvakrat je za mene to "ogromna težava". Sam vedno kupujem rabljene avte, pa me še niti en ni pustil stati nekje ob cesti (no počena guma je druga stvar). Razumem, da si jezen na VW (sem prebral tvojo temo), toda kolikor se spomnim, so te tudi pri Peugeotu hoteli peljati žejnega čez vodo, ker so ti uničili avto in te hoteli prepričati, da je z njim vse vredu.
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 233
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Tommaazz Ne feb 02, 2020 11:04 am

svetilnik je napisal/-a:Pa se še najdemo redki v Sloveniji kateri nebi nikoli vozili Audije, WV, Mercedese, BMWje.... :-P Dalje ne bom pisal.... :lol: :lol: :lol:

JAz sem še eden 8) ...dobim izpuščaje ko začnejo nabijat o VW in derativih+sv.nemška trojica :roll:
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 233
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Tommaazz Ne feb 02, 2020 11:09 am

Manfred je napisal/-a:Pozdrav.

Nič ne bom govoril, ker imajo vsake oči svijega malarja in to spoštujem. Bom pa samo rekel, kot bivši lastnik Mazde 3 (prejšnji model), da mogoče se res zdi, da je nekoliko bolj premijska, vsaj novi model (karkoli že to nekaterim pomeni) amoak vse to zbledi, ko jo nekaj časa uporabljaš. Mislim, da se nekje zgoraj zasledil, da je nekdo zapisal, da ima Corolla bolj glasno podvozje. To je meni smešno, ker vsaj v mojem primeru ni bilo ležečega policaja čez katerega sem zapeljal, da ne bi v podvozju pokalo, škripalo. Da ne omenjam vseh čričkov in zvokov po kakšnem letu uporabe, najbolj premijski pa so obiski servisev in pregovarjanje z mehaniki, saj je to za Mazdo kot normalno. O kvaliteti laka in kvaliteti barvanja pa sploh ne želim govoriti. Ne rečem lep avto, tudi notri lep mogoče že malo kičast, ampak kaj vam je na Mazdi premiijskega, pa ne razumem.
Seveda pa vsakomur želim, da izbere tisto kar mu je najbolj všeč in da v tem uživa.

LP

Zanimivo, sami nimam s svojo Mazdo 3 2017 letnik nobene slabe izkušnje...delam redne servise, škripa nič, prav tako na podvozju nič ne poka, verjemi, če bi, bi me motilo, ker sem alergičen na poke, čričke,ipd...naredil sem že skoraj 70.000km...je pa res kar si glede barve napisal, da je zelo občutljiva...vsak kamenček se pozna.
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a pleomax Ne feb 02, 2020 11:17 am

Mah za volkswagen niti jaz ne bom komentiral. Njihovi servisi...Po poskodovanem prtljazniku smo morali avtomobil se 4x peljat nazaj ker se je skozi prižigala luč v avtu kot da je odprt in se vklapljal alarm sredi noči. Hvalabogu se niso dogajale kakšne velike okvare, so bile manjše, predvsem na vw touareg. Nov je prišel 70.000€. Pelje se super, ampak se velikokrat prižgejo lučke in velikokrat ni nič narobe, postane pa malo moteče. Notranjost pa malo čričkasta in katastrofalni zračniki. Popolnoma vsi so se polomili čim smo se jih dotaknili v roku 5 let. Pa arnaturka sem opazil, da ko zapreš vrata, je na desni strani 1x več prostora vmes med vrato in armaturko kot na levi. Ni huda napaka, ampak hm, 70.000€ pa ni malo denarja. Pa še facelift model je. Ampak ima pa tudi veliko plusov, kot je motor, avtomatski menjalnik, ksenon luči, ozvočenje, zvočna izolacija... Tudi jaz moram drugače pohvaliti svojo 208 zaenkrat. Po 75.000km mi je crknila ena kratka luč in pa odzadaj sem mogel menjati cevko za izpiranje, ker ko zapiraš/odpiraš prtljažnik, se ta cev sčasoma pretrga. Strošek je bil tako majhen, da je mehanik rekel, da mi tega niti ne more računati.
Za pežoja pa drugače škoda, da ni 1.6 Ta zakonodaja nova res briše motorje iz ponudb vseh proizvajalcev. Saj zagotovo bodo dali kak nov motor ven, me zanima kaj bo to. Ali kak 1.4 ali 1.2 z večjo močjo in bo torej 3-valjnik ostal. V 508 sem sedel v modelu za 43.000€. Bolano res. Tisti les po armaturi bomba, kvaliteta materialov bomba, pa sem sedel tudi v audi A4 pa je tisti avtomobil enostavno iz slabših materialov.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a For Ne feb 02, 2020 11:54 am

Firediver je napisal/-a:Avtorju teme svetujem, da za tak denar izbere nekaj za dušo.
Racionalno gledano bo vsak avto imel kako pomanjkljivost tako, da z nobenim ne bo to, kar želi.

Za dušni mir bo pravo zadovoljstvo voziti avto, pa še kakšno pomanjkljivost se lažje odpusti. Bo pa to največ kar lahko dobrega naredi zase, če res lahko nameni toliko denarja brez skrbi za eksistenco.

Vsaj jaz bi naredil tako.

Ja...to je to! Pravilno si napisal.
Ravno to je moj problem.
Trenutno vidim 508 kot avto za dušo. Je pa to predrago, ampak se mi zdi da je mogoče izvedljivo. Moram pa še kaj probat, da mi ne bo potem žal.
Če bi vsaj bil že novi 308 na voljo...čisto možno, da bi že s tem bil zadovoljen in prišparal desetak jurjov.
Bomo videli kaj bo na koncu ....enga Cliota si bom kupil :mrgreen: =P

Manfred je napisal/-a:Pozdrav.

Nič ne bom govoril, ker imajo vsake oči svijega malarja in to spoštujem. Bom pa samo rekel, kot bivši lastnik Mazde 3 (prejšnji model), da mogoče se res zdi, da je nekoliko bolj premijska, vsaj novi model (karkoli že to nekaterim pomeni) amoak vse to zbledi, ko jo nekaj časa uporabljaš. Mislim, da se nekje zgoraj zasledil, da je nekdo zapisal, da ima Corolla bolj glasno podvozje. To je meni smešno, ker vsaj v mojem primeru ni bilo ležečega policaja čez katerega sem zapeljal, da ne bi v podvozju pokalo, škripalo. Da ne omenjam vseh čričkov in zvokov po kakšnem letu uporabe, najbolj premijski pa so obiski servisev in pregovarjanje z mehaniki, saj je to za Mazdo kot normalno. O kvaliteti laka in kvaliteti barvanja pa sploh ne želim govoriti. Ne rečem lep avto, tudi notri lep mogoče že malo kičast, ampak kaj vam je na Mazdi premiijskega, pa ne razumem.
Seveda pa vsakomur želim, da izbere tisto kar mu je najbolj všeč in da v tem uživa.

LP

No, no ....bravo! Takšni komentarji mene zanimajo. Kakšen odnos ima Mazda pri reklamacijah, kakšni so servisi, cene servisov, barva.
Recimo ...v primerjavi z Astro ki sem jo imel 6 let, je barva pri 308 veliko boljša in bolj trpežna. Razlika je ogromna. Pri Astri je bilo videt posledice na havbi od vsakega najmanjšega kamenčka. Pri 308 po 144.000 km se najde kakšna pikica ...najbrž od kakšnih večjih kamnov.
To so te stvari ki so očem skrite in ki jih ne moreš vedet če kdo ne pove ali sam doživiš.
Jaz bi tudi najraje malo spremenil in šel z Peugeota. Malo sem jih že sit, in oni mene malo več :mrgreen:
Vseeno če primerjaš 508 in Mazdino trojko (recimo za isti denar, oba rdeča :D ) je 508 krepko v prednosti. Že zaradi pojave, limuzinske⁄kupejevske oblike, vseeno je malo več prostora...če nič drugega v prtljažniku. Tudi notranjost ima tisto razigranost v barvah in materijalih ki jih Mazda nima, mogoče bi tudi s servisi cenej šel skoz. Najbrž je avtomatski menjalnik boljši pri Peugeotu?
Po drugi strani bi se izognil dizlu in imel bencinarja(Mazda). Tistega Peugeotovega trivaljnika, ki ga ne maram od prvega dneva pa nočem.
Pa najbrž bi Mazda polno opremljena bila le malo cenejša. Tukaj je še slovenščina ki jo Mazda nima. Peugeot ima vsaj hrvaščino.
Renault VG je napisal/-a:Zanimiv izgovor za 1.6 Puretech 180/225, če govorimo o 508? Ker ta je bil pri nas tudi v ponudbi pa so ga umaknili lani, bolj verjetno zaradi nizke prodaje ker v DE je še vedno opcija naročila. Enega imajo še na Viču, vsaj na Anetu je, lepo opremljen, pred konecm leta je bil tam nekih 33k€, sedaj je na 36 ampak pomojem bi šlo kar dol, avto jim stoji že 1 leto pomojem. Tako da če te zanima mogoče je za vprašat.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14822912

To je ta, takrat je bilo 6k€ popusta, so očitno želeli, da se ga registrira pred koncem leta pa ni šel.

Zanimivo, pa ravno na Viču so mi rekeli da tudi na zalogi ni nič.
Ma....nekako sem odločen pri tem, da ta avto mora biti rdeč.
Tudi Dokra https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0+%20POP... prodaja enega. Nič ne vem o tem prodajalcu, ima mogoče kdo izkušnje z to firmo? Kakršnekoli informacije?
matejxx je napisal/-a:Ja, če me avto pusti na cesti dvakrat je za mene to "ogromna težava". Sam vedno kupujem rabljene avte, pa me še niti en ni pustil stati nekje ob cesti (no počena guma je druga stvar). Razumem, da si jezen na VW (sem prebral tvojo temo), toda kolikor se spomnim, so te tudi pri Peugeotu hoteli peljati žejnega čez vodo, ker so ti uničili avto in te hoteli prepričati, da je z njim vse vredu.

Ja, težava je in zato tudi odločitev da se menja. Avto še pet let ni star, ponavadi menjam na šest. Je pa res z tistim prvim ki sem ga dal nazaj vozim 308 več kot 6 let :mrgreen:
Tista izkušnja z prvim 308 je bolj stvar posameznega servisa in na sploh servisne mreže. Kar se tega tiče so res kekci. Po tej izkušnji sem dal kar nekaj servisov skoz in povsod so :jao: :bonk
Na koncu sem pristal na Viču predvsem zaradi enega gospoda na sprejemu ki je žal šel v penzion. To je tudi en od razlogov zakaj bi mogoče šel z Peugeota. Vseeno pa ni tako hudo kar se tiče zanesljivosti znamke. Tudi z Astro sem imel par malenkosti, pa vseeno rečem da sem bil zadovoljen. Nekaj je pri vsakem, važno da ni preveč.
Tommaazz je napisal/-a:Zanimivo, sami nimam s svojo Mazdo 3 2017 letnik nobene slabe izkušnje...delam redne servise, škripa nič, prav tako na podvozju nič ne poka, verjemi, če bi, bi me motilo, ker sem alergičen na poke, čričke,ipd...naredil sem že skoraj 70.000km...je pa res kar si glede barve napisal, da je zelo občutljiva...vsak kamenček se pozna.

...eeeee, vidiš. To je fajn slišat, tudi razlog za nenakup. Kako je s servisi? Daj povej malo več...so v redu, cene?
pleomax je napisal/-a:V 508 sem sedel v modelu za 43.000€. Bolano res. Tisti les po armaturi bomba, kvaliteta materialov bomba, pa sem sedel tudi v audi A4 pa je tisti avtomobil enostavno iz slabših materialov.

Jaaaaa, pa Audi mi tudi ni všeč v notranjosti. Tudi če bi bili boljši materijali. Vse je preveč resno, zategnjeno, sivo, štrlječ zaslon je še najbolj moteč... na sploh tudi te uveljavljene znamke malo zlorabljajo to, da so uveljavljene in goljufajo pri materijalih in kvaliteti.
Najtežje ti prepričaš enega ki že 30 let trubi isto...Alfo nikoli, Audi je dober. Alfa se kvari, Audi, Mercedes pa BMW je vrh, kvaliteta ...ipd.
Takšne trditve jaz rad sam preverim in občutim. Ne zanima me to kar vsi pravijo....ne samo pri avtomobilih, na sploh!
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Ne feb 02, 2020 12:27 pm

Za taki dnar pa bi se lahko stegnil za EV-ja.

Kona ali ioniq.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a pleomax Ne feb 02, 2020 12:41 pm

Kaj so že ugotovili kaj je s tvojo 308? Nova 308-ka pa pride najbrž komaj drugo leto ali še celo kasneje. Me res zanima kakšna bo, ker z 208 so naredili ogromen preskok.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a For Ne feb 02, 2020 12:46 pm

Ma pustmo mojega 308 da ne svinjamo tele teme s tem. Bom napisal ko bo kaj več znanega.

EV mi ni še zanimiv. Priključni hibrid pa ja. Vidim Superba prodajajo z nekih 50 kilometri dosega...
Če bi takšna vozila imela vsaj 100-150 km bi bili super opcija.
 
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 114 gostov