Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
x-man1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Če mar 12, 2009 8:09 pm

Nov "rabljen" avto

Napisal/-a x-man1 Sr feb 26, 2020 1:07 pm

Zdravo, prosim za pomoč pri izbiri drugega avta(sicer še ne bo takoj, ampak s časom). Niti še ni določeno kaj zato se obračam na vas. Avto je lahko nov ali rabljen, edini tak pogoj je, da je avtomatik in da cena ne presega 15000€ ter če je rabljen ni starejši od 2015.
Prvič: Na leto naredim/o največ 15000 km ali manj. V službo naredim od 7000 do 9000km kombinirane vožnje 0 -90km/h v to paše vse...zastoji, tekoč promet...avtoceste pa nimam. Torej ali je smiselno kupovati dizla ali ne?
Drugič: Avtomatik - želja je taka zaradi zastojev na cesti in neprestanega pretikanja 1-2-3, in obratno. Kateri avti(znamke) imajo zanesljive menjalnike, da bo to delalo, seveda ob rednem vzdrževanje.
Tretjič: Gledal sem limuzine, karavane, SUVe. Najraje bi limuzino s 5 vrati vendar jih je zelo malo....stvar je taka, da mora iti voziček v prtljažnik.
Četrtič: Moč motorja od 110 pa tja do 150km.
Petič: Nekako okvirno gledam Volvo S60 vendar kolikor berem nima nekega bajnega prostora zadaj, kako je z V60...menjalniki? Gledal sem tudi Megana vendar se nekaj kritizirajo amortizerji, mi je pa všeč motor bencin 140km - je pa spet vprašanje menjalnik? Mazda nima pametnega motorja in baje da je tudi lak slabše kvalitete. Potem pa še standard audi, volkswagen in pa BMW.....seveda sem odprt še za kakšno drugo znamko.

Hvala za vsa pojasnila in informacije ter LP
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a Kohec Sr feb 26, 2020 1:45 pm

Vsekakor si najprej naredi ožji izbor. Sedaj si pomešal vse v en koš. Nov avto z avtomatskim menjalnikom, dovolj močnim motorjem in velikim prtljažnikom za 15000€ ne boš dobil. Torej ti ostanejo rabljeni, teh pa je ogromno, dobrih in slabih, z realnimi km in prevrtenimi števci. Vsekakor bo iskanje dobrega težaško delo. Najprej išči med slovenskimi, če ga ne bo, pa pri zaupanja vrednimi uvozniki. Teh pa je žal bolj malo.
Glede avtomatskih menjalnikov - če je avto normalno vožen in redno vzdrževan ne sme biti težav.
Pa še to - kje si to slišal da Mazda nima dobrega motorja??
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a MadIggy Sr feb 26, 2020 1:53 pm

Verjetno bo bolj praktična izbira karavan kot limuzina. Kandidatov je kar precej, od klasičnih nemcev, mal cenejši Mondeo, 508 ipd.. pa do npr. Aurisa hibrid. Za 50km na dan z nizko potovalno hitrostjo ne potrebuješ dizla, je pa potem izbira precej manjša.
 
x-man1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Če mar 12, 2009 8:09 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a x-man1 Sr feb 26, 2020 2:04 pm

Za mazdo, nisem mislil tako slab glede okvar, vendar glede odzivnosti.
Za novega vem da ne bo oz. težko šlo v tem cenovnem rangu. Si bo potrebno vzeti čas in najprej it probat avte da se vidi kaj nam paše potem pa naprej.

Lp
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a VW T4 Sr feb 26, 2020 3:02 pm

avtomatika s takšnimi zmogljivostmi in rangom avta lahko pozabiš novega. Ravno tako rabljeni letnik od 2015 naprej pozabiš audi,bmw,... razen če vzameš prežvečena jetra iz uvoza...
Če gledaš limuzino je fajn, da je 5 vrat (torej da pritljažnik ni samo poklopec ampak, da se odpre s šipo gor). V octavio spraviš v pritljažnik svašta(tudi če ni karavan)...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a meganer Sr feb 26, 2020 3:20 pm

Citroen C4Picasoo ... 2.0Hdi neproblematičen motor, menjalnik obvezno EAT6 totalno neproblematičen avtomatik brez dragega vzdrževanja. Avto dimenzijsko "majhen" notri pa fullll prostoren.
Za tak denar dobiš že prekleto dobrega.

Imam 2015 letnik in lahko prideš na testno vožnjo .....
 
x-man1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Če mar 12, 2009 8:09 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a x-man1 Ne jun 21, 2020 2:40 pm

Da obudim temo, vse skupaj se je zavleklo, korona itd...
Nekak smo prišli do zaključka, da karavana, ni pa še čisto odločeno katerega.
Avto se bo kupil od avtohiše (zaradi leasinga), tako da če ima kdo izkušnje z PORSCHE INTER AUTO d.o.o. iz Ljubljane (Bravničerjeva ulica 5) gledam njihove avte, trenutno pa mi je ta padel v oči https://www.porscheinterauto.net/Vozila ... 17191.html
Pa tudi na splošno me zanima kakšni so, ker imajo kar nekaj avtomobilov, in se mogoče premislim če pridem tja in vzamem kaj drugega kot golfa?
Mogoče kdo kaj svetuje glede nakupa avta, gledam predvsem Leona ali Golfa, oba karavana in letnik okrog 2016 z DSGjem. Kako se obnesejo DSGji je veliko okvar?
Kateri je smiselnejši nakup (leon, golf), kater motor vzeti - bolj se nagibam k 2.0 tdi 150km.
Gledam tudi passata (vendar ni kandidat za zmagovalca) predvsem mi je všeč zato ker je večji, udobnejši? Vendar me skrbi da bo prevelik, z velikostjo pa pridejo tudi večji stroški vzdrževanja. Kakšne so vaše izkušnje golf - passat?


Lp, marko
Zadnjič spremenil x-man1, dne Ne jun 21, 2020 3:14 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a uros11 Ne jun 21, 2020 2:50 pm

Imel sem oba. Dilemo sem imel enako. Na koncu smo vzeli passata karavana, ker je bil rabljen cenejši od golfa, takrat IV. Udoben je za dva razreda bolj. Da ga bo težje voziti, je imela pomisleke tudi žena. Pa ni bilo nič težje ;). Se pelje odlično. To je bilo cca 15 let nazaj. Na hitro mu je crknil vztrajnik, drugega posebnega ni bilo. Sedaj ima žena G VII 110 1.6 TDI. Po 4 letih še ni bilo problemov. Vmes sem imel še enega passata 2006 letnik, tistmu je vsake toliko nekaj crknilo, npr. električna ročna, svečke.... vendar je imel 240 kkm. Prejšnji lastnik mu je moral tudi injektorje menjati..... malo preveč je dražil, pa sem ga prodal. Bi ga imel spet, seveda novejši model, 150 KM in DSG.
 
x-man1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Če mar 12, 2009 8:09 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a x-man1 Ne jun 21, 2020 3:18 pm

Saj to me skrbi da ni bi za golfa dal malenkost manj kot za passata. Pelje verjamem da se boljše, sem pa gledal test: https://www.autozeitung.de/audi-a4-avan ... 78166.html in kolikor znam nemško (zelo malo) sem razbral da je golf med temi avti najboljši nakup.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a matejxx Ne jun 21, 2020 3:45 pm

Eno priporočilo. Kupi avto s ksnonon ali matričnimi led žarometi. Enkrat pelješ tak avto in boš videl, da ti bo žal če kupiš brez.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a emozul Ne jun 21, 2020 6:21 pm

x-man1 je napisal/-a:Da obudim temo, vse skupaj se je zavleklo, korona itd...
Nekak smo prišli do zaključka, da karavana, ni pa še čisto odločeno katerega.
Avto se bo kupil od avtohiše (zaradi leasinga), tako da če ima kdo izkušnje z PORSCHE INTER AUTO d.o.o. iz Ljubljane (Bravničerjeva ulica 5) gledam njihove avte, trenutno pa mi je ta padel v oči https://www.porscheinterauto.net/Vozila ... 17191.html
Pa tudi na splošno me zanima kakšni so, ker imajo kar nekaj avtomobilov, in se mogoče premislim če pridem tja in vzamem kaj drugega kot golfa?
Mogoče kdo kaj svetuje glede nakupa avta, gledam predvsem Leona ali Golfa, oba karavana in letnik okrog 2016 z DSGjem. Kako se obnesejo DSGji je veliko okvar?
Kateri je smiselnejši nakup (leon, golf), kater motor vzeti - bolj se nagibam k 2.0 tdi 150km.
Gledam tudi passata (vendar ni kandidat za zmagovalca) predvsem mi je všeč zato ker je večji, udobnejši? Vendar me skrbi da bo prevelik, z velikostjo pa pridejo tudi večji stroški vzdrževanja. Kakšne so vaše izkušnje golf - passat?


Lp, marko


Sigurno je bolj varen nakup kot od preprodajalcev. Preveri elektronsko knjigo, pelji ga še do enega, da ti ga priklopi na tester.
Takega avta ti ne bi priporočal, ker imam kar nekaj problemov.
Sam mislim, da je odvisno od sreče.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a golfabimu Ne jun 21, 2020 8:18 pm

Moje izkušnjen z golf 7 2.0tdi. Zelo pozitivne. Pojdi probat kakega, pa se odloči. 2.0 tdi so načeloma zanesljivi motorji... Malo povprašaj kakšnega uporabnika itd...na tem forumu boš mislil, da ti bo avto prvi teden razpadel pa kredit še prej vzam za popravila...

Lp,
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a emozul Ne jun 21, 2020 9:51 pm

Jaz ga tudi nocem odvrniti od nakupa, samo povem svojo izkusnjo, ki ni najboljsa. Je pa dejstvo, da tisti, ki misli, ce bo kupil 2.0 tdi in bo brez problemov v hudi zmoti.
 
x-man1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Če mar 12, 2009 8:09 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a x-man1 Po jun 22, 2020 6:40 am

matejxx je napisal/-a:Eno priporočilo. Kupi avto s ksnonon ali matričnimi led žarometi. Enkrat pelješ tak avto in boš videl, da ti bo žal če kupiš brez.

Želja seveda je, vendar se izbor potem močno zmanjša, zlasti tudi zaradi DSG menjalnika.

Prvotno je bil mišljen bencinar 1.4tsi 150km, predvsem zaradi nižje registracije, nižjih stroškov vzdrževanja, in pa ne delamo veliko kilometrov cca. 10 do max 15 tisoč na leto, vendar so bencinarji zelo redki, tako, da sedaj ne gledamo več pogonskega goriva, kar bo, pa bo.
Me pa zanima vaše mnenje, je bolje z nakupom še malo počakati, se bodo cene avtomobilov še kaj znižale (korona) ali nič več.

Lahko poveste s katerimi avtohišami je dobro poslovati in s katerimi ne, če ima kdo kaj informacij?

Lp, M
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a BlackT Po jun 22, 2020 9:14 am

emozul je napisal/-a:Jaz ga tudi nocem odvrniti od nakupa, samo povem svojo izkusnjo, ki ni najboljsa. Je pa dejstvo, da tisti, ki misli, ce bo kupil 2.0 tdi in bo brez problemov v hudi zmoti.


Kaksne probleme si imel z 2.0 tdi? Imam trenutno (2008), tudi novi bo 2.0 tdi (2018). Jaz nekih problemov nimam, so novejsi slabsi?
 
x-man1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Če mar 12, 2009 8:09 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a x-man1 Po jun 22, 2020 7:59 pm

Tudi mene zanima kar je napisal Black kakšne težave si imel?

Lp, m
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a emozul Po jun 22, 2020 9:26 pm

Joj, sem ze velikokrat pisal. Na kratko ( problem z vžigom, ki ga ne morejo rešit, vodna pumpa, mikro jerman, poraba olja, izpušni plini,..).
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a golfabimu To jun 23, 2020 5:31 am

x-man1 je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:Eno priporočilo. Kupi avto s ksnonon ali matričnimi led žarometi. Enkrat pelješ tak avto in boš videl, da ti bo žal če kupiš brez.

Želja seveda je, vendar se izbor potem močno zmanjša, zlasti tudi zaradi DSG menjalnika.

Prvotno je bil mišljen bencinar 1.4tsi 150km, predvsem zaradi nižje registracije, nižjih stroškov vzdrževanja, in pa ne delamo veliko kilometrov cca. 10 do max 15 tisoč na leto, vendar so bencinarji zelo redki, tako, da sedaj ne gledamo več pogonskega goriva, kar bo, pa bo.
Me pa zanima vaše mnenje, je bolje z nakupom še malo počakati, se bodo cene avtomobilov še kaj znižale (korona) ali nič več.

Lahko poveste s katerimi avtohišami je dobro poslovati in s katerimi ne, če ima kdo kaj informacij?

Lp, M


Za 10.000km letno ne kupiš dizla. Za te KM glej bencinarje.

Lp,
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a xxl To jun 23, 2020 6:47 am

Beri še kakšen post višje, pa boš opazil, da je omenjeno, da rabljenih bencinarjev skoraj ni. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nov "rabljen" avto

Napisal/-a Firediver To jun 23, 2020 7:36 am

Tudi v tujini ne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Kohec in 38 gostov