Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
LautaroM
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če maj 14, 2020 10:55 am

Porsche kredit

Napisal/-a LautaroM Ne maj 31, 2020 10:24 pm

Pozdravljeni,

odločil sem se za kredit pri Porsche lizing hiši, me pa zanima glede odstopne izjave in upravno izplačilne prepovedi.
Če želim kredit moram to izpolniti, vprašanje pa je ali lahko to izjavo čez recimo mesec dni prekličem, saj bi raje videl, da mi pošljejo položnico ali da mi trgajo s trajnika.
Avto bom kupil pri avtohiši pri kateri je financiranje možno samo preko Porscheja..
Najbrž se bolj splača kredit kot lizing.. kaj pravite?
Vem, da je papirologije manj pri lizingu.
Pa še vprašanje kaj pomeni vinkulacija, saj pri tej družbi zahtevajo, da se pošlje, ko stranka prevzame vozilo.
Hvala za odgovore.
Lp
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Porsche kredit

Napisal/-a avto fan1308 Po jun 01, 2020 8:06 am

Meni osebno se boljša izbira zdi kredit.

Vinkulacija pomeni, da je zavarovalna polica zastavljena v korist banke. Zato bo ob poteku zavarovanja zavarovalnica kontaktirala banko in jo vprašala za soglasje glede izplačila. V primeru, da so vse zapadle kreditne obveznosti plačane, načeloma banka soglaša, da se izplačilo izvede upravičencu, hkrati pa to pogojuje s sklenitvijo novega zavarovanja, s katerim je zagotovljeno jamstvo do poteka kreditne pogodbe. Je pa praksa od primera do primera različna ter odvisna tudi od banke. Primer:Če vinkuliraš zav. polico na nekoga to v praksi pomeni, da tisti nekdo odloča kam bo šel denar od odškodnine za škodo. Uporablja se pri tudi pri lizingu. Vinkulacijo ti izda vsak zavarovalni agent, ki je sklenil polico. Pri kreditih za avtomobile pa to pomeni, da zavarovalnica najprej poplača preostanek kredita, ki še ni odplačan, razliko pa vrne sklenitelju zavarovalne police (požar, totalka...)

lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Porsche kredit

Napisal/-a leon_dobnik Po jun 01, 2020 11:16 am

Ne pozabi na prvo pravilo, ki sploh sedaj, v teh zmešanih časih pride prav: ne kupuj avtomobila, ki ga ne moreš imet. Imej v mislih, da je lahko izguba zaposlitve za zadnjimi vrati.
Leasing vs. kredit, razlika je v lasništvu, plačat je treba pa oba. Naj ti naredijo obe ponudbi, vzmaeš pa tisto, po kateri te pride avto ceneje. Za leasing še preveri, če ga npr. vzameš na 7 let, ali moraš imeti avto tudi takrat še vedno kasko zavarovan + upoštevaj še kakšen vrtec ipd zadeve, če slučajno imaš otroke tam. Midva sva ravno zaradi vrtca vzela leasing.
 
LautaroM
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če maj 14, 2020 10:55 am

Re: Porsche kredit

Napisal/-a LautaroM Po jun 01, 2020 6:08 pm

O kreditu sem razmišljal predvsem zaradi tega, da sem takoj lastnik jaz, otrok pa tudi nimam.
Sicer se gre za avto kredit v vrednosti 7000 eur, avto je star 4 leta, bom pa tudi dal polog seveda.

Mogoče kaka beseda o odstopni izjavi?

Pa še ena stvar. Če vzamem kredit preko Porsche lizing hiše pridejo stroški odobritve 100 eur.
Preko svoje banke pa bi plačal poleg tega še cca. 350 eur stroške zavarovanja..

Je to res ali jaz kaj narobe razumem?
Hvala.
Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov