Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a Panzeraustirol To jun 23, 2020 11:51 am

Pozdravljeni :D

Pripravljam se za nakup prvega avtomobila, nekako sem se odločil za Alfa Romeo GT 1.9 Jtdm. Vem da ni najbolj zanesljiv avto in da motor ni najboljši, vendar sem naštudiral vse cake na katere je treba paziti. Zanima me: ali je to vseeno slaba izbira, ali je v Sloveniji glede na dostopnost Alfa delov in podpore smiselno imeti Alfo GT? :?:
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a golfabimu To jun 23, 2020 12:10 pm

1.9 jtd sploh ni slaba zadeva. Kaj več o tem avtu, ti pa ne znam povedat.

Lp,
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a alexwell To jun 23, 2020 1:45 pm

a boš delal toliko km na mesec, da rabiš dizla za prvi avto?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a xxl To jun 23, 2020 2:18 pm

Dizel res ne rabi, ampak, če hoče GT, druge izbire skoraj ni. Pojdi na alfa-klub forum spraševat. Ne vem, kje si slišal, da motor ni najboljši, verjetno od "poznavalcev", ampak, moraš vedeti, da bo vsaka z velikim številom prevoženih in veliko lastnikov, posledično je ohranjenost vprašljiva. Za dober primerek boš pa plačal, če ga najdeš. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a meganer To jun 23, 2020 2:30 pm

Dober JTD je zlata vreden ...... če ti je to avto za gušt ... samo vzemi. Raje daj par 100 več samo da bo lep.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a Kristjan123 To jun 23, 2020 2:33 pm

Panzeraustirol je napisal/-a:Pozdravljeni :D

Pripravljam se za nakup prvega avtomobila, nekako sem se odločil za Alfa Romeo GT 1.9 Jtdm. Vem da ni najbolj zanesljiv avto in da motor ni najboljši, vendar sem naštudiral vse cake na katere je treba paziti. Zanima me: ali je to vseeno slaba izbira, ali je v Sloveniji glede na dostopnost Alfa delov in podpore smiselno imeti Alfo GT? :?:



Vem da ni najbolj zanesljiv avto in da motor ni najboljši, vendar sem naštudiral vse cake na katere je treba paziti

Ti nisi N od naštudiral

Realno od nekoga ki je recimo včasih bil alfist

Kupuješ model avta ki je star med 12-16 let če je ok vzdrževan ima načeloma buletproof motor, občutljivo podvozje. Ostalo je itak potrošni material katerega stanje je odvisno od tega kako se je servisiralo in z avtom delalo.

Sem na hitro vrgel oko na avtonet Verjetnost da boš dobil dober primerek sploh če iščeš po sistemu "Po ceni cenejši naprej" je enaka nivoju tvojega znanja o tem modelu.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a esem To jun 23, 2020 2:57 pm

In će že iščeš take eksote, poišči raje Brero
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a Panzeraustirol To jun 23, 2020 3:24 pm

alexwell je napisal/-a:a boš delal toliko km na mesec, da rabiš dizla za prvi avto?


Ja in večinoma vožnja po hitri/autocesti.

xxl je napisal/-a:Dizel res ne rabi, ampak, če hoče GT, druge izbire skoraj ni. Pojdi na alfa-klub forum spraševat. Ne vem, kje si slišal, da motor ni najboljši, verjetno od "poznavalcev", ampak, moraš vedeti, da bo vsaka z velikim številom prevoženih in veliko lastnikov, posledično je ohranjenost vprašljiva. Za dober primerek boš pa plačal, če ga najdeš. ;)


Sm že vprašau na Britanskem Alfa klubu, enega Alfa serviserja pa na eno srečanje Alfistov grem kmalu, bom tam povprašau glede tega. Večinoma so omenil težave z EGRjem pa Swirl ventilom, ki pa jih vsak ki je malo zainteresiran spozna in zna odpravit. Je pa res da se za recimo celotno servisno zgodovino Alf plača 1000+ evrov več :-P

meganer je napisal/-a:Dober JTD je zlata vreden ...... če ti je to avto za gušt ... samo vzemi. Raje daj par 100 več samo da bo lep.


Za gušt in za vozit seveda haha. :D

Kristjan123 je napisal/-a:
Vem da ni najbolj zanesljiv avto in da motor ni najboljši, vendar sem naštudiral vse cake na katere je treba paziti

Ti nisi N od naštudiral

Realno od nekoga ki je recimo včasih bil alfist

Kupuješ model avta ki je star med 12-16 let če je ok vzdrževan ima načeloma buletproof motor, občutljivo podvozje. Ostalo je itak potrošni material katerega stanje je odvisno od tega kako se je servisiralo in z avtom delalo.

Sem na hitro vrgel oko na avtonet Verjetnost da boš dobil dober primerek sploh če iščeš po sistemu "Po ceni cenejši naprej" je enaka nivoju tvojega znanja o tem modelu.


Nikjer nism omenil, da iščem poceni Alfo. Poceni redka Alfa pomeni drago vzdrževanje, ni treba bit Sherlock Holmes da se to ve. Nikjer tudi nisem omenil, da vem vse o tem avtu, sprejmem vsako mnenje, ki ga dobim. Po dveh mescih raziskovanja modela vseeno ne bi rekel, da nimam pojma. S starejšimi avtomobili 16+ let pa imam v familiji izkušnje.

esem je napisal/-a:In će že iščeš take eksote, poišči raje Brero


Brera je prevelika in nepraktična za moj okus. 50 več konjev dizl pa tudi stane enkrat več kot GT pri istem letniku... :?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a xxl To jun 23, 2020 3:28 pm

Res je, pa bencinka (razen 1.8TB), je GM polomija.
Mislil sem na naš https://forum.alfa-klub.com/
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a bostjannn To jun 23, 2020 9:52 pm

7 let sem si lastil tak avto, torej sivo gt-jko jtdm 2005 letnika. Še Danes mi je žal, da sem jo prodal. Avto, ki mi je v vsaki vožnji prinesel nasmeh na obraz. Super avto, motor bulletproof, nikoli problemov z motorjem, niti olja ni pil. Tudi elektronika bp, prav tako ni rjavel. Sedeži so mi bili noro dobri, kot fotelj, edina slabost morda površna izdelava, črički. Mehanično problemov z avtom nisem imel, razen stvari, katere se pač izrabijo , kot recimo zavore, roke, izrednih stvari kaj veliko ni bilo, egr, ki ga omenjas, sem dal blindirat in je blo mir z njim. Je pa res, da so deli za alfe precej dragi.
Priponke
alga gt first day.jpg
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a Panzeraustirol To jun 23, 2020 10:06 pm

xxl je napisal/-a:Res je, pa bencinka (razen 1.8TB), je GM polomija.
Mislil sem na naš https://forum.alfa-klub.com/


Bom tudi tam vprašal, ko bo čas za to. :)

bostjannn je napisal/-a:7 let sem si lastil tak avto, torej sivo gt-jko jtdm 2005 letnika. Še Danes mi je žal, da sem jo prodal. Avto, ki mi je v vsaki vožnji prinesel nasmeh na obraz. Super avto, motor bulletproof, nikoli problemov z motorjem, niti olja ni pil. Tudi elektronika bp, prav tako ni rjavel. Sedeži so mi bili noro dobri, kot fotelj, edina slabost morda površna izdelava, črički. Mehanično problemov z avtom nisem imel, razen stvari, katere se pač izrabijo , kot recimo zavore, roke, izrednih stvari kaj veliko ni bilo, egr, ki ga omenjas, sem dal blindirat in je blo mir z njim. Je pa res, da so deli za alfe precej dragi.


Vau, to pa je res superca kar se tiče delavnih lastnosti tega avtomobila. Glede na sliko tudi zgledal ni slabo. :D Kaj pa swirl ventil, je bil odstranjen? In zakaj je bil na koncu prodan? :?:
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a bostjannn To jun 23, 2020 10:27 pm

Prodal sem jo, zaradi spremembe v službi in sem namesto 24km v eno smer, potem delal le še 6km v eno smer do službe na dan.

Evo na hitro iz glave kaj sem menjal/ rihtal v 7 letih:
- roke ( zgornje prej, spodnje 5 let pozneje)
- spredaj diske in ploščice, zadaj samo ploščice
- akumulator
- ležaj kolesni zadaj
- cev za pranje stekel, ker mi je ena žival jo zgrizla
- sklopka
- blindiranje egr
- preparela pletena cev na izpuhu
- zabit odušek


Poleg seveda redne menjave olja vsako leto.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a Panzeraustirol To jun 23, 2020 10:55 pm

Hvala za izčrpen odgovor! Bom imel ta seznam v mislih ko bo treba kej dnarja šparat za dele. Pa upam da avta kkšne hujše živali ne napadejo :lol:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a TrijoAdijo Sr jun 24, 2020 6:35 am

Kar se kač tiče je tko...če je bila redno servisirana na pooblaščencu tipa AT v Lj, pol bejž od nje. Slabih kač ni, slabi so njihovi mehaniki. Js sm v mojo 159 zmetu za okrogla 2 jurja delov (z jebenimi popusti, popravljali pa smo sami)...za kar se imam za večino zahvalit pooblaščencu in njihovem veleumnem znanju.
Pa res neb raje pogledu za Brero 2.4? Men osebno je lepša, pa še motor ma ubijalski, če je prav čipan.
Drgač pa pr 1.9 jtdm maš probeme z egr, swirl loputami,ampak to je z lahkoto rešljivo (lopute ven, pa egr in lopute programsko izklopiš, zravn še čipaš pri Tribesu). Če je plastični kolektor,pol namest da se ukvarjaš z loputami kr zamenjaš kolektor z unim od 156-ke, ki v originalu nima loputk, ima pa alu kolektor. To pa zato, ker so italijani pogruntal sistem povrata hladilne tekočine preko sesalnega kolektorja in če je kolektor plastičen ima povrat tudi plastičen, ki pa scajtom preperi, poči pa maš antifriza več na motorju in okolici kot v motorju. Tiste klinčeve fajfe plastične ne moreš zamenjat ker je ni za dobit, alu kolektor pa ima fajfo iz mesinga. In namest da 5x podiraš 3/4 motorja, vržeš gor kolektor od 156, pa maš mir. Pa če boš mel srečo, boš za 156 alu kolektor dal manj kot košta swirl flaps blank plugs za alu kolektor (pri plastičnem kolektorju čepov ne rabiš).
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a xxl Sr jun 24, 2020 8:05 am

Tole še mene mika, da bi šel pogledat https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... istinctive . Za dušo. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a srcnik Sr jun 24, 2020 9:06 am

Jaz jo imam za poletni avto. Ja roke grejo rade zgornje, sam sem dal not trw, pa je mir zaenkrat. Motor je jtd bp, lega je vrhunska.

Hibe:
- Na naših avtocestah je za moj okus pretrd (glede na to, da si mlad, ti to ne bo problem)
- Pri visokih hitrostih se močno sliši veter (stekla brez okvirjev + zdaj že stare gumice)
- Včasih se steklo po zapiranju vrat ne zapre do konca (moraš biti vsakič pozoren)
- Števci so lepi a grozno nepregledni (rabiš dosti časa da se ti oko sfokusira)
- svetilnost luči je taka bolj srednja žalost (pa za dolge luči imajo premočno lučko v atmaturki :))
- Poklop sedeža je vrag vzel na eni strani
- Pragi znajo bit vdrti zaradi napačnega dvigovanja v preteklosti

Kljub vsem zgornjim "problemom" sem sam zadovoljen z avtom, ker sem dobil to, kar sem pričakoval, odličen volanski mehanizem v navezi z dobro lego čez ovinke, pri čemer me na mestu držijo odlični alcantara sedeži...

Z ostalim se naučiš živet ;)

PS: Če boš pa samo na AC večinoma, bi ti pa mogoče res bolj kak drug bolj udoben model prišel v poštev ;) (npr. 159)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a emozul Sr jun 24, 2020 9:35 am

Ja srcnik, nekaj takega:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Ti%20Xe...

Meni, še vedno eden izmed lepših karavanov na trgu.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a Panzeraustirol Sr jun 24, 2020 10:32 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Kar se kač tiče je tko...če je bila redno servisirana na pooblaščencu tipa AT v Lj, pol bejž od nje. Slabih kač ni, slabi so njihovi mehaniki. Js sm v mojo 159 zmetu za okrogla 2 jurja delov (z jebenimi popusti, popravljali pa smo sami)...za kar se imam za večino zahvalit pooblaščencu in njihovem veleumnem znanju.
Pa res neb raje pogledu za Brero 2.4? Men osebno je lepša, pa še motor ma ubijalski, če je prav čipan.
Drgač pa pr 1.9 jtdm maš probeme z egr, swirl loputami,ampak to je z lahkoto rešljivo (lopute ven, pa egr in lopute programsko izklopiš, zravn še čipaš pri Tribesu). Če je plastični kolektor,pol namest da se ukvarjaš z loputami kr zamenjaš kolektor z unim od 156-ke, ki v originalu nima loputk, ima pa alu kolektor. To pa zato, ker so italijani pogruntal sistem povrata hladilne tekočine preko sesalnega kolektorja in če je kolektor plastičen ima povrat tudi plastičen, ki pa scajtom preperi, poči pa maš antifriza več na motorju in okolici kot v motorju. Tiste klinčeve fajfe plastične ne moreš zamenjat ker je ni za dobit, alu kolektor pa ima fajfo iz mesinga. In namest da 5x podiraš 3/4 motorja, vržeš gor kolektor od 156, pa maš mir. Pa če boš mel srečo, boš za 156 alu kolektor dal manj kot košta swirl flaps blank plugs za alu kolektor (pri plastičnem kolektorju čepov ne rabiš).


Glede Brere si mogoče še premislm na srečanju Alfistov k bom jo loh z GTjem primerju v živo ampak dvomm haha. Hvala lepa pa za nasvet z alu kolektorjem! :D

xxl je napisal/-a:Tole še mene mika, da bi šel pogledat https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... istinctive . Za dušo. :D


Pejt pejt, pa sporoč če je uredu haha :-P

srcnik je napisal/-a:Jaz jo imam za poletni avto. Ja roke grejo rade zgornje, sam sem dal not trw, pa je mir zaenkrat. Motor je jtd bp, lega je vrhunska.

Hibe:
- Na naših avtocestah je za moj okus pretrd (glede na to, da si mlad, ti to ne bo problem)
- Pri visokih hitrostih se močno sliši veter (stekla brez okvirjev + zdaj že stare gumice)
- Včasih se steklo po zapiranju vrat ne zapre do konca (moraš biti vsakič pozoren)
- Števci so lepi a grozno nepregledni (rabiš dosti časa da se ti oko sfokusira)
- svetilnost luči je taka bolj srednja žalost (pa za dolge luči imajo premočno lučko v atmaturki :))
- Poklop sedeža je vrag vzel na eni strani
- Pragi znajo bit vdrti zaradi napačnega dvigovanja v preteklosti

Kljub vsem zgornjim "problemom" sem sam zadovoljen z avtom, ker sem dobil to, kar sem pričakoval, odličen volanski mehanizem v navezi z dobro lego čez ovinke, pri čemer me na mestu držijo odlični alcantara sedeži...

Z ostalim se naučiš živet ;)

PS: Če boš pa samo na AC večinoma, bi ti pa mogoče res bolj kak drug bolj udoben model prišel v poštev ;) (npr. 159)


Hvala za izčrpen odgovor. Prvih dveh hib sm navajn od Golfa Varianta R k ga mamo haha. Edino kar bi me res motil od teh hib sta zadnji dve. Bi si mislu da lastnik reče mehaniku, da naj tm ne dviguje oz. bi mehanik mogu bolš vedt... :roll: So pa bolš alcantara zici al ledr? Sm tut že o 159 razmišlu, je bol plan C haha.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a Kristjan123 Sr jun 24, 2020 3:23 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Kar se kač tiče je tko...če je bila redno servisirana na pooblaščencu tipa AT v Lj, pol bejž od nje. Slabih kač ni, slabi so njihovi mehaniki. Js sm v mojo 159 zmetu za okrogla 2 jurja delov (z jebenimi popusti, popravljali pa smo sami)...za kar se imam za večino zahvalit pooblaščencu in njihovem veleumnem znanju.
Pa res neb raje pogledu za Brero 2.4? Men osebno je lepša, pa še motor ma ubijalski, če je prav čipan.
Drgač pa pr 1.9 jtdm maš probeme z egr, swirl loputami,ampak to je z lahkoto rešljivo (lopute ven, pa egr in lopute programsko izklopiš, zravn še čipaš pri Tribesu). Če je plastični kolektor,pol namest da se ukvarjaš z loputami kr zamenjaš kolektor z unim od 156-ke, ki v originalu nima loputk, ima pa alu kolektor. To pa zato, ker so italijani pogruntal sistem povrata hladilne tekočine preko sesalnega kolektorja in če je kolektor plastičen ima povrat tudi plastičen, ki pa scajtom preperi, poči pa maš antifriza več na motorju in okolici kot v motorju. Tiste klinčeve fajfe plastične ne moreš zamenjat ker je ni za dobit, alu kolektor pa ima fajfo iz mesinga. In namest da 5x podiraš 3/4 motorja, vržeš gor kolektor od 156, pa maš mir. Pa če boš mel srečo, boš za 156 alu kolektor dal manj kot košta swirl flaps blank plugs za alu kolektor (pri plastičnem kolektorju čepov ne rabiš).


Mah Brera je "težka krava" motorji pa so ali dizli ali bencinski GM "brez duše" skratka z alfami kot so nekoč bile ima bolj malo skupnega.

Kje so časi pristnih alfinih šestakov... sem imel parkrat priliko vozit v 147 pa 156 se mi kar oko orosi ko se spomnim tistih občutkov neposreden volan pa motor pa zvok pa kot na stikalu nič ena tisti ki ste vozli boste že vedeli o čem govorim. Ko te enkrat okuži si pečen sem imel 156,147, pa 159 z zelo slabo izkušnjo potem greš dol z alfe. mešani občutki ampak stalno sanjaš o njej :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a xxl Sr jun 24, 2020 5:37 pm

Saj te razumem, podobne izkušnje. Saj bi si lahko omislil kakšno malo rabljeno Giulio, ker čez 30 000 nočem dat za avto, ampak, žena noče nizko sedet, Stelvia pa pod to ceno skoraj ni, razen tistih z cca 100 000 km, to pa nočem. :? 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 112 gostov