Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: KIA in popusti

Napisal/-a umilave1 So jul 04, 2020 8:01 am

srcnik je napisal/-a:Samo pozabljaš, da so za to ceno avtomobili proizvodnje 2019, kar pomeni, da stojijo že kako leto kje zunaj na "hofu". (kar ni ravno najboljše)

Je pa zanimivo (čudno), da so ti ponudili še gotovinski popust na eom 0%, ker se ponavadi precej držijo cenika?

Izgleda, da se jih res hočejo znebit (prevelik lager zaradi korone?) ali pa imajo kako novo foro, da ko se dejansko odločiš, ti začnejo, da to je pa gotovinska cena, da se je zmotil pri prejšnjem (informativnem) izračunu... (sem že tudi takšna mutenja doživel pri raznoraznih prodajalcih)

Ja, v bistvu gre res za to, da spucajo zalogo, korona je za par mesecev ustavila prodajo novih vozil. Bi bilo zanimimo videt, kje pol leta skladiščijo nova vozila, ki še niso v avtohišah oz. prodana. Samo, da upoštevajo polno garancijo, pa meni to ni neka panika razen če kaka toča klesti po odprtem parkingu novih vozil.

V obeh avtohišah so mi ponudil enako možnost leasing eom 0% na znižano gotovinsko ceno iz cenika. Pri eni so mi ponujal še naknadno vgradnjo park senzorjev gratis (sicer 150€), ker oprema Joy tega pač nima, če bi pa vzel stopnjo višjo opremo Prime (+1400€), pa bi dobil zimske gume gratis.

Glede mutenja prodajalcev pri izračunih, jaz vedno v avtohiši odprem kalkulator na mobilniku in ko vidi, da že računam komplet strošek financiranja od A do ŽNJ, on zaključi z marketinškim načinom razlage posla in preide na običajni speak.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: KIA in popusti

Napisal/-a Ivan36 So jul 04, 2020 10:19 am

Bi bilo zanimimo videt, kje pol leta skladiščijo nova vozila, ki še niso v avtohišah oz. prodana. Samo, da upoštevajo polno garancijo, pa meni to ni neka panika razen če kaka toča klesti po odprtem parkingu novih vozil.

Verjetno se voziš po cestah s plašnicami na očeh ali pa imaš trd vrat :lol: :roll: :twisted: :DDD V Logatec imaš pred obrtno cono en velik park plac za NOVA KIA vozila, vsaj 300 vozil je tam not, vedno ima poleti gor mrežo proti toči, potem imaš Grosuplje 2x ogromen park plac od Avtotransport Kastelec enako mreža proti toči ... Samo za NOVA vozila !
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: KIA in popusti

Napisal/-a LeQuack So jul 04, 2020 10:39 pm

Ne bi rabili če bi znižali cene ker bi vse prodali. Ampak ja očitno bodo rabili še večja parkirišča.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: KIA in popusti

Napisal/-a svetilnik Ne jul 05, 2020 6:19 am

frgo je napisal/-a:nisem prepričan, da smejo 1 leto stare avte prodajat kot nove?
Lahko in jih. Mi imamo na parkingu ogromno luksuznih vozil katera čakajo več kot leto za odhod v tujino.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: KIA in popusti

Napisal/-a frgo Ne jul 05, 2020 6:23 am

v tujino itak da grejo, pri nas pa ne vem, če jih lahko kot nove prodajo
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: KIA in popusti

Napisal/-a Firediver Ne jul 05, 2020 6:23 am

Ne razumem takih zalog, če se potem vse proda samo s popusti.
Le zakaj ne gredo na sistem "po naročilu". Če deluje za Cliota v NM...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: KIA in popusti

Napisal/-a cashy Ne jul 05, 2020 9:54 am

Po mojem mnenju KIA res nima ustreznega cenovnega pristopa, da bi v teh časih uspešno prodajala, niti novih niti rabljenih avtov.

Če vzamemo za primer te tri:

Kia ceed 1.6 CRDi - 2015 - 13.500€
https://www.kia.si/rabljena_vozila/deta ... rdi-32457/

Kia ceed 1.4 - 2018 - 15.000€
https://www.kia.si/rabljena_vozila/deta ... ion-32331/

Kia Rio 1.2 - 2018: 13.500€
https://www.kia.si/rabljena_vozila/deta ... mat-31952/

Se vam ne zdi, da so to cene, ki ustrezajo novim avtom, ne pa 2 in več let starim? :roll:
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: KIA in popusti

Napisal/-a esem Ne jul 05, 2020 6:47 pm

Tudi za nove so predragi :roll: . Saj jih bo srečala pamet - ko bodo zamenjali direktorja zaradi slabih prodajnih rezultatov.
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: KIA in popusti

Napisal/-a LeQuack Sr nov 01, 2023 4:25 pm

No sedaj 3 leta kasneje je še slabše. Sem bil nedavno v Kia salonu v BTC in rekel za Kia Ceed, in njihova ugodna ponudba je bila ista kot na ceniku, in sicer 22.000 EUR z vsemi popusti (gotovinski/financiranje, bon, itd.). To je 100KM različica z 1.0 trivaljnikom, pa oprema ena več od osnove (Champion), ki ima še avtomatsko klimo in alu feltne. Taka ista Kia s to opreme me je stala 10 let nazaj cca 13.500 EUR, mogoče ima nov kakšno malenkost več (npr. zadnja kamera) ampak drugače genau isto. Seveda so tudi cene rabljenih višje, ponudba pa precej slaba.

Za dobrega tisočaka več dobiš že VW Golf Rabbit 110KM (cca 23.500 €), ki ima full led luči spredaj in zadaj, ter radarski tempomat. Ali pa kakšna Mazda 3 je tudi nekje v tem rangu in po novem 6 letno garancijo, pa kitajski MG ima 7 letno. Nekako težko bi se spravil dat tolk za isto Kio, kot sem jo že imel.
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: KIA in popusti

Napisal/-a LeQuack Sr nov 01, 2023 4:27 pm

Novinec1968 je napisal/-a:Opazil sem akcijo v kateri KIA ponuja -43% za model xceed. Mislim da je to dobra cena za meni všečen avto. Še dobro da ga nisem kupil v začetku leta, po polni ceni.
Kaj vi menite o xceedu in o njegovi znižani ceni? Ali je bo trenutno "best buy" v tem avtomobilskem razredu?


PS: Te Xceedi se zdaj 3 leta kasneje prodajajo po dražji ceni kot so bili nabavljeni. To je skor kot kripto.

esem je napisal/-a:Tudi za nove so predragi :roll: . Saj jih bo srečala pamet - ko bodo zamenjali direktorja zaradi slabih prodajnih rezultatov.


Očitno ga še niso zamenjali če je stanje isto.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: KIA in popusti

Napisal/-a RUNAČ Sr nov 01, 2023 7:04 pm

Sam sem lani spomladi po sili razmer raziskoval trg, ker je eden od sorodnikov kupoval avto in da sem mu lahko kaj bolj konkretno svetoval. Ker je je iskal avto velikostnega ranga Ceed oz. Xceed sem se malo pozanimal tudi glede Kie.

Kar se spomnim, so bile gotovinske cene v marcu/aprilu lani take (upam, da me spomnin ne vara preveč):
- ceed 1.5 T-GDi (6 ročni) Champion -> cca. 18k eur
- ceed 1.5 T-GDi (6 ročni) Vision -> nekaj čez 21k eur
- xceed 1.5 T-GDi (6 ročni) Prime -> cca. 18,5 k eur
- xceed 1.5 T-GDi (6 ročni) Way -> nekaj čez 19 k eur

Sorodnik se takrat sicer potem ni odločil za Kio, čeprav so bile cene v tistem trenutku konkretno konkurenčne napram ostale primerljive avtomobile na trgu. Kakšne so trenutne cene ne vem, se mi pa dozdeva, da so recimo 4k eur višje, kar sem videl en cenik pred časom. Torej specialna operacija Rus-Ukr, je za Kio očitno spremenila vse, z določenim zamikom.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: KIA in popusti

Napisal/-a LeQuack Sr nov 01, 2023 7:52 pm

Zgleda so šle potem v tem letu konkretno gor cene. Te ko si jih napisal zdaj delujejo skoraj "ugodno". In te so še za 1.5 motorje, če jih primerjaš s trenutnimi je potem podražitev že blizu 5-6k.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: KIA in popusti

Napisal/-a RUNAČ Sr nov 01, 2023 8:40 pm

Tudi če vsem napisanim cenam dopišeš tam za 500 eur, kar je tudi čisto možno glede na to, da je vse tole napisano po spominu, so podražitve enormne, tudi v %! Bi rekel, da nobena znamka ni toliko podražila avtov v letu in pol. Je pa res, da so druge konketno dražile že v 2021, Kia pa očitno ne toliko.

Je bilo pa takrat tako, da sem bil pri enem manjšem Kia avtocentru in mi je prodajalec razložil, da naj takratni leasing ceni prištejem tam 500 eur, pa se lahko za ta denar potem lahko dobi avto tudi na gotovino. Na KMAG-u dvomim, da bi mi to povedali in lepo pobrali na vsak avto še kakšne 1-2k eur, kot je.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov