Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
yae
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po nov 26, 2018 1:40 pm

Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a yae Če jul 16, 2020 4:46 am

Zdravo.
Zanima me, ali ima kdo/pozna koga ki ima novo toyoto yaris hybrid. Namrec zanimam se za hibride, ce se mi bolj splaca investicija v njih ali je boljse da ostanem na bencinu/dizlu.
Hvala in lp
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a Matey_ Če jul 16, 2020 6:31 am

Pozdrav.

V službi vozim Toyoto hibrida - sicer Rav4 z cca 200KM. Kar se hibridov tiče - po mestu in regionalki se da kar prišparat, če res voziš kot po jajcih in čim več izkoriščaš baterijo. V realnosti se baterija zelo hitro sprazni in kar nekaj časa traja preden se dovolj napolni, da lahko voziš samo na elektriko. Čim so hitrosti višje (avtocesta) pa se vse prednosti hibrida izgubijo. Minimala poraba na relaciji je bla pod 5l/100km, kar za SUVa sploh ni slabo, ampak to je blo res strogo po omejitvah pa zavita cesta z malo klancev, tako da tudi hitrosti niso ble velike.

Kar se pa menjalnika CVT tiče pa tko ... zelo dober za nežno in umirjeno malo moteč pri prehitevanjih in hitri vožnji predvsem zato, ker je bolj počasen pri odzivu na stopalko za plin in avto je glasen.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a xxl Če jul 16, 2020 7:39 am

Če gledaš razliko pri nakupu novega, bencin/dizel/hybrid, je vprašanje čez koliko km se ti povrne investicija. To si mora vsak sam preračunat. Jaz se na to nisem oziral. Hočem najmočnejšega hybrida v paleti in to je to. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a Highupthere Če jul 16, 2020 7:56 am

Pri hibridu nimaš sklopke, yaris ima super 1.5 4 cilinderski motor brez turbine, nimaš glupega DSG menjalnika, nimaš šob, nimaš dpf filtra... skratka enostavna zadeva ki ti bo dolgo delala. Res je da so dražji, ampak kot rečeno zaradi zgoraj naštetih stvari pričakuj manjše vzdrževanje. Konec koncev je poprodajna vrednost občutno višja...
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a J.McLane Če jul 16, 2020 8:41 am

Vsak avtomatik ima zamik pri odzivu na stopalko za plin, saj tudi z ročnim imaš zamik, če moreš šaltat nižje za prehitevanje. Ali moraš šaltat ali ne je bolj odvisno od prožnosti motorja kot od menjalnika. NA motor proti turbo pa tu jasno ni primerjave.

Rekel bi da odločitev za Yarisa hibrid je bolj kot ne ali želiš avtomatski menjalnik ali ne in ali si za to pripravljen doplačat. Najlažje da greš na testno vožnjo in ugotoviš sam.

Je pa trenutni Yaris v odhajanju, prihaja čisto novi, tako da se pozanimaj v salonu, če dajo še kakšno ugodnost zraven, Toyota ima tudi seznam vozil na zalogi.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
yae
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po nov 26, 2018 1:40 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a yae Če jul 16, 2020 9:18 am

Sem ze bila v trgovini, kjer mi je predstavu. Sprasujem za mnenja kako pa kaj. Konec leta pride nov Yaris, vse skupaj bi me prislo okoli 17.000€.
Avtomatika nisem se nikoli vozila, samo z rocnim menjalnikom. Ena mamina sodelavka jo je sprobala in ni bila zadovoljna. Eden od hibridov se je baje ustavil sredi klanca.
Zato raje se povprasam kaksne izkusnje imajo ljudje
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a gore Če jul 16, 2020 9:24 am

Avtomatik (sploh pri Toyotinih hibridih) naj te ne skrbi. Poezija. No, razen, če ga priganjaš. Ampak za običajno vožnjo je meni pesem.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a xxl Če jul 16, 2020 1:31 pm

Mamina sodelavka ni bila zadovoljna. Pa kaj? Baje se je eden ustavil. Baje! Brez veze poslušat čenče in "strokovnjake", pojdi se prepričat sama. Moj stric jo ne more prehvalit. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a J.McLane Če jul 16, 2020 6:14 pm

Tako je, ne samo gledat po salonih in poslušat prodajalcev, zmeni se za testno vožnjo.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jul 16, 2020 6:59 pm

Maš pa še strošek nove baterije (če avto misliš imeti več let) Rabljeni hibridi z slabo baterijo so zelo poceni.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a J.McLane Če jul 16, 2020 7:57 pm

Jaz sem prodal 10 let starega hibrida z 200k km, pa me niso nič zasliševali glede baterije, ki je bila še original.

Baterija se enkrat izstroši, takrat je avto star nekje 15 let in takrat se tudi dobi tako staremu avtu primerno rešitev in ni nujno, da greš na uradni servis po novo za 2k eur.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a Bucko99 Če jul 16, 2020 9:39 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Maš pa še strošek nove baterije (če avto misliš imeti več let) Rabljeni hibridi z slabo baterijo so zelo poceni.


Aja ? Kateri pa so to ?
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a Gosic Če jul 16, 2020 11:01 pm

Oh baterija se iztroši, kaj takega! Nezaslišano! Boljše imeti 10 let staro dizelico s perfektno turbinico in vsem ostalim kar spada poleg. Po možnosti iz 'prve roke'.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a Highupthere Pe jul 17, 2020 7:10 am

Pri Toyoti dobiš 10 let garancije na baterijo. To ne pomeni da bo po 10. letih pa kar crknila tako kot pralni stroji, en dan po garanciji :) Če pa slučajno crkne, je strošek tako kot je rekel zgoraj cca 2.000€, kar je še vedno malo v primerjavi s stroški ki jih boš imel z dizlom
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a Firediver Pe jul 17, 2020 7:33 am

Tudi ko ti crkne, imaš še vedno "smetarsko" vrednost baterije tako, da ti to majce skompenzira nakup nove.

Mimogrede, sploh še kdo vozi 10+ let isti avto? Se ga še niste naveličali?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a J.McLane Pe jul 17, 2020 8:14 am

Povprečen avto na cesti v Sloveniji je star 9,5 let, tako da takih nekaj je. Med njimi sem tudi sam, avta nimam zato ker je to igrača ampak zato da opravlja svojo funkcijo. Razumem pa nekatere, da ne zdržijo z istim dolgo, tako kot nekateri ne zdržijo dolgo z isto žensko :lol: Morda si pa kdo reče, če že babe ne morem menjat na 3 leta bom pa vsaj avto :lol:

Pa tudi če ga prvi lastnik nima toliko časa, to ne spremeni dosti zadeve, ker če bi hibridne baterije množično crkovale in bile (pre)drage za menjavo bi se to močno poznalo na resale value avta, pa se ne.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
yae
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po nov 26, 2018 1:40 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a yae Pe jul 17, 2020 10:54 am

Do zdaj sem imela/imam samo stare avte. In vec slabih kot dobrih izkusenj. :? V 5ih letih je to zdaj moj 3 avto... eh
Pac financno ni slo drugace, vem, da so tudi rabljeni avti v redu, ma zal sem dobila samo kripe :|
Glede na mojo relacijo nekateri pravijo naj si vzamem dizla. Ampak ker se svet spreminja in tehnologija gre v bolj eco smer se vedno bolj zanimam za hibride.
Elektricnega pa raje se ne bi, ker ne vem, ce so ze toliko zmogljivi. Toyota yaris je cisto dovolj zame.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a xxl Pe jul 17, 2020 11:25 am

V pravo smer razmišljaš. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a chan Pe jul 17, 2020 12:29 pm

Yaris Hybrid se bo daleč najbolj izkazal pri mestni vožnji, kjer pridejo v ospredje vse prednosti tovrstnega pogonskega sklopa (izjemno konkurenčna poraba!). Če pa se avtomobil vsakodnevno uporablja na avtocestah, potem bi sam vsekakor raje pogledoval kam drugam ter ob večjem številu letno prevoženih kilometrov dal še vedno prednost dizlu. Če pa gre prvenstveno za magistralne ceste, kjer hitrost ne presega 90 km/h, potem bo hibrid ok. A le, če bo vožnja defenzivna!

Nasledno težavo pri hibridno gnanem Yarisu predstavlja tudi kakšna vožnja navkreber, kjer bo delovanje e-CVT menjalnika poskrbelo ze precej hrupa v notranjosti - menjalnik pač sili motor v visoke vrtljaje in povzroča dokaj neprijetno tuljenje, kar je še kako opazno pri malem Yarisu, ki se ne ponaša z bog ve kako učinkovito zvočno izolacijo. Btw, tovrstna "težava" je opazna tudi pri precej bolj drag(ocen)ih Lexusih, med katerimi se morda še najbolje obnese novi UX (podobno tudi kozmetično prenovljeni C-HR z močnejšim pogonskim sklopom).

V vsakem primeru je potrebno z avtomobilom najprej narediti testno vožnjo na vsakodnevni relaciji ter potem oceniti, če ustreza. Zadnja generacija Yarisa se počasi poslavlja, zato jo je moč dobiti po dokaj ugodni ceni (že objavljen link akcijskih modelov) - npr. za dobrih 15 tisočakov z opremskim paketom Sol. Resda pa bo novi, ki prihaja jeseni, še modernejši, a verjetno opazno dražji. Btw, 20 tisočakov za kolikor toliko opremljeno verzijo sam ne bi niti pod razno dajal!

Če je vsakodnevna pot vezana na avtocestne kilometre, bi sam raje gledal po razred večjem avtomobilu in eventuelno dizlu, kjer bi lahko za podobno ceno našel npr. Kio Ceed CRDi (115 KM), katero je trenutno moč dobiti za 16.399 eur (gotovinska cena!). Slednja je v vožnji vsekakor opazno bolj odrasla od Yarisa. A vendarle, kot že omenjeno, najprej je potrebno opraviti malce daljšo testno vožnjo, ki zna pokazati marsikaj.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a xxl Pe jul 17, 2020 12:57 pm

Tudi sam ne vem, kaj naj pričakujem od CHR 2,0, ampak ac pri meni ni veliko, največ je regionalk, vozim bolj na izi, rad imam moč pri prehitevanju, narediva pa cca 20 000 km na leto. Po spritmonitorju je nekje 5,5, torej, glede na moj način vožnje in relacije, ne pričakujem višje porabe, prej nižje. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov