Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a Firediver Če sep 24, 2020 1:18 pm

Sicer ne vem zakaj taka fobija pred malimi "dostavniki" (Berlingo, Rifter, Combo, Caddy), ko pa so tako univerzalno uporabni, pa še lažje je rokovati z vso prtljago vsak dan.
Da spraviš 3 otroške sedeže v zadnjo vrsto je samo del naloge, treba je predvideti tudi dovolj prtljažnega prostora za vso spremljajočo robo za vse tri malčke!

In zato je dobro, da je izbira, kriza bi bila, če še teh modelov ne bi bilo. Samo sprijazniti se moraš, da pri tako veliki družini - recimo karavan - ni priročna izbira!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a BlackT Če sep 24, 2020 1:28 pm

Fobijo imam pred vožnjo v ovinek, vseeno se večino časa vozim sam. Prtljažnik ni problem, bi dal pa trugo na streho če bi bila sila.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a Firediver Če sep 24, 2020 1:49 pm

Sicer ne vem, koliko dirkate, ko imate vse otroke v vozilu, da vam je lega na cesti tako pomembna, ampak truga na strehi je le pogojno uporabna zaradi težje dostopnosti.

Se pa strinjam, da se da z večjo mero improvizacije zadeve reševati tudi s čisto nepraktičnimi vozili. Samo zaželeti si je treba malce mazohizma.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a wildbliw Če sep 24, 2020 2:38 pm

esem je napisal/-a:https://siol.net/avtomoto/testi/kateri-enoprostorec-ponuja-najvec-trem-otrokom-314574


20. 12. 2015
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a BlackT Če sep 24, 2020 2:45 pm

Firediver je napisal/-a:Sicer ne vem, koliko dirkate, ko imate vse otroke v vozilu, da vam je lega na cesti tako pomembna, ampak truga na strehi je le pogojno uporabna zaradi težje dostopnosti.

Se pa strinjam, da se da z večjo mero improvizacije zadeve reševati tudi s čisto nepraktičnimi vozili. Samo zaželeti si je treba malce mazohizma.


Saj ti pravim da sem večnio sam v avtu (cca. 100km lokalne ceste na dan), ko smo vsi na broju mi je vseeno če se ziba kot ladja... Truge do sedaj še nisem rabil, kljub psu/kolesu v prtljažniku. Za kakšne torbe z oblačili/obutvijo ne vidim problema (lažje stvari), za ostalo je prtljažnik ok. Koliko pa naredite ostali z vsemi potniki in vso prtljago? 10% celotne letne kilometrine?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1152
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a meganer Če sep 24, 2020 3:01 pm

Avta nikoli ne kupuj na meter :mrgreen:
Zunaj velik ko se vsedeš notri pa ...... pogreb.
P3008 zunaj velik notri pa ...... dosti manjši od senika 3 ali C4P.

Zakaj XL verzijo .... ker dobi ogromen prtljažnik za ne vem recimo 500eur ..... pri 3 otrokih je krame ulala ....
Ja vem se da tudi z majhnim avtom, ampak zakaj ne če imaš lahko .....

Če so samo LED problem .... to sploh ni velik problem :lol:

Odkrito povem z tanovim se še nisem vozil ...... z prejšnim pa recimo Smax ... je vožnja kot bi primerjal kosilo ena huda porcija čevapov ali brokoli.

Meni je najpomembnejši vsop in iztop iz vozila, ker grem vsak da 20x ven pa not, naredim pa 10-15km.
 
J7ak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To dec 08, 2015 10:57 am

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a J7ak Če sep 24, 2020 7:42 pm

V mojem Smaxu gredo 3 sedezi brez problema, pa imam sedeze ki so po sirini med širšimi. Prtljaznik je tudi ogromen, so pa vrata precej tezka za zapirat. Verjamem da je novejsi samo se boljsi, sem pa tudi jaz prebral samo slabe stvari glede powershifta... Ampak to je rekla, kazala in ni kredibilna info.

Ko sem kupoval sem imel na testni tudi novega grand senica pa sem bil totalno razocaran nad prostornjostjo. Notri je zelo utesnjeno. Prtljaznik majhen, stekla majhna. Vozi se pa uredu... Aja pa senic nima zadaj 3 samostojnih sedezev, ampak klop deljivo 1/3.

3 isofix pritrditve v zadnji vrsti ima samo P 307 sw. Moras imeti pa sedeze izredno ozke da jih spravis not.

Lp
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1152
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a meganer Pe sep 25, 2020 5:02 am

DSG, Powershift ....... to je večna dilema. Problem je ker avti nimajo servisa na 60000km. Sam sem gledal nekega Forda ..... ampak je imel 130000km in nobenega servisa na menjalniku.

Ker nisem mogel verjeti sem klical na uradni servis kako je s tem. ZELO prijazen serviser mi lepo razložil da je potreben servis na 60000km in zadeva deluje. V velikih primerih pa nimajo servisov ker imajo službena vozila tako podpisano pogodbo zaradi cenejšega vzdrževanja. Pravi roko na srce vam polagam da, da najdite vozilo z servisiranim menjalnikom drugače bo veselica.

Servis tih menjalnikov pride na pooblaščencu tam 250-300eur na fuš pa tam 150eur.

Ali bi zopet vzel avtomatika ...... brez pomisleka, ampak treba je najti dober avto.
Neumesno ..... PSA EAT6 nima nobebega vzdrževanja. Meni so lepo povedali da je priporočljiva menjava olja na 200000km katera pa pride tam 100-130eur. Eni so pa rekli ...... samo ne pipaj dokler ni zaznati kakega problema.
Vsi hvalijo ala DSG, Powershifta v oblake .... pa povem iz prakse isti klinc kot EAT.
Sedaj se bojo pa javili majstri kateri zaznajo pol sekunde hitrejše prestavljanje.

Zato sem vzel Tiguana katerega prej tudi povohal nebi :mrgreen:
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a novinec1980 Pe sep 25, 2020 6:50 am

Jst sem celo klical majstre, ki popravljajo avtomatske menjalnike. Dva od štirih sta rekla, da je Powershift slab menjalnik, ter da se začnejo drage težave okrog 150 000 km. Dva pa sta rekla, da je isti šmorn kot DSG. Zdej pa ne vem. Poznam pa tri primere, ko je Poweshift šel v ...:

- eden je mondeo letnik 2016 Powershift, je menjalnik shodu pri 100 000 km, redno servisiran slovenski avto
- drugi pa je S-Max 2014 Powershift, pri 150 000 je šel menjalnik, strošek okrog 4000 EUR, samo še vedno cuka
-tretji je mondeo 2013 Poweshift, isto 4000 evrov škode

Je pa Ford z modelnim letom 2019 šel na klasično avtomatiko, ki ima 8 stopenj, že vejo zakaj...
 
Irmscher
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne nov 24, 2013 11:17 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a Irmscher Pe sep 25, 2020 8:36 am

obnova Powershifta je okol 1500-2000 max in ne 4000... ne vem od kje vam te cifre, mogoče je tok nov menjalnik na Fordu?

Tok sm dal 2 leti nazaj, menjalnik pa crknu pri 150kkm, servisi so bili redno delani na 60kkm.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a emozul Pe sep 25, 2020 9:09 am

Tudi meni so pri dveh firmah, ki popravljajo avtomatske menjalnike pograjali powershift.
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a novinec1980 Po sep 28, 2020 6:35 am

Irmscher je napisal/-a:obnova Powershifta je okol 1500-2000 max in ne 4000... ne vem od kje vam te cifre, mogoče je tok nov menjalnik na Fordu?

Tok sm dal 2 leti nazaj, menjalnik pa crknu pri 150kkm, servisi so bili redno delani na 60kkm.


Vprašal še enkrat kolega, 3600 EUR je dal, popravljal pa je pri enem serviserju avtomatskih menjalnikov. Zgleda, da je pa kar stalnica, da Powershift crkne do 150 000 km, ne glede kako ga servisiraš...

lp
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a jack86 Po sep 28, 2020 9:02 am

Generalna obnova celotnega powershift menjalnika, vseh "obrabljivih" delov me je pri doktorjih za to področje v Lescah, stala okroglih 2000€.

Če ga bi dal na pooblaščeni Volvo servis, ga bi dali popravljati istemu serviserju, le cena bi bila x2.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2176
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a RedBaron Po sep 28, 2020 9:24 am

Tudi jaz sem dal 2 jurja za popravilo powershifta v Lescah... Avto redno servisran (tudi menjalnik vsakih 60kkm), menjalnik shodil pri 270 kkm.

Menjali so set sklopk, set ventilov, popravilo mehatronike, filter (notranji in zunanji) in olje... po besedah mojstra, lahko sedaj pričakujem neke podobne km...

So pa menda tile powershifti 2. generacije (2015 in naprej) boljši od prvih.

Največ popravil je na AUDI-jevih avtomatikih, BMW (ZF) je menda neka srednja žalost, DSG tudi (boljši od powershifta). Najboljši pa je mercedes. Tako prvi tale mojster...
 
marebu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: So sep 11, 2010 10:00 am

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a marebu Če okt 01, 2020 4:11 pm

Za 25 jurjev pa tri leta star po moje ni panike. Jst sem vzel Alhambro . Po širini dovolj prostora za tri otroške sedeže. Moja ima še zadaj dva sedeža tko da placa čez glavo. Pa dsg in skor kompletna oprema. Tud pelje se super.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a emozul Če okt 01, 2020 4:27 pm

RedBaron je napisal/-a:Tudi jaz sem dal 2 jurja za popravilo powershifta v Lescah... Avto redno servisran (tudi menjalnik vsakih 60kkm), menjalnik shodil pri 270 kkm.

Menjali so set sklopk, set ventilov, popravilo mehatronike, filter (notranji in zunanji) in olje... po besedah mojstra, lahko sedaj pričakujem neke podobne km...

So pa menda tile powershifti 2. generacije (2015 in naprej) boljši od prvih.

Največ popravil je na AUDI-jevih avtomatikih, BMW (ZF) je menda neka srednja žalost, DSG tudi (boljši od powershifta). Najboljši pa je mercedes. Tako prvi tale mojster...


A si popravljal pri avtomatskih menjalnikih (Roku) ali pri turbinah.si ?

Hvala
 
HansTheRabit
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če nov 12, 2020 12:45 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a HansTheRabit Pe nov 13, 2020 9:38 am

No da ukradem malo temo... Čez pol leta prijoka 3ji otrok, in seveda v karavanu ne bo prostora za 3 sedeže. Pa ne zanima če kdo vozi Peugeot 5008 (2016 naprej) kakšni so kaj stroški servisov in nasploh.
Pa še ne morem se odločiti ali raje nov Berlingo/Ritter ali 5008/Galaxy star 4 leta z cca 150k km. Testne vožnje sm že naredil in kar se udobja tiče itak povozila rabljena modela nove.
Strah me je kaj bi se lahko pojavi ko pridem na 250k km, glede na to da sta rabljena tok visokega ranga.

Če ima kdo kakšno mnenje al pa drug predlog...
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a wildbliw Pe nov 13, 2020 9:50 am

Za 3 otroke definitivno Galaxy ali Rifter.

Mora imeti notranjo mero (širina od naslonjala za komolec do sosednjega naslonjala) min 135ccm. Za 5008 dvomim, da jo ima. Kodiaq vem, da je nima. Touran za las ima.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a Ivan36 Pe nov 13, 2020 11:22 am

MB Vito!
Mercedes-Benz V-Razred V 220 CDI dolgi SLOVENSKO VOZILO
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... O%20VOZILO
Slika
Mercedes-Benz Vito Tourer 114 CDI Avt. Navigacija Polog 24.990 EUR
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... .990%20EUR
Slika
Mercedes-Benz Vito Tourer 116 CDI Base dolgi
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... se%20dolgi
Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov