Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a nasamorpheus Če jan 28, 2021 9:14 pm

Odsvetujem vse kar ima turbo, sploh če imaš veliko kratkih mestnih tur. Je pa vožnja brez turba pac počasnejša in pa dražja. Kia atmosferci od Hyundaia so neuničljivi. Izredno zanesljivi a bolj počasni oz umirjeni.. prehod z dizla zna bit mal beden..
 
Tonti
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe jan 29, 2010 3:12 pm

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a Tonti Pe jan 29, 2021 11:04 am

Kia Ceed mi je kar všečen avto. Bi moral preizkusit tale 1,4 motor, mogoče pa zadostuje. Tisti z malo boljšo opremo so tudi znotraj prijetni, glede tega mi je tudi Astra OK. Ali pa kaj takega https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16022633&display=Mazda%20CX-3%20G120%20Revolution%20SLO%20PRVI%20LASTNIK
Zmeraj sem imel bencinarje, tega dizla sem kupil zaradi nove službe in daljše relacije, precej avtoceste. Pa je prišla Corona in šla služba. Malo je voženj da bi se motor ogrel, tako da samo čakam da se sprosti prehod med občinami in grem verjetno v menjavo.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a sašo5 Pe jan 29, 2021 12:40 pm

odsvetujem vse kar NIMA turbine, absolutno se pa ognit Mazde in to v velikem loku....

Trenutno najboljši motorček :arrow: brez pardona Renaltov 1.3 160KM
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a coco66 Pe jan 29, 2021 1:07 pm

Trenutno je res najboljši,ma ko bo potreba pri 120.000 za drug motor ne bo lepo.Pri Mazdi na 120 000 km komaj prvič svečke menjaš
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3286
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a McLaren Pe jan 29, 2021 1:09 pm

O glej k mamo babo Vango na forumu
 
Tonti
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe jan 29, 2010 3:12 pm

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a Tonti Pe jan 29, 2021 1:11 pm

Pozdravljen Sašo. Prosil bi za kakšno dodatno pojasnitev glede tvojega pisanja. Atmosferski motorji so verjetno malo manj zmogljivi, vendar manj občutljivi. Ali se mogoče motim?
Pa še to glede Mazde. Mislil sem da so kvalitetne zadeve. Nekaj berem o slabi kvaliteti barve, kaj drugega slabega pa ne dobim. Prosim še za tvoje mnenje, vse mi je dobrodošlo. LP
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3286
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a McLaren Pe jan 29, 2021 1:19 pm

Hoces moj nasvet? Na forumu ni veliko strokovnjakov, po vecini so/smo to navadni ljudje, ljubitelji avtomobilizma in kot taki v vecini subjektivni, tako da bolj ali manj vsak hvali svoje. Forum je dober da ti z nasveti pomagajo zbrat par favoritov, dokoncno se bos pa mogu odlocit sam. Zberi par avtov, ki so ti dosegljivi in pejt na testne voznje da vidis kater ti najbolj ustreza in potem kupi tega.
Sej sam vidis, eni svetujejo NA, drugi turbake, tretji ti bo priporocal hibrida in vsak priporoca to kar je njemu vsec, ti si pa drug clovek in ti mogoce pase wankel...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a Kristjan123 Pe jan 29, 2021 1:51 pm

Tonti je napisal/-a:Pozdravljen Sašo. Prosil bi za kakšno dodatno pojasnitev glede tvojega pisanja. Atmosferski motorji so verjetno malo manj zmogljivi, vendar manj občutljivi. Ali se mogoče motim?
Pa še to glede Mazde. Mislil sem da so kvalitetne zadeve. Nekaj berem o slabi kvaliteti barve, kaj drugega slabega pa ne dobim. Prosim še za tvoje mnenje, vse mi je dobrodošlo. LP


Ti bi da bi Sašo svojo izjavo argumentiral- podkrepil z dejstvi če prav razumem? :lol: :lol: :lol:
Ti je oproščeno ker si nov na forumu ;)

Hočeš nasvet? Ostani na tem kar imaš bo najceneje...
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a golfek Pe jan 29, 2021 6:22 pm

tud jst ti odsvetujem mazdo..pa si mislite kar si hočete... bencin naj bi še nekako bil... dizl pa sam bejž.... nesposobni servisi, crkuje tako kot ostali če ne še bolj..pa dražje je za rihtat ko kaj rabiš...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a sašo5 Pe jan 29, 2021 8:13 pm

tsko je "golfek" oops :pivo
@KIKI123456....lej, pri moji starosti in izkušnjah je pravi argument v besedah "zato, ker sem jaz tako rekel" :D
....no,mal heca ampak v kratkem casu sem 2x (nažalost samo po občini) tega 1.3 novega Renaultovega vozil; v Meganu GT rocni hebl dujansko fasciniran, neverjeten posluh za gas, medpospeški zelo dobri, nobenega upiranja ali "cmoka: (vw.jev 1.5 to dela) izredno sodeluje z voznikom in dejansko neverjetno vleče med 2500 in 4000rpm več niti ni potrebe, vse skupaj po prevozenih 130km 7,8 porabe.....verjemem, da gre komot konstantno s 6.....

...no, zaprisezen audijevc vam je nahvalil Renoja(sicer samo motor) drugače avto ma (zame) nekaj nelogičnih zadev in dve tri pomankljivosti.....
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a spektr Pe jan 29, 2021 9:18 pm

golfek je napisal/-a:tud jst ti odsvetujem mazdo..pa si mislite kar si hočete... bencin naj bi še nekako bil... dizl pa sam bejž.... nesposobni servisi, crkuje tako kot ostali če ne še bolj..pa dražje je za rihtat ko kaj rabiš...


Res je,, tako kot bmw...samo da je ta še dražji :lol: :lol:
lp dejan
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1070
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a D12J12 So jan 30, 2021 7:48 am

Kaj vse človek ne prebere na tem forumu :roll: . Pa ne zato ker imam mazdo, ampak ker delam na strojih že od malih nog naprej. Govorimo o najbolj zanesljivih bencinarjih in glej ga zlomka atmonsferci niso zanesljivi :DDD. Nevem no malo bolj strokovne odgovore bi pa lahko dajali, človek potrebuje pomoč vi pa predlagate tce. Ok 1.3 ni 1.2 je pa turbak kateri se ne približa porabi atmonsferca po mestu in glede na število dodatnih delov ni zanesljiv. In resnično prosim naštejte mi samo enega turbaka kateri pride po zanesljovosti toyotinemu 1.6 atmonsfercu do kolena, ga ni. Več delov pomeni več težav, kdor misli drugače se moti.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a coco66 So jan 30, 2021 8:42 am

Golfek malo slabo vidi , tle je govora o benzinskih motorjih ne o dizelskih.Vsak avto je dober, lahko naredi tudi 500 000 km če menjaš 4 motorje, 2 menjalnika, 3 turbine, 2 sklopke, 3 komplete amortizerjev itd.Tudi za 0.9 tce so govorili da so oh in sploh ,da se veriga menja na 300000 km,zdaj pa če zdrži 150 000 km se lahko smejiš
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a Kohec So jan 30, 2021 11:13 am

spektr je napisal/-a:
golfek je napisal/-a:tud jst ti odsvetujem mazdo..pa si mislite kar si hočete... bencin naj bi še nekako bil... dizl pa sam bejž.... nesposobni servisi, crkuje tako kot ostali če ne še bolj..pa dražje je za rihtat ko kaj rabiš...


Res je,, tako kot bmw...samo da je ta še dražji :lol: :lol:


To vesta iz lastnih izkušenj, ali sta slišala v gostilni za šankom?
Avtor teme - če nimaš problemov z avtom, ga vozi še naprej, kdaj pa kdaj pa kakšno daljšo relacijo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a Firediver So jan 30, 2021 11:49 am

Če vam je vzdržljivost na prvem mestu...noben sodoben turbobencinar ni tako vzdržljiv kot so bili stari N/A 8-ventilarji. Pa na tone poceni (tudi original) rezervnih delov.
Ampak ne mi potem jokati, da preveč pijejo za svojo moč, da ne "potegnejo" pri prehitevanju in da nimajo bohvekoliko navora glede na današnje turbomotorje.

Tako da, ali eno ali drugo - oboje skupaj ne uspeva nobenemu. Ko že misliš, da tokrat bo, pa spet razočaranje.

Lahko pa neumorno iščete dalje, vseeno velja, če ne iščeš, ne najdeš...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a tomzzi So jan 30, 2021 12:13 pm

Jaz sem svoje že napisal. O tem kaj je bolj zanesljivo ne bi.
Logično je, da bo manj možnosti za okvare na atmosfercu proti turbincu saj je tudi manj delov. Logika.

Kot pa sem že omenil predlagam avtorju teme, da vozi naprej in ne menja brezveze če ni problemov!
Zakaj v menjavo če pa si zadovoljen?
O menjavi razmišljaj le če bodo nastopili problemi. V kolikor se vsake toliko naredi malo več kilometrov naj problemov ne bi bilo.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a Kristjan123 So jan 30, 2021 12:45 pm

sašo5 je napisal/-a:tsko je "golfek" oops :pivo
@KIKI123456....lej, pri moji starosti in izkušnjah je pravi argument v besedah "zato, ker sem jaz tako rekel" :D
....no,mal heca ampak v kratkem casu sem 2x (nažalost samo po občini) tega 1.3 novega Renaultovega vozil; v Meganu GT rocni hebl dujansko fasciniran, neverjeten posluh za gas, medpospeški zelo dobri, nobenega upiranja ali "cmoka: (vw.jev 1.5 to dela) izredno sodeluje z voznikom in dejansko neverjetno vleče med 2500 in 4000rpm več niti ni potrebe, vse skupaj po prevozenih 130km 7,8 porabe.....verjemem, da gre komot konstantno s 6.....

...no, zaprisezen audijevc vam je nahvalil Renoja(sicer samo motor) drugače avto ma (zame) nekaj nelogičnih zadev in dve tri pomankljivosti.....



No zdaj ko si pri svoji spostljivi starosti razsiril svoja obzorja do te mere, da si priznal da lahko tudi kaksna druga znamka naredi dober motor.
Morda je cas za naslednjo fazo v kateri prides do sokantnega spoznanja da odziven in dober motor ni nujno enako zanesljiv in poceni za vzdrzevat motor.
Samo ne obupat ti gre dobro napredujes in pocasi bos razumel ...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a titanius So jan 30, 2021 1:45 pm

Skoda, da tole ni tema o dizelskih motorjih XD

Pri bencinskih motorjih bi jaz gledal atmosferce samo z azijskega trga, z evropskega pa 1.33tce ter kaksen redno vzdrzevan puretech s strani PSA group. Od TSIjev je dober 2.0 pa se ta ni ravno top + visja poraba in pa vsi TSI motorji porabljajo olje

Zdaj pa malo off topic se.
Povej mi saso, kot zaprisezen audijevc, kako je mozno da poznam ze 4 primere na 2.0tdi a4 b8 ko je sla glava motorja pri manj kot 250k km,posledicno 2k eur stroska z avtom. Medtem ko poznam precej HDijev, ki imajo 300k+ pa se vedno z prvo vgradnimi deli, prav tako moj hdi ima se vedno prvi turbo,egr,fap,šobe, vse prvo pri 290400km.
Pa sem bil zainteresiran za nakup a4, celo ogledal sem si ze 2 ampak ko sem izvedel se za 4.primer pocene glave mi je pa vse padlo dol tako, da bom ostal na hdiju ali pa morda sel na 2.2cdi.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a sašo5 So jan 30, 2021 2:19 pm

lej, jaz te omenjene poznam "u piko" poznam tako mehanike pooblaščenca (90%teh je tudi popoldancev) kakor tudi več ali manj mehanike, začuda tudi vpogled v bazo podatkov ne kaže anomalij na glavi motorja....(2004-2007 PD motor 2.0)tukaj se je pa dejansko masovno to dogajalo) in kot zanimivost, če so vsi zigi v teh. knj. Porsche menja ne glede na št.km oz garancijo....Moj ma 140.oookm pa 12 let, še jermena nisem menjal.....in lani novembra smo še enega 2.o tdi v A3 nabavili let 2018 mogoce pa tu kaj prdne....bono videli, kake srece smo, to pot z uvozenim... :D
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Kateri bencinski motor odsvetujete?

Napisal/-a nasamorpheus So jan 30, 2021 4:18 pm

problem nemcev so prevrteni kilometri . Tudi pri nas jih vrtijo ;)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 120 gostov