Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
1man1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr jul 11, 2018 11:01 am

Postopek kupčije

Napisal/-a 1man1 Sr feb 03, 2021 7:24 pm

Če prodaš rabljen avto fizični osebi na kakšen način se ponavadi sklepajo kupčije? Gre za 2-3k€. Vem, da je najbolje, da dobiš denar preden mu avto izročiš. Kako pa ostali prodate? Dokler vam ne da vsega denarja, mu ključev preprosto ne date, ne podpišete pogodbe ter ne opravite prepisa?
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: Postopek kupčije

Napisal/-a hnoda Sr feb 03, 2021 9:29 pm

Jaz bi pustil, da naredi prepis, potem pa če je gotovina iz roke v roko denar in ključe. Če se kupnina nakazuje isto, samo da gresta skupaj na banko in se prosi referentko, da takoj sprovede nakazilo. Nekatere spletne banke omogočajo hipno plačevanje, kar je potem isto kot gotovina na roke.

Moraš se izognit situaciji, da ima kupec v rokah avto, ki je še zavarovan in registriran nate. Bogve kaj bo z njim počel, če ima nesrečo ti gre bonus, lahko pridejo globe za prehitro vožnjo, lahko ti gre tankat na bencinsko in ne plača. Pač kup nevšečnosti imaš lahko s tem. Naj prinese denar na prepis ali pa takoj na banko, sicer adijo. Moje mnenje.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Postopek kupčije

Napisal/-a limas Sr feb 03, 2021 11:10 pm

1man1 je napisal/-a: na kakšen način se ponavadi sklepajo kupčije?

Na Tehničnih pregledih. Takoj in vse v celoti. Podpis pogodbe, plačilo na roke in prepis na šalterju ter izročitev ključev.
Če kupec ne deluje vreden zaupanja, se ne sklepa kupčija.

To je edini način.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Postopek kupčije

Napisal/-a krimič Če feb 04, 2021 9:41 am

Kaj pa v primeru vecjih zneskov? Zdaj da gres najprej na prepia in potem na banko je lahko tudi rizkantno.
Kaj pa primer, da kupec prinese s sabo racunalnik s spletno banko in ob prepisu nakaze denar na prodajalcev racun?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Postopek kupčije

Napisal/-a Cefizelj Če feb 04, 2021 9:51 am

Mi smo naredili tako. Ob prepisu s telefonsko aplikacijo prenakazilo na prodajalčev raćun. Ker je bila pri prodajalcu in kupcu ista banka, je šlo kot prenakazilo med internimi računi, tako da je bilo vidno v sekundi.

Lahko pa seveda tudi gotovina, samo prej jo moraš naročiti.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Postopek kupčije

Napisal/-a Firediver Če feb 04, 2021 10:13 am

Kaj ti pomaga (če si prodajalec) velika vsota prejete gotovine v majhnih bankovcih in je vmes še kak ponarejen?

Z nakazilom je najvarneje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Postopek kupčije

Napisal/-a matejxx Če feb 04, 2021 3:18 pm

Zato pa prepis in vse urediš na tehničnem, pa ti lahko denar preveri kar tisti gospa, ki sedi za pultom. Po navadi ji ni težko.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Postopek kupčije

Napisal/-a titanius Če feb 04, 2021 6:11 pm

Ko je kolega kupoval Passata za 3.5k eur nama je prodajalec tako zaupal, da je prepisal avto, jaz sem se sel vozit, kolega pa je z njim sel na kavo, da mu da denar. Lahko bi ga okradla za Passata oz. to sploh ne bi bila kraja, ker je prepis lastnistva naredil in bi tezko dokazal, da ni dobil denarja. Seveda se to ni zgodilo in se tudi nikoli ne bo.
Drugace se vse na tehnicnih dogaja v kolikor gre za gotovinske nakupe oz. prodajo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: mevden in 111 gostov