Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a krimič Po jul 26, 2021 8:40 am

Kot je napisal @mihaing si potem to notri spravijo. Tudi na gotovino ti bodo vkljucili tistega jurja. Ampak poskusijo foro z lizingom.
Tudi sam sem kupoval golfa in ga kupil na gotovino. Dobil sem cca 10% popusta (avto po narocilu v vrednosti MPC 28000e)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a pskoda Po jul 26, 2021 4:18 pm

Ja na VWju poskušajo z lizingom ampak,če si dober pogajalec te pride dosti ceneje na keš.
Lp
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a VW T4 To jul 27, 2021 6:51 am

Kaj pomeni dober pogajalec?
Salonu rečeš, daj mi najboljšo ceno. Potem pošlješ povpraševanje še v dva druga salona in če ti kateri poda boljšo ponudbo, greš z njo do prvega prodajalca kjer probaš še zbit. Če ti pa nihče ne poda boljše ponudbe, je stvar zaključena. Kaj se torej še lahko pogajaš?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a xxl To jul 27, 2021 7:45 am

Če daš avto staro za novo, se da fajn profitirat. V mojem primeru tudi do 3000 evrov.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a krimič To jul 27, 2021 8:46 am

Sam sem imel s sabo konfiguracijo iz spleta. Tako so takoj videli, da vem kaj zelim in poznam MPC. Potem pa sem omenil, da bom sel v vec avtohis in pri najboljsi bom kupil in servisiral avto (servisi prinesejo veliko denarja).
Sel sem v 4 avtohise, najvecji popust sem dobil ravno pri prvi. In nisem bil njihova stara stranka, tako, da to ni pogoj. Res pa je, da sem se v cetrtek dogovoril za ceno, v petek in soboto preveril se drugje. V ponedeljek pa ze narocil avto.
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a atek To jul 27, 2021 1:36 pm

Pri leasing bodite previdni :
Ceno ti spusti nižje kot na gotovino, na koncu pa plačaš več.
Na dogovorjeno ceno ti prišteje stroške odobritve leasinga, seveda tudi obresti za obročno plačevanje, ki pa niso nizki, na koncu te pride dražje (prodajalec pa dobi še provizijo od leasinga).
Lp atek
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a VW T4 To jul 27, 2021 2:38 pm

pa a so kupci na leasing res tako naivni, da ne znajo zmnožit število obrokov x višina mesečnega obroka + začetni polog? Al je važno samo koliko je "ponudba" in da je obrok takšen da gres skozi, koliko pa stvar stane, ni važno.
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a lotko To jul 27, 2021 2:49 pm

Danes naročil golfa 1.5 TSI, 96kW, R-line. Odločil sem se za takojšnje plačilo, dobavni rok 7 mesecev, oz. lahko še več.. vzel sem ga v lapiz modri barvi.. sedaj pa čaaaakaaamooo
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a xxl To jul 27, 2021 3:24 pm

Samo to boš povedal? Kaj pa tisto kar si spraševal tukaj. Pogoji, popusti pa to? Staro za novo?
Drugače pa res, kupiti dober vw, je pa, zadnje čase, lotko 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a cc09 To jul 27, 2021 4:24 pm

Nekatere bi vw lahko še ošamaril vsak teden, pa bi ga še zmeraj kupili.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a Firediver To jul 27, 2021 4:26 pm

Jah, lej...nekaterim pač paše groba mazo scena...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a lotko To jul 27, 2021 5:54 pm

xxl je napisal/-a:Samo to boš povedal? Kaj pa tisto kar si spraševal tukaj. Pogoji, popusti pa to? Staro za novo?
Drugače pa res, kupiti dober vw, je pa, zadnje čase, lotko 8)


Popust 3500€, ni bilo staro za novo, starega še imam. Bomo videli
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a scottie To avg 31, 2021 11:01 am

Zdravo,

zopet nov termin tokrat februar 2022. Vmes je bil termin zopet september, pa potem oktober, sedaj nazaj na februar 2022. :shock:
Ker do februarja pa res nimam namena čakati, sem zopet začel gledati kaj je na zalogi v mojem rangu, lahko tudi malo rabljeno. Presenetljivo bi v okviru do 40k eur dobil celo Arteona SB ali pa PASSAT Alltrack. Žal se vedno bolj nagibam da Superba odpovem, na zalogi pa ni od Superba nič pametnega.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... n%20Arteon

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... n%20Passat

Kakšen pameten nasvet?
LP,
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a Skyen To avg 31, 2021 1:25 pm

Tukaj se moreš, predvsem glede Passata vprašati, če si pripravljen še naslednjih 4,5,x let voziti enak avto kot do sedaj.. Pri Arteonu je vsaj vizualno drugačen..
Če ti je kul, pa mogoče da tokrat gledaš Alltracka za malo spremembe, zakaj pa ne, tako ali tako poznaš že vse kar moreš pri Passatu, tako da te kaj dosti ne more presenetiti.. kar je lahko po drugi strani pač minus, ker gre za praktično enak avto..
Zadnjič spremenil Skyen, dne To avg 31, 2021 1:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a uros11 To avg 31, 2021 1:26 pm

Čakaj. Par mesecev hitro mine, lahko pa bo tudi prej, kot so napovedali.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a VW T4 To avg 31, 2021 2:30 pm

Da ne bo prej prišel v proizvodnjo nov model superba, kot boš ti tega dobil :D
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 913
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a radar To avg 31, 2021 3:10 pm

scottie je napisal/-a:Zdravo,

zopet nov termin tokrat februar 2022. Vmes je bil termin zopet september, pa potem oktober, sedaj nazaj na februar 2022. :shock:
Ker do februarja pa res nimam namena čakati, sem zopet začel gledati kaj je na zalogi v mojem rangu, lahko tudi malo rabljeno. Presenetljivo bi v okviru do 40k eur dobil celo Arteona SB ali pa PASSAT Alltrack. Žal se vedno bolj nagibam da Superba odpovem, na zalogi pa ni od Superba nič pametnega.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... n%20Arteon

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... n%20Passat

Kakšen pameten nasvet?
LP,


Pri passatu mi deluje po slikah, da so leva zadnja vrata barvana. Preveri, če slučajno kupuješ.

Ali si bil na testni vožnji arteona?

Lp
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a Tattoo- To avg 31, 2021 3:55 pm

scottie je napisal/-a:Presenetljivo bi v okviru do 40k eur dobil celo Arteona SB ali pa PASSAT Alltrack. Žal se vedno bolj nagibam da Superba odpovem, na zalogi pa ni od Superba nič pametnega.
Izgleda in pelje se boljše kot vsak Superb ali Passat, prostora ima pa ravno toliko kot Superb...nimaš kaj dosti za razmišljat. ;)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... n%20Arteon
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a thunderbolt To avg 31, 2021 5:13 pm

Tattoo: se arteon dejansko pelje bolje kot passat? V cem je boljsi?
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a Tattoo- To avg 31, 2021 6:07 pm

Ja se...

Prvo je treba napisati, da se noben od teh treh (Passat / Arteon / Superb) ne pelje ravno športno in da so to bolj potovalniki za na avtocesto...vseeno so pa razlike med njimi opazne (sploh če se iz enega modela takoj presedeš v drugega).

Arteon ima od Passata daljšo medosno razdaljo (zato tudi več prostora na zadnji klopi in v prtljažniku) in boljše in lepše požira neravnine in je tudi bolj udoben od Passata. Druga stvar je, da ima Arteon serijsko progresivno krmiljenje (ob istem pomiku volana se kolesa pri nizkih hitrostih več obrnejo kot pa pri visokih hitrostih) kar spet pripomore k boljšemu občutku na volanu. Tretja stvar (ki tudi vpliva na sam občutek pri vožnji) pa je, da je v Arteonu slišnega dosti manj hrupa kot v Passatu (in občutno manj kot v Superbu).

Pri Superbu sem pa imel vseskozi občutek, da podvozje ni na enakem nivoju kot v Passatu...da je podvozje za stopnjičko slabše in da gre samo za do max. raztegnjeno Octavio. Ne vem kako bi drugače povedal. Pri kratkih luknjah je bila presenetljivo trda in je pri večjih luknjah včasih tudi prav neprijetno "zabila", istočasno se je pa v hitreje odpeljanih ovinkih nagibala.

P.S.: Drugače pa pri nakupu kateregakoli avta velja -> testna vožnja (ker nekomu je nekaj pomembno, kar drugemu lahko ne pomeni nič)
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov