Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a emozul Po maj 03, 2021 4:23 pm

Sam piz.. švabaka, še vedno niso zrihtal pumpe. Jaz imam 2015, ista j***a.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Godward Po maj 03, 2021 11:37 pm

Dobro, te forumske debate o konjih in udobnosti zicev so brezvezne, ker tu ima res vsak svoje mnenje. Sicer so neki ekstremi, ki so smesni, npr 110 kw passat je raketa in da so vwjevi zici udobni, ampak ok, vedno se najdejo ekstremisti. Ali pa pac clovek v kakem drugem avtu se ni sedel. Najbolje je narediti testno voznjo in dobis vse odgovore.
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Firediver To maj 04, 2021 6:08 am

Godward je napisal/-a:Dobro, te forumske debate o konjih in udobnosti zicev so brezvezne, ker tu ima res vsak svoje mnenje. ...
...Najbolje je narediti testno voznjo in dobis vse odgovore.


Točno tako!
Zakaj zavraga človek na forumu sploh sprašuje za mnenja drugih (v večini primerov se še bolj zmede od nasprotujočih si informacij), če pa je vedno edina prava pot to, da sam stestira in izbere?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Matey_ To maj 04, 2021 1:48 pm

Imam Passata B8 karavan, 2.0 TDI 150KM 2017
Do zdaj sem z avto prevozu dobrih 10.000km.

Avto je prostoren, še kar udoben (meni osebno so sedeži super, res pa je, da so malce trši, so pa izdatno nastavljivi - ergo sedeži), podvozje ni pretrdo tudi na 18'' platiščih. Prtljažnik uporaben a se mi zdi, da v višino hitro zmanjka prostora.
Od opreme ima Comfortline vse kar povprečen voznik rabi (moj ima dodatno navigacijo in park pilot sistem) - tri conska avtomatska klima, ACC, park senzorji spredaj in zadaj, osnovne full LED luči (brez leče) itd.
Glede motorja ... 150KM je čist zadost za normalno vožnjo, se pa strinjam, da konjev ni nikoli preveč. Zdej, če si kolkr kej voznika potem boš znal ocenit, kolk prostora in časa rabiš za vključevanje in pospeševanje, tako da so tile komentarji, da rabiš konje za prehitet ipd. čisti bullsh*t. Noben tuki ni v normalnem prometu na nujni vožnji z osebnim avtom, da bi ga moralo skrbet, kako hitro bo prehitel ipd. Pač oceniš situacijo in si vzameš čas. Konec koncev tudi na nujni vožnji se ne prehiteva v škarje ...
Vglavnem 150KM je meni zadost, za prehitevanje je treba šaltat v nižjo prestavo (avto res nima 500Nm pa 400KM) ampak se čist zadost premakne.
Poraba realno v vsakodnevnem prometu: AC s tempomatom med 120-140km/h je cca. 5,5-6 l/100km (na 18'' platiščih in bolj športnih gumah, zdej na 16'' platiščih in eco gumah, bi znala padit za kake pol litra), regionalke do 100 km/h okoli 5 l/100km. Zdej, če res paziš in gledaš na vsak deci pol se da tudi kaj manj, ampak realno po BC tam okoli 6 l/100km.
Osebno me pri avtu najbolj zmoti to, da je na avtocesti kar glasen - sliši se piš vetra sploh nad 120 km/h. Zdej bil sem že na servisu in sva se z mehanikom zapeljala in je reku, da je pri vseh avtih tako, so že imeli težave s tem ampak tako je. :evil: :evil: :evil:

Na splošno pa do zdaj drugih težav nisem imel.

Upam, da pomaga.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
Cweto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Ne okt 19, 2003 1:08 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Cweto To maj 04, 2021 9:06 pm

Jaz imam izkušnje z Superbi.

Za en dan sem imel 2.0 tdi 150 DSG Sportline. Šli smo v kompletu, torej jaz, žena in dva majhna otroka. Sicer nisem dirkač, a 150 km se mi je zdelo premalo. Ko smo šli recimo proti dolenjski, se je motor kar pomatral v nekaterih klancih. Saj gre, samo mora prestaviti nižje in se zavrteti. Sportline sedeži (alkantara) so (pre) trdi. Zame bi še šli, moja pa je rekla da je no-go. Sem probal tudi L&K in je bolje. Ostalo ok, lega je povprečna, kdor je navajen kakšnega Forda ali BMW-ja, bo tukaj trpel. Saj ne da se pelje slabo, se pa orenk čuti težek zadev. Motila me je tudi slaba izolacija, kar je bil problem že pri našem prejšnjem Superbu. Passat je glede tega verjetno boljši.

Po tistem sem imel priložnost narediti še eno daljšo pot (4000km) z Superbom 2.0 tdi 190 Ambition 4x4. Dodatni 40 konjev se dobro pozna in če se mene vpraša, je ta motor "ravno pravi". Ni pa dirkač, recimo v Nemčiji, na dolgih avtocestnih ovinkih, kjer se da voziti 180+, je bilo treba kar paziti. 4x4 se ni opazil oziroma poznal, gotovo pa bi se v kakšnih slabših razmerah. Oprema Ambition je sicer slabša, a a če bi izbiral med močnejšim motorjem in bolj nobel opremo, vzamem raje 190 konjski motor.
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a scottie Sr maj 05, 2021 7:21 am

Zdravo,

jst si lastim VW Passat B8 Variant R- LINE 150 KM DSG letnik 2017. Trenutno imam prevoženih 150k km, predvsem po avtocesti. Z avtom sem zadovoljen, služi svojemu namenu. Zaenkrat nisem imel problemov, razen par čričkov v kabini, ki pa smo jih več ali manj uspešno rešili. Po mojem mnenju je 150 KM popolnoma dovolj za povprečnega voznika, v 4 letih še nisem imel situacije, ko bi pogrešal dodatne konje.
Od včeraj imam na testu Škodo Superb Sportline DSG 150 KM. Prvo kar sem opazil je, da je Škoda definitivno tišja na avtocesti, predvidevam zaradi 7-stopenjskega DSG, pa tudi sama izolacija se mi zdi boljša. Sedeži so mi definitivno boljši kot v Passatu, niso pretrdi in ne premehki. Imel sem na testu tudi L&K izvedenko, pa so tam sedeži še bolj udobni, a za mene preširoki in sem kar malo 'plaval' v njih. Prostora je v Superbu precej več, tako na zadnji klopi kot v prtljažniku. Po sami kakovosti izdelave in uporabe materialov sta oba avta tam - tam, po mojem mnenju je v Passatu več možnosti za kakšnega črička, sploh v predelu prednjih zračnih rež pred sovoznikom, ker se mi plastika ne zdi ravno na nivoju.
Škodo imam še dva dni na testu, sporočim v kolikor še kaj posebnega opazim.

Lp,
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 591
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a zundapp Sr maj 05, 2021 7:24 am

Enkrat mi je en trgovec rekel....
...passat se sam prodaja, škoda mora biti pa zato malo bolje dodelana! :lol:
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a vipe5s Sr maj 05, 2021 8:41 am

scottie, se strinjam z napisanim, samo ali ni prava alternativa Passatu bolj Octavia?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3578
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a ban Sr maj 05, 2021 8:44 am

Oktavia je rang golfa, passat in superb sta klaso višje.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Firediver Sr maj 05, 2021 8:51 am

Pa smo spet tam...

Po klasifikaciji v Avtomagazinu je Superb še en razred višje od Passata.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a mevden Sr maj 05, 2021 9:04 am

scottie
...
ne
Superb je verjetno facelift, passat pa verjetno ne, glede na letnik. Superb pred faceliftom je imel slabšo izolacijo v kabini, sedaj so tudi to dodelali. Upam,da tudi v faceliftanem passatu, katerega pa še noben ni vozil od nas
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Tattoo- Sr maj 05, 2021 9:29 am

Firediver je napisal/-a:Po klasifikaciji v Avtomagazinu je Superb še en razred višje od Passata.
Škoda Octavia = VW Golf Variant
Škoda Superb = VW Passat (s podaljšano medosno razdaljo)

Kakšne neumnosti pa klobasajo naši novinarji pa raje nebi...še dobro, da Superba ne dajo kar ob bok Audi A6, ker imata ravno podobno medosno razdaljo! :roll:

mevden je napisal/-a:Superb je verjetno facelift, passat pa verjetno ne, glede na letnik. Superb pred faceliftom je imel slabšo izolacijo v kabini, sedaj so tudi to dodelali. Upam,da tudi v faceliftanem passatu, katerega pa še noben ni vozil od nas
Sicer so razlike majhne (opaziš predvsem, če se iz enega modela takoj presedeš v drugega), ampak Superb je bolj mehko nastavljen kot Passat in se med ovinki tudi bolj nagiba. Druga razlika je zvočna izoliranost, kjer je Passat še vedno za odtenek tišji. Tretja opazna razlika je, da ima Passat (nekatere) asistenčne sisteme bolj dodelane. Seveda vse govorim za aktualna modela in primerljive opreme (Superb Sportline in Passat R-Line).
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Firediver Sr maj 05, 2021 9:38 am

Tattoo- je napisal/-a:
Kakšne neumnosti pa klobasajo naši novinarji pa raje nebi...še dobro, da Superba ne dajo ob bok Audi A6, ker imata ravno podobno medosno razdaljo! :roll:



Ne bo dobro..že 11 let nazaj.. :D

https://avto-magazin.metropolitan.si/no ... ji-razred/
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov